PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lpg açmazı

ShowNoMercy
08/09/2008, 18:01
Merhaba arkadaşlar.Uzun zamandan beri lpg taktımayı düşünüyordum ama maddi durumlar dolayısıyla erteliyordum.Şimdi ciddi ciddi araştırmaya başladım.1 yılda 20.000 km. yaptım,bana ciddi bir avantaj getireceğine inanıyorum.Forumdan araştırdığım kadarıyla lpg takan arkadaşların hepsi memnun,başka marka araçlarına takan arkadaşlarım da hep memnun.Fakat Tarsus Birollar-Mersin Bilen-Mersin Boranlar üç servisle de görüştüm.Fakat sadece Mersin Boranlar lpg montajına yetkiliymiş.Ama gp ye kesinlikle takmıyorlarmış.Hatta fiatın gönderdiği,kesinlikle takılmamasını söyleyen bültenlerden bahsettiler.3 serviste kesinlikle takmamamı,garantiyi bozup dışarda taksam bile büyük arızalarla karşılaşacağımı söylediler,hatta lpg yüzünden arızalanıp serviste 2-3 bin YTL lik masraf açan arabalardan bahsettiler.Albelarla aynı motoru kullandığımızı onlara nasıl takıldığını sorduğuma,gp ila albeların beyinlerinin farkından bahsettiler.Ne yapacağımı bilmiyorum.Kafam çok karıştı.Sizce servislerin söylediklerinin aslı var mıdır.Lpg kullanan arkadaşlar bu konuda ne düşünüyorlar??

OzzY
08/09/2008, 19:02
Albea ile bire bir aynı değil sanırım. enazından şanzıman farklı.

toggykaya
08/09/2008, 19:44
3 ay oldu nerdeyse.. hiçbirsorun yaşamadım ayda 2000 km yapıyorum.. kasinlikle tavsiye ederim.. antalya birmot'un anlaşmalı yerinde taktırdım.. hala garantide devam ediyor.. düşünme derim ben.. %45 yakıt tasarrufu kesin

ShowNoMercy
08/09/2008, 19:57
Bana söylenen sadece lpgden kaynaklanan bi arıza olduğunda garantiye girmeyeceğiydi.Size bu garantiyi de verdiler mi?

pdr42
08/09/2008, 23:32
eevt
zaten ole olmalı daha oncede konusuldu bu konu ayna ile lpgnin bi alaksı varmıdır diyede soylenmişti. gp ye fabrika garnti vermiyo hiçbir servis te takmıyor zaten aynı durum benm basımada gelmişti. ama albea ile hicbir farkı yok fire motor diye geciyo oda nedense yapmak istemiyorlar lpglii aama sunuda belirtiyim 10 bin kmde lg taktıdım
suan 38 binde sorunsuz hatasız

krakercocuk
09/09/2008, 09:47
garanti konusu hakkında çeşitli tartışmalar yapıldı lpg için. servisden servise bunun değişken olduğunu gördük..ancak araca verdiği herhangi bir zarar yok suan. yaklaşık 2000km önce taktırdım daha yeni ve bir problem çıkmadı cok sükür su güne kadar..ekonomikliğinden bahsetmeme bile gerek yok..