Merhabalar. Alalı yaklaşık 3000 km olan Fiorino Combi 1,3 lt dizel 75 bg aracımın yakıt tüketim değerlerini nasıl kullanırsam kullanayım düşüremiyorum. Neden olur bu? Bana yardımcı olabilecek olan var mı arkadaşlar? Servis 10000 bakımında düşeceğini söylüyor. 20000 de daha da düşeceğini söylüyor. İyi ama 20000 oluncaya kadar önümde bir sene var neredeyse. O arada yakıttan yediğim kazıklar ne olacak? Sizce değerlerde anormallik var mı aracımda? 3000 km çoğunluk şehiriçi olmak kaydıyla ortalama 7,4 lt/100 km gösteriyor yol bilgisayarı. Trip B verilerine bakacak olursak, en son depoyu doldurup sıfırladığımdan bu yana 500 km yol gitmişim tamamı şehiriçi ve ortalama 8,1lt/100km gösteriyor. Bu değerler bana inanılmaz yüksek geldi dizel bir araba için. Çünkü sattığım 1,4 fire Puntomda bile burada en fazla 9 lt/100km şehiriçi yakıt tüketimi görüyordum. Normal şartlardan biraz daha yüksek olmasını normal olarak görüyorum çünkü yaşadığım yer çok engebeli. Sürekli yokuş çıkıp iniyorum ama yine de benzinli araba 9 gösterirken, dizel arabam 8,1 göstermesi garip değil mi?