PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyadaki çizikler

chn73
05/07/2008, 20:43
dün bir baktım kaputta derin çizikler var.apartmanın haşarı çocukları kaputa imza atmışlar.biraz derin olmuş galiba ,altta astar görünüyor.sizce ne yapmam gerekir.aynı renk bir boya alıp rötüş mü yapayım yoksa özel bir ürün var mı .bir aralar tv de yağlı tebeşir gibi bir ürünün tanıtımı yapılıyordu,sürüldüğünde derin çizikleri kapatıyordu.kaputu boyatmak istemiyorum.bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan öneriler bekliyorum.bu aralar aracımın rengi neworleans mavi.bilgilendirirseniz sevinirim.teşekkürler.

asimov
05/07/2008, 21:51
Kaputu boyatma fikrini kafandan çıkar, çünkü çizik nedeniyle boyalı araçlar satarken kazalı muamelesi görüyor. Önce pasta veya çizik çıkarıcı bir cila ile silmeyi dene, ki bu işlem astarın göründüğü çiziklerde sonuç vermez ama yine de cevredeki ince çizikleri yok edeceği için yapılmalı, kalan çizikler çok rahatsız ediyorsa usta bir el tarafından rötuşlanmalı. Aracın metalik renk olduğu için ne kadar iyi yapılırsa yapılsın az da olsa iz kalacaktır ama komple boyanmadığı için değer kaybı da olmayacaktır.

PuNTo
06/07/2008, 07:48
Kaskonda varsa Auto King de kullanabilirsin (kaskon bozulmaz)

defeat
06/07/2008, 09:21
AutoKing metalik boyalı araçları tamir edebiliyor.Bir görüşün.

tolgaank88
06/07/2008, 09:57
autoking boyar bildiğim kadarıyla,bi çizik için boyatma bencede...ayrıca çok gozunede batmıyosa dursun,satarken alıcıya dersin ben boyatmadım,sorun bu diye,inan bu alıcının daha çok hosuna gidiyo...çunku gercekten cizikten dolayı boyatsan bile inanmıyor insanlar...

Ah-MeT
06/07/2008, 12:45
geçmiş olsun:( ah nedir şu cocuklardan cektigimiz vallaha bende deli oluyorum gordugum zaman kulaklarını kıvratıyom ama akıllanmıyorlar tozlu arabanın uzerine yazı felan yazıyolar cizik cizik oluyor boya, hatta biri sopayla bir karış çizik yapmış boyacı arkadasim çok ince bir zımpara ile zimparda degil kağıt gibi bişi onunla biraz ustunden sildi sonra pasta ile felan tamir etti orayı hiç belli olmuyor...

HKNZHR
06/07/2008, 13:57
birde bana sorun xD biri tavanı cizmiş 15cm boyunda derin bi cizik var ne boyata biliyorum nede başka bişi gördükçe canım sıkılıyor.. cizik olan yerin üstüne şerit uygulaması yapacam ama oda yasak diyorlar.. ><

ABNEW
06/07/2008, 16:10
Cihangir Bey, geçmiş olsun.Ben öncelikle sözkonusu çocukların aileleriyle konuşurdum.Herkes çocuğuna sahip olmalı, gereken eğitimi ve davranış biçimini vermeli çocuğuna...

Bence autoking halleder.Ancak kaskonuzla önce görüşüp anlaşma var mı ve ne kadarlık hasarı
yaptırabiliyor onu öğrenin.Autoking alan çok geniş de diyebilir, tekrar geçmiş olsun...

iso1907
06/07/2008, 16:19
benımde kaputa top gelmiş hafıf göçük var. Valla ben öyle binmektense oto kıng ge yaptırıcam boyaysa boya daha 8 aylık arac daher kaybı olcakmış ne yapalım yanı mıllet öyle düşünecek dıye üç beş hattta belkıde onyıl öylemi bineceğiz arabalarımıza.Öyleyse hiç garajdan çıkartmayalım benim şahsi fikrim görüp görüp moralim bozulacağına boyatırım daha iyi.

webercis
06/07/2008, 21:40
Arkadaşlar bakın şunu söylemiştim ama kimse kulak asmamıştı;
Bizim arabaların boyalarında bir anormallik var.Çok çabuk atıyor yada hemen çiziliyor.Benim arabanın iki arka kapısına da top değmiş ve top izi olduğu gibi duruyor.Yıkadım ettim ama sanki topu boyayıp kapıya vurmuşlar gibi gitmedi izi.Arkadaşın arabasına da vurmuşlar aynı şekilde ama onunkinde iz falan yok.Anlamadım bir türlü

chn73
06/07/2008, 22:18
Bizim arabaların boyalarında bir anormallik var.Çok çabuk atıyor yada hemen çiziliyor.Benim arabanın iki arka kapısına da top değmiş ve top izi olduğu gibi duruyor.Yıkadım ettim ama sanki topu boyayıp kapıya vurmuşlar gibi gitmedi izi.Arkadaşın arabasına da vurmuşlar aynı şekilde ama onunkinde iz falan yok.Anlamadım bir türlü
boyalarda sorun olduğu görüşüne bende katılıyorum.kapılarda eteklerde benek benek boyada kalkma var.ayrıca boya kalınlığı az gibi geliyor.boyacı bir tanıdığı olan varsa ve mikrometre ile boya kalınlığını ölçtürebilirse sevinirim.

FoR_ReaL
07/07/2008, 18:03

benimde bağajda bir top izi var ne yaptıysam çıkmadı kendim cila yaptım ama banamısın demedi valla :agri:

tolgaank88
07/07/2008, 18:53
benim ön kaputta vardı top izi,ben bitek bende var sanıyodum,baya bi kişide varmış anlaşılan...:)
maşukiye buluşmasında civcivx(cem abi) turtle wax çizik giderici uyguladı,3. uygulamada top izinden eser kalmadı,bi denemenizi tavsiye ederim...

FoR_ReaL
07/07/2008, 22:20
Akşam arabayı yıkattım ve sonra Turtle wax renkli çizik kapatıcı cila ile parlattım bakalım bu sefer ne kadar belli oluyor

aykuting
07/07/2008, 22:30
Ne yapalım nazarlık dediler bana benimki kaldı ölee kaputta benimde

tolgaank88
07/07/2008, 22:55
emin kardeş,biz arka arkaya 3 defa uygulayınca çıımıştı,aklında bulunsun...yani bir kerede çıkmayabilir,çizik derinliğine gore değişir...inşallah seninkide çıkar...