Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
70 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Grande Punto mu? Hyundai Accent Era mı?

Hüseyin Özden
    ozdkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 71

motor performansına bişi diyemem ama iç aksamı yüksek hızlarda güvenilirliği çok kötü eranın.. puntonun herşeyden önce yakıt cimriliği, yere sağlam basması , daha spor ve görünümün daha güzel olması.. kronik sorunlarıda zaten yeni modellerde halledildiğini düşünürsek punto derdim

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Özgül
    castro33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

eraların performansı çok iyi.ben olsam era alırdım

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

GRANDE PUNTO Türkiye piyasasında sınıfında alınacak ve binilecek en güçlü ve donanımlı otomobildir. Diğer ARABA ları dikkate alamıyorum maalesef.
    Gezgin Gp.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Alıntı castro33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eraların performansı çok iyi.ben olsam era alırdım

sizin gp ile olan alakanızı da çözemedim. garaj bilgileriniz bomboş.
    Konu gurik tarafından (02/12/2009 Saat 11:32 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

ERA ların performansı iyi fakat sürüş konforu sıfır
    puntonun yanından bile geçemez konfor ve sürüş zevki açısından
    şirkette elentra var kullanıyorum 1,6 hemde
    ama puntoda ki kullanma zevkini alamıyorum

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

U.FURKAN YAYVAN
    leon033 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Accent eraların dizelleri 110 hp ve 235 nm torka sahip(yanlış hatırlamıyorsam) olması nedeniyle çok performanslı bi motora sahip çok müthiş bi sürüş keyfi veriyor insana bir tek artı yönü bu eranın... İç donanımı ve iç plastik kalitesi yönünden puntoyla karşılaştırılamaz punto bir çok donanıma ve kaliteli bir iç yapıya sahip olması yönünden eradan daha iyi bir yapıya sahip.fakat motor ve performan yönünden(dizel era için) eranın daha üstün oldugunu söyleyebilirim.era düşünürseniz select modeli donanım yönünden sizin istekleriniz karşılayabilir ama punto kadar olacagını düşünmüyorum(donanım açısından)...
    Konu leon033 tarafından (05/12/2009 Saat 03:26 ) değiştirilmiştir.
    2009 GRANDE PUNTO FİRE DYNAMİC

SARP BAHAR
    Power Of Japan Little F.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 95

3 ay uğramadık fanatizm almış başını gidiyor. Teneke mi diyen ararsın, koreli diyen mi ararsın Sonatayı işin içine katıp bilen, bilmeyen mi ararsın...

2'si farklı amaçlara hizmet eden araçlar. Tabi ki Era, GP'nin yanında performans hariç esamesi okunacak bir araç değil. Ama neye hizmet edicekleri önemli. 2'sinin üretim amaçları, hedef kitleleri çok ama çok farklı.

Bir kere punto hem sportif, hem çok daha modern bir iç tasarıma sahip, daha yenilikçi çizgilere, 18-35 yaş arası kitleye hitap eden, ve gerçekten İtalyan tasarımının güzelliklerini insanın gözüne sokmayı başarabilen bir araç. Ekonomi, tasarım, vs herşey yerli yerinde.

Era ise, daha çok şirketler için birebir, Türkiye yolları için birebir, gerçekten yürüyen ve motor aksamı olarak çok sağlam araçlar. Dikkat edin şase yada güvenlik unsurlarından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Yada maddi durumu çok iyi olmayan ama 2-3 çocuklu aileler için yada emekliliğini almış amcalar için gayet güzel, sağlam ve servisi gerçekten ucuz bir araç.

Punto ise daha nazik, daha bilinçli ellerde kullanılması gereken bir araç. Daha kibar dağa bayıra sürülüp kabaca annesi ağlatılmaması gereken bir araç

Eğer henüz araç almadıysanız, hyundai'ide Punto'nun karşılığı ancak i20'dir, Era'nın Fiat'taki karşılığı albea'dır.

(Dipnot: Sonata, i-30, ve i20'ye binmeden bütün Hyundai'leri teneke diye nitelendirmek çok yanlış, ben yanıldım sizde yanılmayın, Genesis'i katmıyorum bile)

Benim tercihim tamamen tasarımdan dolayı, GP'dir, onun haricinde bu sınıfta Corsa yada Fiesta'dır.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

salih kokmen
    ozel_egt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 20

donanım ve ekonomı olarak puntooo ama genış bagaj ve genıs aile kullanacaksa era olabılır

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı Little F.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 ay uğramadık fanatizm almış başını gidiyor. Teneke mi diyen ararsın, koreli diyen mi ararsın Sonatayı işin içine katıp bilen, bilmeyen mi ararsın...

2'si farklı amaçlara hizmet eden araçlar. Tabi ki Era, GP'nin yanında performans hariç esamesi okunacak bir araç değil. Ama neye hizmet edicekleri önemli. 2'sinin üretim amaçları, hedef kitleleri çok ama çok farklı.

Bir kere punto hem sportif, hem çok daha modern bir iç tasarıma sahip, daha yenilikçi çizgilere, 18-35 yaş arası kitleye hitap eden, ve gerçekten İtalyan tasarımının güzelliklerini insanın gözüne sokmayı başarabilen bir araç. Ekonomi, tasarım, vs herşey yerli yerinde.

Era ise, daha çok şirketler için birebir, Türkiye yolları için birebir, gerçekten yürüyen ve motor aksamı olarak çok sağlam araçlar. Dikkat edin şase yada güvenlik unsurlarından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Yada maddi durumu çok iyi olmayan ama 2-3 çocuklu aileler için yada emekliliğini almış amcalar için gayet güzel, sağlam ve servisi gerçekten ucuz bir araç.

Punto ise daha nazik, daha bilinçli ellerde kullanılması gereken bir araç. Daha kibar dağa bayıra sürülüp kabaca annesi ağlatılmaması gereken bir araç

Eğer henüz araç almadıysanız, hyundai'ide Punto'nun karşılığı ancak i20'dir, Era'nın Fiat'taki karşılığı albea'dır.

(Dipnot: Sonata, i-30, ve i20'ye binmeden bütün Hyundai'leri teneke diye nitelendirmek çok yanlış, ben yanıldım sizde yanılmayın, Genesis'i katmıyorum bile)

Benim tercihim tamamen tasarımdan dolayı, GP'dir, onun haricinde bu sınıfta Corsa yada Fiesta'dır.
    ok dostum bizde YENİ BRAVO,SEDİCİ,PANDA,LİNEA,ALFA, MASERATTİ,LANCİA*nın modelleri,FERRARİ hatta istersen CRYSLER* İ hiç bulaştırmayalım bu işe... hatta şu da bir gerçek olduğunu unutmayalım common rail sayesinde (fiat-bosch ortak icadı) şu sizin hyundainiz toyotanız fordunuz dieseli bu kadar verimli kullanabiliyor ve hatta GM yani OPEL*i ayakta tutan bu teknolojidir...DTİ ile CDTİ ARASINDAKİ FARK DAĞLAR KADARDIR...sıkıysa opel DTİ teknolojisini 1.3 motora uygulasın*da verim alsın bi görelim...mercedes bmw bile dize gelmiş..daha ne konuşalım gerisi teferruattır...dizayn italyan ve türk(giugiarro-murat günak) işidir...

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Benim Fiatı kötüleyen bir yazım olduğunu düşünmüyorum, sadece markaları, koreli veya teneke olarak nitelendirip, kullandığımız araçlara put misali tapılmasından yana değilim... Beni tanıyanlarda bunu çok iyi bilir...

Ayrıca en eski Grande puntoculardanım lütfen ve Hyundai kullanıcısı değilim.

Opel ortaklığı bitirdi diye biliyorum motor konusunda, yanılıyor olabilirim, ama yeni gelen astralarda 1.3 95 bg kullanılcakmış ki bence bu çok ama çok büyük hayalkırıklığı. Çünkü multlijette 105 ve 120 bg seçenekleri varken 95 bg o arabaya hakaret.

Linea ve sedici'yi buraya hakikaten koymayalım, bence 2 modelde çok başarısız modeller. Panda ülkemizde başarısız satış konusunda ama İtalya'da çok tutulan bir model.

Lancia Delta, her ne kadar kıymeti bilinmesede Fiat500 ve tabi ki bravo bence Fiat bünyesinin en iyi elemanları...

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

bende zaten senin fiatı kötülediğini kastetmedim ...dipnot yazmışınya konu era ve gp i ken işin içine elantra sonata fln...yani bende sende veya birçoğumuz markaya put gibi tapmıyoruz tabii (benim kendime ait 4 fiatım GP )... ancak haksız bilinçsiz(seni kastetmiyorum) genelde gelşigüzel eleştirilerde insanın canını sıkıyor bazen...bende diğer markaları eleştirirken çevremde iş yerimde arkadaşlarla fln herzaman objektif olmaya çalışırım sevsemde sevmesemde eleştiri konusu olan otomobili çok yönlü ele alırım ve alınmasını gerktiğine inanırım...seninde dediğin gibi toptan şu marka şöyledir şu böyledir demek doğru olmaz... biraz araştırarak birazda mesleğim gereği 1986 yılından bu yana otomobil hem işim hem ilgi alanım olmuştur...(eski)TOFAŞ fabrika personeli olarakta RENAULT veya HYUNDAİ*ye binmemiz hem etik olmazdı hemde emeğimize ihanet olurdu ...ve zamanla bu sempati(markaya) artarak devam etti ,bu arada birçok marka aracı test veya başka amaçla kullanmışımdır...fiesta ve corsa dahil...2004 palio*dan sonra (bütçeden dolayı) albea mjt veya GP mjt arasında bayağı bocaladım mantık gp den yana oldu...ileridede c sınıfı bir fiat sahibi olmak istiyorum 120 bg mjt grande linea veya yeni yeni bravo mesela

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

Alıntı mustafa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Babamda Hyundai accent era var. Mayıs 2009 da aldı ve Yakıt tüketimine dayanamadığından aldıktan bir ay sonra lpg taktırdı. Benim asıl değinmek istediğim nokta aracın sağlamlığı şöyle ki bizim Gp lerde bagaj kapağını kaldırdığınızda ağırlığı hissediıyorsunuz eralarda ise tenekeden yapılmıs hissi veriyor. Sadece bagaj kapaklarına bakmak bile farkı hissetmek için yeterli.
    çünkü bizim grandelrde bagajı kaldırması için yuksek basınçlı yay varr.yani piyasa ismiyle gaz yayı..ama hyundailerde ise sadece sarma yay ..tabikii daha hafif gelicekk bence verdiğin örnek maztıksız bi örnekk..tabiki bizim araçlar estetik ve kullanış bakımından daha kalıtelı.ama verdiğin ornekle pek pekişmiyo ne yazıkkii..

onrky
    1.4 starjet 95hp

Hakan GÖÇKON
    hakan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    26B5657
    Edilen teşekkür: 107

Ticari taksi era kullandım gerçekten çok çabuk dökülüyor,zaten sınıf olarak gp ile karşılaştırılamaz.

SARP BAHAR
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yok

Alıntı GPS2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende zaten senin fiatı kötülediğini kastetmedim ...dipnot yazmışınya konu era ve gp i ken işin içine elantra sonata fln...yani bende sende veya birçoğumuz markaya put gibi tapmıyoruz tabii (benim kendime ait 4 fiatım GP )... ancak haksız bilinçsiz(seni kastetmiyorum) genelde gelşigüzel eleştirilerde insanın canını sıkıyor bazen...bende diğer markaları eleştirirken çevremde iş yerimde arkadaşlarla fln herzaman objektif olmaya çalışırım sevsemde sevmesemde eleştiri konusu olan otomobili çok yönlü ele alırım ve alınmasını gerktiğine inanırım...seninde dediğin gibi toptan şu marka şöyledir şu böyledir demek doğru olmaz... biraz araştırarak birazda mesleğim gereği 1986 yılından bu yana otomobil hem işim hem ilgi alanım olmuştur...(eski)TOFAŞ fabrika personeli olarakta RENAULT veya HYUNDAİ*ye binmemiz hem etik olmazdı hemde emeğimize ihanet olurdu ...ve zamanla bu sempati(markaya) artarak devam etti ,bu arada birçok marka aracı test veya başka amaçla kullanmışımdır...fiesta ve corsa dahil...2004 palio*dan sonra (bütçeden dolayı) albea mjt veya GP mjt arasında bayağı bocaladım mantık gp den yana oldu...ileridede c sınıfı bir fiat sahibi olmak istiyorum 120 bg mjt grande linea veya yeni yeni bravo mesela
    Yaşınızdan dolayı affınıza sığınarak abi diye hitap edersem kızmazsınız umarım

Çok haklısınız, ben 2.5 yıl evvel G rande puntonun problemlerinden bahsederken bana kızanlar olmuştu, kötülüyorsun diye, bende buna kızıyordum, para verip almış olabiliriz ama eğri oturup doğru konuşucaz gerektiğinde.

Benim gördüğüm Fiat kullanıcıları, genelde model yükselttiklerinde araçları yine Fiat oluyor. Tıpkı sizin gibi kökten oluyorlar yani. Bense biraz daha her yemeğin tadına bakmak isteyen gruptayım 2 kere punto alıp sattım, birisi eski kasaydı, bidaha asla Fiat almam diyordum, ama şu an Fiat 500 bile alabilirim.

Türkiye'de Fiat 500'ün değeri bilinmiyor diye düşünüyorum, şu an İngilteredeyim, o kadar çok 500 görüyorum ki etrafta, gitgide sempatim artıyor araca. Fakat işin garibi doğru düzgün bravo göremedim, ama ciddi anlamda grandepunto kullanıcısı var burada.

ELİF D
    ED235 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16ED235
    Edilen teşekkür: 148

daha arabamı alalı 4 ay oldu önceden sadece görünüşüne hastaydım donanımın bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum açıkçası yinede şüphem yoktu ailem uzun yıllardır fiat kullanıcısı ve sırf görünüşü için aldım ama şimdi çok doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum araba kullanmayı grande punto ile öğrenme şansına sahip oldum ve daha 2.günümde trafiğe çıktım inanılmaz rahat ve güven veriyor estetik özelliğide cabası bilmiyorum ama kolay kolay vazgeçemem arabam eskisin yine yeniden punto alırım boyut açısından da şehir içi arabası uzun yolda da konforlu ve gerçekten kullanması çok keyifli bence fiat otomobiller iç tasarım ve kullanılan malzemede piyasadaki bir çok arabadan önde o kadar hastası oldum ki gittiğim her yerde trafikte bile gözüm hep puntolarda değişik markalarda araba kullandım bu 4 ay içinde acemiliğimden mi bilmiyorum ama puntodaki rahatlığı bulamadım bence G.P.anlatılmaz yaşanır haksızmıyım arkadaşlar

18. Bu mesajı için 3 kişi ED235'ye teşekkür etti:

bahri cincioğlu
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Fırat sana kardeşim diyebilirim... Yaşımızı karıştırma daha genç sayılırız hissediyoruz kendimizi yoksa albea bizim olurdu yani...sahip olduğum araçlar sırasıyla 1996 uno sx 1.4 i.e. , 1997 tipo sx 1.4 i.e. (ikiside ikinci el çok temiz ve 1-2 yaşındaydı) 2003 yılı sonu hurda indirimi ile 2004 palio 1.2 16v el ve 2009 ötv indirimi ile GP mjt dynamic 75 bg...ailemizde benim *BASKILARIMLA* ağırlık FİAT-TOFAŞ markalı araçlardan yana ...tabii boyun eğmiyenler yok değil ...ailede büyük olunca hemen hemen birçok markadan araçta görülebiliyor...mesela opel vectra 1994 ve 2000 model,vw polo classic,vw bora,passat,ford fiesta 2004,ford focus 2006 tdci,reno scenic ,hyundai accent,clio symbol 1.5 dci,opel astra 2008 ...gibi. Neyse... inan FİAT sahibi olanlar daha bugüne kadar hiçbiri bana gelipte yaw bizi yalnış yönlendirdin zarar ettik memnun kalmadık gibi problemler ile gelmedi çoğu yeni fiat modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için eğilim gösteriyo...ancak diğerleri için aynı şeyi söyliyemiyorum ..herkesin ayrı bir derdi oluyo...yok servis pahalı(vw) yok otomatik şanzıman dağıldı tamiri istanbulda(opel) yok araba çok yakıyo,dağılıyo (accent admire 1,6) fln fln...ha bizimkilerde problem yokmu vardır belkide ama ne hikmetse kimse şikaet etmiyor...ilginç değilmi ?

Mert Karaca
    Stalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 135

Bi yiğidi öldür hakkını ver tarzı yorum da benden olsun. Fiat Bravo sınıfında ve o paralarda o kadar çok araç var ki (ingiltere deki baz fiyatları bilmiyorum), o kadar çok satmamasının en büyük sebebi odur. Fiat 500 ise sonuçta konsept aracı, param olsa panda değil 500 alırımdım. GPnin yeri apayrı zaten, internette yabancı test sürüşcülerin GP "review" larına bakın, olumsuz yorum yok denecek kadar az

Alıntı Little F.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşınızdan dolayı affınıza sığınarak abi diye hitap edersem kızmazsınız umarım

Çok haklısınız, ben 2.5 yıl evvel G rande puntonun problemlerinden bahsederken bana kızanlar olmuştu, kötülüyorsun diye, bende buna kızıyordum, para verip almış olabiliriz ama eğri oturup doğru konuşucaz gerektiğinde.

Benim gördüğüm Fiat kullanıcıları, genelde model yükselttiklerinde araçları yine Fiat oluyor. Tıpkı sizin gibi kökten oluyorlar yani. Bense biraz daha her yemeğin tadına bakmak isteyen gruptayım 2 kere punto alıp sattım, birisi eski kasaydı, bidaha asla Fiat almam diyordum, ama şu an Fiat 500 bile alabilirim.

Türkiye'de Fiat 500'ün değeri bilinmiyor diye düşünüyorum, şu an İngilteredeyim, o kadar çok 500 görüyorum ki etrafta, gitgide sempatim artıyor araca. Fakat işin garibi doğru düzgün bravo göremedim, ama ciddi anlamda grandepunto kullanıcısı var burada.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

ilginç bi soru olmuş lark mı-marlboro mu gibi tabiki punto..hyundai alerjim var
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

CENK COR
    boss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

yav bunun için bu kadar yazmaya bile gerek yok KIYASLANAMAZ BİLE....

meriç çortal
    mercortal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    45hd488
    Edilen teşekkür: 11

kardeşim gel sen boş ver huyndai yi gp den şaşma bend 0 gp mayısata aldım okadar memnunumki anlatamam 1.4 77hp var 125 tl 39lt benzinle 640km yol yaptım yol tutuşu rahatlık anlatılamaz manisadan tekirdağa gittim hiç rahazsız olmadım yol tutuşu şahane rampalara tırmanışı anlatılamaz çorludan edirneye otobandan gittim 170km hız yaptım sarsıntı falan hiç yok kısacası rahatlık yol tutuşu yakıt tüketimi arabanın iç diyaznı lafın kısası ben çık memnunum sanada tavsiye ederim

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon