PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Taşınabilir disk sorunu

OzzY
11/12/2008, 18:38
160 gb WD passport var, benim bilgisayarda diskin bazı kısımlarında sorun çıkartıyo. mesela yazarken format atarken kitlenip kalıyo.(vista laptop) ancak babamın bilgisayarında(xp desktop) gayet normal çalışıyo. babamın bilgisayarda format attım(hızlı değil normal) benim bilgisayara takıp unconditional format atmayı denedim yine takıldı kaldı sizce sorun nedir ve nasıl çözülür?

GP61
11/12/2008, 20:18
aynı model harddisk bende de var..orjinal kablosunu kullanıyorsan onun yerine 2 girişli usb kablolarından alıp dene..benimki de laptopda zor çalışıp, masasütündeki bilgisayarda çalışıyordu.2 girişli kablo aldıktan sonra sorun çözüldü..senin sorununda büyük ihtimalle çözülür..

halilim
11/12/2008, 20:22
Yaşar beyin degindigi konu dogru olabilir sorunu çözmesse vistadan kurtul derim, bilgisayarındaki vista sistemi yapabilir çok gıcık bir işletim sistemi.

Dikici
11/12/2008, 22:38
Benim de 500 gb WD MyBook var. Babamın bilg.e takınca sorunsusz çalışıyor fakat kendi bilgisayarıma takınca 1 dakika kadr düzgün çalışıyor sonra içindeki herşy silinmiş gibi gözüküyor neden olabilir?

halilim
11/12/2008, 22:44
Başka bilgisayarda çalışıp kendi bilgisayarında çalışmıyorsa %80 sistemindeki bir aksaklıktandır. Kendi bilgisayarına format at öyle bir dene sorunun çözülmesi gerekir.

OzzY
11/12/2008, 22:50
@GP61
var o kablodan bi deniyim
@halilim
ben 1 seneyi aşkın zamandır vista kullanıyorum ( x64) bi sorun yaşamadım. hatta çok seviyorum kendisini :D:D xpden çok sıkılmıştım zaten. performans farkıda hissetmedim bu makinada xp ile vista arasında...

yalnız ilk mesajda belirtmeyi unutmuşum. ben bu aleti 2 senedir(sanırım) sorunsuzca kullanıyodum kendi bilgisayarımdada...