Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
111 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Linea umduğundan gayet iyiymiş

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı xnode Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kişisel fikrim;
    Ben de Linea kullandım ama kendimi çok güvende hissetmedim açıkçası. Bagaj ve iç hacmi konusuna katılıyorum ancak Linea sıfırdan tasarlanmış değil, Punto şasesi üzerine bina edilmiş bir araç; dolayısı ile fren/yol tutuşu gibi sebeplerden tatmin edici bulmadım. Tabii beğeniler/beklentiler yani bir araçtan ne beklediğiniz de önemli.. Ortalama bir Türkiye ailesi için, bahsettiğiniz kimi özellikler sebebiyle ideal ve kullanışlı denilebilir.
    Saygılar.
    Linea punto şasesine sahip değil. Kendi şasesi var türk tasarımı fakat pek iyi tasarlanmamış. Punto şasesine benzer bir şase olsaydı okadar leylek olmazdı bence. Tofaş argede linea tasarlanırken abim orada stajdaydı. Bilgileri uydurma vermiyorum.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı matushella Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1.3 75 lik dizelle bile yolda durmazken 1.6 ile nasıl gidecek çok merak ediyorum. Yol tutuşu çok kötü çünkü şasesi çok kötü tasarlanmış. Araca iyi derken ne ile kıyasladığınızı çok merak ediyorum.
    Çünkü şaseyide gördüm. Bantta yürürkende gördüm. Kaynak teknolojisini de gördüm. İçindeki bazı parçaları bizde üretiğimiz için parça temin kalitesinide gördüm. Bu araba kulladıkları sac malzemenin kalitesinin dp 600 ve 1200 ayarında olduğu ve bu malzemelerin alfa da kullanıldığını ilk defa Fiatın bu kaliteye fiat logosu altındaki arabasında (dodge, ferrari, alfa gibi logolu araclarından kullanıyordu. Fiat logolu araclarında kullanmıyordu.) kullandığını biliyorum. Bizim line veridiğim çamurluk tutan parçanın aynısı italya gp için üretiyor. Onla parçalarımızı karşılaştırdığımızda eğer biz italyanın üretiiği kalite Tofaş a veriyor olsaydık Tofaş bizi kapı dışı ederdi ordan biliyorum. Bizim parçalrımızda tek bir leke istemezler iken italyanların parçasında çapaktan geçilmiyordu. Ordan biliyorum. Anlatacak çok şeyim var aslında. Saygılar..
    Konu xcruelx tarafından (10/05/2011 Saat 11:40 ) değiştirilmiştir.

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Leyleklik aslında çokta kötü birşey değil...bir önceki aracım palio 2004 idi birkere altını sürttüm sürteceğim derdim olmadı ki şahsen outdoor*u seven araziye çıkan amatör balığa meraklı biriyimdir...GP *yi şehir içi tümseklerden geçerken tırsarak kullanıyorum...Linea olsaydı ver coşkuyu ...) ...her lineada yolda aynı tepkileri vermez beyler active başka emotion başka ... lastik ebatları farklı (15-16 inc) fren disk çapları farklı motorlar izolasyon aracın toplam ağırlığı farklıdır zahmet edip*te bir bakın teknik verilere ve donanımlara...Yani şimdi bir veya active 1,4 77 hp*yi test eden bir arkadaş 1,6 mjt veya 1,4 t-jet emotion hakkında çok fikir sahibi olamaz...hiç birşey (teknik anlamda) bilinmiyorsa kendi içindeki (linea) fiyat farkına bakmak bile yeterli...Bu fiat aralığı gözönüne alındığında bu araç sanki hem b hemde c segmentlerine oynuyor gibi 30 000-40 000 tl...neyse corollanın baz modelleride (en düşük fiyatlısı) donanım iç mekan ön torpido gb 40 000 ve üzeri fiyatları hak ettiğini sanmıyorum...

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

kesinlikle fiyatları uçurmuşlar...en çok uçuran da vw. toyota da son zamanlarda aldı başını gidiyor... fahiş fiyatlar resmen.. hayatta etmez o paraları.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Linea öyle veya böyle acaip çok satıyor. Sadece şirketler değil aileler de çok tercih ediyor lineayı.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

abi tipten kaybetme linea için söylenmiş herhalde
    Keyif BMW'Dir...

Gökay B
    wepster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 62

Yapilinca lineada cok hos oluyor bu arada

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

fıat türkiyede lüx bir d sınıfı sedan üretecek o zaman görücez bakacaz incelicez kaliteyi.ben şahsen türk mühendislerine güveniyorum.izmirde bir çok yabancı araba parçası üreten firma var.kendimde portekizli bir firmada çalışıtyorum.ve yabancılar türklerin işçiliğini çok beyeniyor.

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

ne zaman üretecekmiş fiat yani tofaş kaliteli üretmeseydi opel doblo yu istemezdi 6 ay sonra yeni doblo opel markasıyla üretilmeye başlanacağına göre tofaş da artık kaliteli araç yapabiliyor

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çünkü şaseyide gördüm. Bantta yürürkende gördüm. Kaynak teknolojisini de gördüm. İçindeki bazı parçaları bizde üretiğimiz için parça temin kalitesinide gördüm. Bu araba kulladıkları sac malzemenin kalitesinin dp 600 ve 1200 ayarında olduğu ve bu malzemelerin alfa da kullanıldığını ilk defa Fiatın bu kaliteye fiat logosu altındaki arabasında (dodge, ferrari, alfa gibi logolu araclarından kullanıyordu. Fiat logolu araclarında kullanmıyordu.) kullandığını biliyorum. Bizim line veridiğim çamurluk tutan parçanın aynısı italya gp için üretiyor. Onla parçalarımızı karşılaştırdığımızda eğer biz italyanın üretiiği kalite Tofaş a veriyor olsaydık Tofaş bizi kapı dışı ederdi ordan biliyorum. Bizim parçalrımızda tek bir leke istemezler iken italyanların parçasında çapaktan geçilmiyordu. Ordan biliyorum. Anlatacak çok şeyim var aslında. Saygılar..
    +1
    tofaş fiat'ın en kaliteli fabrikası seçildi.İtalya'dan daha iyi üretim yapılıyor

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Cem *
    Realtime xnode - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 268

Türkiye'de üretilen araçların kaput aralıklarında ve iç işçiliklerinde sorunlar oluyor. Neye göre birinci seçilmiş bilemiyorum tabii ki.. Ben Avrupa'da üretilen araçla, Türkiye'de üretilen aracın dikkatlice bakıldığında kolaylıkla ayırt edilebileceğini düşünüyorum, en azından ben ayırt edebiliyorum.
    Beneficium accipere libertatem est vendere

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Türkiye'de üretilen araçların kaput aralıklarında ve iç işçiliklerinde sorunlar oluyor. Neye göre birinci seçilmiş bilemiyorum tabii ki.. Ben Avrupa'da üretilen araçla, Türkiye'de üretilen aracın dikkatlice bakıldığında kolaylıkla ayırt edilebileceğini düşünüyorum, en azından ben ayırt edebiliyorum.
    İlginç...

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Ben punto ile lineyı karşılaştırdık. Benimki daha yamuktu. İTaltan puntadan daha iyidi. Kaput daha düzdün duruyor.
    Çok beğendiniz BMW aracında bile kaput ayarsızlığı var. 2010 model 3 serisinde gördün şahsen.

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

bence şuan ülkemizde yapılan araçları kötü görmeyelim.İtalya'dan daha iyi üretiliyor burada.Fiat ın en iyi fabrikası ödülünü aldı

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Engin DURUER
    Fire in the hole ! Genius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 674

tek sorun leylek olmasi ve sizin icin sorun ise, alirsiniz 3 cm yada 5 cm yay olur biter, isteyen varsa linea ilede test surusune cikalim, gelsin binsin yanimiza bakalim yol tutusu nasil test edelim

Kalite ve FIAT'in gelisimiyle ilgili olarak MONT'u inceleyebilirsiniz
    Konu Genius tarafından (12/05/2011 Saat 19:18 ) değiştirilmiştir.
    GP in mirror is faster than they appear !

17. 12/05/2011, 19:14

kerem *
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Chrysler i alınca üst sınıfta güzel ürünler çıkmaya başladı

hakan oklu
    hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16LHL54
    Edilen teşekkür: 136

yerli otomobil üreticilerini ve çıkan araçları küçümsemek bence bizim insanımıza ve yaptığı işe saygısızlık olur.Şu anda bu fabrikalar dünyada en kaliteli ürün yapanlar arasında ve yeni projelerde tercih ediliyorlar.Yabancı hayranlığını bırakıp mantıklı düşünmeliyiz.

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Üretimimiz çok iyi olabilir fakat tasarım konusunda bir hayli geriyiz.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Aşcı
    aasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Leyleklik aslında çokta kötü birşey değil...bir önceki aracım palio 2004 idi birkere altını sürttüm sürteceğim derdim olmadı ki şahsen outdoor*u seven araziye çıkan amatör balığa meraklı biriyimdir...GP *yi şehir içi tümseklerden geçerken tırsarak kullanıyorum...Linea olsaydı ver coşkuyu ...) ...her lineada yolda aynı tepkileri vermez beyler active başka emotion başka ... lastik ebatları farklı (15-16 inc) fren disk çapları farklı motorlar izolasyon aracın toplam ağırlığı farklıdır zahmet edip*te bir bakın teknik verilere ve donanımlara...Yani şimdi bir veya active 1,4 77 hp*yi test eden bir arkadaş 1,6 mjt veya 1,4 t-jet emotion hakkında çok fikir sahibi olamaz...hiç birşey (teknik anlamda) bilinmiyorsa kendi içindeki (linea) fiyat farkına bakmak bile yeterli...Bu fiat aralığı gözönüne alındığında bu araç sanki hem b hemde c segmentlerine oynuyor gibi 30 000-40 000 tl...neyse corollanın baz modelleride (en düşük fiyatlısı) donanım iç mekan ön torpido gb 40 000 ve üzeri fiyatları hak ettiğini sanmıyorum...
    Çok güzel yazmışsınız. Yol tutuşu kötü diyenlere inanamıyorum. Linea forumda da ayrıntılarıyla yazdığım gibi, 2 yıldır Linea kullanıyorum ve Çetin Emeç Bulvarı'ndaki slalom yaptıran altgeçitte ben hergün frensiz ve hızla giderken, birçok üst sınıf arabanın sahibinin yüzlerce metre arkamda kaldığını görüyorum. Hem de ben hiçbir şekilde riske girmeyen birisiyim. Her Linea aynı değil. 185 lastik ve 15 jant kullanan arkadaşlardan birçoğu, hızlı giderken virajlarda yol tutuşundan şikayetçiler. Bizim orijinal lastikler ise 195/55/16 ve hem şehir içinde hem de şehir dışında güven veriyor. Lastikler bile farklı: baz araçlarda Pirelli P250, bizimkilerde Turanza takılı. Ayrıca T-Jet'in süspansiyonu bile farklı. Görmek isteyen arkadaşlara her zaman kanıtlayabilirim. Zaten yolda benimle karşılaşanların Linea' ya bakışları ile baz versiyon Linea ile karşılaşanların Linea'ya bakışları 180 derece farklıdır. Maalesef Türkiye' deki marka model bakış zihniyeti böyle. Hepsini aynı kefeye koyma durumu sözkonusu. Yine de eskisine göre epey gelişme de var. Satışlardan da bu belli. Sadece Abdi İbrahim'in 2 yılda 2 parti olarak aldığı Linea sayısı 2000x2=4000'den fazla. Tüm filosunu Linea yapmış, hem de emotion kalitesinde.
    Bir arkadaşımızın verdiği bilgiye göre C sınıfı 1.çeyrek satışları: 1.Fluance 5836, 2.Corolla 4984, 3.Linea 4324, 4.Jetta 4003, 5.Civic 2421
    Not: Eski arabam da Palio Weekend'di ve o da yüksekti. Hiçbir zararını görmedim, tam tersi çok iyiliğini gördüm.Şimdiki sahibi olan kayınbirader de çok memnun. Heryer çukur ve tümsekle dolu...
    2009 Linea T-Jet Dynamic Çöl Grisi + SP 2
    0-100 9.2 , tork 206/1750 , 120-135 HP

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Aşcı
    aasci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Birşey daha unutmuşum: Geçen yıl 2 kez Gebze'ye gittim ve otoyolda 130-165 arasında gezindim. Virajlarda bile hiçbir yol tutuşu sorunu yaşamadım. Yokuşlarda zaten boy ölçüşemeyeceği araba çok az. Sayısız deneyimimiz var. Yanından geçtiğim (çoğu yukarıda adı geçen marka ve modeller) bazı sürücüler gerçekten şoka giriyorlar. Bazıları peşime takılıp ikinci bir şoka daha girmeyi tercih ediyorlar. Çoğu virajlarda ya da yokuşlarda pes ettiler. Çok nadir benim de yenilgiyi kabullendiğim de olmadı değil. Örneğin Insignia Turbo. Bizim perişan olduğumuz tek yer benzinlikler. Fiat, T-Jet'e LPG taktırmamıza izin vermiyor.
    2009 Linea T-Jet Dynamic Çöl Grisi + SP 2
    0-100 9.2 , tork 206/1750 , 120-135 HP

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon