PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP T-jet Sport ? Bravo T-Jet Active mi?

ekomeko
29/09/2008, 21:32
Merhabalar,
Bu aralar araç almaya niyetlendm, ancak kararsız kaldım. Başlıktan anlaşıldıgı gibi sorum. Bravonun fiyatını oldukça düşürmüşler aklımda hiç yoktu. Nerdeyse fiyatları birbirine yakın... GP Sport mu Bravo t-jet active mi ? Yorumlarınızı almak isterim sebepleriyle beraber. Sonucta gp full olucak bravo boş kasa, ancak üst sınıf bir araç olucak. Bütçemi aşırı şekilde zorlarsam bravo tjet dynamic.te alabilirm ancak bu dönem itibarı ile pek sıcak gelmiyor....

Saygılar.

ABNEW
29/09/2008, 21:35
Amaç spor bir araç almaksa (Performans, görünüm, sportif sürüş) GP yu öneririm.Ancak araç daha çok aile için olacaksa Bravo iyi bir tercih.Geniş bagaj ve iç hacim, daha rahat süspansiyon ve yine sınıfının üstünde performansı ile Bravo da iyi bir seçenek...

Korhan
29/09/2008, 21:38
Bravo dynamic olamaz ise GP T-Jet Sport

ekomeko
29/09/2008, 21:38
Aile arabası olmayacak, sportiflik demişsiniz ancak bravoda da aynı motor mevcut hızlanmaları sanırım 1 saniye bile farketmiyor.

ms777
29/09/2008, 21:48
1 saniye çok önemli hızlanma açısında bence, konfor prestij gibi unsurlar önemliyse brova ama spor bir aracım olsun diyorsanız gp spor, birde aile aracı olarak düşünüyorsanız tek kapı bir araç pek uygun olmayacaktır. Tercih size kalmış tamamen kişisel zevk ve tercihlerin etkili olacağı bir seçim.

ABNEW
29/09/2008, 21:50
Aile arabası olmayacak, sportiflik demişsiniz ancak bravoda da aynı motor mevcut hızlanmaları sanırım 1 saniye bile farketmiyor.

Evet motor aynı ancak hızlanmalarda biraz fark var.

Sportiflikten kasıt sadece hızlanma olmamalı.
İç ve dış görünüm, spor amortisörler ve direksiyon tepkileri de incelenmeli sportiflik için...

ftwda
29/09/2008, 22:22
bana kalsa GP T-JET Dynamic de alabilirsiniz.. donanımı bana gayet yeterli geliyor:)

ekomeko
29/09/2008, 22:34
bana kalsa GP T-JET Dynamic de alabilirsiniz.. donanımı bana gayet yeterli geliyor:)
dynamic normal gp gibi mi gözüküor yoksa diğer dynamiclerden farklı mı ?

ms777
29/09/2008, 22:42
Diğer dynamiclerle aynı hiç bir farkı yok sadece motor farklı.

Ziyaretçi047
29/09/2008, 23:32
Bravo Sport alın . Her yönden mutlu olun.

ERC
29/09/2008, 23:33
bence bravo dynamic cunku en onemlı nedeni puntonun makyaj yemesi buda tabikide yenı kasasının habercisi.yol tutus olarak ise bravonun gp sport kadar ii olucagını sanmıyorum cunku gp sportta 17 jant ve spor suspanyiyon ve helezonlar var bravo ise 16 ve sanırsam spor susupansiyon ve helezon sadece bravo sportta var ama solede bise var bravonun aks mesafesi ve iz acıklıgı puntodan biraz fazla oldugu icin yol tutusu bu yonden puntodan daha gelismis aks mesafesi ve iz acıklıgı bence matematıksel olarak onemli bir etken.fren performansı ise 2 arabadada 4 tekerlekte disk frenler mevcut ama buyuklukleri aynı mı bılmıyorum ama arada cok cok az bi fren performans farkı vardır.yakıt tuketimi olarak ise unite aynı olmasına karsın bravo agırlıgından dolayı yakıt tuketimi cok az daha fazladır.ic meken olarak ise bravo bence tartısmaya bıle gerek yok sınıf farkı var cunku(ama spor gorunum olarak punto koltukları pedal takımı ve beyaz zemınlı kandranı sayesinde daha sportif gorunuyor.dıs mekan olarak ise bence punto sonucta punto dunyada unlu italyan tasarımcının kalemınden cıkmıs bir makine ama bu bravonun tasarımı kotu anlamıne gelmıyor ozellıkle arkaya dogru yukselen omuz cizgisi bence cok seksi:Dsınıfınında tasarım olarak referans aracı bence.ve ben inanıyorum kı bravo golf yada astra gibi satmasada 308 e satıs rakamı olarak rakip olur gibime geliyor.sanzıman olarak ise bravoyu tercih ederim 6 ileri sansıman oranı gercekten iyi ayarlanmıs.dıreksiyon olarak ise bravonun tepkilerinin biraz daha net oldugunu soylemelıyım.ben olsam bravoyu tercih ederdim ama genede cok zor bir secim.(bu arada sımdı fiatın sitesinden baktım ve 2 arabanın on dısklerının daha buyuk olmasına karsın gp sportun arka fren diskleri bravonunkınden daha buyuk gp sport biraz daha da hafıf oldugu icin bi nebze + puan kazandırır punto ya...)

ABNEW
29/09/2008, 23:38
Ercan, bravo t-jet ile GP t-jet in ön fren diskleri aynı (284mm)arkalar ise puntoda 264mm, Bravo da 251mm.Fren mesafesi bence de yaklaşık aynı değerdedir...

ERC
29/09/2008, 23:41
arka abi kusura bakma ya senn yazdıgına bakmadan kendım duzeltmısım:Darda abi sana bisey sormak istiyorum 2 tane punto yu yan yana koysak ve virajlı yollarda denesek ama digerının btn yuruyen aksamı aynı olsa ama sadece aks mesalesi ve iz acıklıgı farklı olsa bu arac daha iyi sonuc vermez mi?

ekomeko
30/09/2008, 00:01
cok tesekkürler ayrıntılı yorum yaptıgınız için. arada 3000ytlye yakın fiyat farkı mevcut. baya bi kararsızım acıkcası.

ERC
30/09/2008, 00:03
hangi arac daha pahalı bravodur herhalde?

ABNEW
30/09/2008, 00:10
arka abi kusura bakma ya senn yazdıgına bakmadan kendım duzeltmısım:Darda abi sana bisey sormak istiyorum 2 tane punto yu yan yana koysak ve virajlı yollarda denesek ama digerının btn yuruyen aksamı aynı olsa ama sadece aks mesalesi ve iz acıklıgı farklı olsa bu arac daha iyi sonuc vermez mi?

Aks mesafesinden çok bence iz açıklığı fazla olan daha iyi sonuç verir.Tabi bunun yanında ağırlık merkezi, lastik, süspansiyon sistemi, şasi de önemli...

ERC
30/09/2008, 00:22
doru da arda abi ben sadece aks mesafesiyle iz acıklıgı faktorunu merak etmıstımde...

ABNEW
30/09/2008, 00:39
doru da arda abi ben sadece aks mesafesiyle iz acıklıgı faktorunu merak etmıstımde...

Anladım Ercan, dediğim gibi özellikle iz açıklığı yol tutuşta birebir etkili.Aks mesafesi de önemli .Haklısın yani:)

ERC
30/09/2008, 00:55
o zman yol tutusta olmasa bile bu ozellıklerıyle bravo daha stabıl bence...

ekomeko
30/09/2008, 01:18
evet bravo daha pahalı.
Bravo dynamic T-jet : 35.400 + 1000ytl esp pack : 36.400 civarı
Gp T-jet Sport : 32.750
Bravo active T- jet : 32.900

Pazarlıksız, indirimsiz fiyatlar. En azından 1600 - 2000ytl indirim yapilir diye düsünüyorum bu fiyatlardan.

siromar
30/09/2008, 01:45
Bir punto tjet sport kullanıcısı olarak arabamdan cok memnunum, ama 2009 modellerde farkettigim bazı seyleri de soylemem lazım, yanlısım varsa duzeltin lutfen,
1) kadran beyaz degil veya donanım tablosunda belirtilmemis,
2) hi fi muzik sistemi ve bagaj da 12 volt priz ek bir paketle alınıyor,
3) fiyatı baya zamlanmıs ben temmuz 29'da kasko dahil 29000'e almıstım
bunun yanında bravo cidden guzel bir iç tasarıma sahip ve fiyatını da baya bir uygun hale getirmisler yani puntonun fiyatdan dolayı olan cazipliği ortadan kaybolmus.
ozet olarak punto tjet sport hicbir zaman pisman olunmayacak ve cidden surerken mutlu olunacak, keyif alıncak bir araba, ama bravoyla arasında sınıf farkı oldugu da aşikar. Spor bir araba kullandıgını hissetmek istiyorsan punto, konfor arıyorsan bravo dogru tercih olur.

ERC
30/09/2008, 02:03
ben sahsen bravoya daha sıcak bakıyorum ama diger yanda da dunyaya hukmeden bir italyan tasarımcınun calısması duruyor;)zor secim...

ekomeko
30/09/2008, 12:05
Bravonun active donanımı ile GP sport aynı fiyata geliyor ancak activede donanım eksikleri bulunuyor. Motor aynı, alt sınıfın donanımı iyi ama Bravoda üst sınıf bir araç. Durum karışık yani, hafif bi tezat var..

Asıl soru şu, bi alt sınıf full araç mı? Onun üst sınıfı ancak boş araç mı ?

Bu arada herkese iyi bayramlar = ))

ms777
30/09/2008, 12:19
Şunu söyleyebilirim grande puntonun 2. elde değer kaybı daha az olacak ve yedek parçasıda bir miktar ucuz olacaktır bu faktörleride göz önüne almanızı tavsiye ederim.

ERC
30/09/2008, 12:22
Bravonun active donanımı ile GP sport aynı fiyata geliyor ancak activede donanım eksikleri bulunuyor. Motor aynı, alt sınıfın donanımı iyi ama Bravoda üst sınıf bir araç. Durum karışık yani, hafif bi tezat var..

bence ust sınıf bos ayrıca siz dynamic le sport arasında kalmamısmıydınız?

ekomeko
30/09/2008, 12:49
Bravo dynamic + esp pack ile 36bin ytl.yi aşıyor ve ancak sportun donanımına erişiyor. Bu yüzden bravo active t-jet ve GP sport t-jet arasında bi seçim düşünüyorum.

tolgaank88
30/09/2008, 12:54
gerçekten zor bi seçim,yerinizde olmak istemezdim :)
ilk başlarda bravo dış gorunus olarak çok hosuma gidiyordu,ama sanki son 2-3 ayda bişeyler oldu hiç hoşuma gitmemeye başladı...ancak bende sanki ibre bravo dan yana gibi,çünkü daha ust sınıf bi araç...(bu iki araç arasındaki karşılaştırmada)

ozmet
30/09/2008, 13:00
Bravo dynamic + esp pack ile 36bin ytl.yi aşıyor ve ancak sportun donanımına erişiyor. Bu yüzden bravo active t-jet ve GP sport t-jet arasında bi seçim düşünüyorum.

ikinci el düşünürsen sahibinden.com da gp sport ve bravo dynamic için oldukça makul fiyatlı temiz arabalar bulabilirsin

gp sportu 26 -28 e alırken
bravo dynamic 27-30 arasında satılıyor

ERC
30/09/2008, 13:32
bu konu uzayıp gider boyle:Dsecim yapmak imkansız neredeyse:Dbeni bravoya ceken en onemlı etken puntonun makyaj yemesi olurdu herhalde...

ABNEW
30/09/2008, 14:44
Bir punto tjet sport kullanıcısı olarak arabamdan cok memnunum, ama 2009 modellerde farkettigim bazı seyleri de soylemem lazım, yanlısım varsa duzeltin lutfen,
1) kadran beyaz degil veya donanım tablosunda belirtilmemis,
2) hi fi muzik sistemi ve bagaj da 12 volt priz ek bir paketle alınıyor,
3) fiyatı baya zamlanmıs ben temmuz 29'da kasko dahil 29000'e almıstım
bunun yanında bravo cidden guzel bir iç tasarıma sahip ve fiyatını da baya bir uygun hale getirmisler yani puntonun fiyatdan dolayı olan cazipliği ortadan kaybolmus.
ozet olarak punto tjet sport hicbir zaman pisman olunmayacak ve cidden surerken mutlu olunacak, keyif alıncak bir araba, ama bravoyla arasında sınıf farkı oldugu da aşikar. Spor bir araba kullandıgını hissetmek istiyorsan punto, konfor arıyorsan bravo dogru tercih olur.

Ömer, krom çerçeveli beyaz göstergeler sportta standart yanlış hatırlamıyorsam.Ancak sitede belirtilmemiş.

Hi-fi paket dediğin gibi kit adı ile satılıyor yani artık standart değil...

ERC
30/09/2008, 15:31
pekı arda abi bu gp sportta spor pedal kiti mevcut mu?

ekomeko
30/09/2008, 16:30
Bi arkadaş araç önerdi, Bravo dynamic t-jet. 11.000km de 28 bin ytl istiyor. Sizce nasıl fiyat ?

Korhan
30/09/2008, 22:48
Bi arkadaş araç önerdi, Bravo dynamic t-jet. 11.000km de 28 bin ytl istiyor. Sizce nasıl fiyat ?

Tam alınacak araba. hem fiyat uygun hem Bravo hem de dynamic.

ABNEW
30/09/2008, 22:53
pekı arda abi bu gp sportta spor pedal kiti mevcut mu?

Mevcut değil Ercan, sonradan takılabiliyor sadece...

Bence sorunsuz bir araçsa tercih edilebilir...

ERC
30/09/2008, 23:39
iste bu sacma yaa sport araba yap sen koyma spor pedal kit anlamadım gitti.

akin78
02/10/2008, 16:13
Bence Punto ama şu 2.el aracın fiyatıda fena değil gibi.

ekorkut
02/10/2008, 22:58
Punto Sport alırsanız ikinci elde satmaya kalksanız çok zarar edersiniz. Hatta satacak adam bile bulamayabilirsiniz. Hem 2 kapı, hem benzinli turbo ve arabanın ne olduğundan çok km de kaç para yakıyor sorusunun sorulduğu bir memleket. Bravo bu açıdan avantajlı gibi görünse de yine de ikinci eli dizel kadar canlı olmayacaktır. Dizel seçeneğini eledik, performans istiyoruz t-jet istiyoruz dedik diyelim. GP de cidden bekar adamı bile yeri gelince zorlayacak bir bagaj sıkıntısı mevcut. Ben olsam ikisinin de dizelini düşünürdüm de, t-jet olacak diyorsanız bravo.

grandecaglar
03/10/2008, 14:49
ikinci el bravo olmasa punto derim :cool:

GP_Ts_Ist
04/10/2008, 04:44
GP T-jet düşünürsen bu benim aracım...
Sahibinden.com - Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası (https://www.sahibinden.com/1_4_120hp_2008_model_rock_siyahi_turbo_jet_sport_d onanimWQQaXQQ10316206WQQpXQQdisplayitem&keyword=turbo)

Şimdiden hayırlı alışverişler...

Tuncel Sunar

ekomeko
04/10/2008, 17:52
GP T-jet düşünürsen bu benim aracım...
Sahibinden.com - Türkiye'nin en büyük e-ticaret platformu - Oto, Emlak, Bilgisayar, Cep Telefonu, Elektronik, Antika, Giyim, Mobilya, Eleman / İş Arayanlar ve daha fazlası (https://www.sahibinden.com/1_4_120hp_2008_model_rock_siyahi_turbo_jet_sport_d onanimWQQaXQQ10316206WQQpXQQdisplayitem&keyword=turbo)

Şimdiden hayırlı alışverişler...

Tuncel Sunar

Merhabalar,
Araç ile ilgili size mesaj attım.

ERC
04/10/2008, 18:06
bu sefer satılıcak insallah:D:D:Dhayrlısı olsun...

byrvo
04/10/2008, 21:45

+1:cool0000: kesinlikle katılıyorum ve tercihim alt sınıf full araç:cool0000:

S1R
05/10/2008, 00:44
ahh ahh şu soruya benimde cevap bulmam lazım :)