Sayfa 2/2 İlkİlk 12
37 sonuçtan 21 ile 37 arası

Konu: City arızası, zor kurtuldum.

yavuz selim
    yavuzselim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 82

Geçmiş olsun. Direksiyon sertleşiyo derken acaba dönmüyormu ? virajda başımıza gelse çeviremezmiyiz direksiyonu ? Puntomda korktuğum en mide bulandırıcı olay. İnşallah başıma gelmez.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halit aksoy
    halitaxoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

arkadaşlar benim aracımın ekranında city yazıyor kilometrenin saat tarihin altındaki yazı.bu yazı normal mi ? yardımcı olursanız sevinirim

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

city modunun açık olduğunu gösteriyor o sıkıntı yok.Kırmızı direksiyon işareti çıkarsa çalışırken o soruna işaret eder.

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

halit aksoy
    halitaxoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 4

Alıntı krm1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    city modunun açık olduğunu gösteriyor o sıkıntı yok.Kırmızı direksiyon işareti çıkarsa çalışırken o soruna işaret eder.
    teşekkür ederim.

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    emtue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej
    Edilen teşekkür: 77

Arkadaşlar değerli yorumlarınız ve iyi dilekleriniz için teşekkürler.

Akşam işten çıkınca arabanın olduğu sokağa gittim, ilk çalıştırdım yine city arızası verdi.

Kapattım bir daha marşa bastım yine kırmızı direksiyon işareti ve city arızası verdi.

City modunu kapadım ve tekrar söndürüp çalıştırdım araç normale döndü. Güvenemedim bir daha kapatıp marşa bastım yine normal çalıştı.

Araç dar bir sokaktaydı ve adresi bilmiyordum(çekiciye adresi söyleyemeyeceğim gibi oraya giremezdi de) araç hazır çalışıyorken evin oraya çekim diye 4lüleri yakıp 20 civarı bir hızla evime kadar geldim ve parkettim.

Sonra tekrar arabayı söndürdüm çalıştırdım ve city modunu açtım bir sıkıntı kalmamış gibiydi. Aracı cumartesi sabah çekiciyle servise götüreceğim, bu akşam götürsem yarın servise gidemeyecektim, cumartesi izin günüm gelişmeleri tekrar yazarım.

Bir arkadaş nasıl olduğunu sormuş, 2 elimle birden asıldığımda çok çok az çevirebildim ve uyguladığım güç karşısında bütün gün bileklerim ağrıdı. Benim şansım düz yolda gitmemdi şanssızlığım tam alt geçide girdiğimde başıma gelmesiydi..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HÜSNÜ ulaş
    husnupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 8

öncelikle geçmiş olsun,city mod yerine normal modda kullanırken de da aynı sertleşmeyi yaparmı?

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Arkadaşlar City arızasını ücretsiz hallettim.

Öncelikle Haliç Oto'dan Zafer bey (teknik işler sorumlusu) ve Kenan beye (servis danışmanı) ilgilerinden ve hoş sohbetlerinden dolayı teşekkür ederim.

Sabah aracı büyük bir hata yaparak randevusuz götürdüm ve haliyle dışarı kadar taşan serviste beni karşılayan bayan şaşırdı. Direksiyon kilitlenmesinden bahsedince bir bakalım müdahale edemeyebiliriz dedi ve Zafer beyi çağırdı. Zafer bey direksiyona geçip araçla manevra yaptı ve arızayı onayladı.

Süreç olarak bilgilerimi Fiat'a göndereceklerini gelen cevaba göre haber vereceklerini söylediler. Servisten umutsuzca ayrıldım. 1 saat sonra arayan Zafer bey ücretsiz değişim yapılacağını müsaitsem hemen götürmemi istedi. (Kendisi de bu hızda ve ücretsiz değişim cevabına şaşırmıştı)

Aracı 12.30'da teslim ettim 16.00'da aracınız yıkamada alabilirsiniz dediler, akşam 18.30'da güvenlikten teslim aldım ve 1 kuruş ödemedim.

Normalde 1 periyodik bakım yapılmadan ücretsiz değişim onaylanmıyormuş fakat Ero Servis plakalıklarım bu konuda yardımcı oldu.

Forumdan bir çok arkadaşın ve benim gittiğimiz Erhan usta Zafer ustanın sınıf arkadaşıymış oradan oluşan sinerjiyle bu gereksiz bakım işinden de kurtulmuş oldum.

Direksiyona gelince bariz sertleşmiş, bildiğimiz hidrolik direksiyon olmuş parmakla falan çevrilmiyor. Destek olan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Murat AÇIK
    bariscil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart city arızası hk.

Arkadaşlar Merhaba, bende siteye bugün üye oldum ve mesajları takip etmeye başladım bu konu hakkında 2.el olarak aldığım 2009 Model Grande Punto aracımda ben de uzun yolda sıkııntı yaşadım, bir anda kırmızı direksiyon uyarı ışığı yandı ve ne olduğunu anlamadan, en yakın müsait yerde durdum. Kontağı kapattım biraz bekledikten sonra düzeldi arıza , sonrasında servise gittim ama bilgisayarda her hangi bir arıza kaydına rastlanmadı . Bana çok garip geldi. İlk defa fiat araç kullanıyorum, aracı alalı 2ay olmadı bile ama, beni tedirgin etti...(

Murat AÇIK
    bariscil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 0

Standart citi arızası

Tabi durmaya veya kenara çekmeye çalışırkende arkadaşımızın dediği gibi ne kol ne de bilek kaldı . acaba genel bir sorun mu varki ??

Emre ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Arizona Bej

Alıntı bariscil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabi durmaya veya kenara çekmeye çalışırkende arkadaşımızın dediği gibi ne kol ne de bilek kaldı . acaba genel bir sorun mu varki ??
    Kronik bir sorun daha doğrusu üretim hatası mevcut. Genelde 2006 modellerde çıkıyordu.

Yerinizde olsam hemen servise götürüp yolda kilitlendiğinden bahsederdim, Fiat şu sıralar ücretiz hallediyor.

Şahsen aracımın değişimden sonra sürüş karakteri değişti, sıfır araç almış gibi net bir direksiyonu oldu.

Ali Can
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. rbcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    07AAL45
    Edilen teşekkür: 421

forumda son arızayla karşılaşan 2 kişininde ücretsiz değiştirildi fiat sorunu kabullendi sonunda

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Haliç Oto ile bir akü sorunu için tanışmıştım sonrasında Zafer ve Kenan ile tanıştım iyiki tanışmışım diyorum, Erhan usta ile sohbet ederken Zaferin okul arkadaşı olduğunu falan söyleyince öncesindeki ilgi alaka zaten güzeldi daha bir güzelleşti. Birde serviste Vedat usta var ki fena bir usta acayip pinpirikli sanki servise bakıma gelmiş araç değil kendisinin aracıyla ilgileniyormuş gibi uğraşıyor herşey ile....

Geçmiş olsun.

Rmzn KHRMN
    albay_alpay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    42SR919
    Edilen teşekkür: 3

Alıntı emtue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar araç 2006 model ve 150 bin kmde.

geçen kış 1 kez kırmızı ışık yanmıştı ilk çalıştırmada sonra kapatıp açınca düzelmişti, bir de 2 sene önce ilk aldığımda aynı şekilde bir yoklamıştı.

Araç servis bakımlı değil maalesef bu akşam çekiciye yükleyip götüreceğim %50 den sonra mahkeme yolu gözüküyor gibi. İnsan akşama doğru alışıyor arkadaşlar iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sağolun arkadaşlar..
    geçtiğimiz temmuzda ben paranın yarısını vererek ancak yaptırabildim.(861tl) konya servis hiç de sizlerinki kadar anlayışlı falan değil...arabam 2006 model 34500km de ve servis bakımlıydı...

tuncay aktaş
    schneider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 1

Arkdslar mrhabalar bir sorunumu sizlere belirtmek istiyorum 2004 model fiat punto bir araç aldım 1ay önce 2.el anck aldktan sonra bnde bu direksiyon sorunuyla karsılastım aracımda city arızası başgösterdi direksiyon kilitleniyor servise götürdüğümde sorunun direksiyon kutusunun değişerek çözülebilecegini ve bunun da yaklaşık 2800 tl gbi bir masraf oldugunu söylediler ancak iyi niyet garantisiyle bu fiyatın yüzde 40ını karşılayabileceklerini söylediler ancak daha sonra da yaptıkları yazışmalar sonunda bu fiyatı hiç karsılayamayacaklarını ücreti tamamen benm karsılamamı istediler müşteri servisini aradım ordanda bi sonuç çıkmadı aracın 8yasında oldugunu ve bu tür sorunların olmasının doğal oldugu tarafıma bildirildi cok zor durumdayım benm bu masrafı karşılama sansım yok ne yapmalıyım nasıl bir yol gözterirsiniz bna gercekten cok magdur durumdayım yardımlarınız içn şmdiden tsekkr ederim

ALİ ŞEHİRLİ
    alisehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34EJ6162
    Edilen teşekkür: 3

Arkadaşlar,
    Dün akşam aracı park ederken direksiyon birden sertleşti ve direksiyon ışığı yandı. Bir iki kez stop edip çalıştırdım değişen bir şey olmadı.
    Yarın sabah Küçükyalı Birmot a götüreceğim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmam gerekiyor?

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Alıntı alisehirli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    Dün akşam aracı park ederken direksiyon birden sertleşti ve direksiyon ışığı yandı. Bir iki kez stop edip çalıştırdım değişen bir şey olmadı.
    Yarın sabah Küçükyalı Birmot a götüreceğim. Bu konuda desteğinize ihtiyacım var. Ne yapmam gerekiyor?
    Birmot yerine biraz yol yapıp haliç otoya gideceksin bir sıkıntı yaşamadan sorununa çözümü onlar bulacak..

Kenan ve Zafer'e selam söyle benden..

Geçmiş olsun.

Uğur Ayıkol
    Undead Rogue Xenophan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35MAS94
    Edilen teşekkür: 54

Garanti bitmiş bile olsa bu arıza için ücretsiz değişim yapiyorlar mi? Ful servis bakımlı araçlar için soruyorum. Sonuçta kronik bir arıza

GT-N7100 cihazımdan 2 ile gönderildi
    For the Horde!

Sayfa 2/2 İlkİlk 12