PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon yardım

famse80
15/08/2008, 02:15
arkadaşlar zaman zaman city modunda özellikle parke yollarda araba sabitken yada yavaş hareket ederken direksiyonu çevirdiğimde sanki bir gıcırtı yada sürtünme sesi gibi bi ses çıkıyor bu olağan bişeymidir yoksa bi problem olduğu anlamınamı gelir

Ziyaretçi047
15/08/2008, 02:59
Servis yolun görünmüş anlamına geliyor :)

tolgaank88
15/08/2008, 09:03
arama motoruna city yazıp aratırsan gerekli herşeyi bulabilirsin,arkadaşım...ben yinede senin için bi kaç link koyuyorum alt tarafa...

https://forum.grandepuntotr.com/servis/7895-city-motoru-degisti.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/8025-city-hakkinda.html

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/8492-yeni-bir-city-vakasi-mi.html

yakupca
15/08/2008, 13:33
kardeş büyük ihtimalle city den kaynakalanıyor. eğer aracın garanitide değil ise = 1500 ytl yi gözden çıkar
geçmiş olsun

Ziyaretçi047
15/08/2008, 17:55
Hemen felaket haberleri vermeyin. Dostum sen önce bir servise görün bakalım ne diyecekler.

Muhendis06
15/08/2008, 18:44
city motorundan olmayabilir. Amortisor takozlarinizda da problem olabilir.

CesSpOoL
15/08/2008, 18:48
Mühendis06 haklı.. emin olmak için servise gitmen şart..kendin deneme yapmak istersende arabanı çalıştır biri direksyonu sağa sola çevirsin sende helezonları tut bak bakalım titriyo mu : ) bu arada pm in var

ABNEW
15/08/2008, 19:58
Servo motor arızası bile olsa %90 garanti kapsamında halledilir.Garanti bitmiş olsa da...

famse80
16/08/2008, 00:39
arkadaşlar city arızası ile ilgili açılan topikleri okudum sanırım onlarda kitlenme yaşanıyor benim başıma öle bi durum gelmedi bugün city modu kapalıykende denedim araç sabitken direksiyonu çevirince sürtünme sesi çıkmaya devam ediyor pazartesi servise gidicem garantinin dolmasına bir hafta var aracın servis bakımlarının düzenli olarak yapılıp yapılmadığını bilmiyorum eğer araç garanti dışıysa ve city motoru arızası ise parça parası ödemeden tamir yaptırmam için ne yapmam gerekiyor acaba

Ziyaretçi047
16/08/2008, 00:49
CITY ile alakası yok bence senin probleminin. Tıkırtı burcu da olabilir.

famse80
16/08/2008, 00:52
ben bu sorunun bir city sorunu olup oladığını nasıl anlayabilirim derinden gelen ve müziğin sesi kapalıyken duyulabilen bir ses

plastro
16/08/2008, 01:33
O ses benim aracımdada var servis amortisör takozundan kaynaklandığını söyledi hatta parçası ellerinde yokmuş gelince aradılar ama fırsat bulup gidemedim 1000 km. sonra 30.000 km. bakımı var servise gittiğimde değiştirecem

famse80
16/08/2008, 01:58
110 km hızı geçince bi titreme ve tıkırtıda oluyor arabada ben rot balansla ilgili olduğunu düşünmüştüm acaba buda takoz problemi olduğunu gösterirmi sizdede aynı durum varmı

bortechine
17/08/2008, 10:46
arkadaşlar zaman zaman city modunda özellikle parke yollarda araba sabitken yada yavaş hareket ederken direksiyonu çevirdiğimde sanki bir gıcırtı yada sürtünme sesi gibi bi ses çıkıyor bu olağan bişeymidir yoksa bi problem olduğu anlamınamı gelir

Serdal merhaba,
Buna benzer bİr sorun bendede vardı.Ancak bende durduğum yerdede bir gıcırtı sesi vardı.
İlk çıkan GP'lerde kronik bir direksiyon sorunu vardı.Aracın garantisi bitse dahi bu sorunu garantiden hallediyordu servis.Bildiğin gibi bizim direksiyonlar elektrikli ve bu elektrik motoru arıza veriyor.Seninde sorunun bu tip birşey olabilir.Ben baya bir uzun süre bu şekilde kullandım herhangi bir sorun yaşatmıyor.Servise gittiğinde hemen sana sorunu söyleyeceklerdir.Çünkü GP'lerimiz en fazla direksiyondan sorun yaşattı servislere servislerde artık bu konuda arabayı test bile etmeden hemen sorunu gideriyorlar.Kolkulacak bir sorun yok yani.
ZATEN BU FORUMDA DİREKSİYON KONUSUNDA BENDEN DAHA FAZLA SORUN YAŞAYAN OLMAMIŞTIR EMİNİM.O YÜZDEN DERT ETME.:hotornot::hotornot:

famse80
22/08/2008, 23:58
servise gittim yok bunda bişey normal bu elektirkli motorun sesi dediler ustaya bu arabalarda kronik bi problem varmış direkiyonla ilgili dedim o sorunun yaşandığı arabalarda direksiyon kendi kendine dönüyor senin direksiyon normal dedi açıklama bana pek inandırıcı ve profesyonel gelmedi ama yapcak bişey yok tamamen bozulana kadar kullanacaz zaten garantiyide uzatmadım

k_adiir
23/08/2008, 10:30
bende de aynı problem oldu..
ilk önce direksiyon dönerken gıcırtılar sonra direksiyon kendi kendine dönmeye basladı..
servise götürdüğümde hemen anldılar zaten parçalar gelmiş pazartesi taktırıorum..
geç kalmadıysan garantini uzat bence..
arabalarımızda elektronik aksamlar çok olduğu için bozulduğunda çok pahalıya yaptırabiliosunn..
garantiyide taksitle uzatabiliosun bence bi düşün..

bortechine
24/08/2008, 17:00
servise gittim yok bunda bişey normal bu elektirkli motorun sesi dediler ustaya bu arabalarda kronik bi problem varmış direkiyonla ilgili dedim o sorunun yaşandığı arabalarda direksiyon kendi kendine dönüyor senin direksiyon normal dedi açıklama bana pek inandırıcı ve profesyonel gelmedi ama yapcak bişey yok tamamen bozulana kadar kullanacaz zaten garantiyide uzatmadım

Serdal Klasik cevap ısrar et.Hep aynı şeyi yapıyorlar.Kesinlikle direksiyon motorunda sorun.Israr et ve değiştir.Garanti bittikten sonra değiştirmeyebilirler ve eğer sana kalırsa değiştirmesi 1500 ytl civarında yazık olur sana

yakupca
29/08/2008, 07:57
kardeş bencede ısrar et
süren bitti bitmek üzere imimş

gandalf
29/08/2008, 17:56
city motorundan olmayabilir. Amortisor takozlarinizda da problem olabilir.

bende de aynı sorun vardı. servislerden biri city motoru dedi diğeri amortisorlerdir dedi. Amortisorlere baktılar. şu anda sorun yok gibi. Mutlaka servise git. mümkünse bir kaçına göster. Birbirlerinden çok farklı şeyler söyleyebiliyorlar.