PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fire Motor için LPG Sistemleri Genel Başlığı

Sayfa : 1 2 3 [4] 5 6 7

femoli
08/07/2010, 09:07
Lpg ile ilgili konuları araştırmadan lütfen konu açmayalım :)

Lpg yapışkan konu budur , ihtiyacı olan arkdaşlarımıza daha iyi yardımcı olmak için konuları lütfen bir düzende tutalım ..

sancak26
22/07/2010, 09:26
arkadaşlar sizde nasıl bilmiyorum ama ben lpg taktırdıktan sonra sık sık motor arıza lambası yanıyor. ve gene yandı.gp de neler oluyor acaba.
ne servis ne lpg taktırdığım yer kesin bişey söylemiyorlar. ben bu arıza lambasıyla yaşamak zorundamıyım acaba. çok canımı sıkıyor bu olay benim.
bi ara gidip lpg taktırdığım yere güzel bi fırça atmayı hatta lpg yi söktürmeyi bile düşünüyorum. sonuçta daha ağır bir faturayla karşılaşmak istemiyorum.

Ceday
22/07/2010, 23:14
arkadaşlar sizde nasıl bilmiyorum ama ben lpg taktırdıktan sonra sık sık motor arıza lambası yanıyor. ve gene yandı.gp de neler oluyor acaba.
ne servis ne lpg taktırdığım yer kesin bişey söylemiyorlar. ben bu arıza lambasıyla yaşamak zorundamıyım acaba. çok canımı sıkıyor bu olay benim.
bi ara gidip lpg taktırdığım yere güzel bi fırça atmayı hatta lpg yi söktürmeyi bile düşünüyorum. sonuçta daha ağır bir faturayla karşılaşmak istemiyorum.
:( fakir karışımdan maalesef arıza lambası yanıyor Ali.

Taktırdığın yer çözümünü bulmak zorunda hiç baktın ilgisiz davranıyorlar kayseride onların ana bayisi var landirenzo onları ara giderilmeyecek bir sorun değil hallederler.

Servise gider söndür dersin onlarda iptal ederler arabada başka bir sorun olur arıza lambası yanmadığından anlayamazsın başına değişik işler alırsın.

Bende baya tırstım arıza lambası yanarmı acaba diye şimdilik birsey yok şükür.

Sıkma canını hallolur.

sancak26
23/07/2010, 09:43
:( fakir karışımdan maalesef arıza lambası yanıyor Ali.

Taktırdığın yer çözümünü bulmak zorunda hiç baktın ilgisiz davranıyorlar kayseride onların ana bayisi var landirenzo onları ara giderilmeyecek bir sorun değil hallederler.

Servise gider söndür dersin onlarda iptal ederler arabada başka bir sorun olur arıza lambası yanmadığından anlayamazsın başına değişik işler alırsın.

Bende baya tırstım arıza lambası yanarmı acaba diye şimdilik birsey yok şükür.

Sıkma canını hallolur.
valla ömer senin yazıklarını okuduktan sonra alpatayı aradım. araç fıat olduğu için zengin yada fakir karışımmı olduğunu bulamayacaklarını, benim fıat servisine götürüp öğrendikten sonra alpataya getirmemi söylediler. nekadar doğru bilemiyorum artık.

ZAK1980
23/07/2010, 11:10
Bu zengın fakır karısımı nedemek arkadaslar.
Halıt abı senın onerılerınden sonra lpg taktırır ısem mocana gıderım dıye dusunuyorum okuduklarımında su sonucu cıkarttım yanılyormuyum Halıt abı mocanda Muslum abı gıbı ısını dort dortluk ve daha sonradan sorun cıkartmayacak sekılde yapıyor

GP COSKUN
23/07/2010, 11:30
Normal Karışım: 1 kg benzin ile 15 kg havanın meydana getirdiği karışıma normal karışım denir.
Zengin Karışım: 1 kg benzin ile 15 kg dan daha az havanın meydana getirdiği karışıma zengin karışım denir.
Fakir Karışım: 1 kg benzin ile 15 kg dan daha çok havanın meydana getirdiği karışıma fakir karışım denir

necipd
31/07/2010, 17:14
motor arıza lambası durup dururkende yanabilir...bende 36 km de yandi 2 servis yapamadı servisin birinde motora giren soketler oksitlenme yapmış çözdüler.
Ben lpg taktırdım marşa basarken uzunca basıyorum öyle alıyor benzideyken böyle bir sorun yoktu bu sorunu yaşayan varmı?romano enjektör

alpaguter
02/08/2010, 23:05
Arkadaşlar tamam siz taktırdınız fakat bende taktırmayı düşünüyorum 100ü gemezsek araçlarınız lpgde ne kadar yakıyor mantıklı ise taktırıcam benimki 210 kuruş yakıyor kmde

denizxyz
02/08/2010, 23:36
arkadasımm hiççç canını sıkma sen o lamba yansın dursun bişey olmuyoooo. bnm skodam vardı 3 sene yandı bişey olmadı.. gidip tüpünn filtresini değiştir 5 10 binde genellikle sorun hallolur.. ben kesinlikle milangazın katkılı lpgsini tavsiye ediyorum. daha uzun km yapıyor ve performansıı daha müthiş artıyorrr... ben 3 gunde 1 depo bitirirdimm tum gazcılardan deneyimim varr.. ayrıca o milangazdan aldığım zamann uyarı yani motor ışığı sönüyordu yemin ederim. ankara 1011 kavsağında ki milangaz..

alpaguter
02/08/2010, 23:53
deniz yücel ne kadar yakıyor aracın memnunmusun peki

zammuray
04/08/2010, 10:17
Deha Oto ile görüştüm. BRC kullanıyor.Montaj dahil 1.900 fiyat çektiler. Motor garantisinin artık olmayacağını ancak diğer parça arızası durumunda garantinin devam edeceğini belirttiler. Tabi bayiden de teyidini almak gerekir diye düşünüyorum. Ancak henüz doğru dürüst cevap alabilmiş değilim.

iso1907
04/08/2010, 18:57
1900 tl ruhsat muayene dahıl fıyatımı öyleyse taktır durma. Ben 1550 lpg ruhsat 200 muameleci muayene 200 e taktırdım. brc. ŞEHİRLER ARASI 142 şehir içi 160 yaktı.ben de cok kararsızdım ama daha öce taktırmadığıma üzüldüm

iso1907
04/08/2010, 19:09
forumun benzın bölümünde 50 tlye 150 km gıttığini yazmış arkadas bense 50 tlye 277 km gıtttım

zammuray
04/08/2010, 22:10
Ruhsat ve muameleci extra olacak.
1.900 + 400 gibi düşünmeliyim bu durumda

Açıkçası fiyat yüksek. 2. düşündüren konu da garantinin bozuluyor olması...

Birkaç gün içinde kararımı verip ben de keşke daha önceden taktırsaydım , X TL ile 500 bilmem kaç km yol yaptım diyebilmek istiyorum:punk0000:

krakercocuk
04/08/2010, 22:15
zavoli kullanmıstım fıre motorda cok memnun kalmıstım

PNT 34
05/08/2010, 11:08
ATİKER yeterli geliyor arabalarımıza..
1000 tl ye taktırın hiç düşünmeyin..
43 lt ile 510 km yol yapıyorum şehiriçi...
işlemleride kendiniz yaptırın. muameleceyi filan gerek yok..200 tl bir ücret çıkar o da..
1200 tl yi 10 aya bölerseniz 10 ay süresince benzinle gittiğiniz kadar ücret ödemiş olursunuz..10 aydan sonra bedavaya gezmeye başlarsınız..
ne kadar erken taktırırsanız o kadar kârdasınız..hiç düşünmeden taktırın...

toggykaya
06/08/2010, 01:15
dün kemerden ankaraya geldim.. toplamda 600 km yolu 93 liralık gazla gittim.. 120-130 km nin altına hiç düşmedim.. yolların izin verdiği maksimum hızlarda gittim.. hangi marka olursa olsun hiç düşünmeyin taktırın lpgyi.. benden söylemesi ;)

Ceday
09/08/2010, 20:07
Ben Eskişehir-Ankara arası toplamda 450km yol yapıp test ettim 100km hızı geçmedim sehirler arası 30lt. yaktı oda 60 lira yapar gayet başarılı. 875 lira peşin verdim 45 lira ruhsat 25 lira sızdırmazlık toplam 950 diyelim maliyetine.

Lpg kitiyle toplam 5000 km yaptım km de şehir içi veya dısı fark etmez 10 kuruş kar ettiriyo toplamda 500 lira kar etmişim bir 5000 daha yaparsam parasını çıkarcak ondan sonra kara geçecek.

İyi bir usta ve atiker tavsiye ederim bizim arabalarımızla gayet stabil çalışıyor.

zammuray
11/08/2010, 13:11
İstanbul için kiti taktıntan sonra sorun yaşamadığınız memnun kaldığınız iyi usta kontak bilgisi paylaşmanızı rica ederim.

iso1907
19/08/2010, 18:41
taktırında ne olursa olsun yoksa benzınle zor bınılır artık

pdr42
19/08/2010, 22:24
her daim soyledik soyluyoruz markaya deil ustaya bakıııııııııııın

denizxyz
20/08/2010, 01:50
takip edemiorum amaa sanırım garantimiz kayboluyoo acaba dualogiz garanti kapsamı dışında kalıo mu?_?_?_

msyasak
21/08/2010, 01:41
iki gün önce brc taktırdım.şuan çok iyi.

Du Hast
21/08/2010, 03:44
atiker için anakarada gün otogaz tavsiye ederim.
alfaya uyguladık memnunum şu ana kadar..

suvari_84
21/08/2010, 08:39
ben en kalitelisi brc . bende atiker kullanıyorum çıkarmadığı sorun kalmadı zaten bizim araçlar hassas bu konuda atikerin bazı ürünleri acayip sorun çıkarıyor ama brc de bu sorunlar minimum yani benim ikinci bir şansım olsa paradan kaçmaz brc taktırırdım :)

emresan87
22/08/2010, 14:50
Ben de 2 gün önce atiker taktırdım, nazar değmesin şu ana kadar gayet memnunum... Önceki sayfalarda biraz üstünde durulmuş ama bişey merak ediyorum, hangi istasyonlardan hangi marka gaz alıyorsunuz?? Neden katkılı tavsiye edilmiyor? Şu markayı kesinlikle almayın, o marka gaz yüzünden çok sorun yaşadım diyen var mı???

denizxyz
26/08/2010, 01:52
ben o aracımı sattım 12 krş yakıyodu... şimdi g p aldım onada taktırmayı düşünüyorum amaa para bulamıorum arbaya cok borclandık sanırım. taktırısam o aldığım yerden başke yerden almam kim ne dersin desin..

sancak26
26/08/2010, 14:33
arkadaşlar benim gp landironzi marka lpg sistemi ile sehirdışı 164 krş yakıyor bana biraz fazla geldi sizcede biraz fazla değilmi. eğer öyleyse hemen baktırayım.

msyasak
26/08/2010, 22:20
bence fazla ama çok ta fazla değil.tabiki değerlere bakman en doğrusu. ben tüp taktırdığımda şehir içi 170-180krş uzun yolda 150krş yakarsın demişlerdi.

denizxyz
27/08/2010, 00:36
Benim Atiker şeytan kulağına kurşun lamba mamba yakmadı hiç. En ufak da sorun yaşatmadı henüz. Kuzende Ford Focus var, 3 senedir Atiker kullanıyor bir kere bile arıza lambası yanmadı onun da. 3 senede toplam 45000 km filan yaptı. Hala da kullanıyor en ufak bir sorun yaşamadı.

nerede taktırdınız acabaaaa?_?_ teşekkurler..

denizxyz
27/08/2010, 00:39
Selam arkadaslar

valla gözünü seveyim atikerin ve lpg nin ankara-kayseri 24 litreye gittim.. (340 km ) 24 litre *1.74 = 41.76 tl ye ml oldu.. 4 kişi için mükemmel bir ekonomi geldi bana...
benzinlide gitse idim en azından 67.500 verecektim..
herkese öneririm.

nerede taktırdınız acaba teşekkurler..

sancak26
27/08/2010, 09:18
bence fazla ama çok ta fazla değil.tabiki değerlere bakman en doğrusu. ben tüp taktırdığımda şehir içi 170-180krş uzun yolda 150krş yakarsın demişlerdi.
banada şehir dışı 140-150krş arası yakarsın demişlerdi. ama olmuyor ne yaptıysam 166 dan 164 krş a düştü. komik:)

msyasak
27/08/2010, 11:12
klima açıyorsan etkisi olabilirmi acaba?

sancak26
27/08/2010, 14:25
tabi bu sıcaklarda klima hep açık oluyor.

Ceday
27/08/2010, 19:23
Ali normal bu yakıt değerlerin bende hemen hemen aynı yakıyorum, klima çalısıyor ve sanmıyorum sürekli 90 100 arası yol aldıgını sıkıntı yapma bunu fazla.

Şu senin arıza lambasını ne yaptın ? hala yanıyormu ?

PNT 34
28/08/2010, 08:49
Ben de 2 gün önce atiker taktırdım, nazar değmesin şu ana kadar gayet memnunum... Önceki sayfalarda biraz üstünde durulmuş ama bişey merak ediyorum, hangi istasyonlardan hangi marka gaz alıyorsunuz?? Neden katkılı tavsiye edilmiyor? Şu markayı kesinlikle almayın, o marka gaz yüzünden çok sorun yaşadım diyen var mı???

opetten alma da nereden alırsan al...pogaz tavsiye ederim..

denizxyz
02/09/2010, 13:19
Arkadaşlar bu konu öylee dallanıp budaklanmış kiii artıkk bulamıyorum Ankarada neredeee yaptıracağım ben atiker sıralısını önerdiğiniz yeree gideyim artık çünkü kabak tadı verdi...

sancak26
04/09/2010, 02:57
Ali normal bu yakıt değerlerin bende hemen hemen aynı yakıyorum, klima çalısıyor ve sanmıyorum sürekli 90 100 arası yol aldıgını sıkıntı yapma bunu fazla.

Şu senin arıza lambasını ne yaptın ? hala yanıyormu ?

ömer arıza lambası kafasına göre takılıyor bazen yanıp sönüyor. beni asıl kızdıran alpatanın aracın fiat sorunu biz bulamayız bizde sistemi yok siz sorunu bulun biz çaresine bakalım demeleri. 2 yıl garanti verirken iyiydi. ama ilk fırsatta alpataya bi uğrayacağım.

guven_ogun
04/09/2010, 14:11
Arkadaşlar bu konu öylee dallanıp budaklanmış kiii artıkk bulamıyorum Ankarada neredeee yaptıracağım ben atiker sıralısını önerdiğiniz yeree gideyim artık çünkü kabak tadı verdi...
gersanda çöl otomotiv var,brc'de takıyor atikerde.
ben palioma atiker taktırdım ve çok memnunum,işçiliği çok hoşuma gitti.
telefon numarasını pm olarak atıyorum...

PROTOS
13/09/2010, 16:16
Bugün servise gittim 0 aldığım GP'ma lpg taktırmak için, gerek servis gerekse aradığım Fiat Çağrı merkezi aynı cevabı verdiler. Lpg takılırsa sadece motor değil, aracımın tamamen garanti dışı kalacağını söylediler.

Benim anlamadığım aynı motorun kullanıldığı Albea'lar, Lpg takınca garanti dışında kalmıyor. Linea ve aynı motorun kullanıldığı Evo larda garanti dışında kalmıyor. Bence burada çok büyük bir haksızlık var, ya o araçlar garanti dışında kalsın, yada bizim araçlarımız garanti kapsamında kalsın.

Şahsen ben bununla ilgili yasal bir çözüm olurmu olmazmı onu araştıracağım. Eğer varsa gerekirse Fiat'ı yapmış olduğu haksızlıktan dolayı dava etmeyi düşünüyorum.

sancak26
15/09/2010, 10:19
Bugün servise gittim 0 aldığım GP'ma lpg taktırmak için, gerek servis gerekse aradığım Fiat Çağrı merkezi aynı cevabı verdiler. Lpg takılırsa sadece motor değil, aracımın tamamen garanti dışı kalacağını söylediler.

Benim anlamadığım aynı motorun kullanıldığı Albea'lar, Lpg takınca garanti dışında kalmıyor. Linea ve aynı motorun kullanıldığı Evo larda garanti dışında kalmıyor. Bence burada çok büyük bir haksızlık var, ya o araçlar garanti dışında kalsın, yada bizim araçlarımız garanti kapsamında kalsın.

Şahsen ben bununla ilgili yasal bir çözüm olurmu olmazmı onu araştıracağım. Eğer varsa gerekirse Fiat'ı yapmış olduğu haksızlıktan dolayı dava etmeyi düşünüyorum.
benim aracın garantisi bitmedi henüz. artı olarak 2 yılda uzatılmış garantisi var. yani 2014 e kadar garantili.
lpg taktırdıktan sonra 3-4 kez gittim birmota. garanti kapsamında bütün bakımlarını yaptırdım. hopörlör değiştirttim. zaten kendileride söylüyor. motor hariç diğer bütün aksamları garanti kapsamında diye.
ama eksozdan gelen sesi lpg den kaynaklı diye yapmadılar. onuda lpg yi taktırttığım yerde halledeceğiz artık. sonuçta lpg nin de garantisi var.

PROTOS
16/09/2010, 14:53
benim aracın garantisi bitmedi henüz. artı olarak 2 yılda uzatılmış garantisi var. yani 2014 e kadar garantili.
lpg taktırdıktan sonra 3-4 kez gittim birmota. garanti kapsamında bütün bakımlarını yaptırdım. hopörlör değiştirttim. zaten kendileride söylüyor. motor hariç diğer bütün aksamları garanti kapsamında diye.
ama eksozdan gelen sesi lpg den kaynaklı diye yapmadılar. onuda lpg yi taktırttığım yerde halledeceğiz artık. sonuçta lpg nin de garantisi var.

Aracın Grande Punto'mu acaba ? , sonuçta bana söyledikleri aynen yukarıda yazdığım gibi. Sadece motor çıksa garantiden razıyım ama tamamen garanti kapsamı dışında kalacağını söylediler nedense.

Yazdığım başvuruya döndüler, motor ve şasi numaramı istediler, gerekli merciler tarafından incelenip geri dönüş yapılacağını bildirdiler. Bakalım sonuç ne çıkacak ama bu işin peşini bırakmaya niyetim yok. Kocaman bir haksızlık var ortada.

ilkerbasbuga
16/09/2010, 20:09
Arkadaşlar Bursa da aracın garantisini bozmadan LPG takan FİAT baisi biliyor musunuz?

sancak26
17/09/2010, 11:22
Aracın Grande Punto'mu acaba ? , sonuçta bana söyledikleri aynen yukarıda yazdığım gibi. Sadece motor çıksa garantiden razıyım ama tamamen garanti kapsamı dışında kalacağını söylediler nedense.

Yazdığım başvuruya döndüler, motor ve şasi numaramı istediler, gerekli merciler tarafından incelenip geri dönüş yapılacağını bildirdiler. Bakalım sonuç ne çıkacak ama bu işin peşini bırakmaya niyetim yok. Kocaman bir haksızlık var ortada.

Araç: GP Fire Active 1.4 8V 77Bg.
Tip: 5 Kapı
Renk: Egzotik Kırmızı

inşallah güzel bir sonuç alırsında. lpg taktırınca motor garantiside devam eder.

PROTOS
17/09/2010, 23:31
Daha fabrikadan cevap gelmeden aracım motor arızası verdi, 1900 km'de daha, olacak iş değil. Fabrikadan tamam lpg taktırabilisiniz, sadece motor granti dışında kalacak deseler ne yapacağım ben. Gözüm fena halde korktu, sözde 0 araba aldık başımıza gelene bakın. Mecburmuyum km'de 35 kuruş yakmaya ayda 1000tl ve üstü yakıt masrafı yapmaya. Pişman oldum ya arabayı aldığıma, keşke dizel bir araç alsaymışım.

pdr42
18/09/2010, 00:15
bu araalar motor arızası cok forumda hayırdır insallah bence lpg yi erteleyin

yolcu27
18/09/2010, 08:41
Daha fabrikadan cevap gelmeden aracım motor arızası verdi, 1900 km'de daha, olacak iş değil. Fabrikadan tamam lpg taktırabilisiniz, sadece motor granti dışında kalacak deseler ne yapacağım ben. Gözüm fena halde korktu, sözde 0 araba aldık başımıza gelene bakın. Mecburmuyum km'de 35 kuruş yakmaya ayda 1000tl ve üstü yakıt masrafı yapmaya. Pişman oldum ya arabayı aldığıma, keşke dizel bir araç alsaymışım.

lpg kitini nereye taktırdıysanız bir gösterin belki lpg den kaynaklanıyordur.

PROTOS
18/09/2010, 09:44
lpg kitini nereye taktırdıysanız bir gösterin belki lpg den kaynaklanıyordur.

Teşekkür ederim, ama ben daha takdırmadım ileride taktırmayı düşünüyordum.

yolcu27
18/09/2010, 17:32
atiker 990 tl ye haftaya bugun tüpleniyorum hade hayırlısı cok merak ettim izlenimlerimi sizlerle paylasacagım.

aytuga
19/09/2010, 22:45
merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmamıştım başıma gelen bir olayla bilgilendireyim dedim...

bayramdan önce 58.000 km de , brc kit ile 30.000 .km de 15.000 per.bakım için karabağlar brc ye bakıma gittim, 60-tl ile filitre bakım yapıldı,bilg. ile ayar yapıldı...

ertesi gün yola çıktım 3. 4. vitesle araba sollamaya kalktığımda araba teklemeye ve gaz yememe ye başladı, köklediğimde gaz yemedi, ayağımı çektiğimde gaz yedi...
daha sonrasında tekleme yaptı , benzinde problem olmadı , gazda böyle yaptı,

daha sonra durarak 2. viteste yüklendim aynısını yaptı...
ertesi gün bayram olduğu için götüremedim, ama ertesi gün kendi kendine düzeldi, 4 gün sonra götürdüm, brc deki adamlar gazda problem yok, kafasını motora yaklaştırdı "dinledi" motoru ve bu araç 57.000 de aracın buji aktarım kablolarını değiştir , birdaha yapmaz bu problemi dedi...

gittim poyraza 140 lira ile değiştirdik kiti... şimdilik problem yok... hayırlısı bakalım..
ama eski kiti saklıyorum, aynı problem olursa , o eski kitleri ne yapacağımı arkadaşlara sorucam... :)

bilginize...

PROTOS
21/09/2010, 20:41

Fiat'tan bugün dönüş yaptılar. GP aracıma LPG taktırmam sonucunda, aracımın garanti kapsamından çıkmayacağını bildirdiler. Motorla ilgilide LPG den kaynaklı bir arızası olması durumunda, bu arızanın garanti kapsamında olmayacağını, LPG'den kaynaklanmayan motor arızalarının ise garanti kapsamında kalacağını belirttiler.

Yanlız gelen aramanın bilinmeyen bir numaradan yapılmasını garipsedim biraz. Sonuç olarak iki farklı cevap aldım Fiat' tan, buda beni çelişkili bir durumda bıraktı. Tekrar görüşüp bugün yapılan açıklama doğrultusunda, mümkünse kurumsal mail adreslerinden, bana e-posta olarak cevap vermelerini rica edeceğim. Sanal ortamda da olsa yazılı bir açıklama çok daha tatmin edici olacaktır.

yolcu27
09/10/2010, 22:20
Fiat'tan bugün dönüş yaptılar. GP aracıma LPG taktırmam sonucunda, aracımın garanti kapsamından çıkmayacağını bildirdiler. Motorla ilgilide LPG den kaynaklı bir arızası olması durumunda, bu arızanın garanti kapsamında olmayacağını, LPG'den kaynaklanmayan motor arızalarının ise garanti kapsamında kalacağını belirttiler.

Yanlız gelen aramanın bilinmeyen bir numaradan yapılmasını garipsedim biraz. Sonuç olarak iki farklı cevap aldım Fiat' tan, buda beni çelişkili bir durumda bıraktı. Tekrar görüşüp bugün yapılan açıklama doğrultusunda, mümkünse kurumsal mail adreslerinden, bana e-posta olarak cevap vermelerini rica edeceğim. Sanal ortamda da olsa yazılı bir açıklama çok daha tatmin edici olacaktır.

son drum nedir taktırdınızmı kitinizi ? yoksa önceki mesajları okumadım taktırmıymışdınız?

emay454545
30/10/2010, 18:11
Arkadaşlar sıfır alacağım 2011 dualogic 1.4 fire dynamic evo için LPG düşünüyorum bu şekilde kullanan var mı acaba...

PROTOS
30/10/2010, 22:07
Arkadaşlar sıfır alacağım 2011 dualogic 1.4 fire dynamic evo için LPG düşünüyorum bu şekilde kullanan var mı acaba...
Yaklaşık 10 gün oluyor ben taktıralı, şu anda çok memnunum. Çekişte bir azalma hissetmedim, belki vardır ama ben farketmedim. 0.350 kuruş yakıyordum, LPG den sonra 0.200 kuruşa düştü.

emay454545
02/11/2010, 00:46
Teşekkür ederim arkadaşım otomatik olması sorun çıkarmaz herhalde değil mi.

ZAK1980
02/11/2010, 01:23
Arkadaslar bır sorum var sıze ,
aracımın ılk muayenesı 2012 yılında ben bu sene lpg taktırsam LPg yı ruhsata ısletsem yıne bu sene 2010 yılında lpg den oturu muayeneye gıdermı arac yoksa 2012 demı gıderim

PROTOS
02/11/2010, 06:36
Teşekkür ederim arkadaşım otomatik olması sorun çıkarmaz herhalde değil mi.
LPG otomatik vitesi etkilemez.

Ceday
02/11/2010, 23:38
Arkadaslar bır sorum var sıze ,
aracımın ılk muayenesı 2012 yılında ben bu sene lpg taktırsam LPg yı ruhsata ısletsem yıne bu sene 2010 yılında lpg den oturu muayeneye gıdermı arac yoksa 2012 demı gıderim
LPG taktırdığın zaman fatura kesim tarihinden sonraki 1 ay içerisinde ruhsata işletmen gerekir.
Ruhsata işletmek içinde muayene yaptırman lazım.
Mecburen muayeneye gireceksin muayeneye girdiğin tarihten itibaren 2 yıl daha onaylanacak.

Lpg taktırdığın yerden 4 sayfa projre verecekler onları alacaksın (projelerinde dikkat et her sayfada kaşe mühür olsun)
söförler odasından Ek-1 belgesi doldurtacaksın
yeni tarihli sigorta
2 adet ruhsat yaprakların
3 yaşı aşmışşa aracın eksoz emisyon kartın (trafiğe çıkış tarihinden itibaren hesapla) (bu belgelerle Tüv e gidiyosun)

Muayeneden sonra Trafik tescil ruhsatın sadece 1 yaprağını değiştirirse 46 lira ikisini değiştirise 108 lira ödeyeceksiniz 5 lirada Ek-1 e verirseniz hesabı yapın işte :)

10000 km dir atiker lpg kullanıyorum memnun ve rahatım yemişim dizelini.

celalyigit
04/11/2010, 10:10
Gaziantep'te GP'ye lpg taktıran var mı?

celalyigit
16/11/2010, 21:31
Merhabalar. Aracıma Atiker LPG taktırdım. Kullanan arkadaşlardan gösterge konusunda bilgi almak istiyorum. Litresi 1.210dan 50 TL lik gaz aldım. kırmızı ışık hemen yandı, şu an toplam 145 km oldu. Gazde iken sinyal vermeye başladı (sanırım gaz bitiyor), ve yeşil ışık yanıp sönmeye başladı. Şu anda hala gazda mı? Gaz bitince herhanbi bir ışık yanıyor mu? Benzinde olduğunu nasıl anlarım, teşekkürler.

disconnected
16/11/2010, 21:51
Merhabalar. Aracıma Atiker LPG taktırdım. Kullanan arkadaşlardan gösterge konusunda bilgi almak istiyorum. Litresi 1.210dan 50 TL lik gaz aldım. kırmızı ışık hemen yandı, şu an toplam 145 km oldu. Gazde iken sinyal vermeye başladı (sanırım gaz bitiyor), ve yeşil ışık yanıp sönmeye başladı. Şu anda hala gazda mı? Gaz bitince herhanbi bir ışık yanıyor mu? Benzinde olduğunu nasıl anlarım, teşekkürler.

merhaba lpg tuketimi bikac depodan sonra dusmeye baslar.. ilk taktirdigimda benimde cok tuketiyordu fakat su an cok memnunum...

gosterge konusuna gelince; maalesef gostergeler cokta saglikli bilgilendirmiyor.. mesela benim depom 60 lira civarinda doluyor, kirmizi isik yandiginda tekrar doldurursam, ancak 30-35 liralik gaz alabiliyorum..

fakat yesil isik yanip sonmesi arac lpgye gecerken oluyor, lpgye gecince yesil isik sabit yanar... lpg tamamen bitince sesli ikaz verir...
birara benimde seyir halindeyken yesil isik yanip sonmeye basliyordu ve birturlu sabit yanmiyordu... kontagi kapatip tekrar calistirinca duzeliyordu kafasina gore, ama bu arada yesil yanip sonerken arac benzinde gittigi icin benzin tuketiyordu.. servise goturdum.. lpg'nin isi musuru ariza yapmis, aracin yeterli sicakliga ulastigini anlayamadigi icin surekli yesil isik yanip sonuyormus ve o yuzden gaza gecis yapmiyormus... garantiden o parcayi degistirdiler ve o gunden beri hicbir sorun yasamadim.

sel80
02/12/2010, 02:28
merhaba arkadaşlar bende aracıma lpg taktırmayı düşünüyrum bursa da tavsıye edebıleceğinız işinın ehlı usta varmı ve hangı markayı tavsıye edıyorsunuz teşekkurler...

pdr42
07/12/2010, 20:02
bursayı bilmem ama konyada akgunler otogaz bu işi iyi yapıyor.

alpercabuk
08/12/2010, 14:00
Araç lpg sarfederken range/menzil benzin kullanıyormuş gibi algılayıp aşagıya dogru azalıyor boyle bı sorunla karsılasan arkadas varmı acaba daha once yazılıp cozumlendı ıse kusura bakmayın ıstemeden form kırlılıgı yapmıs olabılırım.

pilotender
08/12/2010, 14:24
Araç lpg sarfederken range/menzil benzin kullanıyormuş gibi algılayıp aşagıya dogru azalıyor boyle bı sorunla karsılasan arkadas varmı acaba daha once yazılıp cozumlendı ıse kusura bakmayın ıstemeden form kırlılıgı yapmıs olabılırım.

Araç LPG li ise, ilk çalıştırmada motor 40 derece ısıya ulaşıncaya kadar benzin sarfedeceği için benzin deposu göstergenizin günler geçtikçe azalması normaldir. Yol bilgisayarındaki menzil göstergesi de depoda kalan benzine oranla tabi ki düşecektir. Ancak, deponuzda benzin mevcutken yol bilgisayarı daha düşük bir değer göstermez. Göstermez derken, en azından bizim puntolarımızda bu sorun olmuyor. Mesela Citroen veya peugeot araçlarda depodaki benzin bitmediği halde, aracın benzinle ilerlediğini farzeden yol bilgisayarı, yakıt dolumu gerekli mesajı veriyor. Bizim puntolarda böyle bir sorun olmuyor.

Rough
15/12/2010, 11:52
selam arkadaşlar

bu son zamlardan sonra lpg % kaç tasarruflu acaba hesaplayan varmı

yada son zamanlardan sonra benzinde ve gazda ne kadar yakıyor yazarsanız sevinirim

kuhi
20/12/2010, 16:32
sizin araçlarda da rölantide sallanma problemi var mı? özellikle lpg de benim araç rölantide sallanıyor.

Benim araç da rölantide sallanıyordu kalp atışı gibi ustaya gösterdim bujileri değiştirdi ve sorun çözüldü :)

yolcu27
24/12/2010, 10:01
Gaziantep'te GP'ye lpg taktıran var mı?

celal bey gp ve evo ya 1.4 fire olarak gaziantep brc atiker yetkili servisi myoto tarafından atiker lpg kiti takıldı ve çok memnun kalındı(evo bende). abimin astrasına brc taktırdık oda son derece memnun kaldı. gidince internetten tavsiye ettiler puntoya astraya takmışsınız derseniz hatırlarlar zaten.

1 cümleyle myoto yu anlatın deseler.

10 numara işçilik 10 numara memnuniyet. derim

ZV 007
28/12/2010, 00:01
selam arkadaşlar

bu son zamlardan sonra lpg % kaç tasarruflu acaba hesaplayan varmı

yada son zamanlardan sonra benzinde ve gazda ne kadar yakıyor yazarsanız sevinirim
Aslında benzine de zam geldilpg yede.ama lpg bariz arttı.ee havalarda soğuduu.kullanıma gör değişiir tabi ama forumdaki arkadaşklardfa katılırsa daha iyi bi sonuç çıkar

tuncaykcd
29/12/2010, 23:08
aracım 22 günlükken lpg taktırdım. çorumda özençlere adamlar bu işi gerçekten çok iyi biliyor. muayeneyide normal zamanında yaptıracam fatura proje ozamana kesilecek. brc marka 1500 e taktırdım . Araç resmen kokluyor ve allaha şükür hiç bir sorunu yok.

atilim karaman
30/12/2010, 07:06
arkadaşlar bende atikerin ecu yu italyan aeb firmasına yaptırdığı went gazı taktırtım dün daha çok deneme fırsatım olmadı ama gerçekten iyi bir alete benziyor.

blk_hakan
30/12/2010, 08:42
Hayırlı olsun hocam inşallah memnun kalırsın malum benzin artık lüx oldu,bende düşünüyorum evo ya bakalım daha araştırmadım ama atikerde karar kılıcam bende herhalde.

atilim karaman
30/12/2010, 15:39
bence atikerin italyan üretimi olan went gazı seç 1200 tl memnun kalırsın

gokhanyildirimcom
30/12/2010, 21:29
hayırlı olsun bende taktırmaya karar verdim ama nedir ne değildir hiç bilgim yok arkadaşlar tecrübenizi aktarırsanız sevirim 4 lira vercek gücüm yok doğrusu

Ziyaretci046
30/12/2010, 21:49
arkadaşlar bence lpg seçiminde her zaman söylerim servis seçeneği bol olan markaları taktırın yarın gaz filtresi değiştirmek veya ayar yaptırmak için sıkıntı yaşamayın

zavoli atiker brc lovato aldesa taktırın adı sanı duyulmayan markaları taktırıp da üzülmeyin

brave
30/12/2010, 23:47
ben milano taktırdım taktırtığıma hatta taktırdıpma pişman oldum aldığım dunden beri sorunları bitmedi arabanın...

lewoow
03/01/2011, 14:22
Arkadaşlar bende teleflex marka lpg kiti taktırmaya karar verdim. Forumdaki yazılarıda değerlendirince, özelliklede bora arkadaşımızın araştırmaları bana bu ürünü tercih etmemi sağladı diyebilirim. Ankara Türkiye distribütörlüğü ile yaptığım konuşma sonrası İzmir'e 2-3 ay içinde tesislerini kuracaklarını ve kendi mühendis ile ustalarının geleceklerini söylediler. İzmirli arkadaşlarlada bu bilgiyi paylaşmak istedim. Yoksa Ankaraya gitmeyi düşünüyordum. Bana söylenen yıl sonu fiyatı 2000tl'dir, bu arada.

m_cevik
03/01/2011, 21:24
Arkadaşlar fire motora sahip olan gp ,punto evo sahibi değerli forum üyeleri,kafanızda lpg yi büyütmeyin,sıkıntı yaşarmıyım diye düşünmeyin.Kendi bulunduğunuz ilde müşterilerini memnun eden sağlam bir usta bulun sonra taktırın atikeri motorsiklete biner gibi binin derim aracınıza,benzin olmuş 4TL aman efendim lpg taktırıpda sorun yaşıyacağıma benzinli binerim devri geride kaldı,artı fire motorlar o kadar uyumlu ki lpg ye anlatamam.Ne bir sorun olur ne bir dert 20 TL lik gazla şu kış gününde 150km yaparsınız,arkanıza bakmazsınız.

nerhal61
04/01/2011, 10:00
Ben de bu hafta lpg taktıracağım .
Yer : Ankara
Firma : Mocan Otogaz
Kit : BRC My10
Bu 3. montajım (Daha önce de 2 aracıma burada taktırmıştım ve cok memnundum)

yolcu27
04/01/2011, 10:37
Ben de bu hafta lpg taktıracağım .
Yer : Ankara
Firma : Mocan Otogaz
Kit : BRC My10
Bu 3. montajım (Daha önce de 2 aracıma burada taktırmıştım ve cok memnundum)

çok iyi bir tercih fiyat ne verdiler belli olmuyor fiyatlar değişebiliyor. ama sanki my07 takıyorlardı bizim araçlara yanlış hatırlamıyorsam.

SUADOW
14/01/2011, 11:25
Son zamlardan sonra LPG konusunu düşünmeye başladım. Ancak aracım 2011 1,2 65 Hp. şu an 7.000 Km'de... LPG taktığımda aracı Garantiden çıkartmış olacağız. Bu durumda LPG taktırsam sıkıntı yaşarmıyım? Hangi Kit'i tercih etmeliyim? Daha önceki aracımda 7 yıl TARTARİNİ marka kit kullanmıştım, hiç sorun yaşamadım. Ancak Araştırdığım kadarıyla Puntolar BRC, ATİKER, LANDRENZO takmışlar yada bu markalar tercih ediliyor. 1,2 motor'a LPG takan, kullanan yada fikri olan varsa paylaşmasını rica edeceğim. Bir de LPG takıldıktan sonra ruhsat değişecekmiş ne kadar para harcanıyor? Aracın muayenesi 2013'e kadar, LPG dönüşümü yaptığım taktirde muayene konusu nasıl olacak? En yakın zamanda LPG dönüşümü yapmayı düşünüyorum...
Teşekkürler.
Suat...

yolcu27
14/01/2011, 11:35
Son zamlardan sonra LPG konusunu düşünmeye başladım. Ancak aracım 2011 1,2 65 Hp. şu an 7.000 Km'de... LPG taktığımda aracı Garantiden çıkartmış olacağız. Bu durumda LPG taktırsam sıkıntı yaşarmıyım? Hangi Kit'i tercih etmeliyim? Daha önceki aracımda 7 yıl TARTARİNİ marka kit kullanmıştım, hiç sorun yaşamadım. Ancak Araştırdığım kadarıyla Puntolar BRC, ATİKER, LANDRENZO takmışlar yada bu markalar tercih ediliyor. 1,2 motor'a LPG takan, kullanan yada fikri olan varsa paylaşmasını rica edeceğim. Bir de LPG takıldıktan sonra ruhsat değişecekmiş ne kadar para harcanıyor? Aracın muayenesi 2013'e kadar, LPG dönüşümü yaptığım taktirde muayene konusu nasıl olacak? En yakın zamanda LPG dönüşümü yapmayı düşünüyorum...
Teşekkürler.
Suat...

ben 1.4 fire kullanıcısı olarak tercihimi atikerden yana yaptım. çok kararsızdım fakat araştırmalarım sonucunda bizim fire motorlara brc de atiker de uyum sağlıyormuş bu kanıya vardım ve iyiki de taktırmışım çok memnunum önemli olan takan usta. 1.2 lerde lpg ye daha rastlamadım. Eğer lpg taktırırsanız ruhsata işletmek için gerekli olanlar

- Sızdırmazlık raporu 25 TL
- muayne 120 150 arası birşeydi hatırlamıyorun
- ek 1 mi 2 mi ne belgesi olması lazım 3 adet her birini 5 TL ye almıştım ben.
- birde ruhsatınız yeni olan çiplilerden değilse 2 yaprak değişir 110 lira yok çiplilerden se 1 yaprak değişir 55 lira.

bana tam 300 liraya gelmişti ruhsata işletme.

pişmanım ama daha önce taktırmadığıma

bunu tuttum :D

Rough
15/01/2011, 11:00
11758

11759

arkadaşlar ben yeni lpg taktırdım ve takdırdıktan sonra böyle ikaz lambası yada buna benzer bi sorunla karşılaşan oldumu acaba??

yolcu27
15/01/2011, 14:06
11758

11759

arkadaşlar ben yeni lpg taktırdım ve takdırdıktan sonra böyle ikaz lambası yada buna benzer bi sorunla karşılaşan oldumu acaba??

illa ki vardır lpg sonrası arıza lambası ile sorun yaşayanlar.
bence montajdan kaynaklanıyor taktırdığınız yere bir gösterin derim. benimde fire motor kit atiker fakat arıza lambam hiç yanmadı

Rough
15/01/2011, 19:29
taktırır taktırmaz olmadı aradan zaman geçince oldu ve bende birmota gittim emisyon ikazı vermiş dediler ama sadece ikaz lambasını yakmış herhangi bi arıza yokmuş.. acaba benden başka birinin de başına geldimi geldiyse ne yaptı onu merak ediyorum

SUADOW
16/01/2011, 09:41
LPG dönüşümü yapan yere sormalısınız... Bence ikaz lambası sürekli yanmamalı. araçta daha sonra motor kaynaklı bir sıkıntı çıkar ve lamba sürekli yandığından farketmeyebilirsiniz...

Rough
16/01/2011, 13:34
LPG dönüşümü yapan yere sormalısınız... Bence ikaz lambası sürekli yanmamalı. araçta daha sonra motor kaynaklı bir sıkıntı çıkar ve lamba sürekli yandığından farketmeyebilirsiniz...

birmottaki yetkilide bidaha geldiğinizde ücretsiz yapamam dedi iki defa gittim ışığı söndürmek için.. peki ne yapıcam dedim ya risk alıcaksınız devamlı yanacak yada merkez servise gitmelisiniz dedi orayı aradım onlarda sadece brc marka lpg leri bakıyolarmış ne yapıcam bilmiyorum ama bidaha yandığında ilk önce lpg yi taktırdıgım yere gidicem

eminecan
16/01/2011, 20:48
istanbul anadolu yakasında lpg dönüşümü yapan servis bilgisi verebilir misiniz arkadaşlar ve atiker mi brc mi sizce bu hafta içinde düşünüyoruz

yolcu27
17/01/2011, 09:52
taktırır taktırmaz olmadı aradan zaman geçince oldu ve bende birmota gittim emisyon ikazı vermiş dediler ama sadece ikaz lambasını yakmış herhangi bi arıza yokmuş.. acaba benden başka birinin de başına geldimi geldiyse ne yaptı onu merak ediyorum

kullandığınız yakıtın kalitesinden kaynaklanıyor muhtemelen. emisyon ikazının başka sebebi olacağını zannetmiyorum. ben lpg taktırdığımda ustam demişti hoca kullandığın lpg ye dikkat et sağdan soldan alma kendini kanıtlamış yerlerden al diye.

Aygaz eurolpg+ kullanıyorum yağ gibi araç kayıyor valla :)

lewoow
17/01/2011, 09:55
kullandığınız yakıtın kalitesinden kaynaklanıyor muhtemelen. emisyon ikazının başka sebebi olacağını zannetmiyorum. ben lpg taktırdığımda ustam demişti hoca kullandığın lpg ye dikkat et sağdan soldan alma kendini kanıtlamış yerlerden al diye.

Aygaz eurolpg+ kullanıyorum yağ gibi araç kayıyor valla :)

Aygaz euro lpg katkılı mı oluyor? Forumda bu konu başlığındaki yazılarda hep katkısız kullanılması tavsiye ediliyor. Katkısız lpg alınabilecek yerleride bilen arkadaşımız varsa belirtirse memnun olurum. Benim forumdan okuyup takip edebildiğim total ve milangaz.

yolcu27
17/01/2011, 10:05
Aygaz euro lpg katkılı mı oluyor? Forumda bu konu başlığındaki yazılarda hep katkısız kullanılması tavsiye ediliyor. Katkısız lpg alınabilecek yerleride bilen arkadaşımız varsa belirtirse memnun olurum. Benim forumdan okuyup takip edebildiğim total ve milangaz.

bildiğim kadarıyla katkılı olsa gerek. ve katkısı motor içi kurumu vs temizlemeye yarıyor kanımca. buda şöyle bir sorun yaratır. eğer uzun km ler boyunca kalitesiz yakıt kullandıysanız motor aksamınız ve filtreler fazladan kurum bağlayacaktır, motor bu durumdayken de eurolpg+ alırsanız yakıt bu kurumu temizleyecektir ve temizlenen partiküller enjektör filtreler vs tıkayacaktır sorun burdan itibaren ortaya çıkacaktır.

Ayrıca ustama sordum aygaz nasıl diye, hocam eski formül değişti, adamlar kendilerini yeniledi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin( yakıt istasyonu temiz oldukça) deyince denedim ve çok memnunum.

bence lpg de 2 şey önemli

1- montaj
2- kullanılan yakıt temizliği

bbakirtas
17/01/2011, 19:52
Aracıma yarın Atiker marka lpg taktırmayı düşünüyorum.İkitelli taşkın oto 1000 tl 10 taksite yapıyor. Burası hakkında bilginiz varmı önerebileceğiniz yer var mı ?

atilim karaman
18/01/2011, 14:47
hocam hayırlısı olsun atikerin italyada ürettidiği went gaz bence atiker servislerinde bağlanıyor arasında 200 tl. gibi bi rfark var bence onu taktır derim atiker bazen silkeleme falan yapıyor ama went gazda öyle birşey yok yanlızca ecu italyada yaptırılıyor geri kalan parçalar atikerin gene bilgin olsun

bbakirtas
18/01/2011, 22:14
hocam hayırlısı olsun atikerin italyada ürettidiği went gaz bence atiker servislerinde bağlanıyor arasında 200 tl. gibi bi rfark var bence onu taktır derim atiker bazen silkeleme falan yapıyor ama went gazda öyle birşey yok yanlızca ecu italyada yaptırılıyor geri kalan parçalar atikerin gene bilgin olsun

Teşekkür ederim 3 tane yetkili atiker servisiyle konuştum ve went'e gerek yok dediler. Benim arabam için atiker sorunsuz dediler bende onun için atiker taktırdım.

yolcu27
19/01/2011, 13:22
Teşekkür ederim 3 tane yetkili atiker servisiyle konuştum ve went'e gerek yok dediler. Benim arabam için atiker sorunsuz dediler bende onun için atiker taktırdım.

hayırlı olsun evet haklısınız bizim fire lara ne taksan gidiyor :D

bbakirtas
19/01/2011, 16:40
hayırlı olsun evet haklısınız bizim fire lara ne taksan gidiyor :D

Tesekkurler.Dunden beri 60 km kullandim herhangi bir sorun gorunmuyor.insallah yasamayi.

otomobilibo
22/01/2011, 01:53
istanbul anadolu yakasında lpg dönüşümü yapan servis bilgisi verebilir misiniz arkadaşlar ve atiker mi brc mi sizce bu hafta içinde düşünüyoruz
ümraniye sanayii sitesi candanmuhendıslık

aytuga
31/01/2011, 11:52
ya arkadaşlar brc kit takılı bende fazla yakıyor gibi geldi bana, bir depo 35 lt ile 380-400 km gidiyor , sizinkiler nasıl , sizce bir sıkıntı varmı?

Rough
01/02/2011, 12:34
ya arkadaşlar brc kit takılı bende fazla yakıyor gibi geldi bana, bir depo 35 lt ile 380-400 km gidiyor , sizinkiler nasıl , sizce bir sıkıntı varmı?
ortalama 190 krş yakmış bu soğuklarda çokda yüksek sayılmaz aslında ve nekadarı uzun yol oda önemli..

aytuga
11/02/2011, 14:01
benmi yeni gördüm yoksa bu yetkili servis-landi renzo işi yenimi?

pdr42
11/02/2011, 14:27
bende atiker takılı 60.10 tl lik gaz ile konya sehiricinde 320 km yol gitti. Ölçüm depo boşalıncaya kadar gaz alınmamıs uyarı verdikten sonra gaz alınmıstır 5 km eksik soylenmistir cunku benzine sayıyorum onu. gazın litresi 2.23 tl
evet ikinci tuketimi mi yazıyorum. opet den
aygaz ltresi 2.20 tl
toplam alınan litre25.420
toplam tutar 55.92
gidilen yol 315 km (150 km si uzun yol kalanı sehir ici)
km de 177.5 yakıyor
bu durumda 100 km de 8 litre gaz tuketmekte
arabanın yol bilgisayarı 6.6 gosteriyordu demekki yol bilgisayrına 1.4 ltre ekleyip hesaplamak lazım

bu arada belirtmede fayda var aracıma 10 bin kmde atikermarka lpg kiti takılmıstır. 3 kez bakımı yapılmıstır filtre vesaire temizligi yapılmıstır yeni bir bakım zamanı gelmiştir aracım su an 70 bin dedir.

yunus kahraman
06/03/2011, 20:34
1.4 fire dualogic evo ya taktırıcaktım, kesinlikle takılmadığını söylediler. Garantiyi bozacağını söylediler. Evo ya izin vermiyorlarmış. Hani dedim sizin dediğiniz bir serviste taktırsam falan, yoooook dediler =)

miharbi
13/03/2011, 21:49
lovato ya karar vermiştim ama bir kaç lpg sitesinde, yakıtı fazla yaktığını, arıza lambasını yaktığını, kalkışlarda çok ağır olduğunu falan yazmışlar.

ne yapayım, bunlarda doğruluk payı varmı. Lpg için 1200 tl ayırmıştım, bütçem bu kadar. Ustayla bile görüşmüştüm. Ama bu yazılanlar kafamı karıştırdı...

sedini
13/03/2011, 22:09
Fiat servislerinde LPG dönüşüm kampanyası başlamış 3yıl garantili yetkili servisle bir görüşün..

miharbi
13/03/2011, 22:15
Aradım böyle bir şey yok dediler. Yani servis biz yapamıyoruz dedi. Tavsye istedim. Biz bilmeyiz dediler

emresahin83
13/03/2011, 22:17
Aradım böyle bir şey yok dediler. Yani servis biz yapamıyoruz dedi. Tavsye istedim. Biz bilmeyiz dediler

tıklayın yapan servisleri bulacaksınız
FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/Pages/tr/hakkinda/hizmetler/fiat_lpg.aspx)

SUADOW
14/03/2011, 11:52
tıklayın yapan servisleri bulacaksınız
FIAT - fiat.com.tr (https://www.fiat.com.tr/Pages/tr/hakkinda/hizmetler/fiat_lpg.aspx)

Sadece birkaç servisin yapması çok ilginç... Sakarya yada kocaelideki serivslere de şu yetkiyi verselerde LPG dönüşümünü yapsak...

Diğer servisler demekki sınırlı yetkili...

adres2011
18/03/2011, 13:35
starjet motorlarada lpg sorunsuz takılıyor...

adres2011
18/03/2011, 13:38
starjet motorlara lpg için bilgi paylaşabilirim...

asi
20/03/2011, 14:35
Arkadaşlar sizleri bilgilendirmek istedim.çünki ben lpg taktırmadan önce çok aradım tüm internette acaba nasıl yapsam acaba hangı marka taktırsam dıye.
Umarım faydası olur.
Bende grande punto 1.4 dinamic var yeni aldım sayılır ve bu benzın fıyatları ıle hemen lpg taktırma dusuncesıne gırdım ve arastırmalara başladım.
Araştırmalarım sonucu en uygun fıyatlı ve benım araca olacak lpg modeli Aldesa idi. 950TL ye kredı kartına 10 taksıtle taktırdığım bu sıstem şimdilik ıyı çalışıyor ve performans kaybı yok. Kalkışlardada problem yok.

ZAK1980
20/03/2011, 14:55
Fiat servislerinde LPG dönüşüm kampanyası başlamış 3yıl garantili yetkili servisle bir görüşün..
Beyler ıyı guzel fıat yapıyorda bu yapan usta ısının ehlımı ısını cok ıyımı yapıyor acaba önemlı olan bu yenı yenı servıs lpg montajı yapıyorsa o servısın tecrubesı ne kadardır dıye dusunurum servıs dıye cok kalıtelı ıscılık cıkartıp sızı sıkıntıya sokmayacak dıye bır garantı yok dısarda yaptırıpta bırdaha ugramayan forum arkadaslarımız var adamlar sadece yılda bırkez ayara gıdıyor bırde cay ıcmeye sorunsuz lpg kullanıyorlar

halils2
27/03/2011, 00:39
merhaba arkadaslar bende forumda ve araçta yeniyim. aracı alalı 15gün oldu şimdilik memnunum. fazla gezmem die benzinli aldım bilseydim dizel alırdım walla aldığım ilk hafta 750 km yol yapmışım baktım benzin çok pahalı çok para gidiyo bıraktım gezmeyi gerçi 1000km toplamda yol yapmışım bugün baktım neyse ben çorludanım acaba içinizde bu civarlarda lpg taktıran var mı varsa markası ne sorun yaşıyor mu lamba yakma vs.. yardımcı olursanız sevinirim. malum kimse aracında sorun yasamak, aracından soğumak istemez şimdiden teşekkürler

crasherx
30/03/2011, 16:12
merhabalar, 2009 model g.punto 1,4 fire dualogic için hangi marka lpg kiti tavsiye edersiniz

halils2
30/03/2011, 19:33
merhaba arkadaslar bende forumda ve araçta yeniyim. aracı alalı 15gün oldu şimdilik memnunum. fazla gezmem die benzinli aldım bilseydim dizel alırdım walla aldığım ilk hafta 750 km yol yapmışım baktım benzin çok pahalı çok para gidiyo bıraktım gezmeyi gerçi 1000km toplamda yol yapmışım bugün baktım neyse ben çorludanım acaba içinizde bu civarlarda lpg taktıran var mı varsa markası ne sorun yaşıyor mu lamba yakma vs.. yardımcı olursanız sevinirim. malum kimse aracında sorun yasamak, aracından soğumak istemez şimdiden teşekkürler
yok mu cvp verebilecek kimse arkadaslar

serkandemir
01/04/2011, 21:41
bende artık benzin parası ödemekten bıkmış biri olarak 60bin kmde aracıma atiker lpg taktırdım bir kaç gün oldu.benim anlayabildiğim bir fark göremedim aracımda özellikle rolantide ve çekişte.ancak 50 liralık Bpden alınma Lpg ile 115 km gidebildim.bana çok şaşırtıcı geldi çünkü benzinle daha fazla gidiyordum.herhalde yeni olduğu için diye düşünüyorum...

halils2
01/04/2011, 22:37
arkadasım bi yanlışlık olmasın km 434 tl yakmışsın benzinli arac zaten 300-350 tl yakıyo

halils2
01/04/2011, 22:39
arkadaslar bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum aracım bugün 140 tl brnzin aldım yaptığım yol 472,5km yani 0,300 tl yakmısım aracıma lpg düşünüyorum acaba taktırmalımıyım yoksa böyle mi devam edeyim özellkikle brc lpg kullananlar yardımcı olursa sevinirim

serkandemir
01/04/2011, 23:40
arkadasım bi yanlışlık olmasın km 434 tl yakmışsın benzinli arac zaten 300-350 tl yakıyo

benim için söylüyorsanız yarın tekrardan 50 liralık alıp deneyeceğim ama bu sefer başka yerden almayı düşünüyorum bpden almıştım.banada çok fazla geldi ama ilk yakıtım olduğu için pek önemsemedim.haftasonu yol uzun açıköğretim sınavından dolayı bakalım ne olacak...

blk_hakan
02/04/2011, 00:00
Bende bp den alıyorum 50 tl lik gaz ile şehir içi 210 km yol yapıyorum :) ayarlarını bi kontrol ettirin bence

PNT 34
02/04/2011, 08:56
boşverin bence brc yi filan..atiker yetiyor artıyor arabalarımıza..boşuna fazla para vermeyin derim ben..fazla vereceğiniz parayı evraklarınızı ruhsatınızı değiştirirken harcarsınız..3 senedir ATİKER kullanıyorum bir kere bile bir sorun yaşamadım..
iyi usta bulun keyfinize bakın paranız cebinizde kalsın..

arkadaslar bi konuda yardımcı olmanızı istiyorum aracım bugün 140 tl brnzin aldım yaptığım yol 472,5km yani 0,300 tl yakmısım aracıma lpg düşünüyorum acaba taktırmalımıyım yoksa böyle mi devam edeyim özellkikle brc lpg kullananlar yardımcı olursa sevinirim

halils2
02/04/2011, 12:02
boşverin bence brc yi filan..atiker yetiyor artıyor arabalarımıza..boşuna fazla para vermeyin derim ben..fazla vereceğiniz parayı evraklarınızı ruhsatınızı değiştirirken harcarsınız..3 senedir ATİKER kullanıyorum bir kere bile bir sorun yaşamadım..
iyi usta bulun keyfinize bakın paranız cebinizde kalsın..
bende kararsızım aslında tanıdığım ii bi usta var brc takıyo sadece baska marka yok belki biraz fazla para verecem ama kafam ağrısın istemiyorm kararsızım yani ama lpg şart!!!

halils2
03/04/2011, 21:06
başka fikir bbeyan edecek arkadas yok mu acaba???

serkandemir
04/04/2011, 08:11
haftasonu 50 liralık lpg aldım bu atikeri taktırdıktan sonra ikinci depoyu dolduruşum.bu sefer shellden aldım ışık kırmızı yanana kadar tam olarak 230 km yol gittim.ve biraz daha düşecek sanırım.bence gerçekten iyi bir rakam ki son zamanlarda benzinli ile neredeyse yarısı kadar yol gidiyordum.

ianemon
04/04/2011, 12:52
bende artık benzin parası ödemekten bıkmış biri olarak 60bin kmde aracıma atiker lpg taktırdım bir kaç gün oldu.benim anlayabildiğim bir fark göremedim aracımda özellikle rolantide ve çekişte.ancak 50 liralık Bpden alınma Lpg ile 115 km gidebildim.bana çok şaşırtıcı geldi çünkü benzinle daha fazla gidiyordum.herhalde yeni olduğu için diye düşünüyorum...

Öncelikle hayırlı olsun kardeş yalnız çok yakıyor senin ayarlar da sıkıntı var muhtemelen. Ayar yapılırken bulunursan seğret bilgisayarda ayarı puanlarını düşürürler benim t-jet bastığım zamanlar anca o kadar yakıyor yaa bi baktır sen. Bende 1.4 t-jet 120 hp var lpg taktırdım gayette sorunsuz bir şekilde kullanıyorum geçenlerde çay içmeye uğradığım mühendis arkadaşa az daha puanını yükseltsek ne olur dedim birazcık daha fazla yer az daha seri olur dedi ii dedim şuan 221 krş yakıyoır şehir içi ve basarak araç kullanan biriyim ve t-jet hayırlı günler dilerim

ianemon
04/04/2011, 12:56

şuan atiker takılı ve benim araç 221 krş yakıyor arada 80 krş fark var değmez bence ama bu benzin fiyatları ne olur daha da tırmanırmı bilmem çok km yapmıyorsan gerek yok derim ama fazla biniyorsan taktır derim

SUADOW
04/04/2011, 15:38
sizce yılda kaç km. üstü yapan biri LPG taktırmalı... bende muallaktayım... şu garanti delme işi kafamı kurcalıyor. Fiat'a malzeme konusunda güvenmiyorum, LPG takarım salak bir arıza verir. Tutup LPG'den derler, LPG'ci kabul etmez...
Bunlar kafamı kurcalıyorlar, yoksa taktıracağım...

Saygılar.
Suat

serkandemir
05/04/2011, 00:11
Öncelikle hayırlı olsun kardeş yalnız çok yakıyor senin ayarlar da sıkıntı var muhtemelen. Ayar yapılırken bulunursan seğret bilgisayarda ayarı puanlarını düşürürler benim t-jet bastığım zamanlar anca o kadar yakıyor yaa bi baktır sen. Bende 1.4 t-jet 120 hp var lpg taktırdım gayette sorunsuz bir şekilde kullanıyorum geçenlerde çay içmeye uğradığım mühendis arkadaşa az daha puanını yükseltsek ne olur dedim birazcık daha fazla yer az daha seri olur dedi ii dedim şuan 221 krş yakıyoır şehir içi ve basarak araç kullanan biriyim ve t-jet hayırlı günler dilerim

teşekkür ederim o ilk doldurduğum depoydu üstte yazdığım gibi ikinci 50 lira doldurdum şu an itibari ile 240 km yaptım kırmızı ışık yandı 10 km daha giderim hatta daha da götürür ama öncekinde bitmesini beklemedim şimdi bitene kadar bekleyeceğim ondan sonra tekrar 50 lira alıp deneyeceğim bakalım ne kadar gidecek

aytuga
07/04/2011, 13:26
Evet arkadaşlar , bugün yaşadığım bir olayı buraya yazayım dedim, bilginiz olsun,

2 yıl önce brc taktırmıştım aracıma, bu ay vizesi doldu ozamana kadar çaktırmadan gittik,
bugün 2a müh. brc ye gittim izmir karabağlardakine, oradaki arkadaşların söylediğine göre, bizim stepne yerine takılan 45 lt tanklar artık mak.müh. odasında kabul edilmiyormuş, tampondan en az 10 cm ucak olacakmış, yoksa sızdırmazlık raporu vermiyorlarmış,

3-4 aylık mevzu imiş, benim araca 34 lt tank takarak işlemi çözeceklerini söylediler, bu da bana 100 tl ye patlayacakmış, işçilik almayacaklarmış, daha sonra sızdırmazlık testine girebiliyormuşuz, filan filan...

bilginiz olsun eğer taktıracaksanız bunuda ustaya iletin sonra başınız ağrımasın,

selamlar...

attserkan
11/04/2011, 23:27
slm arkadaşlar yetti bu benzin fiyatları artık taktırıyorum ankara sa sistem mühendislik var nasıl bir yer bilgisi olan var mı veya önerebileceğiniz adam akıllı bir yer var sa paylaşırsanız sevinirm?bu arada atikerde karar kıldım

murad0983
12/04/2011, 13:54
izmirde fiat servisine lpg taktıran var mı şimdi fiatın sayfasında gördüm taktıran varsa maliyet işçilik fiyat performans hakkında bilgi verebilirmi ?

sermur
14/04/2011, 22:17
bugün 2006 1.4 fire active aracıma Tekirdağ'da NLP marka lpg taktırdım. peşin 800 tl ye. geçen senede 2001 poloya taktırmıştım çok memnun kaldım. bu markayı kullanan arkadaşlarımdanda bir sorun duymadım (fucus, marea, toyota, nissan). Fakat araç rölantideyken çok az bi ses değişikliği oluyo, sanki hırlama sesi gibi ama çokta önemli değil. kullanım verilerini test ettikten sonra paylaşırım.

halils2
15/04/2011, 03:24
bende bugün paraya kıydım brc taktırdım montaj çok hoşuna gitti aracın tesisatınla hiç oynamadan sadece soket takarak yaptılar montajı görünen delik yok yani:) yakıtını bilmiyorum deneyemedim daha yalnız bisorum var motor sıcakken ilk çalıştırmada benzin gaz geçiş süresi uzun gibi geldi bana sizlerde nasıl acaba?? birde bazen hararet göstergemde oynama oluyo gerçi lpg taktırmadan önce de oluyodu ama dikkatinizi çekti mi hiç???

halils2
17/04/2011, 23:51
arkadaşar dün lpg yakıtımı denedim 26,58 tl yakıt 127,1 km yol benzinde çok yol yapmadım tahmini 2-3 km falan araç rölanti devrinde yaklaşık 10-15 dk olduğu yerde çalışmıştır yakıt nasıl sizce son zamlardan sonra yakıtınızı hesapladınız mı hiç???

serkandemir
18/04/2011, 10:48
arkadaşar dün lpg yakıtımı denedim 26,58 tl yakıt 127,1 km yol benzinde çok yol yapmadım tahmini 2-3 km falan araç rölanti devrinde yaklaşık 10-15 dk olduğu yerde çalışmıştır yakıt nasıl sizce son zamlardan sonra yakıtınızı hesapladınız mı hiç???

lpg taktıralı 20 gün oldu gaz ayarı yaptırmadım 20 liraya tam 100 km gidiyorum bir kaç defa alıp denedim hava sıcaklığıda motoru çalıştırdığımda ortalama 7-10 derece arasıydı.

sermur
18/04/2011, 18:52
arkadaşlar bu hesaplamalar uzun yolda mı yoksa şehir içi mi???

serkandemir
19/04/2011, 10:55
arkadaşlar bu hesaplamalar uzun yolda mı yoksa şehir içi mi???

benim hesaım şehiriçi

halils2
20/04/2011, 20:54
86km ş.içi 41 km ş.dışı olmak üzere yapılan yoldur

crasherx
22/04/2011, 14:08
arkadaşlar merhaba, dün aracıma landi renzo lpg taktırdım. sorum şu: yol bilgisayarındaki yakıt tüketim verileri sağlıklı sonuç verir mi lpg için? (henüz km de kaç krş yaktığını test edemedim)

ahmet_erzurumlu
22/04/2011, 14:28

sizinki biraz yüksek gibi geldi bana ben 33 litre gazla 365 km yol yaptım

halils2
22/04/2011, 20:56
sizinki biraz yüksek gibi geldi bana ben 33 litre gazla 365 km yol yaptım
gazı 2,35 ten aldım yani 11,3 lt gaz eder. 33lt almış olsaydım ben de yaklaşık 370 km civarı yol yapıyor oluyorum sanırım ama denemelerim devam ediyol ilk tüketim değerlerim bu :)

sel80
22/04/2011, 23:04
mrb arkadaşlar.konuyla alakalı olarak bende 1.4 fıre aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.aklımdan gecen marka ekonomık olarak atıker.bursa da bıldığınız tavsıye ettiğiniz iyi usta veya servisler nerelerde.? yardımcı olursanız sevınırım.bır de yakıt konusunda kararsız kaldım takıp ettığım kadarıyla bazısı 50 tl gazla 200 km bazısı 300 km felan yaktığını söylüyor.tam olarak benzını yarıya dşürüyormu acaba...teşekkurler.

sermur
23/04/2011, 12:57
20 tl gazla şehir içi yaklaşık 85 km gittim. benzinde toplasan 1 km yol gitmiştir. gerisi gazda. litre fiyatı 2.30 dan. yani 20 \ 85 =0.235 tl km de. benzinde 0.350 yakıyodu. bi önceki arabamdan biliyorum, yakıtı 3-4 depo yaktıktan sonra birazdaha düşüyo. denemeler devam edecek...

eskibur
23/04/2011, 13:16
mrb arkadaşlar.konuyla alakalı olarak bende 1.4 fıre aracıma lpg taktırmayı düşünüyorum.aklımdan gecen marka ekonomık olarak atıker.bursa da bıldığınız tavsıye ettiğiniz iyi usta veya servisler nerelerde.? yardımcı olursanız sevınırım.bır de yakıt konusunda kararsız kaldım takıp ettığım kadarıyla bazısı 50 tl gazla 200 km bazısı 300 km felan yaktığını söylüyor.tam olarak benzını yarıya dşürüyormu acaba...teşekkurler.

Ben de Bursa'da iyi usta arıyorum ama forumda Bursa hakkında pek tavsiye yok.
Bir de banoto 1500TL gibi bir rakamla takıyor. Atikere 1000TL vermek yerine bu daha mantıklı gibi geliyor bana çünkü bir arıza olduğunda servisinde lpgyi takan bayininde suçu birbirine atmasından ve sorunun çözülememsinden çekiniyorum. Bu şekilde arıza ışığı da yansa ne olursa olsun bir yerle muhattap olmak daha sıkıntısız olur gibi geliyor bana.
Başka fikri olan varsa bu konuda paylaşabilir mi :smartass:

halils2
23/04/2011, 19:44
yakıt tüketimi araç kullanımına bağlı olarak değişir performanslı araç kullanıyosunuzdur benzinde tüketiminiz 35kr dir gazda 25kr olur sakin kullanıyosunuzdur benzin 30kr lpg 20 kr olur aslında araçlar lpg de daha az yakmaz bildiğim kadarıyla %20 gibi litre başına bir farkolu yani aracınız ortalama 7lt benzin tüketirken lpg de 8,4 lt tüketir fakat;
7*4,2=29,4 tl benzin yani km de 294kr
8,4*2,35=19,74 lpg yani km de 198 kr yakar aradaki fark lpg fiyatının benzine göre %45 daha uygun fiyatta olmasından kaynaklıdır
yanlışım varsa düzeltin arkadaşlar biz de yanlışımızı bilelim :)

yolcu27
25/04/2011, 15:21
son 2 tüketimim

tamamı ş.içi 10 liraya 60 km km ye 0.166
1/3 şiçi 2/3 köy yolu 30 liraya 183 km km ye 0.163

lpg lt fiyatı 2.31

chapkyne
04/05/2011, 11:20
dun aracıma OGS GAZ (beylikduzu-beykent sanayi sitesi) ATİKER FAST taktırdım. 990TL + Lastik tamir kiti + istepne kılıfı.. Ardından Çatalca'dan Çanakkaleye gittim. 90+50 = 140 TL gaz ile (PoGAZ) 650km yol katettim.. yolda hep 140 150 yapıştırdım.. ekonomik gitmedim yani.. ama çok uygun geldi.. 1000 km ye az kaldı 1000 kmden sonra bir ayarı varmış.. o zaman daha da dusecekmiş.. çekişte vs herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.. çok geç kaldıgımı anladım lpg taktırmakda.. Zararın neresinden dönersek kardır.. :)

halils2
04/05/2011, 21:28
güle güle kullanın lpg gerçekten ekonomik

sermur
04/05/2011, 22:22
30 TL gaz ile (2.32 den) 135 km şehir içi yol yaptım. aynı yolda benzinde km de 0.350 tl yakarken gazda 0.222 tl yaktı. çok iyi bence. Bu arada yol bilgisayarı sanki otogaz verilerini hesaplıyor. çünkü benzinde 100 km tüketimde yaklaşık 7.3 LT verirken otogazda 100 km de 9.4 LT HESAPLADI. Hemen hemen hesaplarıma yaklaşık bir tutar.

halils2
04/05/2011, 22:39
30 TL gaz ile (2.32 den) 135 km şehir içi yol yaptım. aynı yolda benzinde km de 0.350 tl yakarken gazda 0.222 tl yaktı. çok iyi bence. Bu arada yol bilgisayarı sanki otogaz verilerini hesaplıyor. çünkü benzinde 100 km tüketimde yaklaşık 7.3 LT verirken otogazda 100 km de 9.4 LT HESAPLADI. Hemen hemen hesaplarıma yaklaşık bir tutar.
310 km yol 65tl gazla ortalama 0,21 tl falan yapıyo yeni taktırdım ben de lpg yi bakalım denemeler devam ediyo
çorludanım ben sen nerdesin kardeşim

sel80
05/05/2011, 19:32
bursada tavsıye edebıleceğinız lpg usta,servisler yokmu arkadaşlar.kocaman bursa yaaa...

umutyen
08/05/2011, 15:52
mrblar yaklaşık 10 gün 1.4 fire aracıma lovato marka lpg taktırdım. Fakat merak ettiğim bir şey cevaplarsanız sevinirim. Yakıt göstergesindeki her yeşil ışık ve sonuncu kırmızı ışık kademesinde yaklaşık olarak kaç km gidilir cevaplarsanız sevinirim...

sermur
09/05/2011, 00:01
mrblar yaklaşık 10 gün 1.4 fire aracıma lovato marka lpg taktırdım. Fakat merak ettiğim bir şey cevaplarsanız sevinirim. Yakıt göstergesindeki her yeşil ışık ve sonuncu kırmızı ışık kademesinde yaklaşık olarak kaç km gidilir cevaplarsanız sevinirim...

bende son ışık şehir içi 80 km kadar gidiyo ama bildiğim kadarıyla her aracın şamandırasına göre değişiyo. yani bi ayarı olması lazım.

sermur
09/05/2011, 00:02
310 km yol 65tl gazla ortalama 0,21 tl falan yapıyo yeni taktırdım ben de lpg yi bakalım denemeler devam ediyo
çorludanım ben sen nerdesin kardeşim

merkezdeyim ben.

halils2
09/05/2011, 00:04
simit tanklarda biraz sorunlu göstergeler 4 ışıktan yanıp sönen ışığa kadar 170 km son ışık yanıp sönmeye başladıktan sonra 200km yol yaptım. yani toplamda 370 km yol tuhaf bi durum haftaya depo kalibrasyonu yaptıracağım zaten

halils2
09/05/2011, 00:07
merkezdeyim ben.
sahildeydik bugün arkadaşla 2 arac sonra dönerken 2 arac daha katıldı toplam 4 araçlık bi konvoy şeklinde döndük yani. t.dağ sahiline bayılıyorum yya çok güzel oralar

yasayanadam
10/05/2011, 09:12
Bende benim BRC için bilgi vereyim...
Yakıt göstergesi olarak 4 yeşil led var. Birde benzinde mi gazda mı olduğunu gösteren yeşil-kırmızı dönüşümlü bir led var.

Dönüşümlü led kırmızı ise benzindesiniz, yeşil ise gazdasınız.

Gaz seviye ledleri 4 adet ancak son ledin yanıp sönme durumu ile beraber 5 seviye oluyor.
Son led yanıp sönmeye başlayınca 70-100 km daha gidiyor.

Sonuç olarak 5 seviye ve her seviyede 80 km ort ile 400 km bir depo ile yapıyorum. Aldığım gaz genelde 32-35 lt.

umutyen
10/05/2011, 11:42
Bende benim BRC için bilgi vereyim...
Yakıt göstergesi olarak 4 yeşil led var. Birde benzinde mi gazda mı olduğunu gösteren yeşil-kırmızı dönüşümlü bir led var.

Dönüşümlü led kırmızı ise benzindesiniz, yeşil ise gazdasınız.

Gaz seviye ledleri 4 adet ancak son ledin yanıp sönme durumu ile beraber 5 seviye oluyor.
Son led yanıp sönmeye başlayınca 70-100 km daha gidiyor.

Sonuç olarak 5 seviye ve her seviyede 80 km ort ile 400 km bir depo ile yapıyorum. Aldığım gaz genelde 32-35 lt.

şehir içi mi şehir dışı mı bu tüketim değerleri

yasayanadam
10/05/2011, 14:07
şehir içi mi şehir dışı mı bu tüketim değerleri

Değerlerim karışık.
Tamamı ş.içi 360-380 km
Tamamı ş.dışı 400-440 km

chapkyne
11/05/2011, 16:39
ben 30 TL ye 190 km yol yaptım. POgaz aldım. ATİKER var ben de.. 162 Kr a tekabul ediyor.. iyi bir rakam bence

sel80
12/05/2011, 00:25
yaa arkadaşlar BURSA dan önerilecek ustalar aranıyor.bır cevap yazan olmadaı haala.bılgısı olan kımsecıkler yokmu...

tafo0911
12/05/2011, 09:28
Özgür Otogaz
Küçük sanayi sitesi 15.blok..
Babamın Symbol'ü ve arkadaşın Auris'ine orada taktırdık. İşçilikleri harika.
3 tane birbirinden bağımsız oto tamircisine sormuştum öncesinde nereye taktıralım diye, 3'ü de Özgür Otogaz dedi tereddütsüz biz de oraya gittik. Biz çok memnun kaldık, ilgi alaka, işçilikleri çok harika ve çok ta dürüst çalışan tecrübeli kişiler.

umutyen
12/05/2011, 13:42
Mrblar 19.5 litre yaklaşık 47 tl lik lpg ile şehir içinde 180 km yol gittim. Yol bilgisayarı tüketimim 8.8 lt benzin olarak gözüküyor. Bu değerler ışığında lpg tüketimimi 11 lt ve km de 0,26 kr olarak hesapladım. Bu değerler normal midir?
Ayrıca belirteyim lpg taktıralı 15 gün oldu ve ve 2.depoyu kullanmaktayım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler....

yasayanadam
12/05/2011, 14:47
Mrblar 19.5 litre yaklaşık 47 tl lik lpg ile şehir içinde 180 km yol gittim. Yol bilgisayarı tüketimim 8.8 lt benzin olarak gözüküyor. Bu değerler ışığında lpg tüketimimi 11 lt ve km de 0,26 kr olarak hesapladım. Bu değerler normal midir?
Ayrıca belirteyim lpg taktıralı 15 gün oldu ve ve 2.depoyu kullanmaktayım. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler....

Yol bilgisayarı 8,8 ise ayağınızı gazdan pek çekmemişsiniz yada aşırı yoğun bir şehir içi trafiği demektir. Bu durumda 10-11 lt gaz yakmanız normal demektir.

sel80
12/05/2011, 14:55
Özgür Otogaz
Küçük sanayi sitesi 15.blok..
Babamın Symbol'ü ve arkadaşın Auris'ine orada taktırdık. İşçilikleri harika.
3 tane birbirinden bağımsız oto tamircisine sormuştum öncesinde nereye taktıralım diye, 3'ü de Özgür Otogaz dedi tereddütsüz biz de oraya gittik. Biz çok memnun kaldık, ilgi alaka, işçilikleri çok harika ve çok ta dürüst çalışan tecrübeli kişiler.
teşekkuer ederim kardeş.nıhayet sesımı duyan bırısı oldu..:) bu tavsıyenı dıkkaete alacağım.hatta en yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum.inş ben de memnun kalırım...sağlıcakal kal..

hakguner
12/05/2011, 15:05
teşekkuer ederim kardeş.nıhayet sesımı duyan bırısı oldu..:) bu tavsıyenı dıkkaete alacağım.hatta en yakın zamanda taktırmayı düşünüyorum.inş ben de memnun kalırım...sağlıcakal kal..

Araç özelliklerinizde multijet yazıyor. Eski aracınız galiba.

umutyen
12/05/2011, 16:31
Yol bilgisayarı 8,8 ise ayağınızı gazdan pek çekmemişsiniz yada aşırı yoğun bir şehir içi trafiği demektir. Bu durumda 10-11 lt gaz yakmanız normal demektir.

Aslında Manisa'da çok yoğun bir trafik yok ama benim aracım mı sorunlu yoksa diğer fire motorlarda da mı böyle bilmiyorum. Gaza da korka korka basıyorum ama 2. ve 3. vites de aracın anlık tüketimi 10-12 lt den aşağıya inmiyor bu da doğal olarak ortalama tüketimi yükseltiyor. Aracın filtrelerini ve yağını da yeni değiştirdim buna rağmen bu şekilde bir tüketim var araçta.

yasayanadam
12/05/2011, 17:08
Aslında Manisa'da çok yoğun bir trafik yok ama benim aracım mı sorunlu yoksa diğer fire motorlarda da mı böyle bilmiyorum. Gaza da korka korka basıyorum ama 2. ve 3. vites de aracın anlık tüketimi 10-12 lt den aşağıya inmiyor bu da doğal olarak ortalama tüketimi yükseltiyor. Aracın filtrelerini ve yağını da yeni değiştirdim buna rağmen bu şekilde bir tüketim var araçta.

Yollardaki yoğunluktan ziyade yolların durumundan dolayı eğer şehir içinde 3. vitesten yukarı çıkamıyorsanız ve genelde 2-3. viteslerde kısa mesafe kullanıyorsanız bence 10 lt gaz normal. Özellikle kışın çok normal. Denizlide de aynı durum var. Ben evimi değiştirmeden önce şehir içinde evden işe, işten eve 3,5+3,5km yapıyordum. Yol üstündede 5 tane ışığa yakalanıyordum. benzin 8 lt nin altına hiç düşmüyordu kış döneminde.

umutyen
12/05/2011, 18:58
[QUOTE=yasayanadam;519301]Yollardaki yoğunluktan ziyade yolların durumundan dolayı eğer şehir içinde 3. vitesten yukarı çıkamıyorsanız ve genelde 2-3. viteslerde kısa mesafe kullanıyorsanız bence 10 lt gaz normal. Özellikle kışın çok normal. Denizlide de aynı durum var. Ben evimi değiştirmeden önce şehir içinde evden işe, işten eve 3,5+3,5km yapıyordum. Yol üstündede 5 tane ışığa yakalanıyordum. benzin 8 lt nin altına hiç düşmüyordu kış döneminde.[/QU

Ok . Bir de yazı bekleyelim ne olacak ilginiz için teşekkürler...

miharbi
17/05/2011, 01:08
bende lovato taktırdım 3 ay oldu. 31 lt gaz ile 370 km yapıyorum. şehir içi. nasıl sizce

umutyen
17/05/2011, 01:48
bende lovato taktırdım 3 ay oldu. 31 lt gaz ile 370 km yapıyorum. şehir içi. nasıl sizce

aracın yol bilgisayarı ortalama kaç litre gözüküyor

attserkan
18/05/2011, 15:48
ankaralı arkadaşlar lovata taktırmayı düşünüyorum damla lpg nasıl bir yer bilgisi olan var mı?paylaşırsanız sevinirm.?

lawyer8386
18/05/2011, 19:45
ben damla otogazda taktırdım..yaklaşık 2 ay oldu..gayet memnunum..işinin ehli insanlar..1290 tl..ama biraz üstelersen 1200e taktırabilirsin..:)

synx
19/05/2011, 08:06
Bugün servisler açıksa lpg taktırmayı düşünüyorum. Kartaş ve kavaklıdereyle görüşcem. Umarım pişman olmam landiden. Ses yapma olayı kafamı karıştırdı.

synx
19/05/2011, 20:20
Taktırdım arkadaşlar Tan otoda pek ilgilenen olmamış ama neyse:)

emresahin83
19/05/2011, 22:42
Taktırdım arkadaşlar Tan otoda pek ilgilenen olmamış ama neyse:)

hayırlı olsun hocam, salı günü beyaz bir evoya takıyorlardı ama o seninki değildir sanırsam..

bu arada full depo 350 km gittim, son ışıktayım ne olacak bakalım, yol bilgisayarı 7 lt göstermekte

synx
20/05/2011, 14:48
Teşekkür ederim. Tüketimin iyi gibi bende en kısa zamanda depoyu doldurup ölçümlere başlarım..

attserkan
21/05/2011, 12:33
evet arkadaşlar sonunda uzun düşünmelerimin ve araştırmalrım sonun da dün lovata marka tüpümü taktırdım şimdilik bir sorun yok çok şükür gerçekten ucuza binmek bambaşka bir duyguymuş.depoyu fulledim 70 km yaptım tekrar aldığım da 11 tl gaz aldı çok şaşırdım 150 krş yakmış devamını bekliyorum puntocumdan:)herkese keyifli sürüşler

synx
21/05/2011, 15:36
evet arkadaşlar sonunda uzun düşünmelerimin ve araştırmalrım sonun da dün lovata marka tüpümü taktırdım şimdilik bir sorun yok çok şükür gerçekten ucuza binmek bambaşka bir duyguymuş.depoyu fulledim 70 km yaptım tekrar aldığım da 11 tl gaz aldı çok şaşırdım 150 krş yakmış devamını bekliyorum puntocumdan:)herkese keyifli sürüşler

Hayırlı olsun çok güzel tüketim. Bende aynı performansı bekliyorum bakalım..

emresahin83
21/05/2011, 16:58
Hayırlı olsun çok güzel tüketim. Bende aynı performansı bekliyorum bakalım..

15 kuruş güzel rakam ama hesapta bir yanlışlık mı var, ben mi yanlış hesaplıyorum?

11 lt gaz 20-25 lira civarı eder. 70 km'ye bölünce 28-35 krş yapar.

GünahsizSeytan
21/05/2011, 17:07

15 kuruş güzel rakam ama hesapta bir yanlışlık mı var, ben mi yanlış hesaplıyorum?

11 lt gaz 20-25 lira civarı eder. 70 km'ye bölünce 28-35 krş yapar.

Biraz önce hesapladım kitapladım bende km 37kr cıkardm :D ama lt değilmiş tl miş gec farkettm :D Kayserideki lt fiyatına (2.45tl) göre 70 km de 4.5 lt yakmış yani kmde 15kr yapıyo maşallah diyelim :) ankarada braz daha ucuz oldunu düşünürsek 14 - 15 kr

synx
21/05/2011, 17:11
Biraz önce hesapladım kitapladım bende km 37kr cıkardm :D ama lt değilmiş tl miş gec farkettm :D Kayserideki lt fiyatına (2.45tl) göre 70 km de 4.5 lt yakmış yani kmde 15kr yapıyo maşallah diyelim :) ankarada braz daha ucuz oldunu düşünürsek 14 - 15 kr

Bende önce öyle sandım:)

Ankarada 2 TLye alıyorum gazı:))

emresahin83
21/05/2011, 17:11
:) doğru söylüyorsun hocam..

ama 4.5 lt de ütopik bir rakam olmuş.

GünahsizSeytan
21/05/2011, 17:13

Son zamlardan sonra 200 kr yakarsa mutlu oluyorum :) lpg de hala 15 kr yaktıranlar var imrenmemek elde değil :D

synx
21/05/2011, 17:22

Gazı muhtemelen 2,20tl ye almıştır. 11 / 2,2 = 5lt / 70 * 100 =7,15 lt 100 km de gayet normal bir değer:)

GünahsizSeytan
21/05/2011, 17:42
Gazı muhtemelen 2,20tl ye almıştır. 11 / 2,2 = 5lt / 70 * 100 =7,15 lt 100 km de gayet normal bir değer:)

Ankaradasınız sanırm, sizde mi km de 15kr yakıyosunuz ? :)

synx
21/05/2011, 17:59
Ankaradasınız sanırm, sizde mi km de 15kr yakıyosunuz ? :)

Umarım öyle olur daha ilk depomu doldurdum. Özenmeden kullanıyorum. Bakalım kaç çıkacak. Sonraki depodada ekonomik kullanarak ölçeceğim:)

GünahsizSeytan
21/05/2011, 18:02
Umarım öyle olur daha ilk depomu doldurdum. Özenmeden kullanıyorum. Bakalım kaç çıkacak. Sonraki depodada ekonomik kullanarak ölçeceğim:)

2. depoda bilgilendiriniz 15kr yakarsa Ankaraya taşınacağm havasından suyundan olsa gerk :P :D

synx
21/05/2011, 18:05
2. depoda bilgilendiriniz 15kr yakarsa Ankaraya taşınacağm havasından suyundan olsa gerk :P :D

İlk depoda bile olabilir uyarmadı demeyin:D

emresahin83
21/05/2011, 22:41
benim ilk depo için servis 20 lira atmış, 10 km civarı gittikten sonra 65 lira da ben aldım ve 500 km daha gittikten sonra lpg biplemeye başladı. Yani tüketim 16-17 krş yapıyor. yakıt kart ile %4'de indirim olduğu için rakam biraz daha düşüyor :)

bu arada tüketim yol bilgisayarında 6.8 idi (şehir içinde biraz fazla girdik galiba taktırmadan önce daha düşüktü) gerçekleşen ise 7.4 civarı. Ben şu anda tatmin olmuş durumdayım. Bir tek benzin ne kadar tüketiyor onu hesaplayamadım ama fazla olduğundan şüphe ediyorum.

attserkan
22/05/2011, 12:23
arkadaşlar bu değerleri yakalamak hiç de zor değil eğer amacınız az yaksın çok gezeyimse sabırlı olacaksınız 90 km hızı geçmeyeksiniz+devirli vs gibi ama yok ben performans derim derseniz onun da bi bedeli var
elbette

tomurcuklu
22/05/2011, 21:37

Selamlar, 15 kurus gorunce gozlerim acildi :) ben 27 ile 30 kurus arasinda yakiyorum, arac henuz 1530 km`de. taktirsam mi acaba ya. Arabanin gidisinde, cekisinde azalma varmi acaba. ben istnbuldaki 2 servis ile gorustum gecen hafta 1750 gibi rakam cikardilar. stepnenin yerinemi takiyorlar? Birde bana dediklerl yol bilgisayarinda ki rakam lpg icin yanlis yonlendirme yapabiliyormus..

attserkan
24/05/2011, 21:30
evet simit tüp taktırdım iiyikide öyle yapmışım diğer türlü pişman olurdum herhalde bence beklemeyin bile hemen taktırın nasıl olsa amorti edersiniz o rakamı yol bilgisayarı ile pek alakalı değil diye biliyorum

GünahsizSeytan
24/05/2011, 22:02
Lpg iyidir şifa verir :D fakat takan ustanın ve Kitin markası yakıtın azalmasında cok önemli rol oynuyo ;) Hala son zamlardan sonra 15 kr yakan varmı ya ? :S

tnrsrc
24/05/2011, 22:53
canım çektiiii :)

kurt_107
27/05/2011, 12:38
Arkadaşlar ,2gün önce kardeşime de punto aldık,1.4fire active 2kapılı
benzin tüketimi yol bilgisayarında 8lt,LPG taktırmak nekadar avantajlı,sıralı sistem oluyormu? Fiat servisleri takıyormu,yoksa sanayiye mi gitmeliyiz, bilgisi olan varmı?

Artık araçlarına lpg taktırmak isteyen arkadaşlar FIAT ın ayrıca yetkilendirdiği FIAT servislerinde lpg dönüşümü yaptırabiliyorlar.
Servisten randevu aldıktan sonra Yetkili servis siparişi eiyor ve 2 gün sonra montaj yapılıyor.
Bildiğim kadarı ile İtayan bir marka kullanılıyor.
Dönüşüm serviste yapıldığı için garantiniz etkilenmemiş oluyor.

synx
27/05/2011, 12:48
Arkadaşlar yakıt tüketimini yazarım demiştim ilk depom dün bitti. 510km yaptıktan sonra öterek benzine geçiş yaptı. Depoyu fulledim 32lt gaz aldı 66,8TL. 5 günde bitirdim depoyu. 30 km benzine versek 480km eder. 100 km de 6,67 lt çıkıyor. Yol bilgisayarı ort. 7lt gösteriyor. (Çok şaşırdım) Sonuca gelelim km de 14 kuruş::) Özensiz kullandığımı söylemiştim ilk depoyu ikinci depoda ekonomik kullanacaktım. Ama uğraşmaya gerek yok aynen devam:)

pilotender
27/05/2011, 15:10
Arkadaşlar yakıt tüketimini yazarım demiştim ilk depom dün bitti. 510km yaptıktan sonra öterek benzine geçiş yaptı. Depoyu fulledim 32lt gaz aldı 66,8TL. 5 günde bitirdim depoyu. 30 km benzine versek 480km eder. 100 km de 6,67 lt çıkıyor. Yol bilgisayarı ort. 7lt gösteriyor. (Çok şaşırdım) Sonuca gelelim km de 14 kuruş::) Özensiz kullandığımı söylemiştim ilk depoyu ikinci depoda ekonomik kullanacaktım. Ama uğraşmaya gerek yok aynen devam:)

Olay budur yahu. 1,4 fire motorda lpg mükemmel oluyor. önceki arabamda ben de taktırmıştım. atikerdi benimki ve inanılmaz ekonomik yakıt tüketimi söz konujsuydu. hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın inşallah.

tomurcuklu
27/05/2011, 22:01
Arkadaşlar ,2gün önce kardeşime de punto aldık,1.4fire active 2kapılı
benzin tüketimi yol bilgisayarında 8lt,LPG taktırmak nekadar avantajlı,sıralı sistem oluyormu? Fiat servisleri takıyormu,yoksa sanayiye mi gitmeliyiz, bilgisi olan varmı?

merhaba kurt_107 fiat'in sitesinde yanlis hatirlamiyorsam hizmetler ile ilgili bir alan var, orada anlasmali servisler yaziyor, onlarda yaptirirsan arac garanti disida kalmiyor. Ama tavsiyem biraz bekleyin km yaptikca tuketimi azaliyor aracin. Bende yeni aldim ilk 2 depoda 30 kr civari yakti, son tuketim testimi bu gun yaptim 22 kr yakiyor su anda. Benimkide 1.4 fire. Ama bu 22 kr'lik tuketim 90-100 km/h ortalama ile. Yani devir genelde 3.000 gibi

SUADOW
31/05/2011, 15:53
Merhabalar...
Öncelikle yılda ortalama 16.000-17.000 Km. yol yapıyorum. % 70 şehir içi...
Son yapılan zamlardan da sonra; artık Benzinli araç kullanmak işkence haline galdi. Aracım her ne kadar da 2011 1.2 motor olsa da artık benzine ödediğim para dokunur hale geldi. Bu yüzden (garanti dışı kalacağı halde) aracıma en kısa zamanda LPG taktırmaya karar verdim.
Bazı çekincelerimi paylaşmak, fikirlerinizi duymak istedim.
1- Aracın garantisi ne ölçüde deliniyor? Hangi haller olursa LPG kaynaklı büyük arıza yaşayabilirim.
2- Aracım 1.2 olduğundan çekiş ne olur diye düşünüyorum.(motorcu bir arkadaşıma göre aracımın üzerindeki 1.2 motor eski kasa doblolarda kullanılan çok sağlam bir motor yorumunu yaptı, ona göre LPG de sorun yaşamazmışım)
3- Tabiki Tercihim BRC olacak, onun içinde 1650/12 TL istiyorlar.
07/06/2011 Salı gününe randevuda aldım. Ancak halen kararsızım.
Diğer tarafta çok zarar etmeyeceksem, aracı satıp Dizel araçmı alsam diye düşünüyorum.
Değerli fikirlerinizi paylaşmanızı rica edeceğim.
Teşekkürler.
Suat...

pilotender
31/05/2011, 17:34
Merhabalar...
Son yapılan zamlardan da sonra; artık Benzinli araç kullanmak işkence haline galdi. Aracım her ne kadar da 2011 1.2 motor olsa da artık benzine ödediğim para dokunur hale geldi. Bu yüzden (garanti dışı kalacağı halde) aracıma en kısa zamanda LPG taktırmaya karar verdim.
1- Aracın garantisi ne ölçüde deliniyor? Hangi haller olursa LPG kaynaklı büyük arıza yaşayabilirim.
2- Aracım 1.2 olduğundan çekiş ne olur diye düşünüyorum.(motorcu bir arkadaşıma göre aracımın üzerindeki 1.2 motor eski kasa doblolarda kullanılan çok sağlam bir motor yorumunu yaptı, ona göre LPG de sorun yaşamazmışım)
Diğer tarafta çok zarar etmeyeceksem, aracı satıp Dizel araçmı alsam diye düşünüyorum.
Teşekkürler.
Suat...

Merhaba.
Öncelikle şunu söyleyeyim. Bence 2011 model aracınızı satmak her türlü zarar ettirir size. Bence arabanızı satmayın. Dizel araç kullanmak sadece biraz daha zevkli oluyor çünkü çekişi filan benzinliye göre daha iyi oluyor. Zevkini bir kenara bırakırsak, dizel bir aracın LPG'li bir araca göre daha az yakıt tükettiğini söylemek yanlış olur. Şu anda 1,3 dizel 2011 model Fiat Fiorino kullanıyorum ve önceki arabam olan 1,4 Fire active LPG'li 2006 model Grande Punto'ma kıyasla daha fazla yakıt tükettiği kanısındayım. Benzine göre düşünürsek tabiki de çok ama çok ekonomik. Ben tercihimi atiker'den yana kullanmıştım. Çünkü atiker daha ucuzdu ve daha kısa zamanda amorti edip kara geçmek öncelikli hedefimdi. Nitekim, LPG taktıktan sonra 10 ay o araca binip sattım. 10 ayda toplam 25000 km gibi bir rakam yapmıştım. Bunun 14-15 bin km'si amorti etmekle geçti. Kalan 10000 ise benim için kar yaptığım zamandı. BRC'nin çok iyi marka olduğu sizin de çevrenizden duyduğunuz gibi sabit bir kanıdır. BRC'den daha iyi olduğu iddia adilen markalar da var tabi ki ama bence siz en kısa ne kadar zamanda amorti edip kara geçersiniz onu düşünün derim ben. Atiker taktırıp pişman olan da görmedim ben. Önemli olan montajın yapıldığı yer. Önemli olan montajı yapan ustanın gerçek usta olmasıdır. Bu konuda büyük hassasiyet gösterin ve araştırmanızı çok ama çok iyi yapın. yoksa arabanızdan soğursunuz ve satmak zorunda kalırsınız. İşte o zaman maddi anlamda kaybınızı telafi edecek bir şeyiniz kalmaz. Motor performansına gelince, LPG ile benzin kullanımı arasında sürücünün hissedebileceği bir performans kaybı söz konusu olmuyor. Tabi bunlar benim tecrübelerim. Garanti konusunda hiçbir yorum yapamayacağım. Ama ben olsam garantideki arabama LPG taktırmazdım. Garanti 3 yıllık bir zaman dilimi. 3 yıl içinde aracın neresinden ne arıza çıkar bilinmez. Sonuçta bunlar insan yapısı makineler... Boş yere garantinizi iptal etmeyin derim. Yine de tercih sizin tabi ki, devir ekonomi devri. Bu benzin fiyatları insanın gözünün ne garanti ne de başka bir şeyi görmesini engelliyor.

synx
31/05/2011, 18:09
Merhabalar...
Teşekkürler.
Suat...

1-Bunu soru olarak cevaplıyorum. Neden yetkili serviste taktırmıyorsunuz çünkü garanti bozulmuyor.
2-Performans kaybı yaşamazsınız.
3-lpg daha avantajlı dizele göre heleki %70 sehir içi kullanım varsa hiç düşünmeyin zaten. Çünkü dizeller şehirlerarası yolda çok ekonomik ve konforlu olur. Fakat şehir içinde lpg çok daha ekonomik.

pilotender
31/05/2011, 18:23
1-Bunu soru olarak cevaplıyorum. Neden yetkili serviste taktırmıyorsunuz çünkü garanti bozulmuyor.
2-Performans kaybı yaşamazsınız.
3-lpg daha avantajlı dizele göre heleki %70 sehir içi kullanım varsa hiç düşünmeyin zaten. Çünkü dizeller şehirlerarası yolda çok ekonomik ve konforlu olur. Fakat şehir içinde lpg çok daha ekonomik.

Yanılıyorsunuz. Sadece Fiat'ın yetkilendirdiği belli başlı servislerde yapılan LPG montajı garantiyi bozmuyor. Zaten Fiat'ın bütün yetkili servislerinde LPG montajı yapılmıyor.

synx
31/05/2011, 19:22
Yanılıyorsunuz. Sadece Fiat'ın yetkilendirdiği belli başlı servislerde yapılan LPG montajı garantiyi bozmuyor. Zaten Fiat'ın bütün yetkili servislerinde LPG montajı yapılmıyor.

Tamam o zaman düzeltiyorum neden lpg montajı yapan fiatın yetkili servislerinde taktırmıyorsunuz:)

tnrsrc
31/05/2011, 20:27
Tamam o zaman düzeltiyorum neden lpg montajı yapan fiatın yetkili servislerinde taktırmıyorsunuz:) :Ç

SUADOW
01/06/2011, 10:07
Paylaşımlar için teşekkürler...

SUADOW
01/06/2011, 10:14
Tamam o zaman düzeltiyorum neden lpg montajı yapan fiatın yetkili servislerinde taktırmıyorsunuz:)

Ne yazıkki her servis LPG montajı yapmıyor.
Sakaryada ikamet ediyorum; en yakın servis Kadıköy/İSTANBUL'da... yaklaşık 150 Km. Bu yüzden yetkili servisleri tercih edemiyorum. Bir diğer neden de Fiat sadece 1.4 motorlara LPG dönüşümü yapıyor... Ne yazıkki 1.2 motor'a LPG dönüşümü kendisi de yapmıyor...
Teşekkürler...

comanchee
01/06/2011, 10:33
start stoplu araçlara daha onay gelmemiş bende garanti deldirip BRC MY11 kit takdırdım.start stop desteği mavcut.my11 in my10 dan farkı yen tip kısa enjektörler.eğer start stoplu araçta my10 varsa yazılımı güncelletirebilirsiniz.Ben 2a mühendisliğin çağlayandaki merkez montaj atölyesinde takdırdım.1500 TL ye.deha otomotiv landi için 1750 tl fiyat çekti BRC 1500 tl ye montajlandı.zaten fire motor öyle zırt pırt arıza veren bir motor değil.şu an 25-26 kr civarı ilk depo.güzergahımda uzun soluklu rampalar mevcut bu nedenle ortalamam biraz normalden yüksek montaj yapan yer bana 2-3 depo sonra daha az yakmaya başlar dedi.

SUADOW
01/06/2011, 10:51
start stoplu araçlara daha onay gelmemiş bende garanti deldirip BRC MY11 kit takdırdım.start stop desteği mavcut.my11 in my10 dan farkı yen tip kısa enjektörler.eğer start stoplu araçta my10 varsa yazılımı güncelletirebilirsiniz.Ben 2a mühendisliğin çağlayandaki merkez montaj atölyesinde takdırdım.1500 TL ye.deha otomotiv landi için 1750 tl fiyat çekti BRC 1500 tl ye montajlandı.zaten fire motor öyle zırt pırt arıza veren bir motor değil.şu an 25-26 kr civarı ilk depo.güzergahımda uzun soluklu rampalar mevcut bu nedenle ortalamam biraz normalden yüksek montaj yapan yer bana 2-3 depo sonra daha az yakmaya başlar dedi.

Benimde SAKARYA ELBİRLİK TİCARET BRC yetkilisiyle görüşmemde MY11 modelini takacağını söyledi...
Bakalım nasıl olacak...

tnrsrc
01/06/2011, 11:06
...deha otomotiv landi için 1750 tl fiyat çekti BRC 1500 tl ye montajlandı...
Fiat servisleri için 1500 tl gibi bir rakam söyleniyordu deha niye 1750tl fiyat verdi. Bana en yakın DEHA'ydi bende arayıp fiat alacaktım ama o da çok söylemiş.. Bende mi BRC'yi tercih etsem acaba. üffff :uhm00000:

Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar: Ben şimdi İstanbul'dayım, yazın İzmir'e kalıcı gideceğim. LPG'yi İstanbul'daki bir serviste taktırsam. Sonrası için bir problem çıktığında bana sorun yaratır mı? Yoksa İzmir'de ikamet edeceğim için İzmir de mi taktırayım?

comanchee
01/06/2011, 18:45
Fiat servisleri için 1500 tl gibi bir rakam söyleniyordu deha niye 1750tl fiyat verdi. Bana en yakın DEHA'ydi bende arayıp fiat alacaktım ama o da çok söylemiş.. Bende mi BRC'yi tercih etsem acaba. üffff :uhm00000:

Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar: Ben şimdi İstanbul'dayım, yazın İzmir'e kalıcı gideceğim. LPG'yi İstanbul'daki bir serviste taktırsam. Sonrası için bir problem çıktığında bana sorun yaratır mı? Yoksa İzmir'de ikamet edeceğim için İzmir de mi taktırayım?

garanti tr çapında geçerli.Neticede brc nin arkasında 2A var ben kağıthanede taktırmanızı tavsiye ederim eğer BRC olacaksa.doğrudan 2a ya bağlı yani bayi değil.arkadaşlar çokda ilgililer.burada garanti belgenizi alır sorun durumunda izmirdeki yetkili bir brc bayiinden garanti kapsamında işlem yaptırabilirsiniz.

Syg.

pilotender
01/06/2011, 23:21

Ben Söke/AYDIN'da oturuyorum. Daha önceki aracım olan GP'ye de Söke'de nam salmış bir mühendis montajı yapmıştı. Kesinlikle sorunsuzdu. Aynı yere montaj yaptıran hiçbir kimseden de şikayet duymadım. Daha önce forumdan başka bir arkadaşa da o dükkanı tavsiye etmiştim ve arkadaş İzmir'den Söke'ye gelmiş; montajını Söke'de yaptırmıştı. Bir senedir bir şikayetini duymadım. İsterseniz siz de Söke'ye gelin yazın. bir günde montajı yapıp teslim ediyorlar.

Bir de bir konuya daha açıklık getireyim; ilk birkaç depodan sonra daha az yakar diyen ustalar tamamen sallıyorlar... Montajdan sonra ilk depoda ne kadar tüketim oluyorsa sonrasında da aynısını tüketiyor araç. Sonradan LPG tüketimi düşer gibi söylemler külliyen yalan.

tnrsrc
03/06/2011, 21:40
Ben Söke/AYDIN'da oturuyorum. Daha önceki aracım olan GP'ye de Söke'de nam salmış bir mühendis montajı yapmıştı. Kesinlikle sorunsuzdu. Aynı yere montaj yaptıran hiçbir kimseden de şikayet duymadım. Daha önce forumdan başka bir arkadaşa da o dükkanı tavsiye etmiştim ve arkadaş İzmir'den Söke'ye gelmiş; montajını Söke'de yaptırmıştı. Bir senedir bir şikayetini duymadım. İsterseniz siz de Söke'ye gelin yazın. bir günde montajı yapıp teslim ediyorlar.

Bir de bir konuya daha açıklık getireyim; ilk birkaç depodan sonra daha az yakar diyen ustalar tamamen sallıyorlar... Montajdan sonra ilk depoda ne kadar tüketim oluyorsa sonrasında da aynısını tüketiyor araç. Sonradan LPG tüketimi düşer gibi söylemler külliyen yalan.

Sağol arkadaşım da izmire gitmeden önce taktırmak istiyorum. Biliyorsunuz uzun yol. Bakalım seçim için memlekete (bursa) gittiğimde BANOTO'da taktıracağım herhalde yarın arayıp bir fiyat alıcam.Olmadı Deha olmadı Kantarcı, başka alternatifim yok gibi...

tnrsrc
04/06/2011, 14:05
biraz önce Bursa- banoto yu aradım.Landirenzo için sızdırmazlık dahil 1800TL fiyat verdiler. Biraz fazla değil mi arkadaşlar?

tnrsrc
04/06/2011, 14:33
Arayıp konuştuğum diğer yerleri de yazayım bilgi amaçlı:

İstanbul - DEHA Otomativ (Fiat Servisi) (LandiRenzo) : 1750 TL (word kart 7 taksit) - Dolum ağzı yukarıda - 1 gün içinde teslim - (Cumartesi 15:00'e kadar açık)
İstanbul - KANTARCI TİCAREt(Fiat Servisi) (LandiRenzo) : 1750 TL (peşin) - taksitte komisyon - 1 gün içinde teslim - (Cumartesi 15:00'e kadar açık)
İstanbul - 2A MÜHENDİSLİK (BRC) : 1600TL (peşin) ya da 550 nakit gerisi 10 taksit (10*105TL=1050TL) - 6 saat sonra teslim.

bunların dışında önerebileceğiniz başka yerler var mı arkadaşlar?

comanchee
04/06/2011, 14:37
ben brc den memnunm şu an hiç sıkıntı yok

bluking
12/06/2011, 01:31
iyi günler bende 2008 1.4 fire active punto var ve tüp taktırmayı düşünüyorum. İst anadolu yakasında önerdiğiniz usta varmı? Hangi marka taktırayım? yardımcı olursanız sevinirim

tnrsrc
12/06/2011, 11:18
Öyle mi yapayım? Böyle mi yapayım? Serviste Landirenzo mu taktırayım? BRC mi taktırayım? derken cuma günü gittim Kocaeli'ye BRC marka taktırdım ve kurtuldum araştırma derdinden. BRC my11 kiti takıldı. Saat 10 da başlandı montaja 12.30'da bitirdiler. Gaz almaya gittik. İlk seferde 20Tl lik gaz alımı yapıldı. Ecu ya verileri yüklediler. Sonra sızdırmazlığa gittik 25 tl sorunsuz geçtik. Sızdırmazlıktan sonra bütün evraklarımı aldıktan sonra Kocaeli'den ayrıldım.giderken yolda 10Tl lik daha lpg aldım ve bursaya doğru gitmeye başladım.
Arabanın çekişinde gidişinde kalkışında hiç birşey değişmemiş. Şu anda herhangi bir problem yok ne arıza ışığı ne de herhangi birşey.
LPG'yi aldıktan sonra TRIP A'yı sıfırlamıştım.Gaz göstergesindeki led'in kırmızı yanmasına kadar bekledim. Kırmızı yandıktan sonra yol bilgisayarına baktım 168km yol gösteriyordu. Yani 30TL ile 168km yol Km'de 0,178TL yakıyor şimdilik. Bana tatminkar geldi. bakalım ileride bu 0,15'e kadar düşer mi?
Taktıracak arkadaşlarda hiç düşünmeden biran önce taktırsınlar bence...

halils2
25/06/2011, 19:43
güncel
arkadaşlar yaz geldi malum yakıt tüketimlerimiz düştü son tüketimleri paylaşabilirmisiniz acaba???

halils2
26/06/2011, 22:11
arkadaşlar bugün depoyu doldurdum 232 km yolda 40,21 tl yakıt aldı. lpg 2,13 tl 18,88 lt. çoğu uzun yol ama ş.içi var ve klima açıkkenyapılan yol. hepsi uzun yol bile kabul edilse bence uygun
ortalama 100 kmde 8,2 lt km de 174 kr yakmışım

sel80
28/06/2011, 00:43
arkadaşlar.lpg taktıralı yaklaşık 1 ay kadar oluyor.bu 4-5 nci depo her zaman fulledim.hesaplarıma göre;bır depo tam 75 tl ye doluyor.2.29 dan alıyorum opet eurolpg şehir içi maksimum 350 km gıdıyorum,yanı km de 0,214 yakıyor bu değerler sızce fazla değilmı arkadaşlar takıp ettığım kadarıyla....tşkrler.

erdncc
28/06/2011, 04:05
1.4 fire dualogic sanzımanlı puntoya atiker taktırmayı düsünüyorum arkadaslar, dualogic olması sıkıntı yaratmaz, yazmıs bazı arkdaslar ama sanırım yine burda okumustum titreme fln yapıyor diye, otomatik punto da atiker kullanan arkdaslar varsa tecrübelerini yazarsa sevinirim...

serkandemir
28/06/2011, 09:35
arkadaşlar.lpg taktıralı yaklaşık 1 ay kadar oluyor.bu 4-5 nci depo her zaman fulledim.hesaplarıma göre;bır depo tam 75 tl ye doluyor.2.29 dan alıyorum opet eurolpg şehir içi maksimum 350 km gıdıyorum,yanı km de 0,214 yakıyor bu değerler sızce fazla değilmı arkadaşlar takıp ettığım kadarıyla....tşkrler.

bence gene iyi bile :) ben bu haftasonu şehir dışı klima full açık şekilde yolculuk yaptım.34 lt yakıt ile 330 km yol gittim.2006 da arabayı aldığımda benzin ile aynı mesafeyi aynı fiyata gidiyordum sanırım...

halils2
28/06/2011, 21:02
deponuz 30 lt alıyo sanırım bende de aynı depo var ve sizinle aynı değerlerde yakıyo aracım. başta bende sizin gibi düşündüm fakat uzun yolda 400 km yapınca normal geldi. ş.içi bu değerler normal. ayrıca motor ısınmadan gideceğimiz yere vardığımız için yakıt fazla oluyo. eğer çok rahatsız olyosanız deponuz komple bitince 20 tl yakıt alıp aracı hiç stop etmeden yakıt bitene kadar kullanın. memnun olacağınıza eminim :)

sel80
29/06/2011, 01:17
deponuz 30 lt alıyo sanırım bende de aynı depo var ve sizinle aynı değerlerde yakıyo aracım. başta bende sizin gibi düşündüm fakat uzun yolda 400 km yapınca normal geldi. ş.içi bu değerler normal. ayrıca motor ısınmadan gideceğimiz yere vardığımız için yakıt fazla oluyo. eğer çok rahatsız olyosanız deponuz komple bitince 20 tl yakıt alıp aracı hiç stop etmeden yakıt bitene kadar kullanın. memnun olacağınıza eminim :)....34lt alıyor yaklaşık.benım merak ettiğim forumdakı diğer lpg kullanıcılarına gore daha fazla yakması...bır arkadaş yanlış hatırlamıyorsa 0.150-0,174 den bahsedenler var.,o yuzden.

erdncc
29/06/2011, 15:41
su an atiker takılıyor benim aracıma da, verileri paylasırım...

tnrsrc
29/06/2011, 23:34
bende bursadan izmire gittim toplamda 80TL lpg tükettim 450km ye yakın gitti..

halils2
02/07/2011, 14:41
....34lt alıyor yaklaşık.benım merak ettiğim forumdakı diğer lpg kullanıcılarına gore daha fazla yakması...bır arkadaş yanlış hatırlamıyorsa 0.150-0,174 den bahsedenler var.,o yuzden.
yalıt aldığınız yerde önemli bazen pompadan hava basabiliyolar buda aynı parayla daha az yol gitmenize neden oluyo. şuan 300 km oldu depoyu dolduralı tahminimce daha 100 km ye yakın yol yapar.geçen başka biyerden aldım gazı 300 km yol yaptı ve 66.5 tl ödemiştim 2.35 tl/lt.
araç kullanmadan dolayı da fark olduğundan bazı arkadaşların 0.15 , 0.17 yakması normal şuan ş.içi benim 0.18 yakıyo. eğer sert bi sürüş şekliniz varsa fazla yakması normal ya da çok sık start stop yapıyosanız aracı sürekli soğuk kullanıyosanız değerler normal. sakin kullanırım diyosanız gaz aldığınız yeri değiştirip deneyin derim. saygılar

drguvan
06/07/2011, 20:10
Merhabalar, daha önce arkadaş sormuş ama cevap alamamış.Otomatik grande punto 1.4 fire motora tüp taktıran var mı?Performans ve yakıt nasıl?Benim bilgisayar şehir içi şehir dışı 6.4 lt/100 km gösteriyor.

Aracımı satışa çıkarttım herkes ölücü olmuş.Galericilerden uzak durun derim.Sinir bırakmıyorlar insanda.Tüp taktırıp bineceğim ben de.Malatya için dönüşüm önerisi olan var mı?

Saygılar

attserkan
06/07/2011, 21:45
evettt gelelim yakıtsal verilere malum yüzümüz gülüyor lpg de herkesi güldürsün inşallah yapılan km:2650,alınan yakıt:420 tl, ortalama tüketim:158 krş tabi gidenler bilir antalya kemer kaş marmaris ve bodrumun dağ yollarında yapılan km dir başlangıç noktası ankara bitiş noktası konya dır ben lovata dan çok memnunum çok şükür iii iş çıkardı.benzin le inanın yanmıştık herkese tavsiye ederim,kazasız belasız günler dilerim ii tatiller

drguvan
08/07/2011, 00:16
evettt gelelim yakıtsal verilere malum yüzümüz gülüyor lpg de herkesi güldürsün inşallah yapılan km:2650,alınan yakıt:420 tl, ortalama tüketim:158 krş tabi gidenler bilir antalya kemer kaş marmaris ve bodrumun dağ yollarında yapılan km dir başlangıç noktası ankara bitiş noktası konya dır ben lovata dan çok memnunum çok şükür iii iş çıkardı.benzin le inanın yanmıştık herkese tavsiye ederim,kazasız belasız günler dilerim ii tatiller

Harikaymış.Teşekkürler.:cheers00:

Arif231
21/07/2011, 12:18
Arkadaşlar bende Avrupa yakasında oturmama rağmen Ümraniye'deki Üçel Oto'da Atiker taktırmayı düşünüyorum... Anladığım kadarı ile işlerinde uzmanlar. 11 yılda 35.000 aracın LPG dönüşümünü yapmışlar. İnşallah bizde sorun yaşamayız.

Sorum şu ki Üçel oto'da Lpg dönüşümü yaptırmış olan arkadaşlarımız varmı acaba?

fausto2005
13/08/2011, 09:51
Arkadaşlar,sefaköy candan mühendislikte lpg dönüşümü yaptıran oldumu acaba?

ibrahim06
13/08/2011, 14:42
Ben eylülde landirenzo taktıracağım. Bu landirenzoyu volkswagen de tavsiye ediyormuş

fausto2005
15/08/2011, 10:33
merhaba 1 saat önce aracımı sefaköy candan mühendisliğe teslim ettim.Bir aksilik olmazsa bu akşam aracımı lpg li olarak kullanacağım.

Kubilayy
16/08/2011, 17:53
1 aydır sure gelen tup taktırsammı taktırma gucten bi kayıp yasatcakmı ( ki zaten guclu bi motora sahip oldugu solenemez) hadi taktırdım hangi markayı taktıralım derken.. 5 gun once kararımızı verdik izmir 2. sanayide meric otoda taktırdım lovato marka sıralı sistem lpgyi 1390 tl ye mal oldu ve dusundugumden cok iyi cıktı tabiki suregelen donemde bi sorun cıkarırmı bilmiorum ama suan için cok memnunum aklımdaki aslında landrenzoydu ama daha komplike bi motora sahip olunsa taktırmanın mantıklı oldugunu solediler motorun yapısı itibariyle kaliteli bi kit işimi gorucegi kanısına vardım ve lovatoyu taktırdık suan için guzel tam fiyat alamadım ne yakıyo suan ama benzinde 0,32 krs yakıyodu bakalım ne olucak...

fuatcosar
16/08/2011, 23:07
Olay budur yahu. 1,4 fire motorda lpg mükemmel oluyor. önceki arabamda ben de taktırmıştım. atikerdi benimki ve inanılmaz ekonomik yakıt tüketimi söz konujsuydu. hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın inşallah.

Kardeş bende 1 hafta önce evo 1.4 77 hp fire aldım. lpg taktırmayı düşünüyorum. gönül brc istiyor ama sonuçta yüzde elli daha fazla vermek istemiyorum daha önce ki aracımda (clio 1.2 16v) atiker sorun çıkarmadı. evoda da memnun kalırmıyım sen memnunmusun performans ekonomi ve sorun çıkarmaması yönünden. şimdiden teşekkür ederim..

cute.poison
16/08/2011, 23:24
Ben lovato taktıralı 1 sene oldu...10 bin km yaptım...Şehir içi km de 0.22 yakıyor...Şehir dışını siz düşünün artık :) Çok memnunum hiçbir sıkıntı çıkarmadı ve çekişi de gayet güzel...BRC düşünüyordum ama taktırdığım yer onu da takmasına rağmen bana lovato önerdi...BRC isminden dolayı pahalı dedi...Atikeri kesinlikle önermedi...Arabamın LPG li olduğu, 200 km den sonra göstergesine baktığımda aklıma geliyor...

cute.poison
16/08/2011, 23:26
Geçen sene 1050 TL ye taktırmıştım bu arada...

Arif231
17/08/2011, 09:36
Ben lovato taktıralı 1 sene oldu...10 bin km yaptım...Şehir içi km de 0.22 yakıyor...Şehir dışını siz düşünün artık :) Çok memnunum hiçbir sıkıntı çıkarmadı ve çekişi de gayet güzel...BRC düşünüyordum ama taktırdığım yer onu da takmasına rağmen bana lovato önerdi...BRC isminden dolayı pahalı dedi...Atikeri kesinlikle önermedi...Arabamın LPG li olduğu, 200 km den sonra göstergesine baktığımda aklıma geliyor...

1000 Km'dir Atiker kullanıyorum şehiriçi 21 Kr yakıyor, daha 1000 km bakımınada gitmedim haftasonu gideceğim, tahminim ayarlamalardan sonra 20 Kuruşa düşer gibime geliyor.

Bu süre zarfında çok memnumum hiçbir sorunla karşılaşmadım... Ki puntolara takılı çok Atiker var, internetten araştırdığıma görede bugüne kadar memnuniyetsiz olan kimse görmedim.

Ama herkesin söylediği gibi aslında LPG Sisteminden öte montajı yapan usta çok önemli

cute.poison
17/08/2011, 09:39
Evet usta çok çok önemli...Ne arkadaşlar var BRC taktırıpta Lpg ye geçtiğine pişman olan...O nedenle LPG markasından ziyade ustada iş bitiyor...Markadan daha çok usta aranması lazım bence...

cute.poison
17/08/2011, 09:42
Ayrıca bu Landi neden bu kadar pahalı???Bende daha önceki karbüratörlü aracıma taktırmıştım...En ucuzlarından birisiydi...Sıralı sistemde mi bu kadar pahalı acaba???

gaksu
17/08/2011, 21:06
Bende Landi Renzo var. 2600 km yol yaptim,karma ve 2200 km si klima mutlaka acik. 18,5 krs ortalama var ama ozellikle yollarda LPG daha pahali olmasa daha dusuk cikabilirdi. Yine klimali,110 120 km uzun yol ortalamasi lt bazinda 8 litre. Calismasinda ,performansinda bir fark hissedemiyorum. ( cikardigi citirtili calisma sesi haric) ilk 2600 km itibari ile LR yi 5000 km de evu dualogic my life i oneririm. Ha birileri arabanin satilik ilanini bulur memnunsan ne satiyorsun der diye soyleyeyim tanisma mailimi okuyun derim.

fuatcosar
18/08/2011, 00:33
peki start stop açısından bir sıkıntı oluyor mu. araç stop ettikten sonra lpg ile mi çalışmaya başlıyo yoksa benzinlemi. tek düşüncem start stop olayı kaldı şuan..

cute.poison
18/08/2011, 11:50
Her marşa basışta ilk olarak benzinle çalışmak durumunda...

etna
18/08/2011, 11:57
Bende aracıma dün Atiker safefast montajını yaptırdım ve bugün muayenesini yaptırıp ruhsata işlettim. Şimdilik memnunum :)... inşallah sorun çıkmaz

gaksu
18/08/2011, 17:30
peki start stop açısından bir sıkıntı oluyor mu. araç stop ettikten sonra lpg ile mi çalışmaya başlıyo yoksa benzinlemi. tek düşüncem start stop olayı kaldı şuan..

Start Stop'u kapatıyorum. Sorun şöyle oluyor. Eğer sistem açıkken 1-2 sn den uzun süreli bir durma oluyor ise sistem sorunsuz stop edip benzinle çalışıp anında LPG'ye geçiyor ancak, araç tam stop etmek üzereyken edemeden tekrar gitmek istediğinizde devir saati 0'dan geri döner ise benzinde bir sıkıntı yok ancak LPG'de devreden çıkmasına sebep oluyor.

Aslında LPG ile çok ekonomik bulduğum için SS ile kullanmayı hiç düşünmüyorum. LPG öncesi ise SS'i neredeyse hiç kapatmadan Ankara şehir içinde kullanıyordum.

emre the king
19/08/2011, 13:28
dün telefonla kantarcı oto yu aradım ve fiyat aldım.1750 tl diyorlar peşin.500,600 de kendiniz yaptırmazsanız muamaele tutar diyor.kendim yaptırırsam 250 gibi oluyormuş.bu 1750 ye taksit yaptırınca %10 koyuyorlarmış.
yani nerden baksan 2500 lira gibi,çok pahalı geldi bana.

garanti kapsamından çıkmayarak lpg uygulayan istanbul da başka nereler var acaba?

not:landi renzo takı:unsure00:yor kantarcı.

sss33
19/08/2011, 14:00
dün telefonla kantarcı oto yu aradım ve fiyat aldım.1750 tl diyorlar peşin.500,600 de kendiniz yaptırmazsanız muamaele tutar diyor.kendim yaptırırsam 250 gibi oluyormuş.bu 1750 ye taksit yaptırınca %10 koyuyorlarmış.
yani nerden baksan 2500 lira gibi,çok pahalı geldi bana.

garanti kapsamından çıkmayarak lpg uygulayan istanbul da başka nereler var acaba?

not:landi renzo takı:unsure00:yor kantarcı.

istanbul çok pahalıymış kardeş.karaman da taktırdım.karpar oto yetkili fiat servisinde landi renzo omegas plus kit.garanti kapsamında ; peşin 1400 tl

-kit Fiyatı: 1400 tl
-sızdırmazlık: 25 tl
-ek 1 formu: 5 tl
-muayene: 136 tl
-egzos muayene: 25 tl
-ruhsat : 50 tl

toplam:1641 tl

saygılar.

not: 10 taksitli fiyatı 1500tl idi.

emrahss
30/08/2011, 01:12
Merhabalar, bende lovato takılı. Simit depo ile 335 km gitti en son. Klimayı da pek açmadım, hep şehir içi. 2.11'den LPG aldım. Bölünce km'de 218 TL filan çıktı. Tekrar ayarlatmaya sizce gerek var mı? Arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Arif231
01/09/2011, 14:20
Merhabalar, bende lovato takılı. Simit depo ile 335 km gitti en son. Klimayı da pek açmadım, hep şehir içi. 2.11'den LPG aldım. Bölünce km'de 218 TL filan çıktı. Tekrar ayarlatmaya sizce gerek var mı? Arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim.

Çok yakmış bence arabanız, tabi buna olanak sağlayan birçok etken olabilir (sürüş stili, yol şartları, yolcu ve bagaj vs vs)

Ancak ben kendimden örnek vermem gerekirse Atiker takılı benim aracımda simit depo

enson İstanbul içi 60 TL ile 311 Km yol gittim, klima kapalı Otogazı 2.22 'den Alpet ten alıyorum. Km'de 19,5 Kuruş'a tekabül ediyor.

Ama ortalamamı alacak olursak İstanbul içi 20 Kuruş yakıyorum diyebilirim.