Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon
111 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Linea umduğundan gayet iyiymiş

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Üretimimiz çok iyi olabilir fakat tasarım konusunda bir hayli geriyiz.
    Tasarım olayı çok farklı bir durum. Sonuçta Fiat içinde ferrarisinden alfasına bir çok markayı barındırıyor. FErrarinin tasarınmına ayılıp bayılıyoruz ordan elemanlarına tasarlata bilir fiat. Ama ne düşünüyor bilmem. Tasarım olatyı birde kişiden kişiye değişen bir durum. Bir aracın tasarımı sana hoş gelirken bana gelmez. Bunuda unutmayalım. Sonuç bir çok firma bazen tasarım kosusunda sıkıntıya düşmüştür. Gp lerimizi tasarlayan arkadaş Chevrolet e lacettiyi tasarlayan, Lamborginiye traktör tasarlayan aynı şeklinde son Ford mustengi tasarlayan çalışan arkadaş. Zaman zaman böyle tıkınıp farklı fikirlere kaydıklarıda oluyor.

Lineya gelince. Linea oluşumu ; aslında Gp nin sedan versiyonun Türkiye de üretilmesine karar vermişlerdi. Ben hatırlıyorum Gpnin arkası kapalı hali bursada gezdi. Sonra bu olayı rafa kaldırdılar. Sonra bizimkiler baskı kurdu italyaya bize araç lazım diye. Tofaş yeniden devreye almıştıki (tasarımlar ile oynadılar gp sedanı görtüsünden çıkartmaya kara verdiler.) gene durdurruldu. Sonra nasıl olsuda bir şekilde anlaşıldı. ve mevcut tasaranan şase üstünden yeni bir araç yapalım diyerek tasarlandı. o nedenle gp yi andıran hatlara hala sahip. Arka tampon ve etek olarak sade kalmış bir araba. Lakin yakında yeni linea gelecek ve sizleri şaşırtacak. O kısımlara revizyon yapılıyor.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı aasci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birşey daha unutmuşum: Geçen yıl 2 kez Gebze'ye gittim ve otoyolda 130-165 arasında gezindim. Virajlarda bile hiçbir yol tutuşu sorunu yaşamadım. Yokuşlarda zaten boy ölçüşemeyeceği araba çok az. Sayısız deneyimimiz var. Yanından geçtiğim (çoğu yukarıda adı geçen marka ve modeller) bazı sürücüler gerçekten şoka giriyorlar. Bazıları peşime takılıp ikinci bir şoka daha girmeyi tercih ediyorlar. Çoğu virajlarda ya da yokuşlarda pes ettiler. Çok nadir benim de yenilgiyi kabullendiğim de olmadı değil. Örneğin Insignia Turbo. Bizim perişan olduğumuz tek yer benzinlikler. Fiat, T-Jet'e LPG taktırmamıza izin vermiyor.
    Şahsen t-jet linea alma arefesindeyken bazı nedenlerden dolayı (duygusal) olmadı...görüşlerinizin tamamına katılıyorum...t-jet test amaçlı kullandım... zehir... ...LPG olayını hiç düşünmeyin takın gitsin ve keyfini sürün...bir arkadaş aynısını yaptı ve gayet memnun...problem yok diyor...bundan sonraki hedefim 1,6 mjt Bravo olur Linea olur kısmet...güle güle kullanın

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Linea*nın ablası Marea*ların Golf*ü düşürdüğü komik bir duruma bakıverin adam neye uğradığını şaşırmıştır herhalde...her kuşun(leyleğin) eti de yenmez herşey göründüğü gibide değildir...
    YouTube - fiat marea vs golf
    Konu GPS2 tarafından (14/05/2011 Saat 02:06 ) değiştirilmiştir.

adı soyadı
    demirçekirdek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

Standart yerli mi uzak dur

fiat bayisine gittim alacağım araba dizel albea idi aklımın ucunda punto evo dizel yoktu. satıcıya sordum ; hangisi ithal punto evo ve bravo dedi. böylece evo ya karar kıldık. yerli ile ithal arasındaki fark gözle görülebilecek kadar açık ve net idi...

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

kıyasladığınız elma -armut değil elma - kiraz olmuş... farklı segmentlerin arabaları...

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kıyasladığınız elma -armut değil elma - kiraz olmuş... farklı segmentlerin arabaları...
    +1 sınıf farkı var 2 araç arasında

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

Alıntı demirçekirdek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiat bayisine gittim alacağım araba dizel albea idi aklımın ucunda punto evo dizel yoktu. satıcıya sordum ; hangisi ithal punto evo ve bravo dedi. böylece evo ya karar kıldık. yerli ile ithal arasındaki fark gözle görülebilecek kadar açık ve net idi...
    sen önyargılısın ben tofaşda çalışıyorum ve linea nın puntodan daha kaliteli ve daha sağlam olduğunu biliyorum zaten şu anda tofaş fıat ın fabrikaları arasında ilk 2 içinde yani bilmeden kafadan sallamasyon fikirlerle anlamayan insanlarında değişik düşüncelere kapılmasını sağlamayın ki daha öncedende söyledim bu fabrikada fıorıno yanında peugeot ve cıtroen e de araç üretiliyor opel de yeni doblonun opel markası altında çıkması için anlaşma yaptı bunlar hangisinin kaliteli olduğunun göstergesi değilmi

adı soyadı
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı 16BBZ66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sen önyargılısın ben tofaşda çalışıyorum ve linea nın puntodan daha kaliteli ve daha sağlam olduğunu biliyorum zaten şu anda tofaş fıat ın fabrikaları arasında ilk 2 içinde yani bilmeden kafadan sallamasyon fikirlerle anlamayan insanlarında değişik düşüncelere kapılmasını sağlamayın ki daha öncedende söyledim bu fabrikada fıorıno yanında peugeot ve cıtroen e de araç üretiliyor opel de yeni doblonun opel markası altında çıkması için anlaşma yaptı bunlar hangisinin kaliteli olduğunun göstergesi değilmi
    senin tofaş fabrikasında çalışman gerçekleri değiştirmez. linea dan bahsetmediğim alıntıda belli ama onada açıklık getireyim. lineanın tasarımı içler acısı kopyala yapıştır gibi önü punto arkası başka bir aracın arkası gibi bütünlük sağlanamamış
    bende yerli üretimi destekleyen biriydim bir önceki aracım tipo 1.6 slx ie idi yerli üretimdi(bu aracımda motoruyla ilgili sorun yaşamadım). işallah ben yanılıyorum dur

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Ali kardeş farkettiysen biz zevkleri tartışmıyoruz bu konuda özellikle....KALİTE ...işçilik özellikle ve malzeme tabii ki...bende 5 inci FİAT-TOFAŞ*ımı kullanmaktayım...bir önceki palio idi ondan önceki tipo sx 1.4 i.e punto 2 ve uno sx babamın brava elx gibi gibi...neyin ne olduğunu bizde görüyoruz...Bahsettiğiniz albea basit donanımsız hatta çelimsiz gibi görsenizde kalite anlamında bizim GP ve EVO dan iyidir...kaldıki gp ile albea linea kıyaslanmaz...olsa olsa rakipleri clio 2 polo corsa i20 yaris gibi araçlar olur...

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

Alıntı demirçekirdek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    senin tofaş fabrikasında çalışman gerçekleri değiştirmez. linea dan bahsetmediğim alıntıda belli ama onada açıklık getireyim. lineanın tasarımı içler acısı kopyala yapıştır gibi önü punto arkası başka bir aracın arkası gibi bütünlük sağlanamamış
    bende yerli üretimi destekleyen biriydim bir önceki aracım tipo 1.6 slx ie idi yerli üretimdi(bu aracımda motoruyla ilgili sorun yaşamadım). işallah ben yanılıyorum dur
    sen bayiye gittim hangisi ithal bunların diye sordum dedin madem türk olan belli oluyordu neden sordun hangisi diye zaten kaliteli olan türk üretim olan olduğuna göre anlamanda imkansızdı ben görünüşten tipden falan bahsetmedim zaten kaliteden sağlamlıkdan söz ettim önyargılarını değiştirmelisin bence

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adı soyadı
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

sen bayiye gittim hangisi ithal bunların diye sordum dedin madem türk olan belli oluyordu neden sordun hangisi diye zaten kaliteli olan türk üretim olan olduğuna göre anlamanda imkansızdı ben görünüşten tipden falan bahsetmedim zaten kaliteden sağlamlıkdan söz ettim önyargılarını değiştirmelisin bence
    önyargılarım olsaydı fiat almazdım.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Kalite ve işçilikten bahsediyorsunuz ama bir GP ile Linea' nın en basitinden konsoldaki havalandırma ızgaralarını karşılaştırın derim. Linea' dakilerin bir çoğundaki havalandırma gözünde bulunan plastiklerin içten kırıldığını ve yamulduğunu görürsünüz. Aracın klimasından çıkan havaya bile dayanamayacak kadar dandik plastik kullanılan bir aracın hangi kalitesinden bahsediyorsunuz allah aşkına.

selçuk öz
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66

karşılaştıralım arkadaşım ki ben bunların hepsini karşılaştırdım ben gp kullanıyorum linealarıda fabrikada yeterince inceleme fırsatı buluyorum param yetseydi kesinlikle linea tercihim olurdu puntoda güzel araba kötülmiyorum ama linea daha kaliteli konforlu tabi emotıon ve dinamik olanlarından bahsediyorum konuyuda daha fazla uzatmanın anlamı yok açın inceleyin tofaş fiat fabrikaları arasında kaçıncı sırada italyanlar kaçıncı sırada linealarda duydunuzmu sıfır ken kalorifer peteklerinin gıcırtı sesini direksiyon arızasını arka kapıların ayarsızlığını bağaj kapağından su aldığını vs. vs ben puntoyu aldım 4 gün sonra servise götürdüm direksiyon altından gelen ses yüzünden neyse herkesin kendi görüşü tercihi değiştiremeyiz ya

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

karşılaştıralım arkadaşım ki ben bunların hepsini karşılaştırdım ben gp kullanıyorum linealarıda fabrikada yeterince inceleme fırsatı buluyorum param yetseydi kesinlikle linea tercihim olurdu puntoda güzel araba kötülmiyorum ama linea daha kaliteli konforlu tabi emotıon ve dinamik olanlarından bahsediyorum konuyuda daha fazla uzatmanın anlamı yok açın inceleyin tofaş fiat fabrikaları arasında kaçıncı sırada italyanlar kaçıncı sırada linealarda duydunuzmu sıfır ken kalorifer peteklerinin gıcırtı sesini direksiyon arızasını arka kapıların ayarsızlığını bağaj kapağından su aldığını vs. vs ben puntoyu aldım 4 gün sonra servise götürdüm direksiyon altından gelen ses yüzünden neyse herkesin kendi görüşü tercihi değiştiremeyiz ya
    aynen katılıyorum o punto kadar kaliteli olsa heryerinden ses geliyor kronik sorunları var bendede punto vardı kapı açılmaz hertafından ses gelir direksiyon bozulacak diye insan korkuyor linea bulsam bende alıcam temiz punto sayfasını kapattım artık

ahmet tosun
    ahocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 6

arkadaşlar bende 2008 t-jet emotion linea var.Açık söylüyorum, kullanırken ayrı bir keyif alıyorum.motor gücüyle, genişliğiyle ve full donanımıyla beni kesti.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ahocan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende 2008 t-jet emotion linea var.Açık söylüyorum, kullanırken ayrı bir keyif alıyorum.motor gücüyle, genişliğiyle ve full donanımıyla beni kesti.
    Nasıl yaniii...? Vatandaş sizin verdiiğnizin 10 000 tl üstü veriyor malum diğer markalara kesmiyorda sizi kesti yaniii...budurrr...sizi tanımam etmem ...ama bunları bizler söylüyoruz taraflı davrandığımızı yorum yaptığımızı düşünüyor bazı arkadaşlar...güle güle kullanın...

Ayhan Aşcı
    aasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şahsen t-jet linea alma arefesindeyken bazı nedenlerden dolayı (duygusal) olmadı...görüşlerinizin tamamına katılıyorum...t-jet test amaçlı kullandım... zehir... ...LPG olayını hiç düşünmeyin takın gitsin ve keyfini sürün...bir arkadaş aynısını yaptı ve gayet memnun...problem yok diyor...bundan sonraki hedefim 1,6 mjt Bravo olur Linea olur kısmet...güle güle kullanın
    Çok teşekkürler. Linea forumumuzda birçok T-Jet sahibi LPG taktırdı. Hepsi de memnun. Fiat' ın bu konudaki tavrı çok kötü ve çok yavaş davranıyorlar. Benim taktırmamamın nedeni 5 yıllık garanti. 3 yıl daha beklemek zorundayım. Fiat' ın izni çıkarsa Birmot' ta hemen taktırırım. Çünkü Müslüm Bey LPG montajı yapmıyor.
    Yeterli param olsaydı ben de Bravo alacaktım. Çünkü hem bagajı büyük hem de hatchback. Bunları birarada barındıran nadir modellerden birisi. Benim en sevdiğim model aslında station wagon, ancak önceki arabam olan Palio Weekend' den sonra Dacia Logan MCV' den başka alabileceğim uygun bir araba çıkmadı. Onun kalitesi de bizimkilere göre çok düşük...
    2009 Linea T-Jet Dynamic Çöl Grisi + SP 2
    0-100 9.2 , tork 206/1750 , 120-135 HP

MUHAMMET ALBUZ
    albuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tokat
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 16

arkadaşlar bende linea kullandım ve şuandaki aracım gp kesinlikle bilseydim lineadan gp ye geçiş yapmazdım gp çok sorunlu bir araba varsın lineada sorunlu olsun ama hiçdeğilse onu biz yapıyoruz buda benim içim (+) demek hiç değilse milli duygularımı bastırmış olurum

Ayhan Aşcı
    aasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalite ve işçilikten bahsediyorsunuz ama bir GP ile Linea' nın en basitinden konsoldaki havalandırma ızgaralarını karşılaştırın derim. Linea' dakilerin bir çoğundaki havalandırma gözünde bulunan plastiklerin içten kırıldığını ve yamulduğunu görürsünüz. Aracın klimasından çıkan havaya bile dayanamayacak kadar dandik plastik kullanılan bir aracın hangi kalitesinden bahsediyorsunuz allah aşkına.
    2 yıldır Linea kullanıyorum ve hiçbir plastik bölümü kırılmadı. Hem de gün boyu güneşte kalmasına rağmen. Çevremde de çok sayıda Linea var. Sizin söylediğiniz de gerçek, ancak 2009 modellerden öncekiler öyleydi. 2009' dan itibaren sorun yok. Öncekilerde torpido kapağı da sarsıntıda açılıyormuş, kapılarda ayar bozulması, amortisör takozu sorunu vb oluyormuş. Bizde hiçbiri olmadı.

Lüks araçlarda bile ilk üretimlerde bazı sorunlar oluyor, eğer ilgileniliyorsa ve çözülüyorsa fazla abartmamak gerek. Bizim seride de birkaç kişide sol arka kapı cam krikosu arızalandı ve garantiden hemen değiştirildi. Garantisi olanların havalandırma ızgaraları bile ücretsiz değiştirildi (kendiliğinden kırılanlar). Şikayet sitelerine bakarsanız, arıza ve şikayet sayısı ve satış rakamları göz önüne alındığında, Fiat otomobilleri çok da kötü durumda değiller. Benim üyesi olduğum şikayet sitesinde ilk sıralarda Opel ve Volkswagen geliyor, sonra da Fiat. Geçen yıla göre bir sıra yükselmişiz. Renault' da gelişme var, satış çok şikayet azalmış. Ben birşey almayı düşündüğümde, öncelikle buradaki yorumları okuyorum. Tavsiye ederim.

Bu arada şunu da söylemek gerekir ki; rakip firmalar da kasıtlı haberler yayabiliyorlar. 1.6 Linea hakkında yazılan bir yazıya Linea forum olarak tepki gösterdik ve bizim caddede (Ankara' nın en dik caddelerinden birisi-%20 eğimli) 5 kişiyle 0' dan kalkıp 4. vitese kadar değiştirdik. (Arkadaşın yeni Corolla'sı 1. vitesle yavaş yavaş çıkabiliyor. Ben 3. vitesle hızla çıkabiliyorum). Karayolunda test yaparken, yokuşta 2. vitese kadar düştüğünü söyleyen şarlatana da en iyi yanıtı vermiş olduk. Torku en yüksek arabaya bile tork konusunda çamur atma cesaretini gösterdiler. (290/1500) Videosu sitemizde var. İşyerimizde engelleme olduğundan linkini veremiyorum. Fiat Linea, Fiat Linea Fun , Fiat Linea Türkiye, Fiatlineatr, Linea, Fiat Buradan ulaşılabilir.

Aslında iki forum ortak bir buluşma düzenlesek de birbirlerimizin arabalarını incelesek, kullansak, birçok yanlış fikrin ortadan kalktığını görebileceğiz. Bu fiyata bu kalite ve donanıma sahip araba çok nadir. Dacia Logan MCV için Linea' mızdan daha fazla para istediler. (Baz versiyonları çok ucuz).Hem de kalite, donanım ve performans buna göre içler acısı durumdayken. Sadece Hyundai Matrix hoşuma gitmişti. Donanım ve kalite çok iyiydi. Hem de dizeldi. Onun da bagajı bize göre yetersizdi. Sadece bagaj için almadım.

Selamlar...
    2009 Linea T-Jet Dynamic Çöl Grisi + SP 2
    0-100 9.2 , tork 206/1750 , 120-135 HP

23. Bu mesajı için 3 kişi aasci'ye teşekkür etti:

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

linea kötü araba değil üstelik 1.6 motor çok güçlü ama tercih meselesidir..ben punto sevevrim mesela ama bu lineayı kötü bi araba yapmaz
    Konu ultraslan33 tarafından (31/05/2011 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/6 İlkİlk 123456 SonSon