PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farın buhar yapması

okn53
08/12/2008, 23:17
aracı aldıktan 3-4 hafta sonrada böyle bir sorun olmuştu bidaha yapmaz dedim ama bu aralar sol farım çok buharlanıyo,bu neden olabilir?farı garantiden değiştirebilirmiyim acaba?

mustafaf
09/12/2008, 07:47
zannedersem far ıcıne su aldıgı ıcın buharlasma yapıyor.(bnm sol fardada var aynı sorun)farda bır oynama yapmadıysanız, buyuk ıhtımalle farı ya degıstırırler yada onarırlar...

ERC
09/12/2008, 08:48
mustafaya katiliyorum.ayrica ayni sorun benm geri vites lambasinda var...

okn53
09/12/2008, 10:05
zannedersem far ıcıne su aldıgı ıcın buharlasma yapıyor.(bnm sol fardada var aynı sorun)farda bır oynama yapmadıysanız, buyuk ıhtımalle farı ya degıstırırler yada onarırlar...

hayır hiçbir şekilde oynama yapılmadı

Ziyaretçi047
09/12/2008, 13:06
bende orjinalken olmazdı. bu angel lardan sonra olmaya başladı. suyun nerden girdiğini de çözemedim.

Ah-MeT
09/12/2008, 16:04
Okan servise gidip farları degiştirtmelisin en iyi cozum bu, farların buharlasmasının sebebi cam mika kısmı ile siyah kısım arasından bir kaçak oldugu zaman buharlaşır ampulleri taktıgımız kısımda acık ama ordan bi kaçak oldugu zaman buharlaşma olmuyor. bu sonradan takılan angel eye lerde sık karşılanıyor takmadan once siyah mastikle ek yerlerine bir kat geçmek gerekiyor...

plastro
09/12/2008, 22:33
Ben xenon'ları taktırdıktan sonra farın biri her yıkamadan sonra buğulanıyordu kaputu açıp baktım farların arkasında siyah yuvarlak bir lastik kapak var tam oturmamıştı yerine oturttum ve bir daha buharlanmadı sizde bir kontrol edin isterseniz.

brvGP
09/12/2008, 22:45
ercan geri vites lambasını servise bi göstermeni öneririm.Herhangi bir darbe yani catlak falan yoksa garantıden degiştirilr biliyor.Bakıma gittigin zaman şikayet olarak yazdıra bilirsin %100 garantiden değişimi olur

brvGP
09/12/2008, 22:47
okan farın montaj esnasında bi problemi olmustur servise bi göster garantıden degişimi olur (eger önden bi kaza falan yapmadıysan)

okn53
10/12/2008, 00:25
hayır hiçbir şekilde kaza yapılmadı,birde sadece buhar yapan farı mı değiştiriyolar yoksa çiftini mi ,eğer çiftini değiştiriyolarsa karatılmış olanı alacam

ERC
10/12/2008, 00:46
burc bunun garantiden degistigine emin msn serviste patlamayalim bide:)

Linos
14/12/2008, 20:01
Aynı problemi ben de yaşamıştım. Lastik kapaktan kaynaklanıyormuş. Yerine oturduktan sonra düzeldi... ;)

femoli
15/12/2008, 09:36
Farın arkasındaki lastikleri kontrol ettikten sonra servisinize başvurun..

mitimben
18/12/2008, 20:41
benim de sis farında var bu sıkıntı arkadaşlar yeni yapmaya başladı, servis değiştirmiyor sadece kenarlara silikon skıyor...

sametanilbjk
18/12/2008, 22:05
farların bugu yapma olayının taaa ****.afedersınız arkadaslar ama bu olydan nefret edıorum farlarımı boyattım ve sonra sureklı bı sekılde arabayı her yıkattıgımda sag farım hep su alıo,her olayı denedım yaptırdıgım yere farımı tam 4 kere actırıp tekrar kapattırdım tabı tmpon sokme olaylarını gectım ylama oldu artık ama gene alıo en son yaptırdıgımda yanı 5.de gene aldı conta plastıkler heryerlerı teflon bantla sardım farın cercevesıne komple o zmbırtı bantlarından cektım ama mlsf halaa olıo.....artık kuru havalarda snyal lmbasını cıkarıp gunduzlerı uzun xenonlarla gezıorum ısınıpta buguyu atsın dıee:(