PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Angel'lara yükseklik ayarı motoru

bortechine
20/08/2008, 14:31
Arkadaşlar angel farlarımıza çıkmacılardan bulabileceğimiz bir far motoru takarak yükseklik ayarı sorunumuzu gidermemiz mümkün.
Anger farlarımızın arkasında hemen merceklerin arkasına denk gelen gri plastik büyük bir vida var.Bu vida yükseklik ayar motorunun yeri.
Çıkmacıdan alacağımız motorları bu vidaları çıkardığımız yere takmamız ve farın arkasındaki açıkta kalan ucu ufak soketli bir kablo var zaten far motoruna uyacak tek soket o.
O soketi far motorunun arkasına takıyoruz.Hepsi bu ve yine 3 kademe aşağı ve yukarı farımız ayarlanabiliyor.
Ben taktırdım ve gayet memnunum.
Aşağıda temsili bir motor resmi koyuyorum.Soldaki motora benzeyen bütün motorlar uyuyor.Peugeut ve WV Polo'ların motorları bunlardan.

Ziyaretçi047
20/08/2008, 14:43
Yavuzcum beni kırmayıp paylaştığın için çok teşekkür ederim.

Punto_Can
21/08/2008, 00:33
şimdi ben birşeyi anlamadım. xenon taktırdığınızda farların yükseklik ayarını yapamıyormusunuz? ben kartaş da taktırdım ve ilk günden beri yükseklik ayarını yapabiliyorum. hemde herhangi bir motor vs. takılmadı...

Ziyaretçi047
21/08/2008, 01:15
:) biz xenon dan değil angel dan bahsediyoruz dostum.

bortechine
21/08/2008, 10:44
Yavuzcum beni kırmayıp paylaştığın için çok teşekkür ederim.

Cihan rica ederim ne demek.Bu forumun amacı bu değilmi zaten bildiğimizi paylaşmak.
:) :D:D

bortechine
21/08/2008, 10:50
şimdi ben birşeyi anlamadım. xenon taktırdığınızda farların yükseklik ayarını yapamıyormusunuz? ben kartaş da taktırdım ve ilk günden beri yükseklik ayarını yapabiliyorum. hemde herhangi bir motor vs. takılmadı...

Can Xenon başka birşey angel far başka birşey.
Eğer sen xenon taktırıp yükseklik ayarım çalışıyor diyorsan evet bizlerinde farları sadece xenonken yükseklik ayarı çalışıyordu.
Ancak Angel taktırdıysan ve ona rağmen yükseklik ayarın çalışıyorsa bu taktırdığın yerin sana şıklığı.çünkü angel'lardan yükseklik motoru çıkmıyor.
Bu yüzdende dışarıdan alıp taktırmak gerekiyor mesela benim gibi.

ABNEW
21/08/2008, 14:16
Bu motorları çıkma değil de yan sanayi ürünü olarak ucuza bulabilir miyiz acaba?

elbruz
21/08/2008, 14:47
peki far o küçücük merceğin içinde yükseklik ayarını yapabiliyormu yuvası küçük ya.

Punto_Can
22/08/2008, 01:20

arkadaşlar yanlış anlamışım, herksten çok özür diliyorum...

peki bu motoru çıkmacılardan değilde servisten bulamaz mıyız? pahalı bir parçamı?

bortechine
22/08/2008, 10:14
peki far o küçücük merceğin içinde yükseklik ayarını yapabiliyormu yuvası küçük ya.

Mehmet kardeş merhaba,
Motor ampulu yukarı aşağı kaldırmıyor.Komple merceği yukarı aşağı kaldırıyor.
Yani orjinal farda olan aynı işlemi yapıyor.Mercek farın içinde 2 ucu sabir bir ucu açık şekilde üretilmiş.Motor bu açık ucu yukarı aşağı iterek yüksekliği ayarlıyor.Zaten orjinal farlardada mantık aynı.

bortechine
22/08/2008, 10:15
Bu motorları çıkma değil de yan sanayi ürünü olarak ucuza bulabilir miyiz acaba?

Arda bu çıkma motorlar 10-15 ytl.zaten çok ucuz.için rahat olsun.

bortechine
22/08/2008, 10:17
arkadaşlar yanlış anlamışım, herksten çok özür diliyorum...

peki bu motoru çıkmacılardan değilde servisten bulamaz mıyız? pahalı bir parçamı?

Can serviste olduğunu sanmıyorum.Çünkü bizim Gp.lerin Orjinal far motorları Orjinal farın içinde gömülü sonradan takılan tarzda birşey değil.O yüzden serviste olduğunu sanmıyorum.İstersen bir sor.

Ziyaretçi047
22/08/2008, 11:29
Dün angel ları takmaya gittim. Far motoru için çıkmacıları da gezecektim. İşe başlamadan şu kutuyu açın da görelim angel i dedim. Kutuyu bir açtık krom zemin çıktı. İş şimdilik yattı anlayacağın. Ama en kısa zamanda gelince direk far motorunu alıp gideceğim. Sen araç üzerinde taktın sanırım. Kolay olsa gerek. Ben 2 takım xenon düşünüyorum. Bakalım uzun performansım nasıl olacak.

bortechine
22/08/2008, 13:03
Dün angel ları takmaya gittim. Far motoru için çıkmacıları da gezecektim. İşe başlamadan şu kutuyu açın da görelim angel i dedim. Kutuyu bir açtık krom zemin çıktı. İş şimdilik yattı anlayacağın. Ama en kısa zamanda gelince direk far motorunu alıp gideceğim. Sen araç üzerinde taktın sanırım. Kolay olsa gerek. Ben 2 takım xenon düşünüyorum. Bakalım uzun performansım nasıl olacak.

Kanka ne bahtsızsın ya.
Ben farlar araç üzerindeyken taktım kolay ancak farları monte etmeden takarsan daha kolay olur.motoru takmak kolayda kablosunu takmak zor farla takılıyken.
O yüzden farlar monte edilmeden taktır.Uzunların xenon performansını merakla bekliyorum senden

Ziyaretçi047
22/08/2008, 16:10
Dostum bugün bir çıkmacıya gittim 2 motor alim diye. Motorlara bir fiyat söyledi. Tekme tokat girecektim nerdeyse :) Sana kolay gelsin bilader dedim çektim gittim.

elbruz
23/08/2008, 17:53
bu motorları farlar takılırken taktırmak daha doğru haklısınız farlar takılırken daha kolay olur angel farları aldığımız yere taktırmak lazım tabi far motorlarını çıkmacılardan bulup uygun bir fiyatla aldıktan sonra.

arslanbicakci
23/08/2008, 18:54
cıkmada olsa fiyatı hakkında bilgisi olan varm mı?

aynı sorunu ben bugun yaşadım

yukarda belirtilmiş pardon

tolgaank88
23/08/2008, 19:10
cıkmada olsa fiyatı hakkında bilgisi olan varm mı?

aynı sorunu ben bugun yaşadım

Arda bu çıkma motorlar 10-15 ytl.zaten çok ucuz.için rahat olsun.

bortechine
24/08/2008, 17:07
Arkadaşlar ben çiftini 30 ytl.ye aldım istanbulda

Ziyaretçi047
24/08/2008, 23:27
Ben de pazarlıkla 30 ytl ye aldım Adana'da. Yalnız Yavuz arkadaşımın vermiş olduğu resim biraz yanıltıyor. Resimde 2 adet farklı motor var. İkisi de bizim angel a uymuyor. Bizim angelların beyaz çubuğu daha kısa. Ayırt etmek içinse çubuğun çıkış noktasındaki tırnaklara bakacaksınız. 3 adet tırnak olacak. Başka motor alırsanız uymuyor. Tırnaklara dikkat edin. Makinam yok resim koyamıyorum.

elbruz
25/08/2008, 10:44
Ben de pazarlıkla 30 ytl ye aldım Adana'da. Yalnız Yavuz arkadaşımın vermiş olduğu resim biraz yanıltıyor. Resimde 2 adet farklı motor var. İkisi de bizim angel a uymuyor. Bizim angelların beyaz çubuğu daha kısa. Ayırt etmek içinse çubuğun çıkış noktasındaki tırnaklara bakacaksınız. 3 adet tırnak olacak. Başka motor alırsanız uymuyor. Tırnaklara dikkat edin. Makinam yok resim koyamıyorum.
cihan bir yerden fotoğraf makinası bulup ya da birinin telefonuyla çekip far motorunun fotoğrafını koyarsan bizim için daha iyi olur yalnış bir şey almayalım.

Ziyaretçi047
25/08/2008, 11:34
Haklısın ben aldım siz almayın. :)

elbruz
25/08/2008, 12:08
Haklısın ben aldım siz almayın. :)

oladımı senin ki takılmıyor mu.:ohmy0000:

Ziyaretçi047
25/08/2008, 12:15
Gittim değiştirdim. Yenilerini daha denemedik.

bortechine
25/08/2008, 17:07

Haklısın cihan yanıltıcı olabilir.Ben temsili resim koydum.Ama buna yakın motordu benim taktığım.Keşki bende takmadan resmini çekseydim motorun.Kusura bakma cihan.. :(

Ziyaretçi047
25/08/2008, 18:18
Ben taktıklarının resmini yolladığını sandım. Gittim aynısını aldım :(

bortechine
26/08/2008, 15:12
Ben taktıklarının resmini yolladığını sandım. Gittim aynısını aldım :(

Sorry :(

Ziyaretçi047
26/08/2008, 18:37
Olsun dostum canın sağolsun. Yeni motorları ve yeni osram leri uzunlara taktık. Motorlar çalışıyor ama eskisine nazaran biraz gürültülü. Farlar istediğim gibi oldu. Far işini tamamladık. Motorun resmini telefonumla çektim eve gidince atacağım. Bakalım yakında led stop lar da gelsin de artık araba bitiyor. :)

bortechine
26/08/2008, 20:21
Kanka uzunlardan istediğim performansı alabildinmi?

Ziyaretçi047
26/08/2008, 21:04
Henüz deneme şansım olmadı. H4 uzun xenon kadar olmasa da iyi. H1 xenon dan kat kat iyi. Kısalara serviste ayar yaptırdım bugün ama az önce gelirken bir acayip geldi. Ama iyi gibi yani. :)

siromar
26/04/2009, 01:46
Konu zortlatmak gibi olacak ama :) far yukseklik ayarı motoru icin şöyle almalısın diyeceginiz var mı. yani parcacıya gidip ne demeliyizki angela uygun motoru versin?

ED 088
27/04/2009, 17:13
Olsun dostum canın sağolsun. Yeni motorları ve yeni osram leri uzunlara taktık. Motorlar çalışıyor ama eskisine nazaran biraz gürültülü. Farlar istediğim gibi oldu. Far işini tamamladık. Motorun resmini telefonumla çektim eve gidince atacağım. Bakalım yakında led stop lar da gelsin de artık araba bitiyor. :)

Bitmez Cihan bitmez...

Bu işin sonu yok. O kadar yapmışsın ama daha yapacak illa ki bişeyler çıkar.

murat53
19/09/2010, 23:02
arkadaşlar bende bugün angel far taktırdım fakat motorlar yok alan arkadaşlar bu motorları hangi aracın motoru deyipte alıyo sonuçta puntonun motoru gömülü başka bir araçtan uyduruluyor.birde uzunlarım artık xenon değil uzunlarıda nasıl xenon yapabilirim kısalar xenon bilen arkadaşlar varsa yardımcı olsun lütfen.

atom43
20/09/2010, 00:20
uzunlarada xenon alır takarsın fakat sellektor cakma durumun olursa h4 ler gibi şipşak yanmaz xenon kendini ısınmadan kendini gostermediginden uzunlara xenon tavsiye edilmiyor yaptıgın sellektorden hiç birşey anlamazsınız buyüzden philipsin beyaz ampülleri var kaliteli ve güzeldir onu tavsiye ederim

femoli
20/09/2010, 00:47
Vw araclarini motorlari oluyor . Xenon isindede h4 xenonlar kadar tepkime sure cok degi yani uzunlarda h1 kullanacagin icin yaptirabilirsin . Bu arada kaca mal oldu paylasirsan sevinirim ..