PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değişen TV kanal frekansları!!

byrvo
28/10/2008, 20:43
arkadaşlar bildiğiniz gibi dün itibariyle kanal frekansları değişti.. Sabah FB TV, CNBC-E, National Geographic, NTV Spor, NTV gibi sürekli izlediğim kanalları sorunsuz şekilde tekrar buldum ve kaydettim. :cool:Ancak şimdi ayarladığım tüm kanalların yerine siyah bir ekran var ve otomatik aramada işe yaramıyor. :-(İnternette konu ile ilgili bilgi aradım yatay, dikey bir sürü anlamadığım şey yazıyor:whip0000: Kablolumuz var, lütfen yardım edinnnnn!:bye20000:;(

OzzY
28/10/2008, 23:35
yatay dikey vs uydu için.

ABNEW
28/10/2008, 23:52
Recep aynı sorunu bizde yaşıyoruz maalesef.Özelleşip güzelleşen Telekom frekans ayarlarını kullanıcılarına bırakmış sanırım!Sonuçta bu uydu değil, herkesin evine sabit sinyaller geliyor.Mühendis değilim ama tahmin edebildiğim kadarıyla bu ayarları kendileri yapıp yine aynı şekilde aynı frekans ile bizlere kanalları ulaştırabilirdi.

2 gündür durmadan frekans ayarı yapıyorum. Atv, Samanyolu, Kanal D hepsi birbirine giriyor:) Tek tek sıfırdan kanalları ayarlayacağız sanırım ama kanallar iyice otursun sonra yapalım:)

Yalın
29/10/2008, 09:26
alıcınıza aynı uydu üzerinden manuel tp ekleden 12731 V 03333 elle kayıt edip otomatik aramayapıyorsunuz kanallar kayıt oluyor

femoli
29/10/2008, 09:52
Arkadaşlar dün alttan yazı geçmişti tv de kablolular içiçn s9 bandı diye ne olduğunu bilmiyorum ama işinize yararmı ?

mustafaf
29/10/2008, 10:07
ya bu teknolojı hep sorun yaratıyor bole :D yasasın eskı tıp antenler :D:D

anvil
29/10/2008, 12:08
Öncelikle eski tüm kanalları ve tp'leri (frekansları) silin. Ondan sonra manuel ayarlamaya
Frekans : 12731

Polarizasyon : V (dikey)

Sembol Oranı : 3333

yazın. Şebeke (netework) aramayı açık seçin. Ve bu şekilde tarama yapın. Tüm kanallar çıkar. Çıkmayan kanal olursa artık elle gireceksiniz onları tek tek.

kukart
29/10/2008, 14:31
ntv paketi (ntspor cnbc-e e2 ) frekansında sinyal yok birtürlü bulamadım kanal1 ve atv TR nin frekanslarındada sinyal cok zayıftı zor buldum...
lnb nin sağa soloa çevrilmesi gerekiyo falan dediler denedim yine yok, aynı sorunla karşılaşıp çözüm bulan varmı?

ABNEW
29/10/2008, 14:41
Arkadaşlar dün alttan yazı geçmişti tv de kablolular içiçn s9 bandı diye ne olduğunu bilmiyorum ama işinize yararmı ?

Evet Mehmet, yani o yazının anlamı tüm kanalları tekrar ayarlayın.

Genius
29/10/2008, 18:23
Püf noktası eski kanalları silip tekrar aratmak. Hala bazı kanallara ulaşamıyoruz ama oda geçici.

halilim
29/10/2008, 19:41
Çarşıda zibil gibi uydu frekansları ayarlanır diye yazı var.Uyduculara bu krizde iyi iş kapısı oldu sanki tanışıklı dövüş gibi.Frekansların degişmesinin nedeni uzaya gönderilen uyduylamı alakalı daha kaliteli felan.Bilmedigim bi konu..Frekansların degişmesindeki neden ne?