PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP'im benzinli fakat ruhsat DİZEL

onddoner
08/09/2008, 17:38
arkadaşlar aracım 2008model 1.4 16v 120bg BENZİNLİ işin garibi ise ruhsatda araç dizel olarak. 3aylık araç benım bile gözümden kaçmış. ve benım gibi birçok kişininde gözünden gözünden kaçmış bir hata. neyapmalıyım sizce

chn73
08/09/2008, 18:22
devletin resmi belgesi yalnış bilgi verecek değil ya.ruhsatta araç dizel yazıyorsa dizeldir.doldur mazotu yola devam et :)

Nafiz
08/09/2008, 18:46
allah sabır versin .zor bir dönem seni bekliyor bence.

OzzY
08/09/2008, 19:00
Bence bu konuyu bayii çözmeli

toggykaya
08/09/2008, 19:48
bayinin veya emniyetin hatası.. düzeltmekte onlara düşer.. ruhsatı bırak aldığın yere onlar gerekeni yaparlar..

brvhgt
08/09/2008, 20:18
bence çaktırma devam et pulu daha az ödeme şansın varmı 1.3 1.4 farklımı eğer farklıysa yaşadın değilse yine yaşadın sonuçta dizele biniyorsun ruhsatın diyor ben demiyorum :) umarım kızmazsın kardeşim bence aldığın bayiye gidip onun takipçisine ver aynı gün hallolsun sıkma canını

tolgaank88
08/09/2008, 20:24
hoppalaaaa yani olurda bu kadar mı olur...talihsiz bi durum,geçmiş olsun...
bayi bu durumu halleder,sıkmayın canınızı.

kara kız
08/09/2008, 20:35
hiç durma en kısa zamana ruhsatını duzelt.. kıl bi memura denk gelirsin anlatsanda duruma inanmaz..başın belaya girer satarkende bi dunya proplem yasarsın

ekorkut
08/09/2008, 20:36
Aracın ithalat belgeleri ve faturası ile yanlis yazılan hertürlü bilgi değiştirilebilir. Bu belgeleri size satın aldığınız bayi vermiştir zaten.

grande26
08/09/2008, 20:45
Aracın diğer şase ,motor numaralarını da kontrol etmenizde fayda var.Başka bir araçla karışmış da olabilir.

pdr42
08/09/2008, 22:54
bende de kaskoda oldu gerci hala ole yapılıyor aracım 3 kapılı dynamic olarak kaskolandı acıklamaya 5 kapı diyeyazdırttık ama
bu arada cihangir gece gece guldurdun haa

femoli
09/09/2008, 08:13
Bencede aldığın bayiye giderek sorununu çözebilirsin ,Diğer şasi no motor no larınıda kontrol ettirt..

erhan
09/09/2008, 08:22
ruhsatını kesinlikle değiştir derim. herhangi bir uygulamada derdini anlatamazsın. change araç muamelesi görürsün. sen aracı sıfır aldığına göre aldığın yere git ve hatalarını düzeltmelerini iste. bu iş tespit raporuna ve iki tane ruhsata bakar. üzerinden zaman geçerse ileride çok sıkıntı çekersin.

anvil
09/09/2008, 08:39
Ben de aracı aldığımda ruhsatta rock siyahı yerine rock beyazı yazıyordu. Allahtan hemen farkettik de bayi değiştirtti.

krakercocuk
09/09/2008, 09:31
arkadaşlar aracım 2008model 1.4 16v 120bg BENZİNLİ işin garibi ise ruhsatda araç dizel olarak. 3aylık araç benım bile gözümden kaçmış. ve benım gibi birçok kişininde gözünden gözünden kaçmış bir hata. neyapmalıyım sizce

zaman kaybetmemende fayda var arkadasların dediği gibi

brvhgt
09/09/2008, 10:29
Ben de aracı aldığımda ruhsatta rock siyahı yerine rock beyazı yazıyordu. Allahtan hemen farkettik de bayi değiştirtti.

rock beyazımı renge bak yuh be adam siyah yerine beyazı nasıl bir psikolojiyle yazdı acaba:agri:

Ziyaretçi047
09/09/2008, 16:33
beşiktaşlı olabilir :D

mustafaf
09/09/2008, 16:42
bugun sabah aynı sorundan bır arkadasım geldı yanıma.onunkınede dızel yerıne benzınlı yazmıslar.bayıye durumu anlatmıs onlarda trafık ıslemlerını yaptırdıkları trafık takıp fırmasına yonlendırmısler.sonucta bır sorun cıkmayacagını ancak arabanın muayene zamanı geldıgınde sorun yasayabılecegı ıcın 60 YTL karsılıgında ruhsatı degıstıreceklerını solemısler...

stotinka
12/09/2008, 15:42
benim gp ninde motor gücü 1.3 olarak görünüyor halbuki aracım 1.4 starjet

onddoner
12/09/2008, 18:51
evet sonunda ruhsatı duzelttiler arkadaşlar

EPKAH
12/09/2008, 19:19
bugun sabah aynı sorundan bır arkadasım geldı yanıma.onunkınede dızel yerıne benzınlı yazmıslar.bayıye durumu anlatmıs onlarda trafık ıslemlerını yaptırdıkları trafık takıp fırmasına yonlendırmısler.sonucta bır sorun cıkmayacagını ancak arabanın muayene zamanı geldıgınde sorun yasayabılecegı ıcın 60 YTL karsılıgında ruhsatı degıstıreceklerını solemısler...
60 ytl mi? bayinin hatasını neden kullanıcı çekecekmiş?

senden para aldılar mı bunun için?

onddoner
12/09/2008, 20:43
hayır erkan herhangi bir para talep etmediler. etselerde vermezdim zaten

Er-NnN
13/09/2008, 00:07
benim gp ninde motor gücü 1.3 olarak görünüyor halbuki aracım 1.4 starjet

abi daa ne istiyosun vergiden kurtarmışlar seni... :D

kukart
22/09/2008, 23:19
hiç durma en kısa zamana ruhsatını duzelt.. kıl bi memura denk gelirsin anlatsanda duruma inanmaz..başın belaya girer satarkende bi dunya proplem yasarsın

trafikte durdurduklarında aracın yaktığı yakıtın cinsine, ruhsatta dizel mi benzinlimi diye bakmazlar HAA ne olur araca Tüp taktırırsın (ruhsata işletmen gerekecek tüpü, ozaman dizel olmadığını onu yanlış yazan memurada ispatlama imkanın olur ;) ) araç dizel görünüyodur, ozaman bişiler olabilir...

benim önceki aracım 2006 idi ruhsatta, trafikte (MTV falanda..) 2007 idi satarken temiz kağıdı için ikikez gitmek zorunda kaldım bilgilerin birbiri ile uyuşması için tekrar düzelttirdim...(zaman kaybı)...

araç yeni ise satıcıya hallettir...
bu arada ucuz diye KAÇAK MAZOT kullanma :)

ALTARKILIC
25/09/2008, 21:00
benim gp yi aldığımda da benzinli olan 1.4 active gp me dizel yazmışlardı ruhsatta..aynen aldığım acenteye verdim sabaha ve öğlen geri hemen aldım. bence arabadan önce ruhsatları kontrol etmek daha önemli.çünkü gp diye bravo vermezler ama dizel diye benzinli; benzinli diyede dizel ruhsat verirler :)

makeles
26/09/2008, 21:31
ruhsatta emotion ama trafik cezası öderken vergi dairesine active olarak girilmiş.. düşük vergi dilimi için 1.4 sj yerine 1.3 mj yazılmış olabilir mi_?

emresan87
27/10/2008, 23:42
Ya benim ruhsattada aynı olay oldu 1 haftalık arabada. Modeli 1.4 fire yazıyo yakıtı dizel yazıyo. Ayrıca dynamic falan da yazmıyo. Aracı firma sözde ruhsat bile değiştirmeye gerek kalmadan çözecekmiş. Umarım trafikte falan bir sorun çıkmaz... :/

mustafaf
28/10/2008, 10:02
60 ytl mi? bayinin hatasını neden kullanıcı çekecekmiş?

senden para aldılar mı bunun için?

yok burda sorun bızım arkadasta oldugu ıcın para talep etmısler.yaklasık 1.5 ay sonra fark etmıs durumu.Onder bıkac gun ıcınde fark etmısse eger tabıkı para talep edemezler.etseler ben bıle olsam vermem zaten :D

siromar
28/10/2008, 12:29
demekki bir ben de degil benim araba da vergi dairesinde 1.3 linea gozukuyor :)
adamlar arabanın modelini dogru girmekten bile aciz

Auto engineeR
28/10/2008, 12:43
bnm ruhsatta doğru fakat internette bakınca 1.3 75 hp dynamic olarak gözüküyor. bi sorun olmadı şimdiye kadar sorun olmaz diyorlar ama?? satarken bişi olmaz umarım

siromar
28/10/2008, 13:36
bnm ruhsatta doğru fakat internette bakınca 1.3 75 hp dynamic olarak gözüküyor. bi sorun olmadı şimdiye kadar sorun olmaz diyorlar ama?? satarken bişi olmaz umarım
ben de hem motor hem de linea yazıyor, muhtemelen degistirmek lazım bir de birsey soracagım, internette vergi borcu gozukuyor ama benim araba anahtar teslim 29 temmuz 2008 cıkıslı, fiat'ı arayınca yanlış yazmışlar siz 1 sene vergi odemezsiniz dediler bir bilgisi olan var mı acaba ?

şekerlioğlu
28/10/2008, 22:17
ben de hem motor hem de linea yazıyor, muhtemelen degistirmek lazım bir de birsey soracagım, internette vergi borcu gozukuyor ama benim araba anahtar teslim 29 temmuz 2008 cıkıslı, fiat'ı arayınca yanlış yazmışlar siz 1 sene vergi odemezsiniz dediler bir bilgisi olan var mı acaba ?

1)yıllık vergiyi kastediyorsan.bayii,sadece aldığın döneme ait vergiyi öder.eğer makbuz elinde ise sorun olmaz.
sendeki örnekte şöyle olması gerekir.aracı temmuzda aldığına göre,bayii sadece ikinci dönem bandrol vergisini yatırmıştır.buda, 1,ocak,2009 itibari ile alınacak bandrolün vergisini sen ödiyeceksin demektir.

2)eğer aracın alım vergisini kastediyorsan,elinde fatura olması lazım.faturadan kontrol edebilirsin.