PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Garanti Biten Araçta Parça Sorunu

ince5757
09/01/2009, 16:13
Arkadaşlar diyelimki arabamızın garantisi bitti ve arabamızın bir parçası bozudu bu durumda ne yapabiliriz bu bozulan parçayı garantiden değiştirmek için.
Diyelimki city motoru sorunu var.Bu sorun grande puntolorun ilk çıkan serileride fazlası ile vardı.Bu gibi kronik sorunları garantisi bitmiş araçlarda hallettirmek için ne yapmak gerekli arkadaşlar sizce.
Yorumlarınızı bekliyorum.

06kaymak
09/01/2009, 17:18
eger garantısı bıtmıs bakım ve onarım yıne yetkılı servısı tercıh etmıssenız servısınız sıze yardımcı olacaktır...

ince5757
11/01/2009, 08:28
Yani garanti bitme süresine kadar serviste arabanın bakımlarını yaptırmış olmak ve garantiden sonrada servise gitmeye devam etmek buraya kadar tamam.Diyelimdi araba ikinci el alındı ve senden önceki sahibi bu kurala dikkat etmedi ancak sen arabayı aldıktan sonra bütün bakımları garanti süresi daha bitmemiş durumda iken servise götürerek bakımlarını yaptırdın.Araba 1 yaşına kadar önceki sahibinde ve bu kişi bakım olaylarına dikkat etmemiş ancak sen daha sonra arabanın bütün bakımlarını serviste yaptırdın.
Arkadaşlar benim öğrenmek istediğim belki motor için her hangi birşey yapmazlar ama mekanik aksam için şikatimizi dikkate alırlarmı.Burada servis ve fiat ile nasıl bir diyoloğa girmek gerekli dizce.Burada değişim istene parça city deki bozukluklar gibi birçok punto da olan sorunlar için.Teşekkürler yorumlarınız için.

h k
11/01/2009, 17:43
2. el aldıysanız bu tip sorunları göze almalısınız.
garantisi bittiyse çok kasmaya gerek yok , malesef parça değişimini cepten yapacağız.

ben yetkili servisteki fazla bakım ücretlerini , pahalı garanti uzatma fiyatlarını düşününce garanti bitince ödeyeceğim parça fiyatına razı geldim.

sonuçta bu araç ömür boyu garantili olmayacak ve parçaları da ilerleyen zamanlarda bozulacak. yapacak bişi yok , ödeyeceğiz.

drama
11/01/2009, 23:45
Garantisi bitmiş araçlar için uzatma kampanyasından yararlanacaksınız, bunları düşünmek zorunda kalmayacaksınız.

ince5757
14/01/2009, 11:51
Evet drama haklısın ancak servis bakımları zamanında yaptırmayan araçta garanti uzatma olayıda olmuyor malesef.Yani ne yaprasak yapalım arabanın garantisi yok.Motor harici arabada çıkan sorunlar için ne yapmak gerekliki cebimizden daha az para çıkısn.Özellikle city örneğini veriyorum bu durumda 1,800 verip bunu yaptıracakmıyız arkadaşlar.
Sonuçta city sorunu birçok puntoda çıkan bir sorun.Fiat ile nasıl bir diyoloğa girmek gerekliki bu tarz sorunları yaptırabilelim.Yorumlarınızı bekliyorum.