PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anahtarım kayboldu

defeat
04/11/2008, 02:12
Selamlar arkadaşlar,
Geçen gün arkadaşımda oturduktan sonra birlikte bize geldik.Evler çok yakın,giderken arabadan torbalarımı aldım ve bugün arabaya inecekken anahtarın olmadığını farkettim.Olmadık tüm yerleri aradım ama bulamadık.
Orjinal anahtarın ne kadar olduğunu bilen bir arkadaşımız var mı aramızda acaba?Gelecek anahtarla birlikte tahminen aracın kodu da değişecek herhalde?Fiyat konusunda yardım bekliyorum:( Hiç yoktan masraf açtık başımıza ya:-(

Ziyaretçi047
04/11/2008, 08:29
Kumandalı 250 ytl kumandasız 92 ytl. Ayrıca kodlama işlemi var. Yeni anahtar geldikten sonra elindeki anahtarla yeni gelen anahtar kodlanır. 2 si aktif olur. Kaybettiğin anahtarı sonradan bulsan bile sadece kapıları ve kontağı açar aracı çalıştırmaz.

Yedek anahtarım kaybolduğu için işlemi yeni yaptım.

femoli
04/11/2008, 08:47
Çok geçmiş olsun ama kaskon varsa neden kullanmayacaksınki ,Kasko yaptırıyoruz ama hiç okumuyoruz malesef anahtar kaybolmalarını primi bozmadan ödüyorlar bence kaskona başvur boşa para verme..

ekorkut
04/11/2008, 08:50
Anahtar koruma klozu denen bir olay var. Onunla ücretsiz olarak halledebilirsin. Tabi kasko poliçene dahil ettirdiysen.

Uzun
04/11/2008, 09:31
arkadaşlara katılıyorum...kaskona danışman en iyi çözüm...cihanın yorumlarıda sürekli para harcatmaya yönelik...başka bir konuda da aynı tarz bir para harcatmaya yönelik açıklama yapmıştı...çözüm sunacak arkadaşları örnek al cihan...

husso
04/11/2008, 11:09
Bence kaskodan faydalan varsa niye para ödeyesinki 500ytl ye kadar ödüyor
hasarsizliğa dokunmadan

krakercocuk
04/11/2008, 12:43
anahtar kaybı kasko poliçelerinde genelde standart olarak sunulmaktadır..arkadaslarına dediği gibi hemen kasko acentenize başvurunuz ve "anahtar kaybı" maddesinden yararlanmak istediğinizi soleyiniz..kasko firması hemen bir çekici göndererek aracınızı yetkili servise çekecektir ve işleme koyacaktır..şayet yedek anahtarım var benim onunla idare ederim derseniz yanlış bir uygulama yapmış olursunuz bunu risk etmeyin derim.ayrıca daha sonraki herhangi bir terslik durumunda kasko ile karsı karsıya geldiğinizde haksız duruma düsebilirsiniz bazı haklardan mahrum kalırsınız..prosedür neyi gerektiriyorsa harfiyen uygulamanızı tavsiye ederim..biraz git gel yapıp başınız ağrıcak ama sonunda içiniz rahat olacaktır...bir an önce kaskonuzu arayıp durumu bildirin ve hizmet isteyin

Linos
04/11/2008, 12:49
Yanlış hatırlamıyorsam, senede 1 defaya mahsus olmak üzere, anahtarı karşılıyor olması lazım kasko... Para vermeden önce, sigorta şirketinle konuş... Geçmiş olsun... ;)

ERC
04/11/2008, 14:28
gecmis olsun...

byrvo
04/11/2008, 17:26
arbama dair en büyük kabusum nedendir bilinmez anahtarı kaybetmek olmuştur.. Cebimde bulamam sonucu tüm evi 10 saniyede bilmem kaç defa turladığım olaylar vardır..

efe
04/11/2008, 21:47
anahtar kaybolmalarında eger komple sistemi değiştirirsen kasko hasarsızlığını bozuyor başıma geldi

defeat
05/11/2008, 04:42
Arkadaşlar çok teşekkür ederim!!!Allah yardım etti arkadaşlarla birlikte fenerlerle geçtiğimiz tüm yerleri tektek aradık,veeeeeeeeeee bulduk:) "Nerden çıktı?" diyeceksiniz,apartman girişinin sağ ve solunda bulunan bistür mü derler ne derler,onların arasına düşmüş.Montumdan düştü galiba?Arkadaş fark etti.Allah'a şükür ya!!!Hayır anahtar bir yere kadar mesele,ben birşey kaybettiğimde deliriyorum!!!Yardımlar için çok teşekkürler.Bu arada kasko'da anahtar klozu açıkmış,bugün baktım.Sağolun.

Ah-MeT
05/11/2008, 08:56
hadi geçmiş olsun:)

ekorkut
05/11/2008, 09:16
Geçmiş olsun. Yaa öyle birşeyi kaybedip de o moral bozukluğundan sonra bulmak öyle güzel gelir ki....Valla senin adına çok sevindim.

plastro
05/11/2008, 17:52
Geçmiş olsun

mustafaf
05/11/2008, 17:54
gecmıs olsun.sevındım bedavaya kurtardıgınıza :)

Ziyaretçi047
05/11/2008, 17:54
Valla ben yedeği kaybetmiştim. Kasko ya da hiç başvurmadım. Bilsem başvururdum ama şöyle de bir olay var. Anahtar kaybında kasko sorun çıkarabilir iptal miptal, çalınmasına karşı hırsızlık sebebiyle aracın tüm kilit sisteminin değişmesini talep edebilir. Uğraşmak istemedim parayla aldım.

ABNEW
05/11/2008, 22:14
Gözünüz aydın,

Anahtar bulunduysa konuyu kaybedebiliriz sanırım:)
Kilitli...