PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Active modeller için...

darkalive
24/09/2008, 14:26
Arkadaşlar aracımı teslim almıştım, 1 haftayı geçti, bu süre içerisinde üstünden inmedim desem yeridir =) , aracım active donanımlı, biliyorsunuz yan aynalar ve kapı kolları gövde renginde değil bunun için bir çözüm var mıdır?

Sis farı + Çelik jantlı arabayı aldım, üstüne fazla masraf yapmadan titanyum gri bir arabaya hangi görsel modifikasyonlar uygulayabilirim? Cam filmleri için öneriniz nedir?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler..

tolgaank88
24/09/2008, 18:33
aracınız hayırlı olsun,kapı kolları ve aynaları boyatabilirsiniz.Tahmini 150 civarı bişey tutar,serviste boyatırsanız bu mebla dahada yukselir...
cam filmi içinse mehmet abi (femoli) ile irtibata geçebilirsin,zaten ankarada kendisi...
diğer kısımlar ise (modifiye onerisi) sana kalmış,yani senin zevkine,biz ne dersek boş :)...garaj kısmındaki arabaları inceleyerek bi fikrin oluşabilir...

alipckopat
24/09/2008, 19:48
Öncelikle hayırlı olsun.Orjinal nfs takımını bir düşün derim hem orjinal hemde yakışıyor birşey sorcakdım hangi çelik jantı aldın resimlerini koyabilirsen sevinirim

darkalive
24/09/2008, 23:58
Öncelikle hayırlı olsun.Orjinal nfs takımını bir düşün derim hem orjinal hemde yakışıyor birşey sorcakdım hangi çelik jantı aldın resimlerini koyabilirsen sevinirim

hocam ; stil paket denilen ( sis farı - çelik jant ) , normalde paket listesinde yok galiba direkt seçme şansınımız olmadı, böyle aldık arabayı galiba 8 kollu olabilir =) hiç incelememişim jantları bunu fark ettim.

resimlerini yarın çekip yüklemeye çalışırım.

darkalive
25/09/2008, 00:00
aracınız hayırlı olsun,kapı kolları ve aynaları boyatabilirsiniz.Tahmini 150 civarı bişey tutar,serviste boyatırsanız bu mebla dahada yukselir...
cam filmi içinse mehmet abi (femoli) ile irtibata geçebilirsin,zaten ankarada kendisi...
diğer kısımlar ise (modifiye onerisi) sana kalmış,yani senin zevkine,biz ne dersek boş :)...garaj kısmındaki arabaları inceleyerek bi fikrin oluşabilir...

Evet, ankara'da mehmet abiyle bol bol görüşücez gibi duruyor. Öğrenci işi ufak tefek bişiler yapmayı düşünüyorum, zaten jant yay tekerlek gibi şeylere hiç giremem.

peki daha önce hiç kapı kollarını ve aynalarını serviste boyatan arkadaş oldu mu ki? problem çıkarabilirler diye düşünüyorum.

Birde cam filmi mevzusu var, biri polisler artık açık tonlara karışmıyor filan, anlayamadım yasalarla hala sorun yaşıyor muyuz cam filmi kullanımında?

tolgaank88
25/09/2008, 00:06
ben eski aracımda 1 yıldan fazla,gp imde ise bi kaç aydır kullanıyorum cam filmini hiç bi sorunla karşılaşmadım (polisle ilgili),özellikle açık tonda hiç bi sorun olmuyor...eger açık ton filmden ceza yersen,film olmasada mutlaka ceza yiceğin bişey bulunur :)
kapı kolunda ne gibi bi problem çıkabilir bilmiyorum,ama servis pahalı olur,ben sordugumda yazın 200 ytl gibi bi fiyat çıkmıştı...
bu arada hangi okuldasın??

darkalive
26/09/2008, 12:00
ben eski aracımda 1 yıldan fazla,gp imde ise bi kaç aydır kullanıyorum cam filmini hiç bi sorunla karşılaşmadım (polisle ilgili),özellikle açık tonda hiç bi sorun olmuyor...eger açık ton filmden ceza yersen,film olmasada mutlaka ceza yiceğin bişey bulunur :)
kapı kolunda ne gibi bi problem çıkabilir bilmiyorum,ama servis pahalı olur,ben sordugumda yazın 200 ytl gibi bi fiyat çıkmıştı...
bu arada hangi okuldasın??

odtü'deyim.. , siz?
Evet servis boya için eşek yüküyle para istemiş =) , dışarda boyatsam acaba nasıl olur, araştırmak lazım bunu..

Buremir
26/09/2008, 23:44
odtü'deyim.. , siz?
Evet servis boya için eşek yüküyle para istemiş =) , dışarda boyatsam acaba nasıl olur, araştırmak lazım bunu..
ben işin içinden biri olarak bu tip araçlarda dışarıya yani sanayi ye gitmmenizi tavsiye etmem (istisna hariç) işinin ehli bir usta olursa başka çünki ucuz diye bu tip işlerde bilmediğiniz yerlere gidiyorsunuz ardından servise gelip şurdan ses geliyor burdan toz alıyor gibi şikayetleriniz oluyor haliyle ve bakıyoruz ki işlem yapan kişiler ya bir yeri kırmış ya eksik işlem yapmış dolayısıyla kabak sizin ve servis çalışanlarının başına patlıyor her zaman için bir işi ehline yaptırın derim

elvis
28/09/2008, 13:29
herkese mrb yardımcı olursanız sdevinirim yağmur grisi g.puntom var spoyler düşünüyordum servisteki fiyatları duyunca şaşırdım boyayla birlikte 500 ytl ye geliyo bukadar pahalı olacağını düşünmüyordum alt tarafı bir spoyler bu arada erzurumdaki servise sorduğumu söliyim acaba ank.da ist.da yada bursa izmirde fiyatları nasıl spoyler fiyatı normalmi değilmi bunu öğrenmek istiyorum

ABNEW
28/09/2008, 15:11
herkese mrb yardımcı olursanız sdevinirim yağmur grisi g.puntom var spoyler düşünüyordum servisteki fiyatları duyunca şaşırdım boyayla birlikte 500 ytl ye geliyo bukadar pahalı olacağını düşünmüyordum alt tarafı bir spoyler bu arada erzurumdaki servise sorduğumu söliyim acaba ank.da ist.da yada bursa izmirde fiyatları nasıl spoyler fiyatı normalmi değilmi bunu öğrenmek istiyorum

Murat orijinalleri böyle maalesef.Yalnız forumda spoiler konuları fazlasıyla var.Fiyatları da oldukça uygundu.Konuları biraz araştırabilirsin...

byrvo
28/09/2008, 15:56
servis fiyatları böyle ancak çok daha ucuza bulabilirsiniz. eliftuning.com a bakın yaklaşık 140ytl fiyatı var. internetten sipariş veriyorsunuz, sizi arayıp aracın boya kodunu alıyorlar ve boyayıp yolluyorlar. montajını birine yaptırmanız lazım artık... (body kit bölümünden bakın)

elvis
29/09/2008, 03:09
cevap veren herkese teşekkür ederim iyi üye olmuşum bu siteye

femoli
29/09/2008, 10:27
orj gp nin spoilerini arıyorsanız Biz yaptırdık elimizde 10 tane felan var fiyatı 110 ytl dir ..Benimle irtibata geçebilirsiniz

okn53
02/10/2008, 22:19
activlerde stil paket kaldırıldı

sakarya_punto
28/10/2008, 21:02
sakaryada fiat bayide çalısıyorum aktiv olarak bende aldım dedgin gibi siyahtı kaporta bölümde bir tırnak tutuyor onları cıkartıp boyahanede boayttıma raba gövdesine cok güzel oldu :) barabarabara_54@hotmail.com eklersen biraz daha detaylı anlata bilirimmodifikasyon olarak tavsiye edeceklerim orjinal ön tamponu ala bilirsin yan etekleri arka tampona dokunma cift eksoz cıktısı yap arka rüzgarlıgı takma stop lambasına reklamcılarda etiketten adını yazdır üstünde boş sekidle firene bastıgında adın yazsın arka stoplar siyah boya ile boayttır sade sekilde stopların ampullerini letli yap canlı ısık veriyor camları filimle arap filiminin en acıgının bir koyusu trafik ve muayne gecer onayı veriyor cantları 17 den yukarı cıkarma ince tel gibi modelleri yakısıyor bunları neden anlatıyorum yıl basından sonra ben bunlara baslıyorum foroshop çalışmasında işleme soktum kendim bilgi işlemciyim ön ızgarada tampon geçiyor onu kestir tam bütün ısgara yaptır farları encl far degiştir arka amlemiiptal ettir ses sisteminde kapı kolonlarını yerini bozmadan mini panzut koyuyorlar onları koydur bagaja 1000 lik bas koy ve basa ayrı anfi kapı kolanlarına ayrı anfi taktır teyibi degiştirme dönüştürücü takıyorlar orjinalligini bozma kumandası güzel dreksiondan koltıklarda kafa yaslanacak yerlere fosforlu halkalar var demirden gece yanıyor onlardan taktır dısardan cok cixss duruyor bence bunlar senin aracınnın on numara yapa bilir birde ön kaputu farlarının tama rasını sadece siyah karbon yada reklamcılardan sade siyaha cek süper duruyor siyah cektikten sonra tavandan arka tampona kadarda iki esit cizgi götür elinici acele tutu ilk yapan ben oalcak yoksa :D:D

şekerlioğlu
28/10/2008, 22:38
sakaryada fiat bayide çalısıyorum aktiv olarak bende aldım dedgin gibi siyahtı kaporta bölümde bir tırnak tutuyor onları cıkartıp boyahanede boayttıma raba gövdesine cok güzel oldu :) barabarabara_54@hotmail.com eklersen biraz daha detaylı anlata bilirimmodifikasyon olarak tavsiye edeceklerim orjinal ön tamponu ala bilirsin yan etekleri arka tampona dokunma cift eksoz cıktısı yap arka rüzgarlıgı takma stop lambasına reklamcılarda etiketten adını yazdır üstünde boş sekidle firene bastıgında adın yazsın arka stoplar siyah boya ile boayttır sade sekilde stopların ampullerini letli yap canlı ısık veriyor camları filimle arap filiminin en acıgının bir koyusu trafik ve muayne gecer onayı veriyor cantları 17 den yukarı cıkarma ince tel gibi modelleri yakısıyor bunları neden anlatıyorum yıl basından sonra ben bunlara baslıyorum foroshop çalışmasında işleme soktum kendim bilgi işlemciyim ön ızgarada tampon geçiyor onu kestir tam bütün ısgara yaptır farları encl far degiştir arka amlemiiptal ettir ses sisteminde kapı kolonlarını yerini bozmadan mini panzut koyuyorlar onları koydur bagaja 1000 lik bas koy ve basa ayrı anfi kapı kolanlarına ayrı anfi taktır teyibi degiştirme dönüştürücü takıyorlar orjinalligini bozma kumandası güzel dreksiondan koltıklarda kafa yaslanacak yerlere fosforlu halkalar var demirden gece yanıyor onlardan taktır dısardan cok cixss duruyor bence bunlar senin aracınnın on numara yapa bilir birde ön kaputu farlarının tama rasını sadece siyah karbon yada reklamcılardan sade siyaha cek süper duruyor siyah cektikten sonra tavandan arka tampona kadarda iki esit cizgi götür elinici acele tutu ilk yapan ben oalcak yoksa :D:D

türkçede, virgül ve noktalamalar kaldırıldı galiba.insaf be güzel kardeşim.
araya bir virgül koyda okurken nefes alalım.bilgi işlemciyim diyorsun,o zaman türkçeye biraz dikkat et.bu kadar, yazım ve imla hatası, bilgi işlemciye hiç yakışmıyor.

ozmet
28/10/2008, 23:40

tansel senin bu yazdıklarının tamamı ve dahası site üyeleri tarafından uzun zamandır yapılmakta.....

niçin fiat çalışanları gp ile ilgili bilgileri en son öğrenir, anlamış değilim.

alipckopat
30/10/2008, 11:02
sanayide kapı kollarını boyama bize kaça patlar bilgi verirseniz sevinirim...

iongun
30/10/2008, 13:10
sanayide kapı kollarını boyama bize kaça patlar bilgi verirseniz sevinirim...

tabi aynalarda..

alipckopat
31/10/2008, 10:29
Kısacası herşey dahil kaça patar boya işi:)

mustafaf
31/10/2008, 11:02
kapı kolları, yan aynalar, kalıperler, kampanalar bunların boyanması 150-200ytl gıbı bır paraya mal olur sanayıde.servıste olursada 250ytl gıbı bır fıyata yaparlar...(yalnız ufak bı ayrıntı, kapı kollarını boyatırken sokturmeden boyatırsanız daha saglıklı olur, kapının ıcını acmamıs olurlar.cunku ıc kısımdakı plastık klıpslerden bırı kırılırsa kapı sureklı ses yapar)