PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LPG vs GARANTİ

thrust
30/07/2008, 23:32
Arkadaşlar yakın zamanda aracıma LPG dönüşümü yaptırıcam. Hatta bir kaç yerden fiyat aldım. İçerenköyde kantarcı oto var yetkili fiat bayisi ve aynı zamanda 2A mühendislik bayisi. Aracım 2008 model ve alırken +1 yıl garanti hediye etmişlerdi. Şuan 2 yıl 4 ay garantim var. Yanlız hangi fiat bayisiyle görüştüysem LPG dönüşümü yaptığım taktirde sadece motorun değil, aracımın tamamen garanti kapsamı dışında kalacağını söylüyorlar. Bu bana çok saçma geldi, örneğin LPG sisteminin süspansiyon veya city motoruyla ne alakası olabilir. Zannedersem bu forumda daha önce LPG dönüşümü yapıp city motorunu garantiden değiştiren arkadaşlar vardı. Acaba benim konuştuğum servis müdürlerimi yanlış bilgi aktarıyor yada her servis farklı uygulamalardamı bulunuyor? Ortada kaldım valla hatta motorun garantisinden bile vazgeçmiştim ama araba komple garanti dışı kalınca düşünmeye başladım. Konu ile ilgisi olan arkadaşlar bilgilendirirse mutlu olurum.

Ziyaretçi047
31/07/2008, 00:44
Arkadaşım her duyduğuna lütfen inanma. Bu fiat çalışanlarını da anlamak mümkün değil. Sen lpg takacaksın. Arka koltuğun çentikleri kırılacak ve garantiden değişmeyecekler öyle mi? Yoruma gerek yok sanırım. Benim aracımda 1 milyon tane modifiye var. Motorda orjinal parça kalmadı. City modu bozulacak ve garantiye almicaklar. Başlarına yıkarım orayı :D

CesSpOoL
31/07/2008, 08:50
Tüketici mahkemesi ne tarafta diye sorarsan hemen servise alırlar : )

TunFeB
31/07/2008, 10:57
bu city motoru olayını fiat a mail olarak attım ve cevap bekliyorum. bakalım ne zırvalayacaklar

AGUS
31/07/2008, 11:48
yoq öyle bnişey benim aracımda lpg dönüşümü var direksiyondan sıkıntım vardı elektiriksel olarak yani düğmeler çalışmıyor, airbag arızası vb. servise götürdüğümde lpg sonuç olarak sigortada parcası bulunan bir sistem eger odan kaynaklanmıyorsa sorun yoq granti içersindedir dendi ve öyle oldu garantiden yaptırdı arızasını fakat motor ve ateşleme sistemi ile ilgili bir problem olsaydı o zaman garanti dışına çıkacaktı gp... yani sadece motor ve ateşleme sistemi garanti dışına çıkıyor benim başıma geldi.....

CesSpOoL
31/07/2008, 12:34
bu city motoru olayını fiat a mail olarak attım ve cevap bekliyorum. bakalım ne zırvalayacaklar

bende yazdım iki hafta önce ama herhangi bir cevap gelmedi.

pdr42
31/07/2008, 16:52
aynısını banada demişlerdi diat cagrı merkesini arayıp aynı oruyu sorunca bişey diyemedi

toggykaya
31/07/2008, 17:18
ben antalya birmotu aradım.. birmotun anlaşmalı bi istasyonunda lpg mi taktırdım.. aracım garantiden çıkmadı.. böyle bi servis bulursan orda yaptırmanı öneririm

tolgaank88
31/07/2008, 18:50
bu servisin onereceği yerler,servisin garantiden değiştireceği malzemeler vs herşey servisin insiyatifine kalmıştır...kimi servis;önermez ama taktırırsan motor garanti dışı der,kimisi şurda taktır garantin bozulmasın der kimiside hiç biyerde kesinlikle taktırma araç garantiden çıkar der...hangisi doğru sen dusun :)...
bi başka servise danışmakta fayda var...yani plaka lambasının sonmesini,lpg ye baglayan bi servisede bidaha ugrama zaten derim :D

thrust
31/07/2008, 22:03
yrn ilk işim ist.daki servisleri arayıp danışmak olcak. hangisi olumlu cevap verirse artık onunla çalışırım. ama baktım zorluk çıkarıyorlar bırakırım garantiyi bakımlarıda kendi ustamda yaptırırım.