PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Koç Personeli İndirimi

emresan87
10/09/2008, 10:44
Arkadaşlar forumda aradım ama sadece dağınık şekilde ve karışık bir kaç bilgi kırıntısı bulabildim.

1-Nedir bu koç personeli indimi, ne miktardadır?
2-Belli bir zamanı var mıdır?
3- Bu indirimle alınan araçlar ne kadar süre ile satılamaz ya da böyle bir kural var mıdır?
4- Bir koç personeli bu indirimle kaç adet araba alabilir.

Yani diyelim ki bir yakınımız koç personeli ve onun adına araç aldık. Sonra o da kendine bir araç almak istedi, o zaman ne gibi sorunlar çıkar?

5- Başka hangi kurum ve kuruluşlarla FIAT arasında bu şekilde bir indirim anlaşması vardır?

:thankyou:

okn53
10/09/2008, 11:30
1-koçun çalışanlarına yaptığı indirimdir,indirim %10dur
2-koç personeli indiriminin belli bir zamanı yoktur
3-zannetmiyorum böyle kuralı yoktur
4-?
5-?

bende koç bayi indiriminden aldım

emresan87
10/09/2008, 11:34
3-zannetmiyorum böyle kuralı yoktur

Ama bence böyle bir kural şart yoksa bu iş ticarete dönmez mi? Yani adam 2 milyar indirimli alır, aldığı fiyatın 500 milyon üstüne satar, gidip normal para veren olmaz, koç personeli zengin olur :P falan filan...

tolgaank88
10/09/2008, 11:41
5)bi akrabam ford focus almıştı koç indirimi ile,yani ford tada var...

okn53
10/09/2008, 11:46
koç bayilerine ford,fiat ve alfalarda indirim yapılıyo

omerserim
10/09/2008, 11:56
Arkadaşlar benim eşimde koç ailem adı verilen bir karta yapıyorlar bu indirimi ve yılda bir kez bu hakkınız var. İki hafta önce aldık tjet i daha önce 2007 mjet imiz vardı. İndirim miktarı dönemlere göre değişiyor. Yeni çıkan bir versiyon için olmayabiliyor ancak indirim varsa enaz %6 dan başlıyor.

kadoku
10/09/2008, 13:59
Bildiğim kadarıyla çoğu Koç kuruluşunda çeşitli indirimler uygulanıyor Fiat, Ford dışında KOçALianz,Koçtaş gibi kuruluşlarda var.

ekorkut
10/09/2008, 15:50
Koç indirimi araba olarak Fiat, Ford ve Alfa da var. Modelden modele de indirim oranı değişiyor. Mesela Bravo ya ilk çıktığında hiç indirim yoktu, şimdi var mı bilemiyorum. Koç indiriminiz var diye illa da gidip Fiat alacaksınız diye birşey yok. Fordlara da bakabilirsiniz. Bazen öyle pazarlık etme durumları ortaya çıkıyor ki, koç indirimiyle gelinen rakamdan daha da aşağılara araba alma imkanı olabiliyor. Koç indirimi ile alınan araba istenirse ertesi gün satılır buna kimse karışamaz. Fakat koç indirimi ile birkez daha araba satın alabilmek için sanırım 3 sene beklemek icap ediyor. Allah bilir bunu da esnetirler araba satmak için. !!

emresan87
10/09/2008, 17:07
Peki arçelik beko bayileri de koç personeli sayılıyor mu?

OzzY
10/09/2008, 17:54
koç indirimi dönem dönem değişebiliyo. mesela fordda yıl sonunda %15e çıkıyo bazı modellerde.
Fordu alırken yılda 2 hak var dediler 2 yıl satamazsınız vs dediler ancak puntoyu alırken önemli değil falan filan dediler. kısacası esnetilebiliyo sanırım şartlar.

okn53
10/09/2008, 18:56
Peki arçelik beko bayileri de koç personeli sayılıyor mu?
evet onlarda koc bayi

omerserim
10/09/2008, 20:05
Arkadaşlar yılda bir kez kullanılabiliyor. Geçen sene olan hakkımızla aldığımız puntoyu bir yıl sonra sattık ve yenisini aldık. Ayrıca koçtaş da da kullanılabiliyor. Koç ilem indirimi bence her zaman avantajlı oluyor.

GUL
10/09/2008, 22:38
Koç indirimi araba olarak Fiat, Ford ve Alfa da var. Modelden modele de indirim oranı değişiyor. Mesela Bravo ya ilk çıktığında hiç indirim yoktu, şimdi var mı bilemiyorum. Koç indiriminiz var diye illa da gidip Fiat alacaksınız diye birşey yok. Fordlara da bakabilirsiniz. Bazen öyle pazarlık etme durumları ortaya çıkıyor ki, koç indirimiyle gelinen rakamdan daha da aşağılara araba alma imkanı olabiliyor. Koç indirimi ile alınan araba istenirse ertesi gün satılır buna kimse karışamaz. Fakat koç indirimi ile birkez daha araba satın alabilmek için sanırım 3 sene beklemek icap ediyor. Allah bilir bunu da esnetirler araba satmak için. !!

Emre bey , yazdıklarınızda kesinlikle size katılıyorum , koç indirimine aldanmayın.Koç indirimi yaptık diye bayi başka indirim yapmıyor..Mazaret olarakda koç indirimiz var diyorlar.. %10 luk indirim hiçbişey ,bende koç indirimi ile aldım ve normalde pazarlıklada zaten bu fiyata hatta farklı bayilere sorsaydım daha da ucuza alabilirdim...İlk etapda cazip geliyor %10 ama , mantıklı bakıldığında çokda cazip değil...iyi araştırmanızı ve farklı farklı bayilerden fiyat almanızı ,acele karar vermemenizi öneririm...

FoR_ReaL
11/09/2008, 00:06
bütün koç grubunda indirimleri var hatta bir siteleri var ordan detyalı bilgi alınabilir. Bu arada bravodada indirim yapmaya başladılar

ekorkut
11/09/2008, 07:59
Arkadaşlar ruhsat Koç' un adına değil ki, sizin adınıza. Kredi kullanmayıp aldıysanız, yani üzerinde rehin yok ise, ertesi gün bile satarsınız kimse size karışamaz. Arabanın borcu yoksa, üzerine rehin haciz vs yoksa, istenildiği anda satılabilir. Koç indirimini, neredeyse dıdısının dıdısına verecekler araba satmak için. Yani Koç' da çalışan arkadaşınız olsa bile zorlanabilir yani. Ama mesela ben arabamı koç indirimi ile, piyasada pazarlık ederek indiğim değerden ancak 750 ytl ucuzuna almıştım. O kadar da süper bir olay değil gibi.

omerserim
11/09/2008, 08:16
Ben indirim konusunda şanslı zamanlara rastladım. Önceki arabam 2007 mjet active idi. Tjet yapmak için sadce cebimden 1500 ytl çıktı. Tabi kaskodan olan avantajım dahil. Bana mantıklı geldi ve hemen değiştirdim.Öncekinin km si 24000 di şimdi 0.

halilim
11/09/2008, 09:09
Arkadaşlar forumda aradım ama sadece dağınık şekilde ve karışık bir kaç bilgi kırıntısı bulabildim.

3- Bu indirimle alınan araçlar ne kadar süre ile satılamaz ya da böyle bir kural var mıdır?

Yani diyelim ki bir yakınımız koç personeli ve onun adına araç aldık. Sonra o da kendine bir araç almak istedi, o zaman ne gibi sorunlar çıkar?

5- Başka hangi kurum ve kuruluşlarla FIAT arasında bu şekilde bir indirim anlaşması vardır?

Abim tansaş'ta çalıştıgı için aracı koç indirimi ile aldık ve ikinciyi almayı planlıyoruz tansaş satıldıgı için bu yıl sonununda bitior indirim hakkı abimin.koç indirimi ile aldıgın araçı 6 ay boyunca satamıyorsun. Sanırım bi sınırı yok. zaten birden fazla kredi çekip almak zor nakit para ile alacak kişinin koç indirimine ihtiyaçı yoktur zaten bi başkasının koç indirimi ile araç alırsan ruhsat onun üstüne olur abim koç'un bi sitesine giriyor orada aylık fiyat lisesi çıkıyor her türlü alışverişte anlaşmalı yerleri var sitede kategori ayrılmış ve fiyat listesini download edebiliyorsun.. abimden gördügüm duydugum kadarıncası bunlar yanlış bilgi verdiysem şimdiden k.b

halilim
11/09/2008, 09:12
Ben indirim konusunda şanslı zamanlara rastladım. Önceki arabam 2007 mjet active idi. Tjet yapmak için sadce cebimden 1500 ytl çıktı. Tabi kaskodan olan avantajım dahil. Bana mantıklı geldi ve hemen değiştirdim.Öncekinin km si 24000 di şimdi 0.

evet kısmetse bugün yarın 1.4 active 2008 model araçı verip üstüne 3-4bin ytl arası bi miktar ile 2009 1.4 fun almaya hazırlanıyoruz inş bi sorun çıkmaz hallederiz.. koç ailem sayesinde çok zarar etmeden araçın modelini yükseltmek çok hoş

omerserim
11/09/2008, 10:23
evet kısmetse bugün yarın 1.4 active 2008 model araçı verip üstüne 3-4bin ytl arası bi miktar ile 2009 1.4 fun almaya hazırlanıyoruz inş bi sorun çıkmaz hallederiz.. koç ailem sayesinde çok zarar etmeden araçın modelini yükseltmek çok hoş
Bizim tjet üçüncü puntomuz. İnşallah sorun çıkmadan halledersin, şimdiden hayırlı olsun..

fatihsen67
11/09/2008, 13:07

3 tane alabilir indirim oranı kampanya ya göre değişiyor. Ben yaklaşık %17 civarında indirimle aldım.

okn53
11/09/2008, 19:25
Emre bey , yazdıklarınızda kesinlikle size katılıyorum , koç indirimine aldanmayın.Koç indirimi yaptık diye bayi başka indirim yapmıyor..Mazaret olarakda koç indirimiz var diyorlar.. %10 luk indirim hiçbişey ,bende koç indirimi ile aldım ve normalde pazarlıklada zaten bu fiyata hatta farklı bayilere sorsaydım daha da ucuza alabilirdim...İlk etapda cazip geliyor %10 ama , mantıklı bakıldığında çokda cazip değil...iyi araştırmanızı ve farklı farklı bayilerden fiyat almanızı ,acele karar vermemenizi öneririm...

evet kesinlikle farklı bayilere sor.bize rize bayii 2000ytl indirim yaparken ank.birmot 3000ytl indirim uyguladı bizde aracı ordan aldık

umrelm
18/09/2008, 21:43
Koç indirimleri iyidir. siz de bu indirimden faydalanmak istiyorsanız ya Koç'a iş basvurusu yapın ya da Koç'da çalısan bir bayanla evlenin. Ben öyle yaptım

cido
27/09/2008, 01:46
1)Miktar her arabada farklı o yüzden net bişey söylemek zor ( %10-%15 aralığında)
2)Belli bir zaman dilimi yok ..
3)6 ay aracı satamazsınız böyle bir kural var
4)yılda 2 kez araba alabilir
5) bilmiyorum :)

Buremir
28/09/2008, 13:53
koç çalışanı olarak şunları söyleyeyim koç ailem indirimi koç gurubuna ait olan her işyerinde geçerlidir oranlar değişir otomobil olarak fiat,ford,alfa romeo,lancia. da geçerlidir arkadaşımızın dediği gibi bravo ilk çıktığında yoktu şu an var ve indirim oranları ürün gruplarına ve kampanyalara göre değişiyor alışveriş,beyaz eşya otomobil, vs otomobilde yılda 1 3 5 diye limit yok ancak abartıtığınızda inceler ve önlemini alırlar ki aracı alıp karla satmanız pek cazip değil ama belli bir süre sonra sattığınızda zararınız olmuyor

sinanunlu
28/09/2008, 16:49

araç 6 ay satılamaz
yılda 2 tane araba alabiir
fordda da geçerlidir bu indirim

ALTARKILIC
11/10/2008, 15:59
Koç indirimleri iyidir. siz de bu indirimden faydalanmak istiyorsanız ya Koç'a iş basvurusu yapın ya da Koç'da çalısan bir bayanla evlenin. Ben öyle yaptım

düşüncene hayran kaldım valla
iki senede bir kere araba değiştirip 2000 ytl indirim alacağım diye
bir tane eş alacağım ve her gün onun dırdırını çekeceğim :)
bir de cebimden ölene kadar çıkacak paralarsa cabası :)

koç personeline ait bir aracı alın...
genelde bayiler filo olarak alıyorlar kotayı tutturmak için...
ve o araçları saklıyorlar..
yılsonu gelince gizliden çıkarıp önünüze sürüyorlar...
sizde gidip ruhsattan değişiklikleri yapıyorsunuz ki onu bile bayiler yapıyor...
boşverin koç indirimini filan...
bu ülkede indirime filan gerek yok...
para kazanmak için ne taklalar atıyor bayiler :)