PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sizce nasıl fiyat?

drozka
30/11/2008, 11:43
Merhaba arkadaşlar dün fiat bayisine gittim GRANDE PUNTO 5K 1.4 FIRE 77 HP FUN için 25000 ytl fiyat verdiler 1000 ytl de öğretmen indirimi var.Sizce fiyatı nasıl?Opel astra classic ile gp arasında kaldım.Burada gp hakkında çok güzel şeyler okudum ama beni tedirgin eden 2.el araba sitelerinde daha 5-6 aylık gp'ların satışta olması.Sizce 2008 modellerde bi sorun mu var?Yardımcı olursanız sevinirim..

drama
30/11/2008, 13:19
Yani 24000 diyorsunuz. Peki kasko hediyesi de var mı? Varsa fiyat kötü değil ama önümüzdeki ay bu fiyat daha da düşecektir. Araç alırken sadece kendi bölgenizdeki bayilerle sınırlı kalmamanızı, diğer illerdeki bayileri de telefonla arayarak veya tanıdık göndererek fiyat almanızı; en düşük fiyatı yakalamak için; iyi bir yöntem olarak tavsiye ederim.

Siz 2009 model almış olacaksınız ve bildiğim kadarıyla 2008 modellerde bir problem yok.

thetuco
30/11/2008, 14:20
bende zonguldaktayım hocam banada dynemik 1.4 fire için kako hediyeli 25.500 verdiler... yanılmıyorsam fun ,ile dynamic aynı fiyata değilmiydi... nasıl oluyorda ayni bayi aynı gün bukadar gfarklı fiyat verebiliyor..

Bu arada bende öğretmenim

drozka
30/11/2008, 14:45
Evet 2009 model punto benim sorduğum.Satış sorumlusunun dediğine göre tek kuruş indirim olmayacakmış.Kasko hediyeli tabi ki.Ama 2.el satan biri ile görüştüm arabasını mart ayında 22000 ytl'ye almış sıkıştığı için 18500'e satmış.Bayiler arasında fiyat farkı kesin vardır,biraz daha beklemek gerekiyor bence de..

thetuco
01/12/2008, 22:21
ben sanırım 1 hafta içinde alacağım... 25.500 dynamik 77 beygirlik olanı... kasko olayı beni cezbetti açıkcası

drozka
02/12/2008, 16:57
Sanırım ben de opel astra classic 1.4 hb alıcam bayramdan sonra

mgraf
02/12/2008, 21:42
2008 opel ler çok ii fiyata gidiyo bayilere sorun derim

bryce
02/12/2008, 21:45
Bana bir bayi 90 hp emotion versiyonunu 30000 e bırakıyordu vazgeçtim.

Neden mi? Çünkü Punto uzun ömürlü bir araç değil. Eski arabamda Puntoydu. 2 çukura girdinmi bir yerlerinden tıkırtılar geliyordu ayrıca motor sesi çok fazla içeri giriyordu.

Araştırdım ve öğrendimki yeniside öyleymiş. Birde iç malzemesi çok kötü. Ama tabi ben 30000 ytl lik bir araba düşünüyordum. 25000 e alınabilir assında...

grande26
02/12/2008, 22:06

1.6 sını halen kullanıyorum.Biraz sert araçlar olmakla birlikte GP ya göre daha ''sağlam'' bir araç olduğunu söyleyebilirim.4 yıldır periyodik bakımları hariç hiç servise gitmek zorunda kalmadım.(Zaten GP ile 10 ay içersinde servise gittiğim kadar 10 yılda gitmemiştim.)Gp biraz daha özenli ve kaliteli olarak üretilmiş olsaydı sahip olduğu diğer artılarla rekorlar kırabilecek araçtı aslında..

luckfortune
02/12/2008, 22:11
arkadaslar kaskoya fazla takmayın çünkü ben arabamı anadolu sigortadan full klozlu 680 ytl ye kaskoladım cunku 0 arac ındırımı yapıyorlar %30 yanı kaskoya aldanıpta bayıye fazla ppara odemeyın ayrıca tum bayıler yıl sonu kota doldurma planındalar kota karlarını yukseltmek ıcın kendı karlarını dusururler bence aralık 25 den sonra en ucuz donem.

thetuco
02/12/2008, 22:42
astra clasik almayı gerçekten istemiyor değilim fakat 10 yılı geçkin süredir bu araçlar piyasada ve teknolojisi biraz geri kaldı gibi... ikiside aynı fiyata geliyor ne yapsam bir türlü karar veremedim.. 2 hafta içinde karar verip uygulamam lazım...

ABNEW
03/12/2008, 00:04

Açıkçası ben üstüne neredeyse 2 kasa değiştirmiş bir araca para vermezdim fiyatına bakmaksızın...

1.6 sını halen kullanıyorum.Biraz sert araçlar olmakla birlikte GP ya göre daha ''sağlam'' bir araç olduğunu söyleyebilirim.4 yıldır periyodik bakımları hariç hiç servise gitmek zorunda kalmadım.(Zaten GP ile 10 ay içersinde servise gittiğim kadar 10 yılda gitmemiştim.)Gp biraz daha özenli ve kaliteli olarak üretilmiş olsaydı sahip olduğu diğer artılarla rekorlar kırabilecek araçtı aslında..

Astra ile de (Yeni-eski) servisten çıkamayanlar var.
Kişisel görüşüm Opel Servislerinin Tr deki en sorunlu servisler olduğudur.
Bu arada eski kasa Astraları ben yenilerinden daha çok beğeniyorum:)

danismentus
03/12/2008, 09:40
Arkadaşlar Opel için "sorunsuz araç" demek benim gibi eski bir Opel kullanıcısı için komik kaçıyor. Adamların serviste değiştirdiği (Corsa 1.7Dti) triger kayışı ertesi gün yüksek süratte koptu motoru olduğu gibi kucağa aldık. Yetmezmiş gibi benden 4.5 milyar para istediler. (2005 yılında) Neyse, parayı ödemedim sonuçta ama araba ondan sonra çıkartmadık sorun bırakmadı. Aynı şekilde aldığım 2001 edition opel astra ile servisten çıkamadım. İlk lansmanı 1997 yılında yapılmış bir kasaya 25000 YTL vermek çok garip geliyor bana kusura bakmayın. Arabada güncel bir tane çizgi kalmamış halen classic adıyla veriyorlar millete. Birde arkadaşlar araştırın bakalım alacağınız astranın sac kesim ve şekillendirme işlemleri ne zaman yapılmış. 5-10 sene önce işlem görmüş ve Almanya da depoda bekleyen saclar olmasın sonra. Saygılar..

thetuco
03/12/2008, 20:25
ikinci eli astra clasiklerin daha fazla tutuyor.. gpler çok değer kaybediyor...

aykuting
03/12/2008, 20:48
arkadaşım ilk önce hoş geldin zonguldak hangi bayii bende keleşsandan aldım aracımı

thetuco sende h.g arkdaşım

M-Grande09
03/12/2008, 21:00
dostum fiat alicaksan cok düsünmen lazim tafsiye etmem ben sahsen aldigima pisman oldum araba yapimi kalitesi sifir belesede verseler alma cünkü diyelim 13.000 euroya aldin mi arabanin deyeri 1 sene sorna 4.000 euro düsüyor tafsiye temem basga markalara bak bence

mokreb
03/12/2008, 22:05

bence kesinlikle o modası geçmiş aracı alma otomobilde inanılmaz değişiklikler oldu bunca geçen zamanda gp gerçekten kullanım zevki süper bir araç özellikle dizel alırsan yüksek torklu bir araç kullanmanın zevkini yaşarsın ayrıca yeni çıkan tüm araçlarda belli bir süre problem oluyor ama bu sadece fiat ta münasır bir durum değil tüm prestijli markalar da şikayet var istersen şikayet sitelerine girip oku ben 2006 da gp dynamıc aldım sorun yaşadım ama yine aracı sıfırladığımda gp alacağım

drozka
04/12/2008, 19:51
arkadaşım ilk önce hoş geldin zonguldak hangi bayii bende keleşsandan aldım aracımı

Ben ereğli keleşsana gittim.23.750'ye kadar fiyat aldım ama hala kararsızım.Opel astra classic daha ağır basıyor ama.Aslında 2-3 bin daha verilip megane ya da c4 de alınabilir.Çok zor iş karar vermek gerçekten..

thetuco
04/12/2008, 20:56

Valla ben şu anda tam bir kararsızlık yaşıyorum... Etrafımdan GPunto hakkında çok kötü şeyler duyuyorum...

Sen aracı alırken keleşsandan hediye falan alabildin mi? ekstra birşeyler koparabildin mi... araç zonguldak şartlarında nasıl gidiyor ve servis ücretleri zonguldakta nasıl bunları yakalamışken sana sorayım kardeşim...

Uzun
04/12/2008, 21:12
ben sana samimi ve iki senedir gp kullanıcısı olarak söyleyeyim targıt

opel aldığında servise dünyanın parasını ödeyeceksin bu biiirrr
gp de opele göre çok ucuz ödersin

opel alıp sonra buraya gelip keşke almasaymışım diyeceksin bu ikiiii
gp de hiç öyle birşey yaşamayacaksın...

opel aldığında ya amma çok yakıyormuş benzinciden çıkamıyorum diyeceksin bu üüüççç
gp de ise aldığın akaryakıtın hakkını aldığını için sinerek binerken göreceksin...

ve hepsinden ötesi opel aldığında arabanla arandaki ilişki soğuk olacak ki
bu gpde hiçbir zaman olmayacak :)

karar senin...

iki sene boyunca ne lastiğim patladı ne ağladı ne sızladı ne de bakımlar harici servisi gördüm...

al gp yi dua edersin fiat a....

ayrıca gel haftasonu istanbuldaki bayilerden fiyat al derim...
nerden baksan 1000 ytl kâr elde edersin...

halilim
04/12/2008, 21:43
İllede fiat al derim.

Bir kaç hafta önce 2008 fire active satıp, 2009 fire fun aldım.

Şu ana kadar hiç bir sorun veya eksiklik hissetmedim.

2008 model araçımı 1 yıl kullanıp koç personel indirimi ile 21.600 alıp 19.500 sattım.2009 model fun'ı ise 24.000 aldım. Sende ögretmen indirimi ile alacagın için olduki satma gereksiniminde bulunursan çok fazla zarar etmiceksindir.

Ayrıca başka markalardan üstün kılan Fiat Finans var. Şu an krizden dolayı tüm bankalar kredi oranları çok yükseltti fiat finans çok cazip avantajlar sunuyor.

Punto fun alacagınız fiyata başka bir markada bu kadar donanımlı bir 2009 model araç bulabileceginizi hiç zannetmiyorum.

Ve bendende bir tavsiye diğer arkadaşların dedigi gibi bütün bayileri dolaş.

thetuco
04/12/2008, 22:10
aldığım fiay 25.500 ama babam da antalyada pazarlık etmiş aynı aracı 24.900 e getirmiş tabiki bu daha güzel bir fiyat... Aslen antalyalıyım ... ama bayramdan sonra % 5 bir düşüş bekleniyormuş fiyatlarda bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar...

halilim
04/12/2008, 22:25
Sanırım Grande PUNTO 77 Dynamic için 24.900 ytl fiyat aldınız.

%5Lik düşüş bana göre ciddi bir rakam 1.250 ytl aşşa yukarı. Böyle bir indirim yapılsa bile ögretmen indirimi iptal olacaktır. Koç personel indirimi ile araç alırken başka herhangi bir indirimden yararlandırmıyorlar mesela 2.araç oldugu için bronze anahtar indirimi, paro kartdan dolayı 1.000 ytl lik indirim gibi fırsatlarda vardı ama kurallar geregi birini seçebiliyorsun.

Bir ihtimal ögretmenlere indirim yaptıkları gibi yılın son ayında satışı arttırmak için herkese aynı imkanı farklı bir ad ile sunabilirler. Şuanki liste fiyatı 27.750 bu fiyattan %5 lik düşüşle 26.360'a denk geliyor.

thetuco
04/12/2008, 22:30
biz gene spring e binmeye devam edeceğiz anlaşılan arkadaşlar....

halilim
04/12/2008, 22:39
Ben 1.4 Fire Fun şiddetle tavsiye ederim. Bu fiyata bu donanımlarda 0 araç almak imkansız.Bırakında bir kaç kusuru olsun..

Little F.K
04/12/2008, 23:40
ben sana samimi ve iki senedir gp kullanıcısı olarak söyleyeyim targıt

opel aldığında servise dünyanın parasını ödeyeceksin bu biiirrr
gp de opele göre çok ucuz ödersin

opel alıp sonra buraya gelip keşke almasaymışım diyeceksin bu ikiiii
gp de hiç öyle birşey yaşamayacaksın...

opel aldığında ya amma çok yakıyormuş benzinciden çıkamıyorum diyeceksin bu üüüççç
gp de ise aldığın akaryakıtın hakkını aldığını için sinerek binerken göreceksin...

ve hepsinden ötesi opel aldığında arabanla arandaki ilişki soğuk olacak ki
bu gpde hiçbir zaman olmayacak :)

karar senin...

iki sene boyunca ne lastiğim patladı ne ağladı ne sızladı ne de bakımlar harici servisi gördüm...

al gp yi dua edersin fiat a....

ayrıca gel haftasonu istanbuldaki bayilerden fiyat al derim...
nerden baksan 1000 ytl kâr elde edersin...

Yada ben gibi ve bir çok arkadaş gibi,alıp daha 6.ayda servise girmekten bıkıp Grande puntosunu satacak dimi?

Şimdi eyvallah güzel şeyler yazılıyor çiziliyor fakat çok abartıyorsunuz bazı şeyleri.

1.si Opelin servisi haddinden fazla pahalıdır bu doğrudur buna asla karşı çıkmam.
2.Astra Classic alıp beklentileri dahilinde,kimse keşke almasaymışım demez.Karşısındaki araba polo,gp yada corsa olsa bile demez.Çünkü gerçekten Opelin ayakta kalmasını sağlayan,gerçekten keçi gibi arabadır.Kasası yürüyeni ve motoru çok sağlamdır.

Açık ve net söylüyorum bu konuda Gp'yi cebinden çıkarır.Vurun dağa bayıra,vs bakalım hangisi daha çabuk dağılıcak.

Yakıt konusunda açıkçası yorum yapamam,ben 1.4 kullanıcısı olmadım,fakat arada dağlar denizler olacağını sanmam.

Ben 2 hafta önce 2007 astramı sattım,ondan önceki arabam 2007 model Grande Puntoydu.Benim puntoyla aramdaki ilişki servisten dolayı soğuktu.

Şimdi bana kızıcaksınız belki fakat,bu siteye üye olalı 2 sene olucak nerdeyse,tek karşı çıktığım konu bazı şeylerin fazla abartılması.Ben gp'imle çok problem yaşadım,fakat şu an 2.elde uygun gp'ler var,e zaten ben bu arabanın tasarımını ve ekonomisini her zaman takdir etmişimdir,dolayısıyla gene bi gp alma arafesindeyim.Umarım anlatmak istediğim anlaşılmıştır.

ocean_1919
05/12/2008, 01:20
Araba işi kesinlikle şansla çok alakalı. Üretim bandından arka arkaya inen iki araçtan birinde hiç sorun çıkmazken, diğerinde anormal problemler çıkabilir.

Uzun
05/12/2008, 16:19
haklı olabilirsin fırat...
ama bu fiyatlar çerçevesinde en iyi araç her zaman gp..
bana kıstas yap dersen 30000 ytl lere yaklaşacaksam eğer
gidip honda civic alırım :)
hayırlı olsun gp in...
bak vazgeçememişsin....

thetuco
05/12/2008, 17:34
Zaten aracın bu fiyattan olması cezbediyor... deselerki dinamic e 27.250 kim alır Gp yi...

Little F.K
05/12/2008, 23:08
haklı olabilirsin fırat...
ama bu fiyatlar çerçevesinde en iyi araç her zaman gp..
bana kıstas yap dersen 30000 ytl lere yaklaşacaksam eğer
gidip honda civic alırım :)
hayırlı olsun gp in...
bak vazgeçememişsin....

Vazgeçememin sebebide 2.el de uygunluğu ve bu fiyata bu kadar donanım ve tasarımın diğer araçlardada olmaması.

Bu arada kısmetse bende 2-3 ay sonra sıfır civic alacağım,bu ara dönem inş Puntoyla geçicek.

Ayrıca size bir haberim daha var,demiştim yıl sonunu bekleyin diye,Multijet 90 bg active Linea lar anahtar teslim 26000 ytl şu anda.Bilgilerinize :)

Bu henüz başlangıç