Sayfa 9/18 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon
351 sonuçtan 161 ile 180 arası

Konu: City Direksiyon Hatası Mahkeme Evrağı

571-1071-1299-1453... ceycey
    erhanOKUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 3

selamünaleyküm arkadaşlar

city direksiyon arızası için dün fiat yetkili servisine gittim city arızası oludğu söylendi ve city arızası için 2010 yılı kasım ayında başka bir yetkili servisten citynin değiştiğini söylediler ancak arac 2006 model olduğu için garanti kapsamında değil biz iyi niyet çerçevesinde sorgulayalım tofaştan eğer onay gelirse girer garantiye denildi ve 10 dakika sonra malesef garantiyi tofaş kabul etmiyor dediler..
    bende tofaş müşteri hizmetlerini arayıp şikayet kaydı yaptım size dönüş yapacağız dediler ve bu gün aradılar kısaca %25 i jest olarak biz karşılarız başkada bişi yapamayız çünkü araç 2006 model garantisi bitmiş ve yetkili servise düzenli gitmemişsiniz dedi aracım 95 binde ve en son 66 binde gitmiştim yetkili servise ve 100 bin bakımı için tekrar gittim adama herhangibir sorun olmadığı için servise gitmedim normal bakımı geldi ve şimdi gittim dedim ama yok servise 80 bin bakımını yaptırmamışsınız dedi kardeşim 80 binde servise gitseydim bu arıza garantiye girecekmşydi diye sorduğumda hayır %25 jest olacaktı dedi... gelde çıldırma arkadaş kısacası yapacağımız en son bu dedi bende kabul etmiyorum dedim yasal yoldan hakkımı arayuacağımı soyledim

arkadaşlar bu cıty ortalama 2 yılda ıkıncı arızası. değişmiş ve tekrar aynı sorun ..
    sonuna kadar gideceğim inşallah ama yardımcı olursanız sevinirim yapılması gerekenler için..

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yunus Yünel
    delphinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Merhaba arkadaşlar,
    City motoru arızalılar klubüne ben de katılıyorum. Bugün fiat müşteri hizmetlerini aradım, sorunumu anlattım. Yetkili bir servisle görüşüp tekrar aramamı istediler. Yetkili servisle konuştuğumda aracın trafiğe çıkış tarihinden itibaren 84 ay içinde ücretsiz değişim yapıldığını söylediler. Benim aracım şu an 88 aylık servis maalesef bişi yapamayız isterseniz tekrar müşteri hizmetlerini arayın dedi. 84 ay olayı için ne yapabilirim? tavsiyesi olan var mı?

Bülent AKARSU
    grandeizmit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Acaba bu 84 ay sinyal kolu arızası içinde geçerli olur mu???

Yunus Yünel
    delphinus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı grandeizmit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Acaba bu 84 ay sinyal kolu arızası içinde geçerli olur mu???
    Sormak lazım ama zannetmiyorum. adamlar fabrika çıkışı arızalı city motoruna süresiz değişim garantisi vermek yerine böyle bir kısıt getirmişler. Forumdaki konu hakkında tecrübeliler daha iyi bilirler ama tüketici mahkemesi de 84 ay gibi bir limiti kabul etmeyecektir bence.

Gökay Batmaz
    skymoon88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar bu kararlarla ilgili herhangi dosya sistemde henüz görünmüyor. Bizde aynı sorundan dert yanıyoruz ve dosya yüklemek bu kadar zor olmamalı.

Çağatay E.
    Eski Puntocu Yeni Golfcü byadrenalin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 423

Arkadaşlar bir usta arkadaşım bu city arızasını bir iki sefer tamir ettiğinden bahsetti. Servo motorunu açıp açı sensörünü vs. tamir edebildiğini söyledi bugün. Eğer servis ile işini halledemeyen olursa uğramak isterse adres ve tel verebilirim. Şansınızı denemekte fayda var. Özel mesajla ulaşabilirsiniz.
    Hükümetini ayakta tutmak için dini kullanmaya gerek duyanlar zayıf yöneticilerdir, adeta halkı bir kapana kıstırırlar. M.Kemal ATATÜRK.

cengizhan özden
    cengizhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı GADDAR99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sorun yaşanan şase numaraları bu sitede ,pardon şimdi ekledim.
    Fiat grande punto probléme colonne direction [Résolu]

qu'el est le debut de votre numero de serie ? moi c'est ZFA 188 et vous ?

RÉPONSE
    +0
    moinsplus
    ne-laure77 21 déc. 2010 à 10:49
    Les numéros de châssis touchés sont 24267 à 412774 957556 plus de 1112419 à 1392261, puis 1459541, 1679307, 1921533, 1977669, 1990000, 1990190, 1999912. la mienne est 1990000.
    j'espère avoir répondu à votre question. mais même si votre numéro n'en fait pas parti il faut quand même essayer car celà ne concerne que la campagne de rappel 5397. tenez moi au courant, merci et à bientôt.
    Ben de fransızcadan türkçeye tercümesini yapayım.
    sorunlu şasi numaraları:
    ilk satır 24267 den 412774 e kadar ayrıca 957556 serisi
    ikinci satır 1112419 dan1392261e kadar ayrıca 1459541; 1679307; 1921533; 1977669; 1990000; 1990190; 1999912 ile başlayan seriler
    Benimkine bakmaya cesaretim yok henüz

Bir de otomotiv endüstrisinde proje ve kalite konusunda çalışan biri olarak şu yorumu yapayım. Eğer bu şasi numaraları fiat tarafından belirlenmişse, arızanın kök sebebi bilinmektedir, en azından şüpheli lotlar tespit edilmiş demektir. Yani bu kadar ciddi bir arıza (FMEA denilen bir sistemde) risk değerlendirmesinden; şiddet notu 10 üzerinden 9 -10 alır , yani ölümcül risk yüksektir. Dolayısıyla fiatın geri çağırma yapması gerektiğini; ancak yüksek maliyet ve pazarda itibar kaybı olacağı gerekçesiyle bunu yapmadığını düşünmeye başladım.

Edit: Fiat Avrupada g.punto için 2 defa geri çağırma yapılmış. direksiyon ve ABS arızaları sebebiye
    Türkiyede hiç böyle bir şey duymadım. haberi olan varmı ?

https://forum.donanimhaber.com/m_36199140/tm.htm

https://otomobil.bugun.com.tr/otomob...-haberi/150866
    Konu cengizhan tarafından (15/02/2014 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

enes arıburnu
    gamedeath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaslar merhaba adım enes 2004 fiat panda'm var ve gireksiyon gostergesı yandı bir süre sonra sondu ama simdi kendi kendine hata sesi cıkarıyor tabi goremıyorum hatayı sebebı nedır nasıl bır yardımda bulunabılırsınız bana simdiden tesekkurler

osman gok
    osmangok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Standart slmlr

Arkadaşlar merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..

Cihan han
    hanbjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 99

Alıntı osmangok Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, Ben bu city arızası ile 2011 yılından bu yana uğraşıyorum. aracım 2004 1.3 dynamic. Ben bu konuda tüketici mahkemesi kanalıyla arıza tespiti yaptırdım ve FİAT a karşı mahkeme sürecini başlattım. Önce mahkeme kanalıyla aracın arızasını tespit ettirip 2012 şubat ayında davayı başlattık. Uzun bir zaman aldı fKt nihayet Tüketici Mahkemesi bizi haklı buldu ve aracın iadesi ve tarafımıza ücret ödenmesi kararını verdi. Yalnız şimdi Yargıtay(temyiz) sürecini bekliyoruz. Biraz zaman da o alacak ama ilk adımı kazandık. Mahkeme kararını ekliyorum. Bu tüketici hakem heyeti kararı değildir. Tüketici mahkemesi evrağıdır. İnşallah faydalı olur..
    Osman bey hayırlı olsun. İnş Yargıtayda lehinize sonuçlanır. Aracı ikinci el mi almıştınız yoksa sıfır mı?

osman gok
    osmangok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 12

Alıntı hanbjk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Osman bey hayırlı olsun. İnş Yargıtayda lehinize sonuçlanır. Aracı ikinci el mi almıştınız yoksa sıfır mı?

teşekkürler sıfır almıştım..

13. 16/03/2014, 21:41

Eren AYDOĞAN
    erenaydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431
    Edilen teşekkür: 14

Hepsi hikaye beni aracım 0-80 bin bakımına kadar yetkili servis bakımlı sanayi yüzü görmemiş direksiyon kutusu arızası ıcın aradım donduler neymıs efendım aracımda orjınal jantlardan farklı jant kullanıyomusum da garantiye sokamıyolarmıs serviste benden habersiz resım cekmis ben bilmiyomuyum bana deseler orjınal jantlarını takıp gelirdim cektırırdım foto lanet olsun ya bu devirde durust olmayacaksın ama bıttı bıdaha ıyı nıyet yok yanı benden onlara kardeşlerim benim...benım yasdadıgım sızlere ornek olsun boyle bı hata yapmayın

Cenk Doğu
    Müzisyen cdogu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 977

Alıntı erenaydogan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hepsi hikaye beni aracım 0-80 bin bakımına kadar yetkili servis bakımlı sanayi yüzü görmemiş direksiyon kutusu arızası ıcın aradım donduler neymıs efendım aracımda orjınal jantlardan farklı jant kullanıyomusum da garantiye sokamıyolarmıs serviste benden habersiz resım cekmis ben bilmiyomuyum bana deseler orjınal jantlarını takıp gelirdim cektırırdım foto lanet olsun ya bu devirde durust olmayacaksın ama bıttı bıdaha ıyı nıyet yok yanı benden onlara kardeşlerim benim...benım yasdadıgım sızlere ornek olsun boyle bı hata yapmayın
    Tek servise takılı kalmayın. Bu arızayı bi servis kabul ederken,diğerleri işin içinden sıyrılabilir. Fiat İtalya'ya mail atın. Hakkınızı arayın. Hiç merak etmeyin,kararlı olunca bu forumdan çok kişi ücretsiz halletti.
    2006 Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active Vals Mavi
    2008 Peugeot 2.0 HDi Gümüş Gri
    2013 Nissan Qashqai 1.5 dCi Platinum Sedefli Beyaz

Punto Forum - www.grandepuntotr.com

ÖZER -
    PUNTO2008 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34 GLY 99
    Edilen teşekkür: 33

Benim 2008 model 6 yasinda dersek demek ki 72 ay ile kurtariyorum da ammavelakin city arızam var mı yok mu onu bilmiyor ve anlamiyrum. Basınca yağ gibi yumusuyor direksiyon.

Discovery cihazımdan gönderildi

GP FİRE ACTİVE 1.4 8 V 77 BG-2008/EGZOTİK KIRMIZI

Eren AYDOĞAN
    erenaydogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düzce
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    81KB431
    Edilen teşekkür: 14

Yok servısle alakalı degıl genel merkezden aradılar yetkılı bırı karsılayamıyoruz dedıler ama boyle bıse olamaz ya ne yanı arabaya hıc bırsey yapamıyacazmı bu kadar basıtmı bızım araçlar ya cok keyfım kactı kız gıbı bakıyoruz arabaya yıne bıse oluyo anlamak mumkun degıl...ARABADA BI JANT DEGISTIK DIYE GARANTIYE SOKMAMAZLIK SIRF BAHANE YANI BANA BIRI YARDIM ETSIN YA NE YAPACAZ YANI

cihangir ozturk
    chn73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 87

fiat ciddi bir firma olsaydı city problemi yüzünden araçları geri çağırır ve gerekli değişimleri yapardı.City arızası yapan bir araç aynı arızayı birkaç sene sonra tekrarlayabiliyor.bu kadar ciddiyetsiz bir firma.hergun city korkusuyla araba sürmektense sattım kurtuldum.Almayı bırakın bir daha fiat arabayı evimin önüne bile parkettirmem.

cemal Delice
    delice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Arkadaşlar öncelikle merhabalar aranıza yeni katıldım ankarada oturuyorum ve aracı almaya kuş adasına gittim satıcının anlatımı doğrultusunda gittim sıkıntı yoktu telefonda anlattığına göre ama orda araca baktırdığımda direksiyon ağrızası çıktı vede oşekilde kabullenerek aracı aldım. Burdan takipler yaparak çok şükür bi çok gp sıkıntımı atlattım bunlardan en önemliside 1 ay önce bu arızalı punto ile başladı. sanayiyle içli dışlı biri olarak sanayide gezmediğim yer kalmadı onarım için şaşmazda bir usta yapıyo felan ama garantisizmiş dendi hiç ustaya dahi gitmedim buradan yaptığım araştırmalar neticesinde fiat ı arayarak durumumu anlattım vede beni macunköt birmot fiat servisine yönlendirdiler orda gerekle inceleme yapıldı vede aracın direksiyonunun iyi niyet çerçevesinde ücretsiz değişimini kabul edip yaptırdılar.
    araç 2007 mode 98.000 km de ben 3. sahibiyim vede aldıktan 2 hafta sonra başvuru yaptım yani kaçıncı kullanıcı olduğunuz önemli değil.
    Aracım 2007 den 2013 e kadar servis bakımlı sadece son 1 sene bakımlar dışarda yapılmış
    Bana onarımın neden ücretsiz olduğu söylenmedi ama servis bakımlı olduğu için büyük ihtimalle.Eğer sizdede aynı sıkıntı var ise kesinlikle ilk olarak fiat ile görüşün daha sonrasında sanayide çare aramaya başlayın tekrardan herkeze teşekkürler.
    Bu arada aracımda sağ göğüs hava yastığı kabarması vardı sağolsun aldıktan sonra çatladıda direksiyon değişirken onuda şikayetim arasında yer verdim çünkü oda bir krpnik arıza ama onu kabul etmediler iyi niyet çerçevesinde o kabul olmadı

Hüseyin Caner KILIÇ
    hcaner75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri

kararı bulamadım tekrar yayınlar mısınız?

Hüseyin Caner KILIÇ
    hcaner75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Tekno Gri

bu sorunu yaşayan çok insan var herkes üzerine giderse fiat çözmek zorunda kalacaktır.

erdinç sönmez
    wollkan955 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Arkadaşlar gp 2005 model 1.3 dyn aracı alalı henüz 4 gün oldu ve aynı arıza bende de var kozyatağı fiat servisine götürdüm ve city arızası olduğunu söylediler 2500 tl civarında bir masraf var bende mahkeme kararı vs forumda okuduklarımı söyledim hiç oralı olmadılar. araç servis bakımı yok ve 9 yaşında diye red ettiler. bu konuda tecrübeli arkadaşlarımdan yadım istiyorum. öncelikle ne yapmalıyım nereye ve nasıl bir başvuru olması gerekiyor bu konuyu bana adım adım açıklayacak biri olursa inanın çok sevineceğim henüz 4 günlük arabadan nefret ettim.

Sayfa 9/18 İlkİlk ... 5678910111213 ... SonSon