PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tek kapi GP lerde arka koltuklar

ufuk_punto
23/10/2008, 09:49
babm GP 5k alalim dedi.bn ise 3k istiorm..babamin dedgi sey bn bayram gunu felan arkada takim elbiseyle nasil oturcam dedi.bnde bu yuzdn sizlerden arka koltuk oturma pozisyonlarinin fotolarini isticm mumkunse..saygilar....:cool:

bi sorum oluck.fiat GP 3k fun 1.4 95hp yil sonunda ortalama ne kadara duser?

Nafiz
23/10/2008, 09:58
Valla onu bilmem ama izmirde olsaydın en iyi fiyatı (türkiye dahilinde) sana alırdık sanıyorum.

ufuk_punto
23/10/2008, 10:02
hadi yha..tanidiklar sayesnde felan mi?yalnz 0km olcak:D

Nafiz
23/10/2008, 10:04
elbette 0 km.Kuzenim filo satıcısı...

ufuk_punto
23/10/2008, 10:06
ahh beah.bn bi arastirim belki gelir alir mersine donerz.cok istiorm.ztn son 1-2 ay kaldi almamiza.aralktaki fiyatlari bir de aracin 2009 olmasini istiorz

EnginBERK
23/10/2008, 10:40
3Kapi tavsiye etmem, ben satip 5Kapi aldim

ufuk_punto
23/10/2008, 10:44
himm.yha daha hos bi gorntu oldugundan 3k istiorm.ama kullaniszsa tabiki 5k olck..

Nafiz
23/10/2008, 10:49
Ben çok memnunum.hiç zorluk çekmiyorum.Amaaa.annelerimiz babalarımız alışık değil.Pek hoşlarına gitmiyor.Annem bu dahamı ucuz 2 kapı eksik dedi.Vereyim farkını 4 kapı al demişti :D

ufuk_punto
23/10/2008, 10:51
:D peki bna arka koltuklari foto olark gndereblrmsn gercktn cok merk ediorm.sizn dedgnz gbi annemde ole dedi.farkini gerekse bn odeym 4 kapi al dedi..:D

ORACLE
23/10/2008, 11:06
Arka koltukların oturma pozisyonu aynı. 5 kapıdan farkı yok.Kasa aynı kasa zaten

ufuk_punto
23/10/2008, 11:13
yani 3k olsada sorun olmz kullanisli diosnz..teskkr ederm

ABNEW
23/10/2008, 11:51
Fatihin de belirttiği gibi tüm Gp ların diz mesafesi aynı.Dolayısıyla arkada oturanlar aynı konfora sahipler.Ancak senin sormak istediğin sanırım arkaya geçişlerin kolay mı olduğu?
Ben de 3k kullanıyorum, arkaya geçişler 5k gibi rahat olamaz tabi ancak kapıların büyüklüğü yeterli ve ön koltuklar öne doğru iyi kayıyor ve yatıyor.Geçişler çok problem olmaz.Benim aracımın arkasına genç yaşlı, şişman zayıf herkes bibebiliyor :)

kadoku
23/10/2008, 12:09
Herkesin belirttiği gibi oturuş pozisyonu bakımından bir fark yok tek sıkıntı arkaya iniş binişte yaşanır. Ailecek kullanıcaksanız ki aldığım izlenim öyle 3k hiç tavsiye etmem ayrıca ileride satıcak olsan bir Türkiye gerçeği olan 3kp ların 2.elde daha az talep gördüğünüde unutma derim.

krakercocuk
23/10/2008, 12:10
bu merakınızı bir bayiiye giderek kendiniz test edin mutlaka..herkezin beklentileri farklı olabilir..sonra dan hüsrana ugrayamayın 5k da 3k da..5k alırsınız ahh 3k lar kullanıslıymıs baya neden tercih etmedimki diyebilirsiniz,,yada tam tersi iyiki 5k da almısım diyebilirsiniz,,burdaki yorum yapan arkadaslar delidir:D onlar arabalarına aşık laf soletmez 5k cısı da 3k cısı da:D hepside överler arabalarını...e tabi övülmücek bi araç deil bizim GPmiz

Tugrul TUNCER
23/10/2008, 13:18
bu merakınızı bir bayiiye giderek kendiniz test edin mutlaka..herkezin beklentileri farklı olabilir..sonra dan hüsrana ugrayamayın 5k da 3k da..5k alırsınız ahh 3k lar kullanıslıymıs baya neden tercih etmedimki diyebilirsiniz,,yada tam tersi iyiki 5k da almısım diyebilirsiniz,,burdaki yorum yapan arkadaslar delidir:D onlar arabalarına aşık laf soletmez 5k cısı da 3k cısı da:D hepside överler arabalarını...e tabi övülmücek bi araç deil bizim GPmiz
aynen katiliyorum

ftwda
23/10/2008, 21:18
Ben 5K kullanıyorum, ama itiraf etmeliyim ki 3K'ları çok kıskanıyorum.. Çünkü çok güzeller:( hele otoparkta falan 3K'ların yanına koydum mu iyice sinir oluyorum (sonra ön tarafa geçip benimkinin T-Jet olduğunu görüp rahatlıyorum en azından:)

Ama kesinlikle aileden birileri bineceği zaman 5K'dır 3K maalesef sadece gençler için:)

bogga
23/10/2008, 21:38
merhaba ,
bemim kırmızıda 3 kapı ,
evet kullanan kullanmayan 3 kapıya cok ön yargılı yaklaşıyor. tabiki 5 kapı gibi arkaya oturamiyorsun kapıyı acıp .
ama şöyle söyliyeyeyim benim anne baba 75 yasında onlar bile gecip oturuyor arkaya
karar senin git otur bak . karar ver ve al.
ama unutma:her araba önce tek kapı cizilir. ve lansmanı tek kapı üstünden yapılır. sonra ticari kaygılar yüzünden 5 kapı olur.
ki kücük sınıf yani gp gibi kesinlikle 3 kapı .
hayırlı olsun şimdiden

AGUS
23/10/2008, 21:51
VALLA BEN 5K KAPI KULLANDIM... E ARTIK NASİPSE OCAK AYINDA FUN 1.4 8V 3K ALIYORUM NAFİZ ABİ SAYESİNDE... VALLA BENİM YAŞIM HENÜZ DAHA GENÇ NEDEN KENDİMİ 5K BİR ARAÇLA SIKIŞTIRAYIM VALLA O 3K BANA BİR 35/40 A KADAR GİDER VE BENİM ARACIMADA İSTEYEN BİNER İSTEMEYEN İSTEDİĞİ HER ÖTOBÜSE... :d

byrvo
23/10/2008, 22:08
benim araçta 3 kapı ve yaşı ileri olanlar için (anneannem mesela) Binmek ayrı, inmek ayrı işkence :whip0000:ama 3kapılar çooook daha şık:cool:

MACHINE
24/10/2008, 21:44
Valla işin doğrusu 3 kapı kullanmak tamamen sizin maharetinize kalmış birşey.Benim ufaklığın pusetini çok rahat geçiip arka koltuklara monte edebiliyorum.Ancak hareketleri kısıtlı olan kişilerin elbette arka koltuklara geçmesi kolay değil.Ancak kapılardan dolayı arabamı satmayı kesinlikle düşünmüyorum.Sonuçta çocuklarda büyüyecekler.Takdir sizin!!!

birotteau
24/10/2008, 23:16
Merhaba,

Ben de 3K kullaniyorum. Acikcasi cok memnunum, kesinlikle cok daha şık, ben gorunume onem veriyorum. Arac daha butun gorunuyor. Ama babam ne zaman binse bu nasil araba diyor.
Bu arada hangisini secerseniz secin akliniz digerinde kalabilir. Ben bazen keske 5K alsaydim diyorum, ama bazı gunler de cok iyi karar vermisim diyorum.
5K araci elden cikarmak daha kolay olacaktir, ama her malin bir alicisi mutlaka vardir, bunu da unutmamali.
Sonuc olarak size yardimci olmak bence cok zor. En iyisi bayide bulabilirseniz iki modeli de iyice inceleyin, aractan ne beklediginizi iyice dusunun(tasarim, kullanislilik vb), zor bir durum.

Keyfini cikarin, gule gule kullanin.

tunc35
24/10/2008, 23:50
3 kapılı araçlar çok şık görünüyo ancak diğer arkadaşların da dediği gibi 2. elde ağır gidiyo ve aile için 5 kapı daha ideal.Direksiyona oturunca 3'ü 5'i değişmiyo.Sen Grande Punto'yu kafaya koyarak en doğru kararı vermişsin bence.Hayırlısı olsun.

utkucay
25/10/2008, 00:36
her zaman 5 kapı en idealidir. hem kullanışlılık açısından, hem 2. el açısından.

güvengültekin
03/11/2008, 02:05
benim aracımda 3 kapı yanlız ben almadan önce aracı kaç kişi kullandığımın yüzdesini şöyle bir düşündün ondan sonra karar verdim ben yüzde 90-95 hatta 98 aracımı max 2 kişi kullanıyorum o yüzden 5 kapı ihtiacım olmuyor ama aracını 3-5 kişi kullanacaksan 5 kapı tercih edebilirsin veya 2. el senin için önemliyse ama oturum olarak 3-5 kapı fark yok hatta sanırım 3kapı olanlarda koltukalr arkaya biraz daha fazla gidiyo ön bölüm birazd daha genişmiş gibi gelio bana

sinanunlu
12/11/2008, 20:45
3 kapı araba kullanmak ayrı bi zewk herkesin ahaytının bi döneminde 3k aracı olması gerekiyo bnce bnim aracımda 3 kapı inişler binişler sorun yaratıyor ama 5kapıya göre görünüşünün daha ii olması bu dezavantajı ortadan tamamiyle kaldırıo

pdr42
12/11/2008, 21:08
3 kapıyı herkes almaz bu bir gerçek .. zevk meselesi ama arabaya inip binerken ozellikle arkaya biri oturackasa ve bu sıklıkla olacaksa bi muddet sonra gına gelir.. ama ben iki kişi kullanırım cok sık arka kulanılmaz diyorsan 3 kapılı daha ucuz onu al butunluk acısından da dogru daha sık ama dedigim gibi satarken zor satman gibi bi durumda var..