PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto alacağım yardımcı olur musunuz?

can0088
03/10/2008, 14:44
ıyı gunler
ben grande punto almak ıstıyorumda bırkac sorularım var
alan arkadslar arabadan memnunmu
km de ne kadar yakıyor
bıde alırsam hangı modelını alıyım
yardımcı olursanız sevınırım

Ziyaretçi047
03/10/2008, 15:14
Sorularınızın cevabı forumumuzun genelini oluşturuyor. Arama butonunu kullanarak istediğiniz konularda arama yapmanız işinizi kolaylaştıracaktır. Aynı şeylerin tekrar yazılmasına gerek yok. Kendi kararınızı kendiniz vermenize yardımcı olacaktır eski konularımız.

ABNEW
03/10/2008, 17:01
Hoşgeldin Can;

Eğer benzinli tercih edersen km de 20-25YKR civarı, dizel tercih edersen 15-20YKR civarı tüketimin olur.Tabi bu değerler kullanıma ve trafiğe göre kolayca değişebilir.

Eğer tek kapı tercih edersen fun modelini öneririm.5 kapı olacaksa bu durumda dynamic donanım oldukça yeterli olacaktır.Yıllık yapılacak km ye göre ve uygulanacak indirime göre dizel-benzinli tercihini yapabilirsin.

Benim son 3 aracım da Punto:) Yani ben memnunum...

isocan
03/10/2008, 17:50
hocam merhaba;
dizel 75 HP multijet active kullanıyorum. Aracın yol sesi alma ve sağından solundan tıkırtı gelmesi gibi problemleri var. konfor güzel. yol tutuşu viraj performansı frenaj hepsi güzel. Müşteri Memnuniyeti konusunda da çok söze gerek yok.

Yakıt ise:Sakin kulllanımda
şehir dışı: 5.0 lt
şehir içi: 7.7 lt.

yani sen o fabrika verilerine 1.5 lt daha koy.

bana sorarsan 1.4 TJet Dynamic al.

Şahsen ben bir sene daha bekleyebilseydim, Honda Civic 1.6 Premium alırdım...

can0088
03/10/2008, 19:07
fazla yaksın ıstemıyorum onun ıcın dızel dusunuyorum ayda en az 2500 km yol gıderım ben punto da kararlayım ama hangı modelı alıcagımdan kararsızım aracın suratlıde olmasını ıstıyorum

metkucuk
03/10/2008, 20:13
Grande punto fiyatıyla,kalitesiyle alınabilicek en iyi otomobil.Konforu mükemmel,sessizlik süper.Yakıt sarfiyatı çok iyi.100 km de 6 litre benzin yakıyor.Alırsanız dynamic modelini alın çift bölgeli dijital klima sınıfında tek.selamlar..

isocan
03/10/2008, 21:39
dizel ve hızlı istiyorsan 90HP dynamic al derim.

ABNEW
03/10/2008, 21:51
1.3 mjtd 90bg fun ya da 1.3 mjtd 90bg dynamic tercih edilebilir...

tolgaank88
03/10/2008, 22:14
oncelikle hosgeldiniz,her aracın bazı sorunları olucagı zihniyetinde oldugumuz için bizler araçlarımızdan memnunuz :)...
ayrıca hızlı olsun ve az yaksın diyorsanız,1.3 90 bg (benim tercihim 6 vites olanlar) multijetler isinizi rahatlıkla gorecektir...

ozoz83
03/10/2008, 23:38
hocam merhaba;
dizel 75 HP multijet active kullanıyorum. Aracın yol sesi alma ve sağından solundan tıkırtı gelmesi gibi problemleri var. konfor güzel. yol tutuşu viraj performansı frenaj hepsi güzel. Müşteri Memnuniyeti konusunda da çok söze gerek yok.

Yakıt ise:Sakin kulllanımda
şehir dışı: 5.0 lt
şehir içi: 7.7 lt.

yani sen o fabrika verilerine 1.5 lt daha koy.

bana sorarsan 1.4 TJet Dynamic al.

Şahsen ben bir sene daha bekleyebilseydim, Honda Civic 1.6 Premium alırdım...

Hocam bu veriler sakin kullanım olamaz.. Bende 1.3 multijet 75 hp kullanıyorum şehir içi 5-5,5lt arası şehir dışı 4,2-4,5lt arası. Öyle az yaksın diye kastırısam şehir dışı 3,9lt ye kadar düşürebildim. Açıkçası şehir içinde aşırı trafikte bile bırak 7lt yi 6lt bile olmadı max 5.5lt.

90hp lik olanı da bir süre kulladım ancak çok ciddi bir fark hissedemedim, son süratleri biraz yüksek, ancak alt devirlerde bence 75likler bir miktar daha canlı. Torkları arasında da 10nm lik fark var.

Saygılar...

isocan
03/10/2008, 23:59
Hocam bu veriler sakin kullanım olamaz.. Bende 1.3 multijet 75 hp kullanıyorum şehir içi 5-5,5lt arası şehir dışı 4,2-4,5lt arası. Öyle az yaksın diye kastırısam şehir dışı 3,9lt ye kadar düşürebildim. Açıkçası şehir içinde aşırı trafikte bile bırak 7lt yi 6lt bile olmadı max 5.5lt.

90hp lik olanı da bir süre kulladım ancak çok ciddi bir fark hissedemedim, son süratleri biraz yüksek, ancak alt devirlerde bence 75likler bir miktar daha canlı. Torkları arasında da 10nm lik fark var.

Saygılar...

Hocam istanbul ş.içi ile denizli ş.içi çok farklı. burada 2 km bile gitmeden trafik ışıklarında min 60 sn beklersin. bende istanbul'a geldiğimde senin değerleri elde edebiliyom.

can0088
04/10/2008, 00:07
oncelikle hosgeldiniz,her aracın bazı sorunları olucagı zihniyetinde oldugumuz için bizler araçlarımızdan memnunuz :)...
ayrıca hızlı olsun ve az yaksın diyorsanız,1.3 90 bg (benim tercihim 6 vites olanlar) multijetler isinizi rahatlıkla gorecektir...

neden 6 vites arasındakı fark nedır. ben kalkısı hızlı olan surat yapabılen ve az yakan ıc donanımı guzel olan bır model arıyorum. aldıgımda pişman olmak istmiyorum yanlıs anlamayın puntada pişman olmam ama keşke şu modelını alsaydım demek ıstemıyorum

isocan
04/10/2008, 00:12
ıyı gunler
ben grande punto almak ıstıyorumda bırkac sorularım var
alan arkadslar arabadan memnunmu
km de ne kadar yakıyor
bıde alırsam hangı modelını alıyım
yardımcı olursanız sevınırım

hocam kafan karışmasın aşağıdaki sitede tüketimler mevcut. Geniş kapsamlı insanlar tüketim değerlerini girmiş. her aracın ortalama yakıt değerleri mevcut

https://www.spritmonitor.de/en/search.html

ozoz83
04/10/2008, 01:30
hocam kafan karışmasın aşağıdaki sitede tüketimler mevcut. Geniş kapsamlı insanlar tüketim değerlerini girmiş. her aracın ortalama yakıt değerleri mevcut

https://www.spritmonitor.de/en/search.html

Aslında istanbulda ışıklara gerek yok zaten gitmiyor trafik, neyse çok önemli değil sadece bana biraz fazla geldi tüketim bir sorun olabilir aracınızda diye düşündüm.

Verdiğiniz link çok güzel, bende gireceğim verilerimi hiç 75 lik yok sanırm ilk benimki olur...

Saygılar...

isocan
04/10/2008, 19:22
Aslında istanbulda ışıklara gerek yok zaten gitmiyor trafik, neyse çok önemli değil sadece bana biraz fazla geldi tüketim bir sorun olabilir aracınızda diye düşündüm.

Verdiğiniz link çok güzel, bende gireceğim verilerimi hiç 75 lik yok sanırm ilk benimki olur...

Saygılar...

merhaba 55 kw olanlar 75 hp, 66 kw olanlar 90 hp. bende kayıtlıyım. iyi günler

tolgaank88
04/10/2008, 22:50
neden 6 vites arasındakı fark nedır. ben kalkısı hızlı olan surat yapabılen ve az yakan ıc donanımı guzel olan bır model arıyorum. aldıgımda pişman olmak istmiyorum yanlıs anlamayın puntada pişman olmam ama keşke şu modelını alsaydım demek ıstemıyorum

6. vitese attıgınız zaman motor devri duser,bu sayede araç hem çok bagırmaz hemde az yakar,ayrıca 6 ileri olmasından dolayıda son hızı daha yuksektir...

Kuntay
04/10/2008, 23:21
merhaba,

ben de sevgili can arkadasim gibi grande punto almayi dusunuyorum.. ilk "0" km. aracimi alacagimdan :) yogun bicimde yuruttugum arastirma sonucunda performans-fiyat-donanım açısından 1.4 TURBO T-JET 16V 120 HP mantıklı geliyor..
hala kafamda soru isretleri var cunku cevremde bu araci kullanan kimse yok...

görüş ve önerileriniz icin tesekkur ederim..

can0088
05/10/2008, 13:33
benım aklıma da 1.3 multijet 90 hp var . inşallah yanlış seçim yapmıyorumdur

ABNEW
05/10/2008, 13:55
Can, 1.3 mjtd 90bg iyi bir seçenek.Geriye donanım ve kapı seçeneği kalıyor:)
Ben alacak olsam 3k fun tercih ederdim...

FunTastik
05/10/2008, 14:12
can merhaba
ne alacağın kesene ve zevkine kalmış bişey aslında...bende çok kararsızdım..en sonunda 1.4 77 hp fire active fun'da karar kıldım...

can0088
06/10/2008, 00:06
fun modelı nasıl bısı gormedım.iç donanımı nı aramaktayım suan active ve dynamic içlerini gördüm.dynamic sectim suan fun ın resmi varsa eklerseniz sevinirim kapıda suan kararsızım bılemıyorum

efsane19
07/10/2008, 00:08
arkadaşlar 2009 1.3 Dynamic 75hp aldım yeni alacaklar için yorumlar yapacağım önümüzdeki günlerde konfor süper motor inceleyem ona göre haberdar ederim sizleri ;)

emresan87
07/10/2008, 00:12
arkadaşlar 2009 1.3 Dynamic 75hp aldım yeni alacaklar için yorumlar yapacağım önümüzdeki günlerde konfor süper motor inceleyem ona göre haberdar ederim sizleri ;)

Hayırlı olsun güle güle kullan. Darısı başımıza :)

runner2002
09/10/2008, 01:36
Merhaba arkadaşlar.2009 1.3 75hp bendede var. FUN modeli 5 kapılı. Gercekten iyi bir araç. Fakat inanın 1 daha alacak olsam 90Hp den aşağı almam. Sollama yaparken farkettim ki biraz daha güçlü olsa daha iyi olacak gibi geldi bana.
:agri:

efsane19
11/10/2008, 18:11
Merhaba arkadaşlar.2009 1.3 75hp bendede var. FUN modeli 5 kapılı. Gercekten iyi bir araç. Fakat inanın 1 daha alacak olsam 90Hp den aşağı almam. Sollama yaparken farkettim ki biraz daha güçlü olsa daha iyi olacak gibi geldi bana.
:agri:

Ya aslında sollama dediğin gibi değil ben memnunun he bana yeterli sana yetermi bilmem ona görede yakıt yakar bundada ne basarsan o kadar gidiyorrr ama boşver elindekinin keyfini çıkar ;) fazlasına gerek yok bence aldığında çok güzel bir model güle güle kullan ;)

tunc35
11/10/2008, 19:06
Grande punto fiyatıyla,kalitesiyle alınabilicek en iyi otomobil.Konforu mükemmel,sessizlik süper.Yakıt sarfiyatı çok iyi.100 km de 6 litre benzin yakıyor.Alırsanız dynamic modelini alın çift bölgeli dijital klima sınıfında tek.selamlar..
Okey Grande Punto'ya lafımız yok hepimiz GP'ciyiz ama sessizlik konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim.İçeri yol sesini alan bi araç.En azından bernimki öyle.

Grande Punto almayı düşünen arkadaşa da 1.3 multijet 90 hp'yi tavsiye ederim.Hem ekonomik hem de güçlü.

Tugrul TUNCER
17/10/2008, 21:56
bende 1.3multijet 90hp dinamic var cok az yakiyor ve performansi cok iyi.cok memnunum.tavsiye ederim.

bodrumlu48
24/10/2008, 22:51
merhaba,

ben de sevgili can arkadasim gibi grande punto almayi dusunuyorum.. ilk "0" km. aracimi alacagimdan :) yogun bicimde yuruttugum arastirma sonucunda performans-fiyat-donanım açısından 1.4 TURBO T-JET 16V 120 HP mantıklı geliyor..
hala kafamda soru isretleri var cunku cevremde bu araci kullanan kimse yok...

görüş ve önerileriniz icin tesekkur ederim..

Bende beyazı var sport çok tehlikeli bi makinası var aceminin altına verilmiycek bi araç tavsiye ederim düşünürsen sport versiyonunu