PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskomu Euroka sigortadan yaptırsam mı?

soldierkan
21/09/2008, 17:25
peşin 900 taksitle 1000 ytl uygun geldi araç bedelini 21 e düşürtünce bu fiyatı verdiler sizce euroka iyimidir yaptırsammı ?

acentesiz olacakmış telde yapcaz kargoyla sözleşme yollancakmış

Fuzuli
21/09/2008, 17:35
Adını hiç duymadım..
Acentesiz olması bir ölçüde sözleşmenin kargo ile yollanması dakulağa hoş gelmiyor...
Sektörde adı olan büyük markalardan alacağın en uygun teklifi değerlendir bence...
Sona Allah korusun bir arıza olursa parçaları kargo ile yollamasınlar :)

Düzeltme:Faaliyetlerine 1989’da başlayan Garanti Sigorta Mart 2007’de Eureko B.V. – Garanti ortaklığı neticesinde Ekim 2007’den itibaren Eureko Sigorta adıyla hizmet vermeye devam etmektedir. Ortaklık neticesinde Eureko Sigorta hisselerinin %80’i Eureko B.V.’ye, %20’si Garanti Bankası’na aittir.

Eureko Sigorta (https://www.eurekosigorta.com.tr/DisplayContents.asp?ContentId=5E)

Adres bu..Ozan haklı...Ama ben çevremde bu sigorta şirketi ile ilgili olumlu/olumsuz bir duyum almadım...Bilmediğim konusunda genelde çekimser davranırım... Eğer isviçre sigorta olsaydı gözün kapalı seç derdim...2 tanıdığımın başına gelen kazalarda çok olumlu ve profesyonel yaklaştılar...

OzzY
21/09/2008, 17:50
euroka= garanti sigorta diye biliyorum

sinanunlu
21/09/2008, 20:31
euroko eski isviçre sigorta ama araç bedelini düşürmeni tavsiye etmiyorum

chn73
21/09/2008, 21:51
isvicre sigorta ergo isvicre oldu bildiğim kadarıyla.bende gecenlerde yaptırdım.arac bedeli 21.250.% 60 hasarsızlık indirimim var ve peşin 380 ytl para ödedim.1000 ytl çok ciddi bir rakam.gecenlerde bir tanıdık 2008 dizel aurisi ilk defa kasko yaptırdı.850 ytl para ödedi.kasko yu nerede yaşıyorsan oradaki bir acenteden yaptır.anlaşmalı servislerle sorun cabuk halloluyor.başka sehirde olursa evrak gisiş gelişlerinde başın ağrır,süre uzar.

onddoner
21/09/2008, 21:54
kardes bence cok istemişler bende euroka'dan yaptırdım arac değeri 25.000ytl ama ben ortalama 700ytl yaptırdım. bence ajenteni değiştir kardes.

Buremir
21/09/2008, 22:07
benim önerim anadolu sigorta olur hizmette kusur yok diyebilirim diğer sigortalar gibi de ufak tefek sorunlar çıkarmıyorlar fiyat konusuna gelince de bir kaç yerden teklif alırsanız iyi olur acenteler arasında farklılık muhakkak oluyor

10Y@ĞMUR
22/09/2008, 09:26
:cool0000: Ben başak sigortalıyım,sitesine bakın derim...

birotteau
22/09/2008, 14:40
benim önerim anadolu sigorta olur hizmette kusur yok diyebilirim diğer sigortalar gibi de ufak tefek sorunlar çıkarmıyorlar fiyat konusuna gelince de bir kaç yerden teklif alırsanız iyi olur acenteler arasında farklılık muhakkak oluyor

Ben de Anadolu Sigorta'yi tavsiye ediyorum, kime sorduysam en pahali sigorta demisti, ancak ayni sozlesmeye en uygun fiyati buradan aldim.
Selamlar
ahmet

ozmet
22/09/2008, 15:34
fiba sigortada ikinci yılım
araç değerini 27 000 YTL'ye çıkardım
435 YTL - 6 taksit

rosecıty
23/09/2008, 09:18
anadolu sigortada cam kırılmalarında % 25 kişiden alınmaya baslamış ..antalya
mercedes servisinde yetkili sölyemişti....iyice bir araştır bulunduğun yerde servis varmı
yedek parcada orjinal cam vb...takılıyomu diye

HKNZHR
23/09/2008, 12:04
koç allianz
2 defa kaskoyu kullandıgım halde bana verdikleri fiyat 215 peşin ayda 89 ytl 7 ay taksit toplamda 838 ytl oluyor... garanti 650 civarı bir fiyat vermişti genelde birmota gittigim ve 2 hasarı yaptırdıgımdada sadece imza attım ve cıktım hic bir sorun yasamadım...

birotteau
23/09/2008, 12:50
fiba sigortada ikinci yılım
araç değerini 27 000 YTL'ye çıkardım
435 YTL - 6 taksit

Merhaba Mehmet Bey,

Kasko sigortasini sigorta sirketlerinin ortak olarak belirledigi degerin uzerinde veya altinda sigorta ettirmek kanunen uygun degildir. Bununla birlikte ne kadar yuksek degerden sigorta ettirirseniz ettirin olasi bir kaza veya calinma durumunda(kimsenin basina gelmesin tabi ki) sigorta sirketi sigorta ettirdiginiz bedel uzerinden degil, kendi ortak listelerinde yazan bedel uzerinde dosyanin takibini yaptirir.

Selamlar

ozmet
23/09/2008, 15:15
Merhaba Mehmet Bey,

Kasko sigortasini sigorta sirketlerinin ortak olarak belirledigi degerin uzerinde veya altinda sigorta ettirmek kanunen uygun degildir. Bununla birlikte ne kadar yuksek degerden sigorta ettirirseniz ettirin olasi bir kaza veya calinma durumunda(kimsenin basina gelmesin tabi ki) sigorta sirketi sigorta ettirdiginiz bedel uzerinden degil, kendi ortak listelerinde yazan bedel uzerinde dosyanin takibini yaptirir.

Selamlar

çok fazla bilgim ve herhangi bir tecrübem olmamasına rağmen sigorta şirketlerinin böyle bir -yalan, kandırma ne denirse- duruma resmi olarak girmemeleri gerek, çoğu sonuçta kurumsal büyük şirketler ve resmi nitelikte bir poliçe veriyorlar, sizin böyle bir belgeniz olsa hakkınızı aramazmısınız,
sonuçta belgeniz var

ilk mesajda sigorta değeri 21 bine düştüğünde..... yazıyor
benim anlatmak istediğim düşme değil artırıldığında dahi öyle uçuk bir kasko değerinin olmaması, eğer hasar yoksa tabi..

sizin bahsettiğiniz konu tamamen farklı ve keşke ilk mesajdan sonra böyle bir uyarı yapsaydınız!!!

Selamlar..

birotteau
23/09/2008, 19:34
çok fazla bilgim ve herhangi bir tecrübem olmamasına rağmen sigorta şirketlerinin böyle bir -yalan, kandırma ne denirse- duruma resmi olarak girmemeleri gerek, çoğu sonuçta kurumsal büyük şirketler ve resmi nitelikte bir poliçe veriyorlar, sizin böyle bir belgeniz olsa hakkınızı aramazmısınız,
sonuçta belgeniz var

benim anlatmak istediğim düşme değil artırıldığında dahi öyle uçuk bir kasko değerinin olmaması, eğer hasar yoksa tabi..

sizin bahsettiğiniz konu tamamen farklı ve keşke ilk mesajdan sonra böyle bir uyarı yapsaydınız!!!

Selamlar..

Haklisiniz, ilk mesaji yazan ve konuyu acan arkadasi da uyarmam gerekirdi, umarim takip ediyordur.
selamlar

ALTARKILIC
25/09/2008, 20:56
başak sigortayı geçen sene kullanmıştım.1250 ytl para ödedim küçücük bir çamurluk boyasına 300 ytl yazıp kaskomu bozdular. bu sene euroka sigortaya yaptırdım 881 ytl bonus karta 10 taksit ve ayrıca 3 kere ayrı seferlerde 250 ytl yi geçmeyecek şekilde aracınızı artık boyatırmısınız parçasını mı değiştirirsiniz kaskonuz bozulmuyor.malum çakıl taşlarından alt tamponda çizikler olacak.euroka sigorta sayesinde götürün boyatın ve kaskonuz bozulmasın.çok memnunum tavsiye ederim.tercih sizin otofix adı verilen firmalarla çalışıyorlar.evime yakın olduğu için otofix bayisi bu da benim açımdan büyük bir artı olmuş oldu. tavsiye ederim.euroka sigorta garanti kurumudur.

ozel_egt
25/09/2008, 21:12
ray sğrta arkdaslar 24 bın uzerınden 920 ytl 10 takst

Buremir
25/09/2008, 23:21
sonuçta belgeniz var

Selamlar..
arkadaşımızın dediği gibi siz istediğinizi yapın her zaman araçların piyasa raiç bedelleri dikkate alınır ve ona göre ödenir .. Diğer arkadaşımızın dediği gibi anadolu sigorta da %25 kesinti olmuyor aslında onlar anlaşmalı cam servisine yönlendiriyorlar siz gitmezde yetkili serviste taktırırsanız bu durumda kesinti olur bunuda poliçenizi kestirmeden konuşun derim ve şu an anadolu sigorta şöyle bir uygulama başlattı kaza yaptığınız zaman (ALLAH korusun)servis sizden toplam tutarın kdv sini alıyor daha sonra anadolu sigorta bu parayı sizin hesabınıza yatırıyor ve bir şey daha ekleyeyim anadolu sigorta (Auto king) le anlaşmalı olarak aracınızdaki bir çok (küçük) hasarları mini onarım adı altında ücretsiz ve hasarsızlığınızı bozmadan yaptırıyor bilginize (biraz anadolu sigorta acentesi gibi yazdım ama değilim emin olun )

EnginBERK
26/09/2008, 12:29
benim sigortam ve kaskom : garanti
ama geçen hafta ön cam'ımı değiştim, euroka üzerinden hemen halledildi.

yaptir, ben memnunum

mustafaf
26/09/2008, 13:37
valla bnmkıde teb sıgorta.ıkı kere kaza geldı basıma ıkısındede sorunsuz bı sekılde aracımı onardılar.aracımı ılk aldıgımda kasko degerı 28.500ytl gostermıstım.odedıgım tutar 1.150ytl olmustu...

ozmet
26/09/2008, 16:41
arkadaşımızın dediği gibi siz istediğinizi yapın her zaman araçların piyasa raiç bedelleri dikkate alınır ve ona göre ödenir .. Diğer arkadaşımızın dediği gibi anadolu sigorta da %25 kesinti olmuyor aslında onlar anlaşmalı cam servisine yönlendiriyorlar siz gitmezde yetkili serviste taktırırsanız bu durumda kesinti olur bunuda poliçenizi kestirmeden konuşun derim ve şu an anadolu sigorta şöyle bir uygulama başlattı kaza yaptığınız zaman (ALLAH korusun)servis sizden toplam tutarın kdv sini alıyor daha sonra anadolu sigorta bu parayı sizin hesabınıza yatırıyor ve bir şey daha ekleyeyim anadolu sigorta (Auto king) le anlaşmalı olarak aracınızdaki bir çok (küçük) hasarları mini onarım adı altında ücretsiz ve hasarsızlığınızı bozmadan yaptırıyor bilginize (biraz anadolu sigorta acentesi gibi yazdım ama değilim emin olun )

bu durumu sordum

evet araç değerini artırmak sonucu etkilemiyor, olay tarihindeki kasko miktarı yada ikinci el değeri üzerinden ödeme yapıyorlarmış