Sayfa 2/2 İlkİlk 12
31 sonuçtan 21 ile 31 arası

Konu: City Arızası ve Ücretsiz Değişim

Mahmut Girginer
    MahmutGirginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301
    Edilen teşekkür: 29

Standart Cevap: City Arızası ve Ücretsiz Değişim

Alıntı fawori Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizleri tebrik ederim burada da paylaştığınız için. Fiat'ın şu tutumu yüzünden yemin ederim soğudum artık başka marka alacağım yeter yani. Çok teşekkürler tekrar rast gelsin sonuçlanır kesinlikle bu uğraşa.
    Çağatay kardeşim, bazen insan gerçekten çileden çıkıyor. Fakat emin ol hepsinde durum hemen hemen aynı. Bir tek Toyota servislerinde biraz daha fazla müşteri memnuniyeti ön planda. Geri kalan piyasada kim varsa hepsinin önceliği para kazanmak.
    İlk arabam 2011 Altea XL 7-İleri DSG otomatikti. 2016 yılında almıştım. DSG'nin kavrama ve mekatronik problemlerini bilmeyen kalmadı. Ben bilmeden iyi araştırmadan almıştım. Yaşadığım problemler ve sevisin tutumu neticesinde 2020 Haziran ayında sattım aracımı. Detay öğrenmek isteyen. Hikayeyi okumak isteyen olursa; http://www.seatclubturkey.com/teknik...rantisi-2.html burada benim adımla yapılan gönderileri okuyabilir.

Sorunun çözümüne gelecek olursak;
    Bıktırma politikasından bahsetmiş Hayrettin bey yukarıda. Evet haklı böyle bir politika var. Fakat yapılması gereken öncelikle vatandaş olarak haklarımızı iyi bilmek ve ardından gerekli yasal mücadeleden kaçmamak. Direksiyon olayında zamanında bir kardeşimiz dava etmiş ve ortaya 1 adet bilirkişi raporu çıkmış. Şimdi biz o rapor ile fiat'ı şikayet ediyoruz. Peki direksiyon sorunun yaşayan herkes ya da büyük çoğunluk dava etse ve ortaya aynı sebepten 10-20-50-100 rapor çıksa fiyat ne yapabilirdi. Nereye kaçacaktı veya hangi gerekçeye sığınacaktı.
    Ben birazda bu yüzden bu mücadeleyi veriyorum. Olaki Tüketici haklarından olumsuz dönüş olur. Tüketici mahkemesine vereceğim bu sefer. Ben mahkeme masrafları ile belki 2-3 bin lira para ödeyeceğim ama kazandığımda ardımda bir sürü kullanıcıya konu ile alakalı belge bırakmış olacağım.

Sonuç olarak; Ben thy de uçak bakım teknisyeniyim. İstesem bu problemi dışarıda yaptıracak maddi gücüm de var. Fakat o parayı hukuk mücadelesine verip herkese fayda sağlayacak bir yolu tercih ettim. Sizlere de nacizane tavsiyem bundan sonrası için hukuk mücadelesi vermekten korkmamanız olur.

Saygılarımla.

2. Bu mesajı için 2 kişi MahmutGirginer'ye teşekkür etti:

Hür General
    feyzullah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 653

Alıntı MahmutGirginer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çağatay kardeşim, bazen insan gerçekten çileden çıkıyor. Fakat emin ol hepsinde durum hemen hemen aynı. Bir tek Toyota servislerinde biraz daha fazla müşteri memnuniyeti ön planda. Geri kalan piyasada kim varsa hepsinin önceliği para kazanmak.
    İlk arabam 2011 Altea XL 7-İleri DSG otomatikti. 2016 yılında almıştım. DSG'nin kavrama ve mekatronik problemlerini bilmeyen kalmadı. Ben bilmeden iyi araştırmadan almıştım. Yaşadığım problemler ve sevisin tutumu neticesinde 2020 Haziran ayında sattım aracımı. Detay öğrenmek isteyen. Hikayeyi okumak isteyen olursa; http://www.seatclubturkey.com/teknik...rantisi-2.html burada benim adımla yapılan gönderileri okuyabilir.

Sorunun çözümüne gelecek olursak;
    Bıktırma politikasından bahsetmiş Hayrettin bey yukarıda. Evet haklı böyle bir politika var. Fakat yapılması gereken öncelikle vatandaş olarak haklarımızı iyi bilmek ve ardından gerekli yasal mücadeleden kaçmamak. Direksiyon olayında zamanında bir kardeşimiz dava etmiş ve ortaya 1 adet bilirkişi raporu çıkmış. Şimdi biz o rapor ile fiat'ı şikayet ediyoruz. Peki direksiyon sorunun yaşayan herkes ya da büyük çoğunluk dava etse ve ortaya aynı sebepten 10-20-50-100 rapor çıksa fiyat ne yapabilirdi. Nereye kaçacaktı veya hangi gerekçeye sığınacaktı.
    Ben birazda bu yüzden bu mücadeleyi veriyorum. Olaki Tüketici haklarından olumsuz dönüş olur. Tüketici mahkemesine vereceğim bu sefer. Ben mahkeme masrafları ile belki 2-3 bin lira para ödeyeceğim ama kazandığımda ardımda bir sürü kullanıcıya konu ile alakalı belge bırakmış olacağım.

Sonuç olarak; Ben thy de uçak bakım teknisyeniyim. İstesem bu problemi dışarıda yaptıracak maddi gücüm de var. Fakat o parayı hukuk mücadelesine verip herkese fayda sağlayacak bir yolu tercih ettim. Sizlere de nacizane tavsiyem bundan sonrası için hukuk mücadelesi vermekten korkmamanız olur.

Saygılarımla.
    Sizi yürekten tebrik ediyorum. Ayıplı malı tüketiciye satıp aymazlık ve pişkinlikle servisler sorumluluk almaktan kaçıyorlar. Her markanın kronik sorunları var fakat hukuk mücadelesi ile, yasal zeminde hak arayışı ile ortaya çıkan zararın telafisi mümkün. Hukuk bürokrasisinin kendine mahsus yavaş ve garip işleyişine rağmen bu konuda taviz vermemek gerekiyor. Benim aracımda da kronik torpido çatlağı oluşacaktı. Aracım servis bakımlı değildi ancak gidip yetkili servis ile görüştüm. Çeşitli bahanelerle geçiştirmek istediler. Durumu forumdan takip ettiğim için emsal karar toplayıp hazırlık yaptım. Eğer ücretsiz biçimde sattığınız ayıplı maldan dolayı yaşadığım kayıpları telafi etmezseniz mahkeme yoluyla yasal faizi ile birlikte sizden tahsil edilmesi için hukuki işlemleri yaparım dedim. İçeride birkaç telefon görüşmesi yaptılar, sonra torpidonun ücretsiz değişimi için onay çıktığını, İtalyaya parça siparişi verdiklerini ve parça geldiğinde beni arayacaklarını söylediler. Birkaç ay sonra parça gelmiş aradılar sıfır torpido takıldı aracıma. Hoş sıfır torpido da aynı malzemeden birkaç yıl sonra o da çatlayacak ama hiçbir zaman hakların takipçisi olmaktan vazgeçmemek lazım.
    Ölüm Gaz Pedalına basan ayakta, hayat direksiyonu tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ölümüne basıp hayata tutunmaktır...

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Merhaba kıymetli arkadaşlar,

Tüketici mahkemesi sistemdeki bilgiyi güncellemiş. Bilirkişi incelemesi istemiş. Tüketici hakem heyeti ile görüştüm. Bilirkişi ataması yapılmış. Mustafa bey şu anda dosyayı inceliyormuş. 15 gün içinde bana telefonla ulaşıp araç üzerinde de inceleme yapacakmış.
    Artık sona geldik sayılır. Gelişmelerden haberdar edeceğim. Saygılarımla.

-ekran-goruntusu-2021-03-15-151724.jpg
    -ekran-goruntusu-2021-03-15-151823.jpg
    Konu MahmutGirginer tarafından (15/03/2021 Saat 15:40 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesajı için 5 kişi MahmutGirginer'ye teşekkür etti:

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Merhaba arkadaşlar,

Online dersler, işler güçler derken bu city arızası sebeiyle açtığım davayı unutmuştum. Bilirkişi de aramayınca sistemden kontrol edeyim dedim ne oldu bizim iş diye. Meğer bilirkişi!!! evrak inceleyip hüküm vermiş. Dava karara bağlanmış. Evrağı ekte.
    Özetle benim emsal olarak gösterdiğim araç punto olduğundan, aracımın garantisinin bitişinin üzerinden 3 yıl 8 ay geçtiğinden, aracımdaki üretim hatalı olduğu iddia ettiğim parçanın emsal olarak gösterdiğim davadaki parçadan farklı olduğundan vesaire vesaire diyerek reddetmişler ücretsiz onarımı.

Allah'tan bugün bakasın geldi sisteme zira 15 gün içinde itiraz hakkım var ve daha 2 gün var. Yarın antalyada plaka paylaşarak aracını ücretsiz tamir ettirdiğini söyleyen bir beyefendi vardı onu emsal olarak göstererek tekrardan itiraz edeceğim.
    İşte zamanında 500L kullanıcaları emsal karar veya bilirkişi raporu aldırsaydı bugün başka şeyleri konuşuyor olurduk. Punto aracı olanlar için sanırım yine de umut var çünkü benim red almamdaki en belirgin etken aracın tamamen farklı bir model olması..

Ayrıca şunu da belirteyim Fiat mahkeme tarafından gönderilen taahhütlü savunma talebine cevap bile vermemiş. O da bu evrakta yazıyor. Sadece Bilirkişinin kağıtlar üzerinden yaptığı inceleme ile adamlar dava kazandı.. Şaka gibi ama değil !!!

Gelişme olursa yine buradan yazarım.
    Saygılarımla.
    Ekli Dosyalar Ekli Dosyalar
    Konu MahmutGirginer tarafından (14/04/2021 Saat 00:54 ) değiştirilmiştir.

8. Bu mesajı için 4 kişi MahmutGirginer'ye teşekkür etti:

Emin Öztürk
    KoramiraL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    54 B 0602
    Edilen teşekkür: 1

Şimdi Hakem heyetine başvuruda bulunup onarımı ücretsiz yaptıra bilir miyiz örnek teşkil ediyor mu ?

Ceyhun Ş.
    Ceyhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    KCT
    Edilen teşekkür: 73

Ek dosyayı okuyunuz lütfen. Kısacası "RED" cevabı gelmiş ve itiraz edeceğini yazmış. Şuan için ücretsiz nefes alamıyoruz ayrıca.

11. 19/04/2021, 18:19

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Alıntı KoramiraL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi Hakem heyetine başvuruda bulunup onarımı ücretsiz yaptıra bilir miyiz örnek teşkil ediyor mu ?
    Hocam şöyle bir durum var. Ben emsal karar olarak Punto davasını gösterdiğim için bilirkişi otomatik olarak kağıt üzerinden yaptığı inceleme sonucu bu iki model farklı ve iddia edilen üretim arızalı parça da farklı demiş ve o sebeple mahkeme RED olarak hüküm kurmuş. Sizin araçlarınız eğer Punto ise o sebeple sizin için bir umut var dedim. Tüketici hakem heyetine başvurmanızda fayda var fakt öncesinde servise gidip arızayı tespit ettirmeniz ve fiyat teklifini de içeren servis kayıt evrağını almanız gerekiyor. Sonra ortalıkta dolaşan ve tek olan davayı emsal gösterip internet üzerinden online olarak evrakları yükleyerek tüketici hakem heyeti sürecini başlatabilirsiniz.

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Alıntı Ceyhun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ek dosyayı okuyunuz lütfen. Kısacası "RED" cevabı gelmiş ve itiraz edeceğini yazmış. Şuan için ücretsiz nefes alamıyoruz ayrıca.
    Davanın karara bağlandığını 13 Nisan akşamı öğrendim. 31 Martta hüküm verilmiş karara bağlanmış. Eğer geçerli olan bu tarih ise malesef itiraz süresini kaçırdım. Fakat eğer resmi evrak posta yoluyla bana ulaştıktan sonra 15 gün ise itiraz süresi o zaman daha bana gelen giden evrak yok yani vakit var demektir.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu benimle aynı kaderi paylaşan bir Alfa Romeo Mito kullanıcısı da itiraz etmiş fakat o arkadaş Mito ile Punto nun aynı direksiyon sistemini kullandığını ispat ettiği için başarılı olmuş. Benim de aynı şekilde Fiat 500L ile Punto nun aynı direksiyon sistemini ve aynı parçayı kullandığını belgelemem lazım.

Nasıl yapacağım hususunda hiçbir fikrim yok. Mitocu arkadaşa da ulaşamıyorum eski tarihli bir olay. Servise gitsem bu hususta yardımcı olurlar mı bilmiyorum ama en garanti yol da servisten alınacak her iki aracın da direksiyon sistemindeki ilgili parçanın parça numarısı karşılaştırması diye düşünüyorum.

Benim aracım arıza ışığı da yakmıyor bu direksiyonun anlık takılmasından ötürü. Bilirkişinin raporu tamamen belge üzerinde yaptığı inceleme sonucu iki farklı modelin direksiyon sistemlerinin farklı olacağı varsayımı ile yazılmıştır diye düşünüyorum. Aksi durumda bilirkişi şüpheye yer kalmayacak şekilde servisten parça numaralarını alıp her iki aracında ilgili sisteminin parça numaralı bunlardır. Bunlar birbirinden farklıdır demesi gerekirdi.

Baya sancılı bir süreç...

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Daha önce de belirtmiştim Antalya da bir vatandaş aynı sorunu çözmüş diye. Onun aracı 500L
    Plaka bilgisini de paylaşmış sağolsun. Şimdi bu bilgilerle fiata tekrar başvuru yapacağım. Bakalım tavırları ne olacak. Eğer yine çözmezlerse bu sefer bu aracın bilgileri ile mahkeme kararına itiraz edeceğim.
    Bu sefer model de aynı olduğu için Bilirkişi ne yapacak bakalım.

Viztay isimli kullanıcı.. Hatta değişim esnasındaki resimleri de koymuş.

https://forum.donanimhaber.com/fiat-...-269#111712172

Buda Plakasını yazdığı mesajı;

https://forum.donanimhaber.com/fiat-...-269#111726283
    Konu MahmutGirginer tarafından (19/04/2021 Saat 19:23 ) değiştirilmiştir.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

smd

murat balamut
    Balamut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 DF 6060
    Edilen teşekkür: 6

Hocam, Antalya Pınarbaşı Fiat Servisini arayıp bi yoklayın bakalım ücretsiz değişim yapıyorlar mı

Mahmut Girginer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301

Konu Cevap: City Arızası ve Ücretsiz Değişim

Merhaba tekrardan,

5 Haziran 2021 tarihinde hakem heyetinin kararı elime ulaştı ve 15 günlük itiraz süresi başladı. Bugün 13. gün ve Kartaldaki Anadolu mahkemesine giderek hakem heyetinin kararına itirazımı resmi olarak yapmış oldum.

Ortalama 280 gün gibi uçuk bir zamanda davanın sonuçlanmasını öngörüyor mahkeme O zamana kadar aracı satmaz veya başına bir iş gelmezse inşallah bu sefer lehime bir karar çıkar

Gelişme oldukça ara ara yine buradan bilgi veririm.

Saygılarımla.
    <strong><i>Eklenmiş küçük resimler</i></strong><br/><br/> Eklenmiş küçük resimler

-ekran-goruntusu-2021-06-18-132322.jpg  

18. Bu mesajı için 3 kişi MahmutGirginer'ye teşekkür etti:

19. 15/07/2021, 13:11

Sayfa 2/2 İlkİlk 12