PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Problemi

berker
05/07/2008, 16:00
Arkadaşlar merhaba.

Önce kendimi tanıtayım. Adım Berker. Aranıza yeni katıldım sayılır. Bu forumdan tanıdığınız okyzan'ın grande puntosunu satın almıştım. Arabadan da son derece memnunum. Fakat direksiyon konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum. Aracı aldığımda direksiyonu aşırı yumuşaktı ve sanki boşa dönüyormuş gibiydi. Bir miktar da çekme yapıyordu. Zincirlikuyu birmotla görüştüğümde direksiyon motorunda problem olduğunu söylediler. Geçen ay direksiyon motoru değişti fakat bu seferde direksiyon eskisine göre biraz ağır gibi. Sizce bu normal midir?
Bu arada zincirlikuyu birmot servise gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.

anvil
05/07/2008, 17:16
aramıza hoşgeldin. aldığın araç forumdaki en güzel araçlardan biridir. kıymetini bil. hatta bugün bile incelemiştim o aracın konusunu.

sorununla ilgili de forumda arama yapabilirsin. bu konuda bir çok konu mevcut.

tolgaank88
05/07/2008, 17:23
sanırım aracınızın city si değişti...forumda bi kaç arkadaş daha bu durumdan,yani city değiştikten sonra direksiyonun sertleşmesinde şikayet etmişti..ama benimde aracımın city si değişmişti ve bi sertlik hissetmedim...tempesty (bora abi) bu city le ilgili baya bilgisi var,ondada aynı durum vardı hatırladıgım kadarıyla,o ne yaptı acaba???

anvil
05/07/2008, 22:46
sanırım aracınızın city si değişti...forumda bi kaç arkadaş daha bu durumdan,yani city değiştikten sonra direksiyonun sertleşmesinde şikayet etmişti..ama benimde aracımın city si değişmişti ve bi sertlik hissetmedim...tempesty (bora abi) bu city le ilgili baya bilgisi var,ondada aynı durum vardı hatırladıgım kadarıyla,o ne yaptı acaba???
bahsettiğin konu burada

https://forum.grandepuntotr.com/servis/7895-city-motoru-degisti.html

Summanus
06/07/2008, 18:16
Benimde city motorum değişti. Bana da normal dediler bu sertleşme olayının. Bi süre sonra alışıyosun önce garip gelsede. Ama yinede diğer araçlara göre değişmesine rağmen yine hafif geliyor direksiyon

tempesty
07/07/2008, 00:03

Benimde sertlik sorunu devam ediyor Tolga,Müslüm'e danıştım yapıcak bişey yok diğerleri arızalı dedi..Aman arıza yapmasında bir daha , ben sertliğine razıyım.

berker
07/07/2008, 11:37
evt arkadaşlar. yeni gelen seriler bu şekilde anladığım kadarıyla. heralde eskileri gibi arıza yapmaması için bu şekilde yapmışlar. direksiyon motorlarında bir güncelleme olmuş diye düşünüyorum.

şafak
07/07/2008, 16:26
Arkadaşlar merhaba.

Önce kendimi tanıtayım. Adım Berker. Aranıza yeni katıldım sayılır. Bu forumdan tanıdığınız okyzan'ın grande puntosunu satın almıştım. Arabadan da son derece memnunum. Fakat direksiyon konusunda biraz sıkıntı yaşıyorum. Aracı aldığımda direksiyonu aşırı yumuşaktı ve sanki boşa dönüyormuş gibiydi. Bir miktar da çekme yapıyordu. Zincirlikuyu birmotla görüştüğümde direksiyon motorunda problem olduğunu söylediler. Geçen ay direksiyon motoru değişti fakat bu seferde direksiyon eskisine göre biraz ağır gibi. Sizce bu normal midir?

Bu arada zincirlikuyu birmot servise gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.

birmot zincirlikuyu grandepuntotr üyelerine herzaman öncelık saglayacaktır .:)

tolgaank88
07/07/2008, 19:04
bora abi haklısın,yani ses adamın canından can goturuyor sanki,birde city nin gelmesinin beklemek felan,haklısın bu şekilde binilir yani,zaten bizim direksiyonlar normal araçlara gore zaten yumusak en azından benim su ana kadar bindiğim araçlar içerisinde oyle

svs
17/01/2009, 14:01
Benimde city motorum değişti. Bana da normal dediler bu sertleşme olayının. Bi süre sonra alışıyosun önce garip gelsede. Ama yinede diğer araçlara göre değişmesine rağmen yine hafif geliyor direksiyon

ardakasım
city motoru ayrı bir cihazmı yoksa direksiyonun genel motorumu oluyor

evt arkadaşlar. yeni gelen seriler bu şekilde anladığım kadarıyla. heralde eskileri gibi arıza yapmaması için bu şekilde yapmışlar. direksiyon motorlarında bir güncelleme olmuş diye düşünüyorum.

abım olan 2006 model sahiplerine oldu o zaman 30 000km aracta direksiyon arızası olucak seymi ya

svs
03/02/2009, 17:28

abı yeni tipler bu sekilde sert ve sorunsuz gibi görünüyo fakat eski versiyon 2006 modellerde bu arıza çok sanırım çok şikayeti olan var

kullanıcı hatası tabi ki değil
müsteri hizmetleriyle görüştüm haber beklıyorum
bunu yaptırmak az para değil ve garanti 2 yıl bitti yani

bununla ilgili bi bilgin varmı veya burdaki arkadaşlarda yorumlarını yazarsa sevinirim
aracın üretim srunu bu bence yeni gir garanti kapsamı olayı olabılırmı acaba yardımcı olabilecek aydınlatabılecek abıler yazar inş.
yoksa bunun altından kalkmak çok zor 1500tl azmı ya
kullanıcı hatası 0 ken yazık mıllete

ABNEW
03/02/2009, 18:26
Savaş, ısrarcı bir şekilde bunun fabrikasyon hatası olduğunu belirtmek gerekiyor servise ve merkeze.Bundan sonrası senin servisle olan diyaloğuna ve servisin merkezle olan diyaloğuna bağlı.Sitemizde garantisi bittiği halde garanti kapsamında servo motoru değiştrilen bir iki GP vardı...

makeles
04/02/2009, 00:47
city modu kaslarda tembellik yapıyor bence.. eskiden yumuşak gelen direksiyon bu sıralar sert gelmeye başladı.. normal modda 3-4 gün kullanıp (kaslar gelişti :) tekrar city mode yaptım eskisi gibi yumuşak gelmeye başladı.. :)