PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP 1.3 multijet Emotion 2007 model 22000ytl' ye aldım.

narkoz30
11/12/2008, 11:06
Selam Arkadaşlar
Aranıza yeni katıldım. 6 gün önce Grande Punto Dizel Emotion 2007 model Egzotik Kırmızı bir araç aldım daha henüz 300 km yaptım.
Aldığım araç 85000 km de idi ve 22000 ytl verdim 2001 full Seat ibiza aracıma + 9000 üste vererek satın aldım. Daha üstüme geçirme fırsatım olmadı. Bayramdan sonra galeriden işlemlerimi yaptıracağım. Sizce nasıl araçta ufak tefek sorunlar var ancak bunlar aşılabilir şeyler pek de ciddi değil. Bu arada 2009 model 1.3 90 bg puntolardan daha donanımlı imiş 2007 GP ler benim araçtan biliyorum. Mesela bel şişirmeli koltuk falan var bir de aracın ESP si arızalıydı Galerici komple sıfır ESP taktırdı. Lastikler sıfıra yakın bir root balans gerekiyor sadece araç %100 darbesiz boyasız orjinal.
Yorumlarınız varsa memnun olurum.

akin78
11/12/2008, 12:11
Çok iyi fiyat ama arabayıda görmek lazım tabi.Km çok fazla ama.

anvil
11/12/2008, 12:13
garantisini uzatsaydı keşke.

hayırlı olsun bu arada.

FeaRLeSsHunTeR
11/12/2008, 12:22
85,000:S Hayırlı olsn..

iongun
11/12/2008, 12:44
hayırlı olsun 85000 fazla ama bakımları tam yapılmışsa sorun olmaz

Ziyaretçi047
11/12/2008, 13:07
o kadar da fazla değil dizel araç için bunlar normal km ler

plastro
11/12/2008, 19:56
Hayırlı uğurlu olsun

ekorkut
11/12/2008, 20:15
Km konusunda aklında birşey olmasın. Mekanik hiçbir bakım görmeden kapak açmadan 250.000 km gitmek üzere yapılıyor bu motorlar. Hayırlı olsun

ERC
11/12/2008, 20:53
hakan ben hayirli olsun araciniz ama esp takmak ne demek onu anlamadim ben esp uygulamasinin takilmasi diye bir sey olamaz biraz daha bilgilendirirmisiniz nedir problem?

06kaymak
11/12/2008, 22:56
hayırlı olsun cok guzel bır fıyat...eger isteyen olursa ankara da 2006 emotıon dızel,skydome 70.000 km uzatılmıs garantili 24500 ytl....

narkoz30
12/12/2008, 09:18
Herkese Teşekkürler
ESP ABS ASR ARS bu sistemleri kontrol eden bir işlemcidir bilgisayar gibi çalışır yani hepsi bir bütündür ve hepsi birbirine bağlantılı olarak aracın güvenli yol tutuş fren ve manevra kabiliyetini arttırır aracı takla atmaktan korur.
Eger Emotion bir aracınız var ise ön kokpitte ESP off tuşu görürsünüz bu tuşa bastığınızda ESP off olur yani kapanır ancak bu istenen bir durum değildir. ESP nin kapalı olması demek yukarıda saydığım tüm özelliklerin kapanması demektir. Bu kumanda merkezi direksiyonun gövdesindedir. Full donanımlı ve çok az lüks araçta bulunan bu özelliği eğer sürücü hor kullanmışsa ve kitaptaki bakımlar vs yapılmamış ve yazılımsal olarak problemler var ise devre dışına çıkabilir bu da aracın özelliğini en alt katagoriye geriletir yani frenler tutar ancak abs olmadan :)
Fabrikasyon arıza verebileceği gibi sonradan yukarıda bahsettiğim nedenlere ve bu nedenlerin arttırılabilir olmasına istinaden bu hatayı verebilir.

GP multijet dünyanın en iyi verimli motoru seçilmiştir. OPEL tüm dizel araçlarında bu motoru veriyor. GP serisi b kategorideki OPEL araçlarda yukarıda bahsettiğim sorunlar daha fazladır.
ESP nin sıfırı ile değiştirilmesinin bedeli 1700ytl + işçilik e tekabül ediyor.

Allah ESP lerinize zeval vermesin.
Ayrıca Grande Puntomu : ya niye bu aracı aldın nçok kötü bir araba imiş diye bir iki arkadaştan yorum aldım kulaktan dolma yorumları hiç sevmem araştırdım indikçe derine indim ve clio3 yeni fiesta yeni seat ibiza opel CORSA ve ASTRA arasında en verimli ve 2. eli en çok rağbet görünen ve görünüşü tam bir beyefendi gibi duran bu araçtı.

Yorumlarıma katılmayabilirsiniz ancak ben böyle düşünüyorum yazı uzun oldu okuduğunuz için teşekkürler.

Little F.K
12/12/2008, 10:17
Herkese Teşekkürler
Ayrıca Grande Puntomu : ya niye bu aracı aldın nçok kötü bir araba imiş diye bir iki arkadaştan yorum aldım kulaktan dolma yorumları hiç sevmem araştırdım indikçe derine indim ve clio3 yeni fiesta yeni seat ibiza opel CORSA ve ASTRA arasında en verimli ve 2. eli en çok rağbet görünen ve görünüşü tam bir beyefendi gibi duran bu araçtı.

Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yanlız araştırmanız biraz zayıf olmuş kusura bakmayın.

1.Astra bu sınıfta değil ki,bu araçlar arasına aldınız.Astra c sınıfı bir araç ve ikinci eli Punto ile tartışılmayacak kadar daha iyi.Belli bir fiyat aralığı var ve o fiyat aralığında mutlaka satılıyor.Ne çok dip ne çok tavan.

2.Punto saydıgınız araçlar arasında ibiza hariç ikinci eli henüz tam anlamıyla oturmamış bir araç.Bugün fiesta,clio3 ve corsa belli fiyat aralıklarında gidip gelir.

3.Şu an benim içinde bu araçlar içerisinde (astrayı katmıyorum) en verimlisi punto.Neden derseniz çok km yapan bi insanım,Opel'in,vw'in,renault'un tabiri caizse kol gibi servis fiyatları,parça fiyatları yanında Fiat'ın bu avantajları fazlasıyla öne cıkıyor.

4.Saydıgınız b sınfı araçlar ıcersınde tasarımı en güzeli G.punto.Ah bide trim sesleri olmasa.

atom239
12/12/2008, 12:34
çok güzel hayırlı olsun.Km si biraz yüksekmiş ama hevesini kursağında bırakmayalım.Bende aracımı 2. el aldım.Ama 85000 km geerçekten fazla değil.Zaten bu araç dizel ve en önemlisi bir GP.

Uzun
12/12/2008, 13:48
85000 km de ki bir araca 22000 ytl vermektense
dynamic ya da fun versionunu sıfır km almayı tercih ederdim...
hayırlısı olsun ne diyeyim ama pek akıl kârı değil...

narkoz30
12/12/2008, 15:06
Evet Astra c sınıfı ancak ben motorları kastetmek istemiştim.
Puntoların içlerinde trim sesleri kabul edilebilir düzeyde.
Yedek Parça fiyatlarına katılmıyorum yedek parça fiyatları tüm markalarda birbirine yakın ve kol böreğidir. :) ben 142000 deki aracımı 85000 deki araçla değiştirdim sıfırına da bindin bana 12.500 ytl fazladan para bırakıyor araç orjinal ve 250000 de ciddi bakım gerektiriyor yani ömrünü doldurmamış. Eğer görseniz sizde biner eywallah derdiniz. Galerici de tok satıcı büyük bir galeri 3-5 e bakmayan biri benim aracı götürmediğim yer kalmadı 9000ytl ile 11000 ytl den fazla vermediler adam benim aracı orjinal araçla değiştirdi bir de üstüne 9000 ytl aldı ki benim araç 13000 ytl ye gitmiş oldu ben bu aracı geçen sene 13250 ytl ye almıştım ve 22000 km kullandım ve yine aynı paraya takas ettim bundan büyük mutluluk olamaz benim için. Yani akıl karı bir iş benim yaptığım. Araçta extra lüks kapı ve krom çerçeveler de var ayrıca film yapılmış nereden baksanız 500ytl lik emotion + plus paket var ki lastikleri de sıfır ve goodyear 15 inç ayrıca bi xzenon takılı farları yani hala ucuza aldıgıma inanıyorum. Eğer hata ettiysem beni ikna edin ki üzerime almadan gidip geri vereyim :) Resmini koyayım bi :)

Uzun
12/12/2008, 16:57
ben almazdım...
ayrıca madem bu kadar eminsin uygun fiyat aldığına niçin konu açıyorsun hakan...
güle güle bin...
bence senin canın sıkılmış dur bir konu açayım demişsin :)

narkoz30
12/12/2008, 23:36
Konuyu açma sebebim piyasa hakkında bilgi almaktı ayrıca eğer hata yaptıysam beni buna inandırabilmenizi rica edeceğim ben olsam almazdım diyorsunuz ama neye istinaden bunu diyorsunuz bir açıklama yapın da bende vazgeçip arabayı iade edeyim. :) Canım niye sıkılsın canım alacak olsam 12500ytl daha fazla verip sıfırının da alabilirim para konusunda sorun yok da yorumunuz ilginç geldi. Sayın Ömer

Uzun
13/12/2008, 00:20
sıfırını al o zaman...
madem para sorun değil hakan...
istanbulda yaşıyorsun
36 yaşındasın
piyasa araştırmadan bir iş yapacak kadar boş biri değilsindir sanırım...
bir dediğin diğerini tutsun..
bence boş bir konu açmışsın...

kukart
13/12/2008, 01:17
85000 km de ki bir araca 22000 ytl vermektense
dynamic ya da fun versionunu sıfır km almayı tercih ederdim...
hayırlısı olsun ne diyeyim ama pek akıl kârı değil...
km konusunda tanımadığın bir kişi ye ait otomobilse haklısın aynı fikirdeyim, Fakat sıfır alma konusunda katılmıyorum sıfır az donanımlı araç almaktansa az kullanılmış 2.el bi araç almak herzaman daha avantajlı (..bence)
bu arada sonraki yazılarında açılan kounun boş olduğunun söylemişsin bence boş konuşan sensin diye düşünüyorum Uzun arkadaşım ...
arkadaşı tanımıyorum ama sanırım deneyimlerimizden faydalanmak istiyor; sanırım en son kişi sensin, yardımcı olacak...
Gp nin en dandik modeline binip en iyi modelini almış birine ( fiyatıda gayet iyi eğer dediği gibi temiz bir araçsa ) neden akıl karı değil diyorsun anlam veremedim (açıkcası antipatik geldin yazmak istedim )

Uzun
13/12/2008, 10:20
hem aldığı fiyat ve donanımlar için makul diyerek hemde hala beni inandırın diyen biri için bana göre bu konu boş bir konudur...
ayrıca bak bunları yazarkende kıymetli vaktimi sana ayırmış oluyorum...
bu da benim için boş bir iş...
konu benim için kapanmıştır...
ben puntonun dandik dediğin modelini de sıfır olarak biniyorum...
en kaliteli modelini dandik modeli fiyatına alıp ki ikinci el hiçbir zaman kullanmam kesinlikle binmem...
yani benim gözümde o emotion değil active dir...
(bence)

mustafaf
13/12/2008, 11:01
arkadaslar, konuyu bu kadar gererek, ıkılı atısma halıne getırmenın bır anlamı yok.yorum yazmak ısteyen yorumunu yazar.herkezın yazdıgı yorum kendısını baglar.sonucta burası, kımsenın malı degıl.herkez belırlı kurallar cercevesınde, uygun konu baslıgına, konusunu acabılır.bu sebepten, bos bır konu olduguna katılmıyorum ancak bos yere ortamın gerıldıgı kesındır.genel olarak fıyatın uygun soylenmıs.bencede kılometresı yuksek olmasına ragmen (Emre abı belırtmıs, Multıjet motorlar 250.000km. yapacak sekılde dızayn edılıyor)uygun bır fıyat. Hakan Bey aracı almıs.bu saatten sonra dıyebılecegımız tek sey, hayırlı olsun Allah kaza bela vermesın...

Little F.K
13/12/2008, 11:40
Ben daha önceki grandepunto tecrubeme dayanarak 85000 km de değil emotion,elegance paket yapıp altın kaplama koysalar gene almam.

Motorundan zerre kadar şüphem olmaz,fakat bu arabalar nazik arabalar ve aynı derecede nazik kullanılmadıysa,size ne kadar sorunsuz deselerde,başınız ağrıyabilir ileriki zamanda.85000 km yürüyen için az bi km değil.

Onun haricinde,bende az donanım fakat orjinal veya sıfır olmasından yanayım.Bana otomatik klima,katlanır ayna vs vermesi çünkü kimse bunlara satarken bakmıyor.O emotion'ı sıfır alan kaça almıştır,bir düşünün birde galerici bu arabayı alıp arkadaşa satmış.
Galerici kimbilir kaça almış.2007 active dizellerin 20000 ytl gibi fiyatlar olduğu düşünülürse donanımın para etmediğide ortada.

mgraf
13/12/2008, 13:36
arkadaşlar ön yargılı msj lar görüyorum.230.000 km de dizel fiesta sattım hiç prb yoktu.alan adam sonra kaç kere geldi tşk etti.kendime 2006 fiesta tdcı aldım 110.000 kmde 129.000 km kadar kullandım hiç prb çekmedim.yani 80-90 000 de motor bite alma demek yanlış.
akseuar ve donanım 2.elde para yapmadığı aşikar.yani active ile emotion sıfırdaki gibi bi uçurum oomuyo 2.elde.
ben olsam 2.el dolu araba alırım ama.özellikle skydoom lu tercih nedenidir.

Fuzuli
13/12/2008, 14:11
Zevkler renkler tartışılmaz...
Ama benim anladığım Hakan bey bu aracı 1-2 sene kullanıp değiştirme niyetinde...
Sıfır araç almak bir anlamda 3-4 sene belki daha fazla ona bağlı almak demek...
Sıfır alınan araç kısa sürede satıldığında zarar daha fazla oluyor...

Honor COOPER
13/12/2008, 19:11
arkadaşlar bence fiyat uygun sonuçta bu araç sıfırından yaklaşık 13000 ytl daha ucuz.kaza boya yokmuş garantisi bitmediyse garanti uzatılıp mis gibi binilir.

Uzun
13/12/2008, 21:11
teşekkür ederim bebeto

zaten emin bile değil arkadaş verdiği paradan...

sıfır a binmedikten sonra benim için hiçbir araba bir anlam ifade etmiyor...

süper açıklamışsın...

emotion olmuş ama 85000 km e gelmiş araca ben dönüp bakmam bile...

ayrıca türkiye gibi bir ülkede ve böyle bozuk yollarda kullanılan 50000 km den sonraki hiçbir araca binmem...

binenler olabilir...

onların tercihi...

şimdi arkadaş zaten o kadar emin değil ki...

inandırın beni götürüp geri vereyim diyor...

bomboş bir konu...

Ben daha önceki grandepunto tecrubeme dayanarak 85000 km de değil emotion,elegance paket yapıp altın kaplama koysalar gene almam.

Motorundan zerre kadar şüphem olmaz,fakat bu arabalar nazik arabalar ve aynı derecede nazik kullanılmadıysa,size ne kadar sorunsuz deselerde,başınız ağrıyabilir ileriki zamanda.85000 km yürüyen için az bi km değil.

Onun haricinde,bende az donanım fakat orjinal veya sıfır olmasından yanayım.Bana otomatik klima,katlanır ayna vs vermesi çünkü kimse bunlara satarken bakmıyor.O emotion'ı sıfır alan kaça almıştır,bir düşünün birde galerici bu arabayı alıp arkadaşa satmış.
Galerici kimbilir kaça almış.2007 active dizellerin 20000 ytl gibi fiyatlar olduğu düşünülürse donanımın para etmediğide ortada.

kukart
13/12/2008, 23:05
teşekkür ederim bebeto
...
sıfır a binmedikten sonra benim için hiçbir araba bir anlam ifade etmiyor...
süper açıklamışsın...
emotion olmuş ama 85000 km e gelmiş araca ben dönüp bakmam bile...
ayrıca türkiye gibi bir ülkede ve böyle bozuk yollarda kullanılan 50000 km den sonraki hiçbir araca binmem...
...
bomboş bir konu...

bu tercih meselesi
konuyu açan arkadaş sıfır araç alabilecek kadar parası olduğu kesin
fakat adam açıklamış neden sıfır almadığını...
herneyse
sıfır aracada bindim ama istediğim araç deildi(maddi nedenlerle)...2 sene sonra zararıda göze alarak sattım..
istediğim aracı 2. el severek aldım hiç bir sorun da yaşamadım gönül rahatlığıyla biniyorum...
bu bir deneyimdir..
2. el, al sat yapıp, memnun kalan birdaha sıfır araç alıpta zarar etmek istemez...

ORACLE
14/12/2008, 00:31
Yok ben 50.000 den sonra arabaya binmem yok 85.000 çok fazla gibi şeylere tam katılmıyorum. Bence de çok iyi bir fiyata almış. Güle güle bininiz. Şöyleki:
Benim babamda da 2006 model palio multijet var. arac 102.000 Km de ve motor kısmında bugüne dek sadece ısıtma bujilerini değiştirdi. Aracın diğer aksamlarına geldiğimizde ise inanın ne öntakımdan ses geliyor nede başka biryerinden. Amaaaa aracın düzenli bir şekilde gidip geldiği uzun mesafe var. Aracın motor dışındaki diğer aksamlarında da problem çıkmamasını ben kesinlikle buna bağlıyorum. Babamın Çerkezköy de bir köy evi var ve devamlı oalrak buraya gidip geliyor. (Hiç gitmediği zamanlar dediğinde bile o hafta en az ikikere gitmiş oluyor). Şimdi bu bağlamda arkadaşın aldığı aracı değerlendirirsek. Bu araç ilk seriden olsa takriben 2006 şubat sonunda trafiğe çıkmıştır ki ben daha sonra çıktığını düşünüyorum. Yaklaşık bugüne dek 33 ay olmuş. Yani ayda ortalama 2600 Km gibi düşüyor. Bunun şirket aracı olduğunu düşünmüyorum çünkü emotion. Demekki bundan önceki sahibininde düzenli bir şekilde gittiği uzun bir mesafe varmış. Dolayısı ile devamlı uzun yolda kullanıldı ise ben bir problem olacağını düşünmüyorum. Hatta şehir içinde benim motorum ondan çok daha fazla zarar görmekte. Kaldıki bundan önceki aracım 1996 model 14. tipo idi. Aracı 80.000 km de aldım 110.000 de pazara ilk çıkarttığım gün öğlene kadar da sattım. Gram yağ eksiltmiyordu. Motora da daha önce hiç bir müdahalede bulunulmamıştı. Yani şu konuda haklı olabilirsiniz: Eğer araç hor kullanılmış ise dediğinize katılırım ama bence hor kullanılmış gibi görünmüyor. Bunlarda benim düşüncelerim

narkoz30
14/12/2008, 11:32
Sayın ömer bey o kadar para verdiniz yorum yaparken konuşma ve davranışlarınızdan bu aracın 2. el değerlerinin düşük olması sanırım sizde psikolojik bir etki yapmış biraz saldırı hissediyorum konuşmalarınızda. Bizim amacımız burada birşeyler paylaşmaktır boş veya değil konuya katılmışsanız o zaman dolu bir konudur ayrıca 36 yaşım size neyi ifade ediyor da yaşımı öne sürerek (aklınız yaşınızla bir deği) gibi yazılar yazıyorsunuz. Sizin sıfır aracınıza dil uzatan yok aksine sıfıra binmenize saygı duyuyoruzne diyeyim 2 ay önce bu arabanın baz versiyonunu (aktive) kiralayarak punto hakkında fikir edindim ve bu aracın 22000 ytl ye alınabilecek en iyi fiyat ile alarak benzinli yerine dizel ine biniyorum benzinli fiyatları 25500 ytl ben benzinli araçtan daha ucuza bu aracın full üne sahip oldum ama eksi yönü ise 85000 km de olması ve aracı 600 km dir kullanıyorum bir problemini görmedim. Forum yönlendirici olmalı insanlara hakaret tarzı yaklaşımlar yerine biraz makul ve mantıklı kelimeler kursanız forum adına katkınız olurdu.
Saygılar.

ozel_egt
14/12/2008, 11:42
Hayirli olsyun memnun kalicaksin bencede

narkoz30
14/12/2008, 12:44
Teşekkür ederim şu an için memnunum sonuçta FİAT mercedes değil ancak dizayn olarak Pontiac :)

Little F.K
14/12/2008, 14:39
Sayın ömer bey o kadar para verdiniz yorum yaparken konuşma ve davranışlarınızdan bu aracın 2. el değerlerinin düşük olması sanırım sizde psikolojik bir etki yapmış biraz saldırı hissediyorum konuşmalarınızda. Bizim amacımız burada birşeyler paylaşmaktır boş veya değil konuya katılmışsanız o zaman dolu bir konudur ayrıca 36 yaşım size neyi ifade ediyor da yaşımı öne sürerek (aklınız yaşınızla bir deği) gibi yazılar yazıyorsunuz. Sizin sıfır aracınıza dil uzatan yok aksine sıfıra binmenize saygı duyuyoruzne diyeyim 2 ay önce bu arabanın baz versiyonunu (aktive) kiralayarak punto hakkında fikir edindim ve bu aracın 22000 ytl ye alınabilecek en iyi fiyat ile alarak benzinli yerine dizel ine biniyorum benzinli fiyatları 25500 ytl ben benzinli araçtan daha ucuza bu aracın full üne sahip oldum ama eksi yönü ise 85000 km de olması ve aracı 600 km dir kullanıyorum bir problemini görmedim. Forum yönlendirici olmalı insanlara hakaret tarzı yaklaşımlar yerine biraz makul ve mantıklı kelimeler kursanız forum adına katkınız olurdu.
Saygılar.

Forumun yönlendiriciğilini yazdıklarımda bulamadıysanız kusura bakmayın.

Bir daha belirtiyim o zaman.85000 km de multijet motordan zerre kadar şüphem olmaz.Fakat bu araçların yürüyenleri biraz narin.Tıpkı Alfa Romeo'lar gibi,trim sesleride bunlardan kaynaklanıyor.

Ben Sıfır km Punto alıp 7. ayda daha 20000 km olmadan satmak zorunda kaldım.Neden bu sesler yüzünden,çıkardığı problemler yüzünden.Siz 1 ay kiralamışsınız,biz para verip aldık,sonra satmak zorunda kaldık.Bilgi ve tecrübelerimizin negatif yönlerini paylaşmayacaksak forumda o zamanda bir anlamı olmaz bu forumun.

Ben şu anda gene sıfır bi punto alma arefesindeyim neden hala punto dersen,tasarım,ekonomi ve servis ucuzluğu beni hala kendine çeken yönleri.Kişisel kriterdir,sıfır alıcak param varsa,sıfır ayarında,1000 ila 15000 km arası uygun fiyatlı 2.el alırım.

Benim kişisel tercihim ve 2.elde uygun araç alma mantığı bence budur.Sırf donanım adına,ucuz fakat yüksek km tercihi yapmam.Az km daha az donanım kişisel tercihimdir.

Fakat sizi hiçbir yazımda tercihinizden dolayı yargılamadım,kişisel görüşlerimi ortaya kodyum.Umarım yanlış anlamazsınız.

Uzun
14/12/2008, 14:44
açılan konu sayfalarca ve farklı kişilerce paylaşılıyorsa bu foruma faydalı olur...
yazan 4 tane arkadaş var...
sürekli bana sataşıp duruyorsun hakan bey..
arabamı iki sene önce çok iyi fiyata aldım ve satarkende 5 kuruş zarar etmeyeceğim...
bu gibi fiyatlar siteden değil gidip yüzyüze bayilerden öğrenilip kıstasla ayarlanır...
evet 36 yaşındasınız ama bence istanbulda filan yaşamamışsınız siz...
hiç kusura bakmayın...
NOKTA...
BAŞKA bir tarafta da mp3 konusu açmışsın...
o da bakalım kaç kişiyle kapanacak...
15 yaşında çocuk açmaz 2008 yılında sizin açtığınız bu konuları...
birşey paylaşmak değil bu...
vakit çalmak bence...
sonuca bağlanmış bir alışverişin ya da başkaların aklına göre aracı geri vermenin en ufak bir mantığı yok benim hayat görüşümde...
size iyi günler...

bebeto seninle tanışmak isterim ayrıca...
fikirlerine sonuna kadar katılıyorum...
akıl mantık bunu gerektirir zaten...
23 yaşında bir genç olan senin ilgiyle takip ediyorum paylaşımlarını...
teşekkür ederim...

Little F.K
14/12/2008, 16:02
bebeto seninle tanışmak isterim ayrıca...
fikirlerine sonuna kadar katılıyorum...
akıl mantık bunu gerektirir zaten...
23 yaşında bir genç olan senin ilgiyle takip ediyorum paylaşımlarını...
teşekkür ederim...

Teşekkür ederim Ömer bey.İnşallah bi İstanbul buluşması düzenlenir,tanışmamıza vesile olur.

Şu ana kadar bu yaşıma rağmen Punto dahil kendime ait 6. arabamı alma arefesindeyim.

Şu an evimde 2 araç biri iş birisi gündelik kullanım için.Bugüne kadar hem işimiz gereği otomotiv firmalarına yakınlığımız hemde babam ve benim arabalara karşı hobi olarak yaklaşmamız ve yaklaşık kendi araçlarım hariç babamın bugüne kadar mercedes,bmw,audi,volvo,honda,toyota vs tarzı araçlar dahil yaklaşık 30tane araç değiştirmesi ve her sene şirkete değişik b veya c sınıfı araçlar alınmasından dolayı bu işlere çok fazla ilgim ve alakam var.

Özellikle çok araç değiştirmekten ve çoğunu sıfır aldığımızdan edindiğim tecrübelerden dolayı neyin ikinci elde avantajlı olup olmadığını iyi biliyorum.

ABNEW
14/12/2008, 17:06
Arkadaşlar, mesajları karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yazalım.Gereksiz gerginlik çıkarılmasın.

Konuyla ilgili yorum yapılabilir, eleştrilerde de bulunulabilir tabiki ama karşımızdaki kişiyi rencide etmemek gerekli.Ben de kullanılmış araç almaktansa sıfıra yönelirim hep.Şimdiye kadar da bu şekilde yaptım.Açıkçası değil 80000km deki aracı almak 8000km deki aracı bile almak istemem.Aradaki fiyat farkı azaldıkça sıfır almak bana göre daha mantıklı.Tabi bu benim zevkim ve düşüncem.Bir başkası ben sıfır alacağıma daha donanımlı kullanılmış bir araç alırım diyebilir.Bu da onun düşüncesidir ve saygı duymak gerekir.Herkesin araçtan beklentisi farklıdır.Kimisi ihtiyaçtan kimisi zevk için araç alır.

Bu tarz başlıklar sitede fazlasıyla yeralmakta.Konu devam edebilir ancak kişiyi ya da kişileri rencide edici mesajlar bundan sonra silinecektir...

umti
14/12/2008, 18:09
arkadaşlar ben yeni aranıza katıldım ve araba konularında da yeniyim
anlamadığım bişeyi paylaşmak istiyorum arkadaşın 22.000 ytlye aldığı arabayı 28 bine 0 kilometresini alabiliyoruz ufak pazarlıkla acaba ben mi yanlış düşünüyorum çok değil mi ikinci el fiyatı ?

ABNEW
14/12/2008, 18:14
anlamadığım bişeyi paylaşmak istiyorum arkadaşın 22.000 ytlye aldığı arabayı 28 bine 0 kilometresini alabiliyoruz ufak pazarlıkla acaba ben mi yanlış düşünüyorum çok değil mi ikinci el fiyatı ?

Ümit bence sorunsuz bir 2007 mjtd emotion için iyi fiyat.Tabi şu aralar sıfır otomobil fiyatları bayi kotaları nedeniyle çok düştü...

Uzun
14/12/2008, 19:31
bir konunun süreksizliğide konu silinmesi gerektirmez mi acaba?
siteyi düzenli kontrol ediyorum ve o kadar boş konular var ki inanın artık sıkılıyorum...
operatörlere ricam bir sayfa bile doldurmayan konuların silinmesi açısından olacaktır...
teşekkür ediyorum...
bebeto zaten senin arabadan ve alım satımından sıfır veya ikinci el farklarından anladığın tüm yorumlarından belli oluyor...
toplantı olmasına gerek yok arkadaşım...
bir hafta sonu da buluşuruz...

Honor COOPER
14/12/2008, 19:34
sizin yanlışınız var 0 km multijet emotion donanım puntonun fiyatı 34500 ytl bunu hiç bir bayi 28000 e vermez veren bayi varsa banada iletin ben bile düşünebilirim o fiyata o aracı.
not:koç indirimi ile ne olur onu bilemem ben normal vatandaş için söylüyorum.

Uzun
14/12/2008, 19:35
bravo ümit

vanda bile haberin var otomobil fiyatlarından...

26500 ytl e istanbulda veriyorlar emotion ı ve yanına kaskoyu da veriyorlar...

birde arabanı takasa verirsen daha neler neler yapıyorlar...

herkes en iyisini bilir zaten kendisi için...

benim için kapanmıştır konu ama gerçekten van dan bile ses geliyorsa zaten göz görüyor demektir...

teşekkürler...

ayrıca iki sene sonra satılacak bir araçta kesinlikle multijet alınmaz sıfır km alınacaksa...

kendisini amorti etmez çünkü...

GRANDE PUNTO 5K 1.4 STARJET 95 HP EMOTION 6AB ESP ABS ECC AJ 30.500

2008 modelini 2500 ytl indirimle veriyorlar zaten liste fiyatından ne yaptı 28000 ytl

düş ondan koç indirimini 26000 ytl...

koy üzerine de kaskosunu 1000 ytl...

eğer siz hala 22000 ytl ye süper fiyat diyorsanız bence başka bir dünya da yaşıyorsunuz...

araba almak eş almaya benzer bana göre...

ikinci eli verimli olmaz...

aayhan36
14/12/2008, 20:13
hayırlı olsun, kazasız belasız inşallah, ben gp imden memnunum inşallah sende memnun kalırsın.

ABNEW
14/12/2008, 22:22
Arkadaşlar, mesajları karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yazalım.Gereksiz gerginlik çıkarılmasın.

Konuyla ilgili yorum yapılabilir, eleştrilerde de bulunulabilir tabiki ama karşımızdaki kişiyi rencide etmemek gerekli.Ben de kullanılmış araç almaktansa sıfıra yönelirim hep.Şimdiye kadar da bu şekilde yaptım.Açıkçası değil 80000km deki aracı almak 8000km deki aracı bile almak istemem.Aradaki fiyat farkı azaldıkça sıfır almak bana göre daha mantıklı.Tabi bu benim zevkim ve düşüncem.Bir başkası ben sıfır alacağıma daha donanımlı kullanılmış bir araç alırım diyebilir.Bu da onun düşüncesidir ve saygı duymak gerekir.Herkesin araçtan beklentisi farklıdır.Kimisi ihtiyaçtan kimisi zevk için araç alır.

Bu tarz başlıklar sitede fazlasıyla yeralmakta.Konu devam edebilir ancak kişiyi ya da kişileri rencide edici mesajlar bundan sonra silinecektir...

Arkadaşlar yukarıdaki yazımı okumadınız sanırım.Lütfen ortamı gerici ve gereksiz mesajlar yazmayın.Şikayet için ilgili butonu kullanın.

Kukart&Uzun bu nedenle mesajlarınızı silmek durumunda kaldım.
Konu geçici bir süre düzeyli bir forumun ve mesajlaşmanın devam ettirilebilmesi için kapatılmıştır...