PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisayardan Diğer Lcd Monitörlere Farklı Görüntü Dağıtma

oguzhan ozcan
12/09/2008, 09:42
Arkadaşlar dediğim gibi ana bilgisayardan diğer lcd monitörlerin hepsine aynı görüntü değilde farklı görüntüleri nasıl aktarabilirim.Mesela 1.nolu monitör film izleyecek 2.monitör istediği tv programını izleyecek.Bunu nasıl yapabilirim acaba ?

mustafaf
12/09/2008, 09:49
ıkıncı bır monıtoru taktıgında kullandıgın ekran kartının ozellıgıne baglı olarak bır menu gelır. yada daha kolay yolu masaustunde sag tusa basıp ozellıkler oradan ayarlar kısmına gelıyorsun.orda uzerınde 1 ve 2 yazan 2 adet monıtor olması lazım.2 numaralı monıtorun ustune bı kere tıkla.alt tarafta "Wındowsu bu monıtore genıslet" gıbı bı secenek olması lazım.ona tıklıyorsun.daha sonra medıa playerda actıgın fılmı v.s. dıger monıtore surukleyıp bırakıyorsun.ozetle bu sekılde olabılır...

oguzhan ozcan
12/09/2008, 09:51
Ama bu işlemi yaklaşık 20 adet monitöre yapıcam.Onu yapıncada ikinci ekrana farklı görüntü verebiliyormuyum.Benim bildiğim oda aynı görüntüyü izliyor o şekilde.

erhan
12/09/2008, 10:06
20 monitör için profesyonel bir program yada aygıt gerekir sanırım.

oguzhan ozcan
12/09/2008, 10:07
İşte nasıl bir aygıt yada program ile hallederim.Araştırdım ama pek bir yanıt bulamadım.

erhan
12/09/2008, 10:27
güvenlik şirketlerinin kullandığı kameralarla ilgili programlar olabilir. yada şuan adını hatırlamıyorm ancak görüntü çoklayıcı bir kart vardı. güvenlik firmalarının kullandığı dvd ye benzer bir cihazdan farklı monitörlere farklı görüntüleri çıkış yapılabilmektedir

oguzhan ozcan
12/09/2008, 15:27
Evet oyle bır sıstem var yanlız o benım ısımı gormez o sadece ekrandakı goruntulerı alıyor kamera yardımıyla.

erdiyilmaz
12/09/2008, 17:06
mustafa'nın anLattığı yoL tek biLgisayardan 2 farkLı görüntü çıkışı sağLar. 20 farkLı monitöre 20 farkLı ne görüntüsü iLeteceksin ki. mustafanın dedigi yoLLa birinci çıkış kendi ekran görüntün oLur, bi video spLitter bagLarsın, diger 19 monitör de seninkinden farkLı istedigin görüntü oLur. şöyLe bir cihaz var; Manhattan Professional Video Splitter (8 Port) (169363) (https://www.hepsiprojeksiyon.com/manhattan-professional-video-splitter-port,pid1126) ancak senin istedigin sanırım tek biLgisayardan 20 farkLı görüntü oLuşturup her bir monitöre farkLı bir görüntüyü göndermek. bunun için görüntüyü üreten bir mekanizman oLması fiLan Lazım. tam oLarak nasıL birşey arıyorsun anLayamadım ben.

oguzhan ozcan
12/09/2008, 18:57
Bi arkadaşım dükkanında böyle bir uygulama yapmak istiyor.Müşterileri ne izlemek istiyorsa o yayınlanacak yani

Genius
13/09/2008, 01:11
Bizim işyerinde tek makinada 2 adet ekran kartı kullanıyoruz.

mustafaf
13/09/2008, 07:24
Ama bu işlemi yaklaşık 20 adet monitöre yapıcam.Onu yapıncada ikinci ekrana farklı görüntü verebiliyormuyum.Benim bildiğim oda aynı görüntüyü izliyor o şekilde.

Erdı'nınde dedıgı gıbı bnm anlattıgım yolla aynı goruntuyu almazsın.farklı goruntuler alabılırsın.
senın soledıgın ıs ıcın bnm aklıma gelen tek yontem, gunumuz anakartlarında Quad Pcı-X tasarımları var.onlarada 4 adet gunumuzdekı hemen hemen en profesyonel Nvıdıa Quadro4 440NVS ekran kartı baglarsın.bu ekran kartlarının ozellıgı, her karttan 4 farklı goruntu cıkısı alabılıyorsun.buda demek oluyorkı 16 monıtore 16 farklı goruntu cıkısı alabılırsın.bu kartların ekran basına 2048x1536 pıxel goruntu cozunurlugu oldugu ıcınde goruntu kalıtesınde herhangı bır sıkıntı yasamazsın.ama maalıyetı baya yuksek olur.yapacagın ıs buna degecekse bu sekılde sorunu cozebılırsın :)

oguzhan ozcan
13/09/2008, 07:45
Hımm çok teşekkür ederim.Bu iş için profesyonel yardım alsa daha iyi olacak demekki.

kukart
22/09/2008, 23:01

2 ayrı monitöre tek bir bilgisayardan farklı görüntü verilebilir, özellikle dizüstü pc lerde son dönemde bu tür programlar (ekran kartının veya pc nin çıkışlarıda önemli tabiki) içerisinde gelmekte (ekran kartının kendi programından bahsediyorum) ve bu mümkün...
Ancak bu 20 ekrana hemde, özellikle farklı görüntüler verebilmek baya bi zor olacak bunu yapan programdan ziyade 20 ayrı görüntü (video, slayt, resim...) ayrı ayrı çalıştırılacak ki bunu kaldırıbilecek bi pc elinde mevcutsa (onu bana satarmısın :) ) yapabilirsin...

20 ayrı ekrana 2 ayrı görüntüyü vermekte zorluk çekmessin... 20 ayrı görüntü için 20 ayrı pc veya tv bulsan daha hesaplı olur sanırım...

çözüme yönelik fikir veremedim ama en azından bu sevdadan kısa süre içinde vaz geçebileceğini farkettirmişimdir umarım ;)