10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Değişen city yeniden arızalandı

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

Standart Değişen city yeniden arızalandı

2008 model 128.000 de ki aracımı 2011 temmuzda 75.000 km de aldım. Alırken ekspertiz yaptırdığımda city motorunun değişti söylenmişti ve şimdi yeniden ışık yakmaya başladı,

sanırım city arıza verecek, uzun zamandır görüyorum ücretsiz yapılabileceği yönündeki yazışmaları acaba şansım nedir?

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Geçmiş olsun. Bir sefer değiştiyse ikinci sefer değişmiyorlar diye biliyorum. Ama şansınızı denemekte fayda var. Çoğu arkadaşın ilk seferinde bile değişim yapmamışlar. Zorlamayla değiştirdiler. Umarım şansınız yaver gider de değişirler. En azından değişmeseler bile %50 iyi niyet indirimi talep edin.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

adem ay
    Kıdemli Üye ® siyah rüzgar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 239

Benim düşüncem ise değişen bir mal hatalidir ki bu city kronik bir sorun, ayni şekilde yenilenen parçanın tekrar ariza yapmasi kronik hatayi destekler biçimde umarim bir yol bulunur yoksa gozum yemiyor hoc 2500-3000 arasi bir masrafi

GT-I9500 cihazımdan gönderildi

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Alıntı siyah rüzgar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim düşüncem ise değişen bir mal hatalidir ki bu city kronik bir sorun, ayni şekilde yenilenen parçanın tekrar ariza yapmasi kronik hatayi destekler biçimde umarim bir yol bulunur yoksa gozum yemiyor hoc 2500-3000 arasi bir masrafi

GT-I9500 cihazımdan gönderildi
    Ben forumda takılan serviste bir çalışan abinin yazısında okuduğumu aktardım Garantiden değişen ya da kronik olarak değişen bir parçaya tekrar garanti vermiyorlarmış Öyle yazıyordu Umarım çözülür sorununuz. O kadar para vermek gerçekten çok kötü. Ben daha geçen 2000 lira karta borçlandım beyin ve ecu arızası yüzünden Koyuyor insana
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

erman adakale
    ermanadakale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    39EA581
    Edilen teşekkür: 126

ya forum da şu city arızası konusunu gördükçe puntodan soğuyorum
    herkes kazandığı karşısında REHİNDİR.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

grande punto
    klavikula - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 55

Yeni konu açmadan burada sormak istedim. city arızası oluşması için city kullanıyor yani düğmeden açık veya kapa olması farketmiyor deniliyor . peki bu açma kapama tuşunu neden koymuşlar fikri olan arkadaşlardan cevap bekliyorum, birde serviste ustada v.s. arıza olmaması yada ne şartlarda arıza oluştuğu gibi dikkat etmemiz gerekenler var mı ? benim araç 2006 şu an sıkıntı yok ama buraları gördükçe bende korkuyorum ha oldu ha olacak diye

cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

punto nun herşeyini seviyorum ama bende şu city belasından çok korkuyorum aracım km olarak düşük ama yaş olarak 6 yaşına girdi şuan city ile ilgili bir sıkıntı yok ama forumda rutin olarak açılan city konularını gördükçe her an yaşayacakmışım korkusu sarıyor konuyu açan arkadaşa geçmiş olsun umarım cebinden para çıkmadan halleder.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı klavikula Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmadan burada sormak istedim. city arızası oluşması için city kullanıyor yani düğmeden açık veya kapa olması farketmiyor deniliyor . peki bu açma kapama tuşunu neden koymuşlar fikri olan arkadaşlardan cevap bekliyorum, birde serviste ustada v.s. arıza olmaması yada ne şartlarda arıza oluştuğu gibi dikkat etmemiz gerekenler var mı ? benim araç 2006 şu an sıkıntı yok ama buraları gördükçe bende korkuyorum ha oldu ha olacak diye

cevaplayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim..
    Açma kapama tuşu direksiyonu yumuşatmak için kullanılıyor. Arıza yapıp yapmama konusunda net bişey yok. Bence direksiyonu tam sol sağ yapmamak bir ihtimal faydası olabilir. Normal hidrolik direksiyonda tam sağ ya da sol yapınca hidrolik pompadan zorlanma sesi geliyor ve tam sağ sol yapılmaması öneriliyor. Belki city ide de böyle bir şey olabilir.

emre sever
    erenemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34DZ1196
    Edilen teşekkür: 399

Alıntı halils2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Açma kapama tuşu direksiyonu yumuşatmak için kullanılıyor. Arıza yapıp yapmama konusunda net bişey yok. Bence direksiyonu tam sol sağ yapmamak bir ihtimal faydası olabilir. Normal hidrolik direksiyonda tam sağ ya da sol yapınca hidrolik pompadan zorlanma sesi geliyor ve tam sağ sol yapılmaması öneriliyor. Belki city ide de böyle bir şey olabilir.
    bozulan parça açı sensörü ve o sensör ve servo motor city tuşu aktifte , pasifte olsa sürekli devrede kalıyor o yüzden kesinlikle arızaya bir etkeni olmuyor.Tam sağ sol yapma konusu ise araç çalışmıyorken yani motor stop konumunda direksiyonla oynamak hidroliklerde önerilmiyor ancak araç çalışırken tam sağ , sol yapılabilir bununla ilgili hiç bir şey duymadım eğer bundan dolayı city bozuluyorsa tamamiyle komedidir bence bu arızanın sebebi fiat ın tamamiyle kronik parça sorunudur bu parça sorunlu ne yaparsan yap bozuluyor maalesef çok sevdiğim punto dan en çok bu sorunundan dolayı soğuyorum

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

Alıntı erenemre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bozulan parça açı sensörü ve o sensör ve servo motor city tuşu aktifte , pasifte olsa sürekli devrede kalıyor o yüzden kesinlikle arızaya bir etkeni olmuyor.Tam sağ sol yapma konbin ise araç çalışmıyorken yani motor stop konumunda direksiyonla oynamak hidroliklerde önerilmiyor ancak araç çalışırken tam sağ , sol yapılabilir bununla ilgili hiç bir şey duymadım eğer bundan dolayı city bozuluyorsa tamamiyle komedidir bence bu arızanın sebebi fiat ın tamamiyle kronik parça sorunudur bu parça sorunlu ne yaparsan yap bozuluyor maalesef çok sevdiğim punto dan en çok bu sorunundan dolayı soğuyorum
    Eğer ki elinizde varsa normal hidrolik pompalı bir aracı çalıştırıp direksiyonu tam sağ ya da sol yapın. Direksiyon en sonda iken çıkan sesle biraz bıraktığınızda çıkan sesi kıyaslayın ne demek istediğimi tam olarak anlarsınız. City açı sensörü için ben kendi fikrimi söyledim. Zira bazı sensörlerde başında sonunda boşluk oluyor eğer teller bu boşluğa denk gelirse kırılma yamulma oluyor. Ama bu bahsettigim benim endüstri de karşılaştığım durum. Ciyt açı sensörü içini görmediğim için aynı şey burda geçerli mi değil mi bilmiyorum.