PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 22'ye kadar ne alırdınız?

cngz
12/09/2008, 12:00
merhabalar,
kasım sonu aralık başı gibi araba alacağım. daha önce güzel bir 206'ım vardı. (2005 şeytan kırmızı xt paket, güzel jantlarıyla falan:)) şimdi 22binytl ye kadar bir araç almayı düşünüyorum. siz olsanız ne alırdınız?
GP tercihleri fazla olacaktır sanırım:)

megane 2 hb,opel astra classic hb, gp, colt, seat altea (belki bulabilirsem toledo) gibi isimler dolaşıp duruyor aklımda.

gp 90bg 1.4 5 kapı olabilir diyorum ama servis yollarını aşındırmaktan çok korkuyorum açıkcası.

ne dersiniz?

tolgaank88
12/09/2008, 12:58
öncelikle hoşgeldiniz,o aylarda araba fiyatları baya dusuyor,umarım en hayırlı aracı alırsınız...ancak çok fazla araba markası belirlemişsiniz...daha bu markaların modelleri var...sırf gp de bu paraya t-jet hariç butun modellerden bulabilirsiniz (avtive-dynamic-emotion-fire-starjet-multijet (75-90 bg)...oncelikli onerim,araba markalarını biraz daha kısıtlamanız,yoksa içinden çıkmanız zor olur...
servisin yollarını aşındırma konusuna gelince bu tamamen şans işi,kiminin başına neler neler gelirken,kiminde hiç bişey olmuyo,bu konudaki onerim ise aracın garantisi bitmemiş veyada uzatılması mumkum olsun...

ERC
12/09/2008, 13:44
hosgeldıniz ya benım fıkrım inan ki grande punto varken onlar dusununmeleli bıle.kendi fikrim olarak meganeyi eliyorum eskidi artık makyaj gorerı 1 sene yi gecti zaten.astra classic hb cok eskidi yeni kasasının bıle yenisi gelıcek.colt hakkında bir sey dahi yazmak istemıyorum:Dgp nın yanından gecemez.toledoda cok eskidi servis yoları onunla daha cok asınır:Dkeyıflı secımler...

zaimkaan
12/09/2008, 13:53
ben buranın böyle şeyler için pek uygun olmadığını düşünüyorum. Burası grandepuntotr sitesi. bu sorunuzun cevabını bence başka forumlara sormalısınız.

ugurozer
12/09/2008, 14:16
bin 500 ytl daha ekle gel sana benim civici vereyim :)

cngz
12/09/2008, 15:32
ben buranın böyle şeyler için pek uygun olmadığını düşünüyorum. Burası grandepuntotr sitesi. bu sorunuzun cevabını bence başka forumlara sormalısınız.

sizinle aynı kanıda değilim. forum üyelerinin GP kullanıcısı olarak fikirlerine danışıyorum. Bence en doğru yerlerden birisindeyim, zira birincil olarak GP almayı düşünüyorum. Daha yeni model olacak ve daha uygun olacak fiyatı alırken.

zaimkaan, vaktinizi ayırdığınız için yine de teşekkürler.

öncelikle hoşgeldiniz,o aylarda araba fiyatları baya dusuyor,umarım en hayırlı aracı alırsınız...ancak çok fazla araba markası belirlemişsiniz...daha bu markaların modelleri var...sırf gp de bu paraya t-jet hariç butun modellerden bulabilirsiniz (avtive-dynamic-emotion-fire-starjet-multijet (75-90 bg)...oncelikli onerim,araba markalarını biraz daha kısıtlamanız,yoksa içinden çıkmanız zor olur...
servisin yollarını aşındırma konusuna gelince bu tamamen şans işi,kiminin başına neler neler gelirken,kiminde hiç bişey olmuyo,bu konudaki onerim ise aracın garantisi bitmemiş veyada uzatılması mumkum olsun...

gp de kısıtlarım. 95hp, 5 kapı, standart gri olmaması (füme veya koyu kırmızı tercihim), emotion veya dynamic den birisi olabilir.

"araba markalarını biraz daha kısıtlamanız,yoksa içinden çıkmanız zor olur."
bunu yapmak için sizlerden görüş talep ediyorum zaten:)

teşekkürler.

bin 500 ytl daha ekle gel sana benim civici vereyim :)

nedir hocam senin aracın özellikleri :)

tolgaank88
12/09/2008, 16:19
bu belirttiğin araçların içerisinden gp yi tek geçerim...belki belki biraz megane ile arasında kalabilirim...

cngz
12/09/2008, 16:38
Nissan Note için ne dersiniz? donanımhaber de bunu tavsiye etmiş birisi biraz araştırdım hoş gözüküyor. 1.4 benzinli seçeneği olabilir gibi

ERC
12/09/2008, 17:03
nisaan note gercekten ic hacim olarak tartısılmaz bir araba ve sevimli tasarımı ile kabul goruluyor eger aile babası isenin kesınlıkle degerlendirilicek bi tercih.

cngz
12/09/2008, 17:05
daha önce 206'ım vardı. 25 yaşındayım ve bekarım :)
ama 206 da olduğu gibi modifiye yada dikkat çekici olmasını çokda düşünmüyorum.
hızı severim, ancak 1.6 ve 100 üstü beygire sahip bir araç almadıktan sonra çokda farketmeyecektir sanırım.

ancak GP alırsam güzel bir jant ve cam filmi ilk işim olacak:)

chn73
12/09/2008, 17:29
o paraya 2005 honda civic veya aralık ayında 0 km astra classic 1,4 hb alabilirsin.ben hondayı tercih ederdim.

krakercocuk
12/09/2008, 18:37
düşünürseniz aracım satılık izmirde,,asagıdakı lınkten ınceleyebılırsınız

https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/8829-izmirden-satilik-dynamic.html

cngz
12/09/2008, 20:55
merhaba lpg li idi galiba aracınız. lpg takılmış bir araç düşünmüyorum. yoksa araca gayet iyi bakmışsınız. umarım istediğiniz şekilde satarsınız.

o paraya 2005 honda civic veya aralık ayında 0 km astra classic 1,4 hb alabilirsin.ben hondayı tercih ederdim.

0 km astra o fiyata düşer ise herhalde düşünmem alırım hemde, ancak eski kasa olması ile ilgili çekince yaratıyor bazı yorumlar. kararsızım. en azından 2 yıl binerim bu alacağım araca. 2 yıl sonra satmak istersem (askerlik falan olabilir) bu kasa muhtemelen tamamen kalkmış olur piyasası iyice biter diyorlar. ne dersiniz?

grandelmus
12/09/2008, 22:29
merhabalar,
kasım sonu aralık başı gibi araba alacağım. daha önce güzel bir 206'ım vardı. (2005 şeytan kırmızı xt paket, güzel jantlarıyla falan:)) şimdi 22binytl ye kadar bir araç almayı düşünüyorum. siz olsanız ne alırdınız?
GP tercihleri fazla olacaktır sanırım:)

megane 2 hb,opel astra classic hb, gp, colt, seat altea (belki bulabilirsem toledo) gibi isimler dolaşıp duruyor aklımda.

gp 90bg 1.4 5 kapı olabilir diyorum ama servis yollarını aşındırmaktan çok korkuyorum açıkcası.

ne dersiniz?
Tanesi 2 bin ytl'den 11 tane Hacı Murat Alırdım:lock:

grandecaglar
12/09/2008, 23:28
civic hiç düşünmeden modifiyede gidiyor herşeyde ya civic yada gp:cool:

Er-NnN
12/09/2008, 23:58
dediiniz fiatlara biraz km si yüksek yada local boyalı colt czt ler mevcut eer temiz bulursanız kaçırmayın derim fazlasıyla keyifli bi araçtır...

ha gp yi sölemiyorum bile bu forumdaysanız araçtan haberiniz haliyle vardır ama 2. tercih olarak colt czt yi sunarım... :)

ugurozer
13/09/2008, 00:09
abi ozellik yazmayı sevmem gel gor aracı derim :)) bi dene zaten anlatmaya gerk kalmıcak :)) bu arada babam dukkan accaz arabayı sat dedi tamm dedim suan ilk kez birisine satılık diyorum :)) arac 80 binde 2002 vtecII motor var 4000rpm de 2. subap zamanlaması, sehir disi 5 litreye dusuyorum sehir ici 6.5 L civarı benim kullanımım. 9.2 saniye fabrika verisi, aracta degisen parcalar: lastikler ve balatalar :)) ha bide biraz hastasıyımdır arac garajda branda ile saklanır her 6 ayda boya koruma ve guneste yolculuk yapılmaz babaya dahi verilmez ya benim arac gorulmeden anlatılacak bise diil, her gittigim yerde modeli sorulur satılıkmı sorulur vs. vs...

tunc35
13/09/2008, 00:19
90 hp multijet al doya doya bin.modifiye mi edersin ne edersen et gider.

femoli
13/09/2008, 07:58
sizinle aynı kanıda değilim. forum üyelerinin GP kullanıcısı olarak fikirlerine danışıyorum. Bence en doğru yerlerden birisindeyim, zira birincil olarak GP almayı düşünüyorum. Daha yeni model olacak ve daha uygun olacak fiyatı alırken.

zaimkaan, vaktinizi ayırdığınız için yine de teşekkürler.
Şimdi sevgili cengiz senin yaptığın hata bu paraya ne alayım demekle ve listenin içinde gp olması burası bir gp forumu sanmıyorumki gp alma git opel al yada falan filan al diyecekler .Terecinin önünde buralarda tere satan bir yer varmı diye soruyorsun sanmaki o adam başka yeri göstersin :)

erdiyilmaz
13/09/2008, 14:42
tamam arkadaşLar sorun çözüLdü,
mesajLar birLeştiriLdi,
gerekLi biLgiLendirme özeL mesaj yoLuyLa yapıLdı.

konu içeriğinin daha fazLa dağıLmaması için konuyu burada sonLandıraLım.

herkese keyifLi forumLar ; )

CesSpOoL
25/09/2008, 09:44
Açılır tavanlı Çelik Jantlı Spor Paketli Konfor Paketli kazasız boyasız bir punto alırım : )

özür; son mesajda sonlandırılmış sonradan fark ettim

isocan
04/10/2008, 00:21
ben olsam 23,5 YTL'ye yeni çıkan Renault Symbol 1.2 16v benzinli aracı alırım