2006 model 48,000km'de 1.4 77hp Grande Punto aracımın direksiyonunda sağa doğru sertleşme, her iki yöne gıcırtı ve sola doğru eğimli durma problemleri vardı. Sanayide alt ve ön takımlarda bir problem olmadığı söylenmiştir. Aklıma getirmek istemesem de city motorundan süphelenmiştim. femoli de durumu onaylayınca Ankara Macunköy Birmot Fiat Servisinden 02-09-2013 tarihine randevu aldım. aracımı sabah saaterinde servise götürdüm, Servis Sorumlusu Özer Y. Bey benimle ilgilendi. (Eskiden Aksesuardaydı Bilenler Bilir.)

Öğlen saatlerinde Özer Bey Tarafımı arayarak Fiat'ın ücretsiz değişime onay verdiğini ifade etti. 7 yaşındaki aracımın city motoru serviste ücretsiz değiştirilecek. Ancak aracımın serviste periyodik bakımlarının yapılması gerekiyormuş. Bu bakımlar için de anlaştık. Aracı 03-09-2013 tarihinde teslim alacağım. Umarım her şey yolunda gider.

Garanti ile ilgili bilgileri ve mahkeme evraklarını paylaşan herkese sonsuz teşekkür ederim. Benden sonra aynı problemleri yaşayacaklar için bu durumu paylaşmak istedim.