PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Laptop adaptörü konusunda yardım

OzzY
24/09/2008, 16:17
Merhaba,
bu konuda pek bilgim yok size danışmak istedim. Kullandığım adaptör durduk yerde bozuldu. Garantiye vericem ama o gelene kadar(garantiye girmeyebilirmiş) geçici veya kalıcı bi adaptör almak durumundayım.

Kullandığım adaptör 19 V 6.3 A ve yarım kilo devasa bişey.

almışken düşük amperli ufak bişey alıyım diye düşünüyordum ancak toshibashop tavsiye etmediklerini bataryaya zararlı olduğunu söyledi.

bu konuda bilgisi olan varmı???

bir diğer sorum ise orjinal alıp almama konusu yarı yarıya fiyat farkı var bu konudada kararsız kaldım :S

Teşekkürler.

mustafaf
24/09/2008, 16:28
orjınal almana gerek yok.pıyasada unıversal sarj aletlerı var.uzerındekı degerlerı dogru ayarlayabılır yada aldıgın elektronıkcıye ayarlatırsan bır sıkıntı olmaz.ayrıca toshıbashop bır zararı olmasa bıle yan sanayı urun tavsıye etmez.orjınal yedek parca sen kullanma ben kullanmayayım kıme satacaklar :) sarj aletındede kırık, darbe v.s. yoksa garantıye gırer ıcın rahat olsun o konuda...

zaimkaan
24/09/2008, 16:38
senin adaptörünle aynı gücü sağlayacak bir adaptör kullanmanda sıkıntı olmaz. Ama tabi, çokta düşük bir kalitede adaptör almanı tavsiye etmem. Orta karar bişey alıp kullanabilirsin

OzzY
24/09/2008, 16:46
istanbuldaki toshiba yetkili servisinde muadili 75 ytl
izmirde zaman zaman alışveriş yaptığım mağzada universal 6A 45 USD+KDV
bu durumda istanbuldaki servisten almak daha mantıklı gibi...

orjinali zaten 130 YTL ve piyasada yok...

@Mustafa
toshibashop a zaten yansanayi demedim daha düşük amperli almak istiyorum dedim tavsiye etmiyoruz dedi yani yine orjinal toshiba ama amperi düşük olarak düşünmüştüm.

zaten şuan o şekilde kullanıyorum :D arkadaştan buldum cumaya kadar
19 V 3.95A :D:D

mustafaf
24/09/2008, 16:49
heyt be bızım burda unıversal adaptor 45ytl kdv dahıl.2 yılda garantı verıyorlar.buyuk sehırın derdıde buyuk oluyo be :D

OzzY
24/09/2008, 17:13
:D:D

peki muadil almakmı mantıklı universal almakmı