PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Sayfa : 1 2 3 4 5 6 [7]

ergngkdnz67
14/06/2015, 14:32
Arkadaşlar bende 2013 lounge ss 1.4 var start stop özelliğine uygun lpg taktıran arkadaşlar bana yardımcı olun kararsızım

feyzullah
20/06/2015, 04:10
Arkadaşlar Lüleburgaz'da bulunan Durukan Otogaz'da LPG montajı veya LPG ile ilgili herhangi bir işlem yaptıran varmı aramızda. Ustalıkları, müşteri memnuniyeti vs. nasıldır.

feyzullah
20/06/2015, 12:25
Durukan Otogaz Lüleburgaz yokmu arkadaşlar tanıyan bilen iş yaptıran.

Kadir00906
20/06/2015, 12:32
Hayırdır lpg ye merhaba mı diyecen :)

sahincem2000
20/06/2015, 12:58
Merhaba,

Start stop için en uygun lpg Landirenzo kittir. 3 yıldır kullanıyorum sıfır sıkıntı ve performans. Yakıt degerlerim dün ölçtüm tamamen durkalklı şehir içi :190 kuruş yakıyor. lpgyi opetten 2,27 TL'ye aldım. 20 Tl ile net 105 km gidiyorum şaşma kesinlikle yok.

Landirenzoyu kesinlikle ve kesinlikle öneririrm..

Aracım :2012 model fiat punto mylife 1.4 . 34500 km de

saygılar

feyzullah
20/06/2015, 13:20
Hayırdır lpg ye merhaba mı diyecen :)

Şartlar şuanda bunu gerektiriyor maalesef. Değilse hiç istemiyorum ama 100₺ benzin alıyorum depo yarım olmuyo çok zamlandırdılar mereti :) Lüleburgaz Durukan Otogaz iyi diyorlar. Bizim bu Edirne tarafında LPG ustası bulmak biraz zor. Salı günü gidip taktıracam gibi görünüyor.

Kadir00906
20/06/2015, 13:33
Şartlar şuanda bunu gerektiriyor maalesef. Değilse hiç istemiyorum ama 100₺ benzin alıyorum depo yarım olmuyo çok zamlandırdılar mereti :) Lüleburgaz Durukan Otogaz iyi diyorlar. Bizim bu Edirne tarafında LPG ustası bulmak biraz zor. Salı günü gidip taktıracam gibi görünüyor.

Hadi hayırlısı olsun bakalım.haberlerini verirsin. :)

feyzullah
20/06/2015, 13:52
Hadi hayırlısı olsun bakalım.haberlerini verirsin. :)

Bakalım inş. forumda okuduğum kadarıyla iyi usta + zamanında bakım= sorunsuz kullanım. Sanırım kimsenin yolu düşmemiş Durukan otogaza yorum gelmedi :)

halils2
20/06/2015, 14:31
Bakalım inş. forumda okuduğum kadarıyla iyi usta + zamanında bakım= sorunsuz kullanım. Sanırım kimsenin yolu düşmemiş Durukan otogaza yorum gelmedi :)

Çorluya gel, benim puntoya lpg taktırdığım ustaya yaptırırsın. Brc aksoy oto gaz. Servislerin hemen hepsi buraya yolluyor araçları, edirnedekilerin kimisi de

feyzullah
20/06/2015, 15:19
Çorluya gel, benim puntoya lpg taktırdığım ustaya yaptırırsın. Brc aksoy oto gaz. Servislerin hemen hepsi buraya yolluyor araçları, edirnedekilerin kimisi de

Bir arayayım fiyat konusunda ne diyecekler. Brc biraz pahalı olabilir. Bir de ruhsata işletme ve muayene işlemlerini Edirne'de yaptrabilirmiyiz o var. Edirne'de lpg işinin ehli usta duymadım hiç.

acs
06/08/2015, 17:32
Arkadaşlar bandırma dayıoğlu nda atiker Gold taktırdım.Fiyatı 1550 TL.9 taksit bonusa.Şu ana kadar 60 TL lik LPG aldım.Kırmızı yanıyor ama daha bitmedi,ortalama 270 km oldu,klima hemen hemen hep açıktı.Hız olarak ta epey bi zorladım performansı nasıl diye.170 km ye kadar çıktım.Bir problem oluşmadı.1000 km sonra ayar için tekrar gelmemi söylediler.aracın 28700 km de 2009 model.Şimdilik bir problem yok daha sonra ne olur bilemem.Brc yı sordum,takmıyoruz dedi.Brc nin yerli üretimi varmış,parçalarda problemler çok olmaya başlamış,artık montajını yapmıyoruz dediler.Ben birçok yorum okudum,GP fire active için LPG markasının pek önemli olmadığı,önemli olanın lpgyi takan ustanın işçiliği.Onun için parçaları uygun fiyatlı ve her yerde bulunabilen atiker diye düşündüm.Ustayla konuştum aracı satmayı düşünmüyorsan,atiker Gold u tavsiye ederim dedi.Bende taktırdım.

taylantay
06/08/2015, 22:31
bu motor lpg ye baya uyumluymus.ne taksanız olur dedıler banada.ben dusunuyorum daha.fazla bınmedıgım ıcın sımdılık beklesın

muzy16
13/08/2015, 23:05
2009 model aracıma atiker taktırmak istiyorum.Bursa otosansitte önerebileceğiniz bir usta var mı?

acs
17/08/2015, 00:26
Bugün itibari ile 135 TL lik LPG ile 750 km yol gittim.Yolun çoğunluğu şehirler arası.Klima da çoğunlukla açıktı.Aracın devri genelde 3000 ile 3500 arasıydı.110 km pek geçmedim.LPG bitip benzine geçene kadar gittim.İlk 20 TL lik LPG yi shell den aldım.Kalanı total den aldım.

Brembo0129
23/08/2015, 09:29
Arkadaşlar, aracım 1.4 fire dynamıc lpg li, aracımda gaz bitmeye doğru kırmızı ışık yanıyor ama uyarı sesi gelmiyor ve benzine geçmeden teklemeye başlayarak istop ediyor, adana 3 tane yetkili AKL servisine götürdüm ama bir çözüm bulamadılar, bilgisayara bağladıklarında bir hata görülmüyor, böyle bir sorun yaşayan varmı ayrıca adana da tavsiye edeceğiniz bir yer varmı?

Brkzkk
23/08/2015, 14:54
Arkadaşlar aracı yeni aldım 2 gün oldu öğrenciyim benzin epey zorlar Ankara'da var mı önerebilceğiniz bi yer ? Aracım 1.4 dualogic ss otomatik vites

acs
16/09/2015, 11:33
Arkadaşlar LPG taktıralı 2 ay oluyor.
Maalesef benim araçta 1500 ile 2500 devir arası tekleme yapmaya başladı.Gaz yada benzin fark etmiyor her ikisinde de bekliyor ve egzozdan çıkan seste boğuk boğuk.Rolantide bile motor çok titriyordu ve sarsıntı yapıyor.LPG taktırınca çok sevinmiştim ama hevesim kursağında kaldı.Dün elektirikçiye gittim,boğaz kelebeğini temizledi.Kare şeklinde motor üzerindeki bobinin yenisini denedi bir işe yaramadı.Bilgisayara bağladı motor teklemesi diye hata mesajı çıktı.Sonra benzin deposuna temizleyici bir sıvı döktük.Bu şekilde benzin ile kullan dedi bakalım benzin bitince tekleme bitecek mi bilmiyorum.Moralim çok bozuk.Tekleme ile ilgili siteden birçok yorum okudum.Çoğunluk lpg taktırınca bu sorunu yaşamış.Sonuç alan yok.LPG taktırınca böyle bir moral bozucu bir sorun yaşayabilirsiniz.Ben bir sonuç alırsan sizlerle paylaşacağım.Yavaş yavaş puntom dan soğuyorum.Derdi hiç bitmiyor.

merzel
16/09/2015, 12:18
Şans işimi bilmiyorum ama ben taktirali yaklasik 20bin km oldu, Allaha şükürler olsun hicbir sorun yasamadim. Tuketimden de oldukca memnunum. S.disi 15krs, izmir s.ici 20 krs yakiyor. Benzinde iken s.ici 45 krs yakiyordu, s.disi ise 30 krs civari idi.

acs
12/10/2015, 12:10
Arkadaşlar benim teklemenin en büyük nedeni yağ değişiminde buji kontrolü yapan beceriksiz ustam yüzünden,bujiyi yerine takarken tırnağı yamultmuş.Bayram arifesinde motor ışığın yandı elektrikçiye gittim.PC ye bağladı motor teklemesi ve birinci piston ateşleme arızası çıktı.Sonra aklıma geldi usta bujiyi takarken düşürmüştü,elektrikçiye söyledim,oda çok yoğundu,ben söktüm.Sökünce buji tırnağının içe doğru yamuk olduğunu gördük.Yeni buji vardı değiştirdik.Motor ışığı kendi söndü.Ama yinede 1000 ile 1500 arası motorda anormal bir sarsıntı var.Rolantide normal çalışıyor.Arada yine düşük devirde bazen tekleme oluyor.Çekişte,süratte,yakıtta herhangi bir problem yok şimdilik.Geçen de motor lambası yine yandı elm 327 almıştım,android telefon ile verileri izliyorum.Yoldayım motor çok ışığın yandı direksiyon ışığın arada yandı söndü hız göstergesi bir aşağı bir yukarı oynadı durdu arada aracı yavaşlattı,hız ibresi 20km altına düşünce city fonksiyonu devreye girdi çıktı direksiyon bir sertleşti bir yumuşadı.Yolda gidilecek gibi değildi.Bursa yolundaydım trafik yoğundu,kenara çektim,aracı telefonda ki torque programı ile motor arızasını yarattım.Arıza kodu çıktı,temizledim normale döndü araç motor arızasını lambası söndü .Ama arıza kodunu yazmayı unuttum.Ne arızası olduğuna bakacaktım.Arkadaşlar elm 327 den alın derim,en azından arızaları görüp silebilirsiniz.LPG de devamlı bir motor arızası oluşacak onu anladım.Tabi bu arızaların çoğu araç lpg li olduğu için olacak.Aracın ECU su tamamen benzine göre işlem yapıyor.LPG kaynaklı motor arızaları ancak sensörler ve ECU nun lpgye göre çalıştırılması ile düzelir.En azından ben böyle bir kanıya vardım.

secferhat
03/12/2015, 11:07
normal atikermi atiker goldmu arkadaslar usta normal takalim dio siz ne dersiniz

comanchee
15/12/2015, 17:11
Arkadaşlar benim teklemenin en büyük nedeni yağ değişiminde buji kontrolü yapan beceriksiz ustam yüzünden,bujiyi yerine takarken tırnağı yamultmuş.Bayram arifesinde motor ışığın yandı elektrikçiye gittim.PC ye bağladı motor teklemesi ve birinci piston ateşleme arızası çıktı.Sonra aklıma geldi usta bujiyi takarken düşürmüştü,elektrikçiye söyledim,oda çok yoğundu,ben söktüm.Sökünce buji tırnağının içe doğru yamuk olduğunu gördük.Yeni buji vardı değiştirdik.Motor ışığı kendi söndü.Ama yinede 1000 ile 1500 arası motorda anormal bir sarsıntı var.Rolantide normal çalışıyor.Arada yine düşük devirde bazen tekleme oluyor.Çekişte,süratte,yakıtta herhangi bir problem yok şimdilik.Geçen de motor lambası yine yandı elm 327 almıştım,android telefon ile verileri izliyorum.Yoldayım motor çok ışığın yandı direksiyon ışığın arada yandı söndü hız göstergesi bir aşağı bir yukarı oynadı durdu arada aracı yavaşlattı,hız ibresi 20km altına düşünce city fonksiyonu devreye girdi çıktı direksiyon bir sertleşti bir yumuşadı.Yolda gidilecek gibi değildi.Bursa yolundaydım trafik yoğundu,kenara çektim,aracı telefonda ki torque programı ile motor arızasını yarattım.Arıza kodu çıktı,temizledim normale döndü araç motor arızasını lambası söndü .Ama arıza kodunu yazmayı unuttum.Ne arızası olduğuna bakacaktım.Arkadaşlar elm 327 den alın derim,en azından arızaları görüp silebilirsiniz.LPG de devamlı bir motor arızası oluşacak onu anladım.Tabi bu arızaların çoğu araç lpg li olduğu için olacak.Aracın ECU su tamamen benzine göre işlem yapıyor.LPG kaynaklı motor arızaları ancak sensörler ve ECU nun lpgye göre çalıştırılması ile düzelir.En azından ben böyle bir kanıya vardım.

akünüz bitmek üzere sanırım.akünüze baktırın

gspunto
26/01/2016, 15:44
izmirde kime yaptırdınız hangi marka lpg ve ne kadara yaptırdınız
tşk.

Tomhanks
19/02/2016, 11:10
2011 model puntom var 2015 temmuzda atiker tüp taktırdım. motor ışığı yakma belasıyla bir süre uğraştım bende. Bursa tomurcuk otoda gazı taktırmıştım yandıkca ışık götürdüm söndürdüler ama yine yandı bu sekilde 3 kere yandık söndürdüler.. en sonunda tayin için geldiğim elazığda toros otogaz var herkese tavsiye ederim. Söktüler taktılar baktılar ayarları yaptılar 0 sıkıntı çok şükür.

Brembo0129
15/04/2016, 15:16
Arkadaşlar öncelikle hayırlı cumalar. 2009 model 1.4 benzinli/ lpg fire dynamic aracım var; tüp göstergesi kırmızı yandığında normalde öten ikaz sesi gelmiyor ve araç benzine geçmeden stop ediyor yani tüp bitince otomatik olarak benzine geçmiyor araçta AKL marka sıralı otogaz takılı yetkili servislere de gösterdim bilgisayarda arıza göstermiyor şuan bir çözüm bulunamadı, Adana da oturuyorum böyle bir arızayla karşılaşan varmı? Adana da tavsiye edeceğiniz bir usta varsa bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Brembo0129
15/04/2016, 23:01
Yok mu yardımcı olacak arkadaş?

Brembo0129
16/04/2016, 12:24
Konu güncel!!

slmnky
18/04/2016, 09:44
normal atikermi atiker goldmu arkadaslar usta normal takalim dio siz ne dersiniz

Bir yıl kadar önce ben de o ikilemde kalmıştım. Atiker bayisi arkadaşımdı. Fire motorlar sorunsuz yıllardır takıyoruz. Neredeyse hiç sorun yaşamadık. FAzladan para vermene gerek yok. Sana Nano fast takalım dedi. Hiç sorun yaşamazsın 500 liran da cebinde kalır dedi. inandım ve taktırdım. Sağolsun 1 yıldır yaklaşık 20.000 yaptım. Filtre değişim ve çay içme dışında yanına uğramadım.

Brembo0129
10/05/2016, 09:51
Arkadaşlar öncelikle hayırlı cumalar. 2009 model 1.4 benzinli/ lpg fire dynamic aracım var; tüp göstergesi kırmızı yandığında normalde öten ikaz sesi gelmiyor ve araç benzine geçmeden stop ediyor yani tüp bitince otomatik olarak benzine geçmiyor araçta AKL marka sıralı otogaz takılı yetkili servislere de gösterdim bilgisayarda arıza göstermiyor şuan bir çözüm bulunamadı, Adana da oturuyorum böyle bir arızayla karşılaşan varmı? Adana da tavsiye edeceğiniz bir usta varsa bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar lpg bitince benzine geçmemenin nedeni map sensöründeki arızandanmış, map sensörünü değiştirince sorun çözüldü.

salihadam
26/05/2016, 10:37
Grande Punto 2009 1.4 active fire aracım için Maslak da ki Çevre Otogaz Hüseyin Kahraman'dan randevu aldım, ctesi günü gideceğim ve nasipse Atiker Gold taktıracağım. Bir sonraki haftada muayenem var, iyi oldu arka arkaya denk gelmesi.
Hayırlısı olsun artık hakkımızda. :)

Fiyat 1500 TL - k kartına 9 taksit.

Ezeldenberi
26/05/2016, 13:12
Salih bey, yeni yakıt sisteminiz şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız kullanmak dileğiyle, uzun kmli tasarruflu sürüşler.

salihadam
28/05/2016, 00:29
Teşekkür ederim Zafer Bey

Brembo0129
31/05/2016, 12:01
Arkadaşlar aracında bosch veya ngk nın lpgli araçlar için özel ürettiği bujileri kullanan varmı ayrıca yorumlarınızı bekliyorum iyi günler ( ngk lpg8 bujisi ve bosch iridyum)

feyzullah
31/05/2016, 18:43
Arkadaşlar aracında bosch veya ngk nın lpgli araçlar için özel ürettiği bujileri kullanan varmı ayrıca yorumlarınızı bekliyorum iyi günler ( ngk lpg8 bujisi ve bosch iridyum)

Lpg montajı yapılırken Bosch marka buji taktılar ama orijinal mi lpg mi bilmiyorum. Yaklaşık 20.000 km oldu sıkıntı yaşamadım.

gorillaz
01/06/2016, 15:51
Arkadaslar Ankara icin işinin ehli özellikle de Atiker ustası aranıyor. Araç yolda giderken stop ediyor ara sıra,canimi sıkmaya başladı bu durum. Referansla gidersem daha iyi olur belki...
Saygılar

Sent from my iPhone using

MKavruk
17/06/2016, 23:40

Merhabalar Kenan Bey,hem bosch hem de ngk iridyum buji kullandım lpg araçlarım için. Ngk farkı bambaşka. Fiyat olarak pahalı olmasına aldanmayın, çok daha uzun ömürlü ve performanslı. Düşük devirlerdeki hissizliği ortadan kalkıyor aracın. otogazburada.com'da piyasadaki en ucuzunu bulabildim. Şimdiden güzel günlerde kullanmanız dileğiyle.

rohan
23/11/2016, 11:45
34284

34285

34286

2014 1,4 fire aracıma Atiker Microfest Taktırdım. Edirne Dilek Otogazda 1 hafta oldu şimdilik memnunum.
Uzun yolda (lpg 2,49 lira iken) km de 18 kuruş yaktı. Şehir içi Şehirlerarası karışık 21 kuruş yaktı.
Gold'un bizim araçlar için gereksiz olduğunu söylendiği kadar da üstün bir teknoloji olmadığını 300 lira fazladan vermeye değmeyeceğini söyledi.

feyzullah
23/11/2016, 20:01
34284

34285

34286

2014 1,4 fire aracıma Atiker Microfest Taktırdım. Edirne Dilek Otogazda 1 hafta oldu şimdilik memnunum.
Uzun yolda (lpg 2,49 lira iken) km de 18 kuruş yaktı. Şehir içi Şehirlerarası karışık 21 kuruş yaktı.
Gold'un bizim araçlar için gereksiz olduğunu söylendiği kadar da üstün bir teknoloji olmadığını 300 lira fazladan vermeye değmeyeceğini söyledi.

Bende atiker gold var fevkalede memnunum. Bizim araçlar için gereğinden fazla lüks bir kit olduğunu bilerek kendim taktırdım. Atikerin fast sistemlerinin de bizim puntolarda sorunsuz çalıştığını, hatta pek çok forum üyesinin 50-60.000 km.'yi problem yaşamadan atlattığını okumuştum. Kit ve tüketim değerleri gayet iyi.

rohan
24/11/2016, 10:50
arkadaşalr lpg konusunda firmalara göre fiyat farkları acaip uçurum.
Ancak benim aracıma aldığım en kaliteli lpg Shell'den sonra opet ve diğerleri..... Shell opete göre 30-40 km daha fazla gidiyor....
Ancak mesela edirnede Shell'de LPG: 2.49 Opette LPG: 2,52 Totalde LPG: 4,42 PO da LPG: 2.46 civarında sizin bulunduğunuz illerde lpg fiyatları nedir?
ve hangi firmadan memnunsunuz?

feyzullah
24/11/2016, 13:49
arkadaşalr lpg konusunda firmalara göre fiyat farkları acaip uçurum.
Ancak benim aracıma aldığım en kaliteli lpg Shell'den sonra opet ve diğerleri..... Shell opete göre 30-40 km daha fazla gidiyor....
Ancak mesela edirnede Shell'de LPG: 2.49 Opette LPG: 2,52 Totalde LPG: 4,42 PO da LPG: 2.46 civarında sizin bulunduğunuz illerde lpg fiyatları nedir?
ve hangi firmadan memnunsunuz?

Benim kanaatim lpgde istasyon farketmez hangisi ucuzsa ondan alırım. Bugüne kadar sıkıntı yaşamadım. Edirnede ağırlıklı olarak totalden alıyorum. Total kartımla birlikte diğerlerine oranla daha uygun fiyata denk geliyor. Bi ara enerjyde ucuzdu ordan aldım hiçbir sorun yaşamadım. En ucuz nerdeyse ben ordayım lpgde farketmiyor. Bir arkadaşım 180.000 km boyunca en ucuz nerdeyse ordan aldı hiçbir sorun yaşamadı ucuz lpgden dolayı.

ethemyigit
24/11/2016, 21:07
Benim kanaatim lpgde istasyon farketmez hangisi ucuzsa ondan alırım. Bugüne kadar sıkıntı yaşamadım. Edirnede ağırlıklı olarak totalden alıyorum. Total kartımla birlikte diğerlerine oranla daha uygun fiyata denk geliyor. Bi ara enerjyde ucuzdu ordan aldım hiçbir sorun yaşamadım. En ucuz nerdeyse ben ordayım lpgde farketmiyor. Bir arkadaşım 180.000 km boyunca en ucuz nerdeyse ordan aldı hiçbir sorun yaşamadı ucuz lpgden dolayı.

bende bıldıgım yerden en ucuz olanını alıyorum bı arkadasımda atiker lpg kiti var karışık fırmalardan alıyordu gecen edırnede kı dedıgınız yerden (energy) lpg yı fullemıs yanıma geldı arac yuksek devıre cıkınca benzıne gecıyordu hatta benzınle gezıyorduk lpg bıtsın dıye ben arada lpg ye alıp dusuk devırde suruyordum sonra bıtınce baska yerden aldık duzeldı buda anımdır .

feyzullah
24/11/2016, 21:13
bende bıldıgım yerden en ucuz olanını alıyorum bı arkadasımda atiker lpg kiti var karışık fırmalardan alıyordu gecen edırnede kı dedıgınız yerden (energy) lpg yı fullemıs yanıma geldı arac yuksek devıre cıkınca benzıne gecıyordu hatta benzınle gezıyorduk lpg bıtsın dıye ben arada lpg ye alıp dusuk devırde suruyordum sonra bıtınce baska yerden aldık duzeldı buda anımdır .

Energy baya ucuzdu o zaman biz iki arkadaş belki 20 depo gaz aldık ordan ayarlarda bile en ufak oynama olmamıştı bakıma gittiğimde. Benim aracımdaki kit atiker gold. Gazda farketmiyor çok ama tabi pislik falan gelmiş olabilir.

rohan
25/11/2016, 09:41

Energy den bir kez lpg aldım. İstasyondan çıktıktan 2 km sonra motor arıza lambası yandı. Ustaya götürdüm fakir karışım arızası çıktı lpg den dedi. Bitirip shellden yakıt aldım arıza lambası söndü....
Ayrca yaklaşık bir depo lpg de 80 km daha az gitti energy den aldığım lpg....

feyzullah
25/11/2016, 09:46
Energy den bir kez lpg aldım. İstasyondan çıktıktan 2 km sonra motor arıza lambası yandı. Ustaya götürdüm fakir karışım arızası çıktı lpg den dedi. Bitirip shellden yakıt aldım arıza lambası söndü....
Ayrca yaklaşık bir depo lpg de 80 km daha az gitti energy den aldığım lpg....

Şimdi fiyatlar aynı diğer petrollerle energyde. Asla gidip energyden gaz almam şuan. Biz depoları fullediğimiz zamanlar piyasaya göre ortalama 30 kuruş ucuzdu. Şuan teb total kartımla totalden başka yerden gaz almam en uygunu orası. Ortalama 2.30'a denk geliyor %5'lik indirimle. Fahiş bir fiyat değil şimdilik. Ben dediğim gibi ayar sorunu yaşamadım hatta bakıma gittiğimde ayarlar çok güzeldi hiç oynama yoktu. Bunda gold kitin de etkisi olabilir bilmiyorum anlık verileri değerlendirerek otomatik ayar yapıyor arıza ışığı yanmıyor.