PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto Emotion Seçeneği Alacak Arkadaşların Dikkatine

bambogie
07/02/2007, 18:55
Salı günü bende aranıza katıldım artık arabanın teslim edilmesini bekliyorum ama şunuda sizlerle paylaşmak istedim fiatın elinde 2007 model emotion donanım paketli araçlarda konfor paketide dahildi.şu anda bu model kullanan arkadaşların konfor paketi kapsamında kol dayama kolu,elektrikli bel ayarlı sürücü koltuğu bulunmaktadır ama beni gibi yeni alacakları bi süpriz bekliyor türkiye ye yeni ithal edilen araçların hiç birinde bel ayarlı koltuk ve kolçaklar bulunmazken park sensörü
mevcutmuş.bana öyle dediler artık yalan yada doğru bide benzinli alıcak arkadaşlara da üzücü bir haberim var şu anda türkiye stoklarında benzinli yokmuş ben dizel istiyodum dizel aldım benim için pek fark etmedi ama yaklaşık 4.000ytl fark edio bunu düşünen arkadaşlar bi dahaki sevkiyatı beklemek zorunda kalıcak ve kesin bi tarih yokmuş...

Umarım benide aranıza kabul edersiniz...

Mısafır
07/02/2007, 19:03
hosgeldın foruma
burda ben dahıl aracının gelmesını 3 ay bekleyen cok ınsan var ;)

emotion 3 kapılı araclar sıparısle gelıcek bunu bılıyorum
onun dısında konfıgurasyon degısıklıgı yapıldıgını bılmıyodum
ama emotıonda konfor paketı dahıl olmadıktan sonra tercıh sebebı olacagını pek dusunmuyorum...

otoritec
07/02/2007, 19:13
saçmalık park sensörü mevcut ama bel ayarı ve kol dayanağı vs. mevcut diilmiymiş yani emotion da... iyice bombaladılar.

AWD
07/02/2007, 20:18
zaten emotion un en büyük özelliği konfor paketini seçememen yani zaten hepsi içinde var araba yenilendikçe donanımı düşürüyolar böle saçmalıkmı olur yaw bu arada bende vadinin dediği bekleyen grubundayım 3 aya yakın :)

Gianfranco
07/02/2007, 20:35
Konfor paketinin olmamasi gibi bir durum soz konusu olamaz cunku o zaman dynamic ten hemen hemen bir farki olmaz. Bende 3 ay bekleyenlerdenim.

SeZAr
07/02/2007, 21:43
Arkadaşlar emotiona özelliğini katan şeyler bunlar zaten bunlar da kaldırılırsa zaten bir anlamı yok.Bunlara inanmayın.Yeni gelecek araçlarda iç kaplamaları vites topuzu ,elfreni kulu değişecek ve torpido tekrenk olacak başka bir işlem uygulanmayacak buna inanın. 8O

not : Bu yazdıklarım sadece Emotion da olacak Dynamik ve diğer modellerde başka değişiklikler olacak.

microab
07/02/2007, 21:55
not : Bu yazdıklarım sadece Emotion da olacak Dynamik ve diğer modellerde başka değişiklikler olacak.

Dynamic ve Active de ne değişiklikler olacak pekii?

searchandrescue
07/02/2007, 22:47
verdim parayı bi gün beklemem dedim elde olan active di razı oldum beklemem arkadaş

otoritec
07/02/2007, 23:24
verdim parayı bi gün beklemem dedim elde olan active di razı oldum beklemem arkadaş

abi daha önceki otomobil neydi senin ?

searchandrescue
07/02/2007, 23:29
Toyota

x-troy
07/02/2007, 23:30

aynen...

baycep
08/02/2007, 00:26
ben ancak 3 gün dayanabildim

ABNEW
08/02/2007, 00:54
Ben de 3 ay bekleyenlerdenim:) Zaten araç almadan kafanızda renk, motor, donanım gibi özellikler belirledikten sonra sözkonusu aracı beklemeden bulabilmek için oldukça şanslı olmamız gerekiyor...
Bence de o donanımlar eğer kalkmışsa emotion un da fazla bir özelliği kalmıyor.Belkide dynamic ve active in de donanımlarını düşürmüşlerdir orantılı olarak:icon_smile_shock:

BGRAYS
08/02/2007, 14:43
yanı neden bi firma werdigi olanakları daha aza dusurur ?? !! 6 ay once alınmıs bı arabayla bgn alan arasında ne fark war acaba

maviş
08/02/2007, 14:53
ya bildigim kadarıyla ilk çıkan Focus II 'lerde standart olarak sunulan mp3 çalar daha sonra gelenlerde opsiyonel olarak sunulmuştu diye hatırlıyorum
bir araba tuttukça böyle şeyler fabrikalar tarafından yapılabiliyor

SteinGP
08/02/2007, 14:58
abi ben sabah gittim akşam aldım arabayı ya:)sadece skydome istemiştim o yoktu..sizlere göre biraz daha şanslıyım sanırım..emotion un en büyük özelliği diğer modellerdeki opsiyonel donanımları standart sunması sadece park sensörü içim kim o kadar fiyat farkı verirki?

disci79
08/02/2007, 18:08
bende 3 aycıyım.banada emotion da bunların kalkması akılcı gelmedi.kaldırsın abi emotionı ozaman.

by_yüzbaşı
08/02/2007, 19:52
iyi de arkadaşlar emotionda konfor paketi yokki. bu paket sadece dynamiclerde geçerli. kp emotionlarda standartlarında sunuluyo. eğer bunlar yoksa fabrika üretim hatasıda olabilir. bunu sormak gerekir. ayrıntı için kataloglardan yardım alın ve arkasını arayın bence. emotionlarda skydome, spor paket ve 16" jant opsion olması ha bi de mta

ABNEW
08/02/2007, 22:07
Gizli zam bunlar:)

uzman
08/02/2007, 22:36
bencede gizli zam veya şu bahsedilen iyileştirmelerin maliyetini aşağı çekmek kaygısı ile yapılan düzenlemeler.:icon_confused:

OzzY
09/02/2007, 01:14
hosgeldın foruma
burda ben dahıl aracının gelmesını 3 ay bekleyen cok ınsan var ;)

emotion 3 kapılı araclar sıparısle gelıcek bunu bılıyorum
onun dısında konfıgurasyon degısıklıgı yapıldıgını bılmıyodum
ama emotıonda konfor paketı dahıl olmadıktan sonra tercıh sebebı olacagını pek dusunmuyorum...
konudışı ama hayret ediyorum nasıl beklenir 3 ay ::icon_question:

SeZAr
09/02/2007, 10:05
Arkadaşlar Merhaba

Bu konu ile ilgili aracı aldığım bayii aradım.Böyle bir iptalin söz konusu olmadığı belirtildi biz Emotion satışlarımıza aynışekilde devam ediyoruz dendi.Tofaştan böyle bir uygulamanın olduğu bildirilmemiş. ;)

toful
09/02/2007, 10:24
konudışı ama hayret ediyorum nasıl beklenir 3 ay ::icon_question:

komik bir durum ama beni active için bile bir ay beklettiler.

nht219
09/02/2007, 10:27
ben satışa cıktığı ikinci hafta aldım böyle bi sıkıntımız olmadı ama beklemek zordur inşallah zaman cabuk gecer...

nht219
09/02/2007, 10:30
TOFUL'a GP active yi bedava dağıtmıyorlar:lol: active alırkende beklenebilir

bambogie
09/02/2007, 11:09
valla arkadaşlar bi kaç gündür netten uzaktım ama şimdi arkadaşımla yaptığım tel görüşmesinden sonra iice ortalığı ayağa kaldırdım kaldırmak üzereyim şöyle bi bilgi geldi elime fabrika değiştirmiş olabiliyormuş tofaş fiatta üst düzey yetkiliden donanım değişikliği var mı yok mu onun haberini bekliyorum italyadan sorulacak.haberi geldiği zaman sizinle paylaşıcam ama işte bi saçmalıktır gidio.siz 3 ay yurt dışı beklediniz adamlar istanbuldan bursaya arabayı getiremiyo istanbuldan :) benimde sonum 3 ay a benzicek hele bide donanım değişikliği yoksa iice kazıklanarak.

Sezgintr
09/02/2007, 12:05
Bende dün birmottaydım yeni activelerde kapı kenarındaki bantlarda kaldırılmış. Active nin izolasyonuda düşüktü bantlarıda sökmüşler. Soyup soğana çevirmişler resmen.

SeZAr
09/02/2007, 12:05
valla arkadaşlar bi kaç gündür netten uzaktım ama şimdi arkadaşımla yaptığım tel görüşmesinden sonra iice ortalığı ayağa kaldırdım kaldırmak üzereyim şöyle bi bilgi geldi elime fabrika değiştirmiş olabiliyormuş tofaş fiatta üst düzey yetkiliden donanım değişikliği var mı yok mu onun haberini bekliyorum italyadan sorulacak.haberi geldiği zaman sizinle paylaşıcam ama işte bi saçmalıktır gidio.siz 3 ay yurt dışı beklediniz adamlar istanbuldan bursaya arabayı getiremiyo istanbuldan :) benimde sonum 3 ay a benzicek hele bide donanım değişikliği yoksa iice kazıklanarak.

Ben aracı aralık 13 te sipariş ettim.İlk etapta renk sorunu çıktı değiştirdim uzadı şimdide böyle bir durum çıkarsa ben siparişimi iptal edicem neyazıkki. :(
Kaparomu geri verirlermi acaba.

akin78
09/02/2007, 15:31
Ben aracı aralık 13 te sipariş ettim.İlk etapta renk sorunu çıktı değiştirdim uzadı şimdide böyle bir durum çıkarsa ben siparişimi iptal edicem neyazıkki. :(
Kaparomu geri verirlermi acaba.

Aynen bende 29 Aralıkta sipariş ettim ama umudumu yitirmeye başladım artık.Kapora olayını bende düşünüyorum :(

SeZAr
09/02/2007, 16:02
Az önce Bursa da bir bayi ile görüştüm böyle bir durum söz konusu değildendi.Sabahtan beri 3 bayi ile görüştüm hepsi aynısını söylüyor.Bence birmota eksik donanımlı geldi bu araçlar satmak için farklı nedenler kullanıyor olabilirler.Daha öncede bunas benzer bir olayvardı bir Emotionda hilholder çıkmamıştı :icon_confused:

Dayan akin kardeş az kaldı bu ay sonu alacaz inşallah. Ama bir aksilik olurda mart ayına kalırsa iptal ettirecem.Bravoyu bekliyecem.

bambogie
09/02/2007, 21:56
Arkadaşlar bu olayı iyice delirip araştırdım çıkan sonucu sıcağı sıcağına sizinle paylaşıyorum.Bundan sonra italyadan türkiyeye gelecek emotionlarda kolçak ve elektrikli bel ayarlı koltuk yok!sanırım dinamic tenden kaldırmışlar.bu opsiyonlarla bayilerde bulunma sebebi ellerinde bir önceki sevkiyattan kalmasıymış ve soyları ha tükendi ha tükenecekmiş bundan sonra almayı düşünen arkadaşlara şimdiden uyarırım.bu bilgi bayiden değil direkt üst düzey bi yetkiliden alınmıştır o yüzden seçeneklerinizi düşünürken bunu göz önünde bulundurun eline yeni partiden araba gelmemiş bayiler ellerine geleceklerde hala bu iki seçenek olduğunu zannetmekteler ellerinde olmasa bile eski sattıkları emotionların hepsi bu iki opsiyona sahip olduğundan var olarak söylüyorlar.elde kalan son kolçaklı ve bel ayarlı olanları iyice araştırıp arın nesli tükenenler arasına girdi giricek :D valla benim faturada kesilmiş bunuda örendim artık kesin bi tane oldu pazartesi kısmetse kullanmaya başlıcam.ilgilenen arkadaşların hepsine tek tek teşekkürlerimi iletiyorum...

bambogie
14/02/2007, 01:30
burada fikrini beyan etmiş yada olacak bitecekleri merak eden arkadaşlara son ve kesin durumu bildiriyorum Grande Punto larda tr ye getirilenlerde yurt dışıdakileri bilemem artık Konfor Paketi YOK!!!Bugün bayiim arayıp konfor paketi masrafımın bana geri ödeneceğini söyledi bundan sonra konfor paketli emotion aramayın özellikle benden sölemesi ve iç döşemeler değişmiş sitedeki renkerden daha güzel şeyler var alırken ederken dikkat edin.ha illa konfor paketli olsun diyorsanızda türkiyedeki fiat bayilerine iyice bakmanız gerekiyor bulursanız alabilirmişsiniz eski partiden gelmiş ve elde kalmış olanlardan.benim aldığım partiden alanlar ve bundan sonra gelicek partiler için durum anlattığım gibidir.

genetrix
14/02/2007, 14:44
Arkadaşlar bu tam yeri değil çünkü ben dynamic alıyorum ama ben kaporamı verdim .Ancak Birmot satış müdürü biraz önce beni aradı (ilk onlarla görüşmüştüm)
araba var bir tane mart başı geliyor ister misin diye .Ancak dedim ben yenilenmiş dynamiclerden istiyorum .4 cam otomatik vs.. Bana yok öyle bir şey .Bazı değişiklikler var ama 4 cam otomatik vs. istersen fark ödemen gerekir diyor. Kapora verdiğim yer mi bilmiyor yoksa birmot mu anlamadım gitti .Sizin son duyumlarınız nedir Dynamic hakkında ya da bu konda bilgisi olduğunu düşündüğünüz bir bayii varsa numarasını verir misiniz .Sinir olmuş durumdayım...:icon_question:

ABNEW
14/02/2007, 14:48
Hakkaten zor bir durum.Satış sorumluları da yanılabiliyorlar ya da sipariş aşamasında karışıklıklar olabiliyor.Sanırım geçen sene Dynamic sipariş veren arkadaşlardan bir kaçının GP sinde standart olarak güvenlik paketi vardı, emin değilim ama:)

utku952
14/02/2007, 14:57
ewet bnmkinde standart war deniyordu ama heralde yok profilimded gördüünz gibi gpaketi de war yazıo ancak ben henüz anlayamadm warmı yokmu? :S hillholder falan denedim olmadı

SeZAr
14/02/2007, 15:09
Arkadaşlar bende öle birşey olduğuna inanmıyorum.Az önce fiatın italyan sitesine girdim ve inceledim sonrada almanyadaki sitesine girdim.Yenilenen fiziki birşey yok sadece renk değişiklikleri var.Mesela bana dedikleri gibi Mango turuncusu kalkmış artık yok.Emotionlarda kolçak ,elektrikli koltuk hala duruyor.
Herkes birşeyler söyleyip duruyor araçlar gelince herşey gözükecek.Bende kaporamı verdim 2 aydır bekliyorum ben o gün neyi istediysem bana aracı oşekilde vermek zorunda bu bana bayi kendisi söylüyor onlarda beklemedeler.

kadoku
14/02/2007, 15:12
Güvenlik Paketi, Mj 90 HP ile SJ 95 hp lerde standart oldu diğerlerinde değil;)

ABNEW
14/02/2007, 16:30
Arkadaşlar bende öle birşey olduğuna inanmıyorum.Az önce fiatın italyan sitesine girdim ve inceledim sonrada almanyadaki sitesine girdim.Yenilenen fiziki birşey yok sadece renk değişiklikleri var.Mesela bana dedikleri gibi Mango turuncusu kalkmış artık yok.Emotionlarda kolçak ,elektrikli koltuk hala duruyor.
Herkes birşeyler söyleyip duruyor araçlar gelince herşey gözükecek.Bende kaporamı verdim 2 aydır bekliyorum ben o gün neyi istediysem bana aracı oşekilde vermek zorunda bu bana bayi kendisi söylüyor onlarda beklemedeler.

Yalnız bizdeki donanım ve motor seçenekleriyle Avrupadakiler farklı olabiliyor genellikle...

bambogie
14/02/2007, 18:58
şöyle bi durum var italyadaki emotionların kapsadığı donımlarada bakma fırsatın oldumu cruise control mesela emotionda standart türkiyeye hiç böyle bir araç gelmedi bırak standartı opsiyon olarak bile yok bilmem fark ettinmi fiat italyadan yapılan açıklamaylada konfor paketine ödediğim tutar yakında bana geri iade edilecek bu durumda artık türkiye içinde böyle bir paketle grande punto olmadığını gösterir.ama yok ben illa konfor paketli alıcam diye ısrar eden arkadaşlar varsa dediğim gibi bayilerin ellerinde kalmış 2006 veya kolçak elektirkli bel ayarı içeren konfor paketli halde 2007 model bakabilirler hali hazırda almış ve binenler için bir şey diyemeyeceğim fakat sana şöyle ufak bir bilgi vereyim doblolar türkiyede üretiliyor ama türkiyede 1.3 multijet ve 1.4 benzinli var yurt dışı fiat sitelerine bi bakarmısın oralarda hangi motor ve donanımlarla çıkıyor.3üncü dünya ülkesi olursak ve bu böyle devam ettiği sürece adamlar hiç bir şey eklemez yurt dışında şu anda bindğim araba vergiler ve kolaylaştırmalardan ötürü o kadar az ki elinize alın bi inceleyin bayii girişlerini ve vergilerden kaynaklanan anahtar teslimlerini ben bu aradaki farka baktım 23000 civarı türkiyeye gelişi var 5000 küsür KDV 8000 küsür ÖTV ıvır zıvır sen ekle kaç paraya çıkıyor.Sen bide buna çok üst sınıf opsiyonları koyarsan arabanın fiyatı 40.000 üstüne çıkar ve kimse tercih etmez satış politikası ÖTV kalksın bak o zaman ne kadar çok seçenekle karşılaşıcaz.Yurt dışı sitelere bakıp aldanmayın.Bilgilerim sağlam yerlerden...

genetrix
14/02/2007, 21:01
Arkadaşlar sonuç olarak şimdi ben nasıl bir araba alacağım hala anlamış değilim .Bugün bir fiatı daha aradım .Arkadaş bana Tofaş'tan gelen maili okudu 15 gün önce.Mailde renk değişikliğinden bahsediyor kaldırılıanrenklerden .Bir de konfor paketi değişmiş sizin de bildiğiniz gibi .Park sensorü ve arka cam otomatik seçenekleri eklenmiş :Oda Mart sonu gelecek arabalar için geçerli.İç döşemeler ile ilgili bir şey yok ,veya başka bir yenilik yok ve konfor paketi için hala 700 YTL ödemem gerektiğini söyledi bu yeni hali için .Eğer tam ve net bir bilgisi olan yoksa Dynamicler hakkında doğru bilgi vermediği için en geç cuma kaporamı geeri alıp başka yerden bakıcam artık .

bambogie
14/02/2007, 21:52
kendi puntom emotion olduğu için bana bilgiler hep emotionla ilgili geldi gerçekten dynamic le ilgili değişiklikleri bilmiyorum ama camları otomatik alın dynamiclerde öle mi bilmiorum ama benim emotionda camları açık bırakın kilitlerken kendisi kapatıo ii oluo...bide bende ne sitede nede katalogda görmediiim grili sarılı bi iç döşeme geldi onuda ekliyim.valla punto hoşuna gidiosa kaporanı geri alma keyifle kullanıorum.aldığımada çok memnunum...

genetrix
14/02/2007, 22:19
Yok kaporamı verdiğim yerden alıp başka bir bayiiden alacağım ama sonuçta punto alacağım o kesin .Bana yakın bir gelecekte Dynamic kullanıcı olarak bakabilirsiniz.Benim sorunum eğer değişiklikler varsa gidipte ellerindeki eski arabayı bana kakalamasınlar ben onun derdindeyim .Aldıktan sonra söylenenler olursa üzülürüm .Bu arada renk olarak bolero kırmızısı düşünüyorum .1 - Sizce nasıl 2- hala var mı bu renk :)

ABNEW
14/02/2007, 22:43
Bence kırmızı olucaksa egzotik olsun...

BGRAYS
14/02/2007, 22:44
mango dısındakı renkler hala mevcut boleroda gusel renk en kısa zamanda grande keyfini yasaman dilegiyle ..

SeZAr
16/02/2007, 15:56
Merhaba Arkadaşlar
Grandelerde yapılan değişiklikler.Dynamic versiyonda kırmızı renk kaldırılmış.Koltuk desen, renk ve torpido renkleri değişmiş çok iğrenç olmuş bence.Mesela Siyah renkte truncu panel vardı artık yok (Vadi arkadaşımızın aracı örnek).Konfor paketi standart olmuş kolçak ve koltuk iptal olmamış.Emotionlarda torpido tek renk olmuş koltuk desen ve renkler değişmiş siyah olmuş genelde.Ve daha fazla deri koltuk seçenekleri eklenmiş ve deri kaplamalarda farklı koltuk alternatifleri konmuş.Kolçak ve koltuk iptal olmamış :icon_cool:

ORACLE
16/02/2007, 16:21
Peki abi bunları nerede gördün.
Nette falan varmı link verebilir misin?

genetrix
16/02/2007, 20:42
Ben Dynamic alıyorum iğrenç demeyin yahu.Bu bilgilerre nasıl ulaştın .Arkadaş ta sormuş ama netten mi ? Deli olacam araba alacağız kaos oldu yahu hala ne alacam nasıl olacak anlamadım :icon_eek:

utku952
16/02/2007, 21:08
seçenekler burda belirtilmiş: https://www.fiat.com.tr/tr/index.php?PageID=170 deiştiysede güncelleme olmamış...

bambogie
18/02/2007, 22:32
internet sitelerine güvenmeyin bire bir gidin satış temsilcisine bayiye sordurun tek tek üstünde ne var ne yok die!!!en güzeli o bu aralar çok karışıklık olucak dynamic active emotionlarda kim ne tutturursa gibi bişi yok gemiye adamlar italyadaki fabrikadan koyucaklar burda açıcaklar ne varsa içinde mecburi bunlar türkiye için gelen parti olucak o yüzden ordan çıkarken size ayırma durumları var ve gelen her arabanın özelliklerini tofaştan örenebilio bayiiler.tekrar söylüyorum sitelerre aldanmayın!!!

ABNEW
18/02/2007, 23:52
Evet, sitelerde pek güncelleme yapmıyorlar doğrusu...

Akincl
19/02/2007, 09:27
Merhaba Arkadaşlar
Grandelerde yapılan değişiklikler.Dynamic versiyonda kırmızı renk kaldırılmış.Koltuk desen, renk ve torpido renkleri değişmiş çok iğrenç olmuş bence.Mesela Siyah renkte truncu panel vardı artık yok (Vadi arkadaşımızın aracı örnek).Konfor paketi standart olmuş kolçak ve koltuk iptal olmamış.Emotionlarda torpido tek renk olmuş koltuk desen ve renkler değişmiş siyah olmuş genelde.Ve daha fazla deri koltuk seçenekleri eklenmiş ve deri kaplamalarda farklı koltuk alternatifleri konmuş.Kolçak ve koltuk iptal olmamış :icon_cool:

Renk olayı ayarlanır problem değil önemli olan kalite ve konfor.

eminim ki daha iyi olmuştur.

dynamic de konfor paketinin standart olduğunu ve 4 cam otomatik bu bilgiyi aldık.

ancak fiyat eskisi gibi mi? yoksa ufak bir artış oldu mu?

benim bildiğim göstergede çerçeve olarak ufak değişiklik olmalı.doğru mu?

uzman
19/02/2007, 12:13
bencede göstergede değişiklik(daha iyi işlenmiş üst düzey gösterge paneli ve orta konsol ışıklandırmasını uyumlu bir ışıklandrma) uygun olur,göğüste farklı renk uygulamasından vazgeçilip tek tip üst bölüm yumuşak malzemeden, siyah,eteklerde bej uygulaması,ayrıca tavan döşemesi,koltuk kumaşları,halı döşemesinde de iyileştirmeler olursa iyi olur diye düşünmekteyim.
(müzik sistemi ve orta konsol renklendirmesi ile bej rengi daha uyumlu olduğu gibi bej hem ferahlık duygusu yaratıyor,hem çoğu renge uyum sağlıyor)

SeZAr
19/02/2007, 14:11
Araca yılbaşından sonra zam gelmişti.Mart ayındA 2. bir zam gelecekmiş.Yani yeni gelen araçlara.
Emotionların içi siyah olmuş.Malzemesi eskisinden daha kaliteli olduğu söyleniyor.Koltuklarda siyah sadece koltuklarda farklı olarak birde mavi eklenmiş.Kalıp modifikasyonu gerektiren hiç bir değişiklik yok.Dynamiclerdede torpido siyah ama farklı koltuk renkleri olduğu için torpidoya koltuk rengi eklenmiş.

SeZAr
19/02/2007, 15:07
Arkadaşlar az önce bayiden aradılar aracımı 13 martta alacam inşallah...
13 ARALIK 2006 - 13 MART 2007:90 GÜN : 2160 SAAT :tyson:

Mısafır
19/02/2007, 15:11
13 mart 1 nısan olur demedı deme :D
saka bı yana ınsallah 13 martta teslum alırsın...

genetrix
19/02/2007, 16:05
Arkadaşlar bu arda Mart ayındaki zam ile ilgili .fiat ile konuştum şu an öyle bir şey yok diyorlar .Zaten araç satışlarının bu kadar durgun ve herkesin patır patır kampanya patlattığı dönemde zam yapamazlar .Tabiki zam gelecek derler ki araç satsınlar .Ben bu güne kadar neredeyse her ay araba almaya niyet edip birileri ile konuşuyordum ve hepsi her ay zam gelecek diyip duruyorlardı. Bana mantıklı ve olabilir gibi gelmiyor yılın bu zamanında .Ayrıca 2008 model arabaların lansmanı Mayıs gibi başlayacakken şimdiden bir zam bilemiyorum ne kadar mantıklı ? Siz ne dersiniz ?

Akincl
19/02/2007, 16:26
Arkadaşlar bu arda Mart ayındaki zam ile ilgili .fiat ile konuştum şu an öyle bir şey yok diyorlar .Zaten araç satışlarının bu kadar durgun ve herkesin patır patır kampanya patlattığı dönemde zam yapamazlar .Tabiki zam gelecek derler ki araç satsınlar .Ben bu güne kadar neredeyse her ay araba almaya niyet edip birileri ile konuşuyordum ve hepsi her ay zam gelecek diyip duruyorlardı. Bana mantıklı ve olabilir gibi gelmiyor yılın bu zamanında .Ayrıca 2008 model arabaların lansmanı Mayıs gibi başlayacakken şimdiden bir zam bilemiyorum ne kadar mantıklı ? Siz ne dersiniz ?

zam değil ben iyi bir faiz kampanyası bekliyorum

Konfor paketi standart + 4cam otomatik.

dynamic lere zam gelmiyorsa bu zaten 1 milyar indirim demek.

2008 model lansmanı nasıl mayıs ta başlıyor?

uzman
19/02/2007, 18:29
bencede zam gelmez,kur arttıkça fiyat arttığına göre kur düştükçede......birde şu durgunluk eklenince.

ABNEW
19/02/2007, 18:30
Araçlara geçen yılın üçüncü ayından beri neredeyse her ay zam geliyor.Bence yine de dikkatli davranıp elinizi çabuk tutmalısınız.Geçen sene Şubat ayında 27850YTL olan araç şimdi 33000YTL hatta daha fazla.Tabi kampanyalar devam eder ancak üretim maliyetleri artıyor firmaların.Dolayısıyla sabit fiyatlarla uzun süre devam edemezler...

uzman
19/02/2007, 18:37
yeni araçlarda üretim maliyetleri yüksek olur ama 1. yıldan sonra belli bir satış grafiği yakalandı ise ki GP de durum budur(satış rakamlarının artması üretim maliyetlerinin düşmesi demektir),rekabet ortamı ve piyasa koşullarıda dikkate alındığında (kur'un düşüşlü,nakit darlığı,çoğu kimsenin zaten kredi limitlerini doldurmuş olmaları vs) fiyat artışının olmaması gerekir.

genetrix
19/02/2007, 19:52
Bunu Grande için demedim ama bir sürü firma yeni arabalarını 2008 yılının modeli diyerek piyasaya sürüyor.Auris Mayıs ayında geliyor, Honda Fit(Jazz) değişiklik olmaz ise MAyıs'ta geliyor gibi bunu kastetmek istedim .Toyota Auris aynı sınıf olmasa bile yeni bir araba sonuçta.Ayrıca Corolla 29.500 YTL (eski kasa) düşmüşken Jazz (eski kasa) 25500 'e düşmüşken City 25000YTL olmuşken 207 Trendy'ler 27.300 den sadece pazarlıkla 25800YTL'ye alınabiliyorken fiyat artışı yanlış olur ben sadece bunu demek istedim .Biliyorsunuz hala insanlar sadece fiat oılduğu için GP'lere ön yargılı davranıyor.Çevremde bir sürü insan bana bile Ya niye Gp alıyorsun diyip druyor.Bu anlamda söyledim :)

ABNEW
19/02/2007, 20:03
yeni araçlarda üretim maliyetleri yüksek olur ama 1. yıldan sonra belli bir satış grafiği yakalandı ise ki GP de durum budur(satış rakamlarının artması üretim maliyetlerinin düşmesi demektir),rekabet ortamı ve piyasa koşullarıda dikkate alındığında (kur'un düşüşlü,nakit darlığı,çoğu kimsenin zaten kredi limitlerini doldurmuş olmaları vs) fiyat artışının olmaması gerekir.

Fiat Gp ile kara geçti tabi ama benim kastettiğim üretim maliyetlerinin aracın yeni ya da eski olmasıyla pek alakası yoktu.Neyse demek istediğim fiyat artışı olabilir ama bununla beraber de yeni kampanyalar düzenlenir.Ama 21900lük GP den eser kalmadı:)

genetrix
19/02/2007, 20:09
doğru . benimki sadece bir fikir artabilirde. ben yılbaşından önce dynamic için 23000 verecekken bugün 24800 veriyorum(o zaman param yoktu) o yüzden beklemek risk tabi .aşağı ya da yukarı hareket olabilir.Sonuçta iki şeklede şaşırmamak lazım :)

uzman
19/02/2007, 21:31
benim üretim maliyetlerinden kastım,en basit anlatımıyla;diyelim ki, elimizde yaptırmak istediğimiz bir proje var,bunun için kalıp vs. hazırlanması gerekir,bu da yüksek maliyet olarak karşımıza çıkar,üretici şahısdan 1 adet istersek,karşımıza çok yüksek maliyetin çıktığını görürüz,ancak siparişimiz örneğin 1000 adet olursa bu kalıp maliyetinin/1000 olması nedeniyle birim maliyetinin düştüğünü görürüz,günlük yaşamda da bu tip şeyler çok kişinin başına gelmiştir.araç üreticilerine de fiyatlandırma politikasına da baktığımızda yeni modellerde fiyatların yüksek olduğunu(Yeni modellere talep olması nedeniyle üretic firmalar bunu doğru orantılı olarak lehlerinde kullanırlar),model eskidikçe, satış rakamlarının da totalde yükselmesi nedeniyle maliyet düşüklüğü olurki,üretici firmalarda bunu yeni modellere karşı satış grafiklerini düşürmemek için düşük fiyat politikası ile desteklerler,bu kısır döngü geçmişe bakıldığında tüm marka ve modeller için görülebilir.Bu hayatın her alanında böyledir,bir matbaya bir (Tek) kitap bastırmayı deneyebiliriz,veya tanesi 1 kaç ytl ye satın alınan bir oyuncağı yapmaya-yaptırmaya kalkarsak çok büyük rakamlarla karşılaştığımızı görebiliriz, vs.vs.

ABNEW
19/02/2007, 22:29
benim üretim maliyetlerinden kastım,en basit anlatımıyla;diyelim ki, elimizde yaptırmak istediğimiz bir proje var,bunun için kalıp vs. hazırlanması gerekir,bu da yüksek maliyet olarak karşımıza çıkar,üretici şahısdan 1 adet istersek,karşımıza çok yüksek maliyetin çıktığını görürüz,ancak siparişimiz örneğin 1000 adet olursa bu kalıp maliyetinin/1000 olması nedeniyle birim maliyetinin düştüğünü görürüz,günlük yaşamda da bu tip şeyler çok kişinin başına gelmiştir.araç üreticilerine de fiyatlandırma politikasına da baktığımızda yeni modellerde fiyatların yüksek olduğunu(Yeni modellere talep olması nedeniyle üretic firmalar bunu doğru orantılı olarak lehlerinde kullanırlar),model eskidikçe, satış rakamlarının da totalde yükselmesi nedeniyle maliyet düşüklüğü olurki,üretici firmalarda bunu yeni modellere karşı satış grafiklerini düşürmemek için düşük fiyat politikası ile desteklerler,bu kısır döngü geçmişe bakıldığında tüm marka ve modeller için görülebilir.Bu hayatın her alanında böyledir,bir matbaya bir (Tek) kitap bastırmayı deneyebiliriz,veya tanesi 1 kaç ytl ye satın alınan bir oyuncağı yapmaya-yaptırmaya kalkarsak çok büyük rakamlarla karşılaştığımızı görebiliriz, vs.vs.

Katılıyorum, zaten bir önceki mesajında da aynı şeyden bahsetmiştin.(Marjinal maliyetin düşmesi) Ama bu diğer tüm şartlar sabitken geçerli maalesef ve tabiki oyuncak yapmak yada kitap basmak kadar da basit değil hesabı.Neyse konuya dönersek:) ben artık fiyatların eski seviyelere geleceğine artık inanmıyorum.Yani Mart Ayında GP ye zam gelebilir (Belki de Nisan da) bence ama hemen ardından yeni bir kampanya yaparlar tabi ya da yeni donanım eklerler fiyatı sabit tutarak.Makyaj dan sonrada eski kasaları düşük fiyattan satarlar o ayrı tabi:)

SeZAr
20/02/2007, 10:18
13 mart 1 nısan olur demedı deme :D
saka bı yana ınsallah 13 martta teslum alırsın...

inşallah baba artık gelsin yaaa...

uzman
20/02/2007, 13:26
Katılıyorum, zaten bir önceki mesajında da aynı şeyden bahsetmiştin.(Marjinal maliyetin düşmesi) Ama bu diğer tüm şartlar sabitken geçerli maalesef ve tabiki oyuncak yapmak yada kitap basmak kadar da basit değil hesabı.Neyse konuya dönersek:) ben artık fiyatların eski seviyelere geleceğine artık inanmıyorum.Yani Mart Ayında GP ye zam gelebilir (Belki de Nisan da) bence ama hemen ardından yeni bir kampanya yaparlar tabi ya da yeni donanım eklerler fiyatı sabit tutarak.Makyaj dan sonrada eski kasaları düşük fiyattan satarlar o ayrı tabi:)

Kusura bakmayın, ben önceki mesajımda söylemek istediklerim anlaşılamadı düşüncesi ile(Cevabınızdan o sonuca varmıştım) ''maliyet'' olayını açıklamak adına olayı basite indirgeyip,oyuncak-kitap örneği vermiştim,elbette fiyatlar eski seviyesine dönmeyecektir,eski ile yeni arasında fark oluşturmak için ya eskilerde fiyat düşüşü yapılır veya yeniye zam yapılsa bile bunun karşılığı olarak donanım veya kalite yükseltilir.

ABNEW
20/02/2007, 22:21
Kusura bakmayın, ben önceki mesajımda söylemek istediklerim anlaşılamadı düşüncesi ile(Cevabınızdan o sonuca varmıştım) ''maliyet'' olayını açıklamak adına olayı basite indirgeyip,oyuncak-kitap örneği vermiştim,elbette fiyatlar eski seviyesine dönmeyecektir,eski ile yeni arasında fark oluşturmak için ya eskilerde fiyat düşüşü yapılır veya yeniye zam yapılsa bile bunun karşılığı olarak donanım veya kalite yükseltilir.

Ben anlamıştım kastettiğinizi:) Yukarıda yazılanlara katılıyorum kesinlikle...

karaburak
23/02/2007, 17:10
Sanırsam benim aracım arkadaşların bahsettiği o "yeni parti" den.Maalesef kolçak ve bel ayarı yok :(

SeZAr
23/02/2007, 22:19
Sanırsam benim aracım arkadaşların bahsettiği o "yeni parti" den.Maalesef kolçak ve bel ayarı yok :(

nereden biliyorsun olmadığını ki...
Ben aralık 13 te sipariş verdiğim otarihte mevcuttu bayie üstüne bas basa sordum onlarında böle bişi olmadığı söylediler.

ORACLE
24/02/2007, 00:07
nereden biliyorsun olmadığını ki...
Ben aralık 13 te sipariş verdiğim otarihte mevcuttu bayie üstüne bas basa sordum onlarında böle bişi olmadığı söylediler.

Adam arabasını teslim almış arakadaşım...

karaburak
24/02/2007, 01:34
Adam arabasını teslim almış arakadaşım...

Yani :D

SeZAr
24/02/2007, 11:41
Arabayı nezaman sipariş etmiştiniz

Mısafır
24/02/2007, 11:52

aracını teslım aldınmı
resımlerı varmı...

karaburak
24/02/2007, 14:41
Aracımı sipariş etmedik 2 yada 3 gün önce adanada elinde 2007 emo olan bi bayiden aldık.Araç alınırken ben başında değildim eğer başında olsam eksiklikler hemen dikkatimi çekerdi bayiye sorardım.Araba şu anda ankarada bende değil elime geçer geçmez fotolarını koyacağım.Arabayı adanadan aldık ve araç ankaradaki abime teslim edildi.Ankarada abim alınca eksik parçaların olduğunu söyledi ben de daha önce böyle bi durumla karşılaşan var mı diye forumda arama yaptım ve karşıma bu konu çıktı.

BGRAYS
24/02/2007, 14:43
eger onceden sana hbr werilen bi durum diilse yada ne bileyim hakkın olan seyler yoksa arabanda sonuna kadar ara hakkını bence ..

karaburak
24/02/2007, 14:47
Hayır bizim daha önce bayiye gidip bakma olayı falan olmadı.Ben Autoshow 2006 da binmiştim artı bizim okula tanıtım için getirmişlerdi orda görmüştüm gp yi ve beğendim.Araba lazım olunca da hemen gittik aldık daha doğrusu gidip almışlar ben görmedim :).Sonuçta araç sipariş edilmedi görülerek alındı.Bu durumda da yapılacak bişey yok.

BGRAYS
24/02/2007, 14:54
ya emotionda kolacak olmayabilir mi bi konuda konusuluyodu makyajla bırlıkte degılesecek bazı seylerı ama anlamıyorum kolcak nsl olmaz

karaburak
24/02/2007, 15:33
Bu konuda konuşuluyodu sanırsam.Önceki sayfalara bi bak istersen ;)

BGRAYS
24/02/2007, 15:35
bambogie acmıs konuyuzaten demıs kolcak ve bel ayarı gelmıcek dedıgı gıbı gelmemıs ilginc ..

SeZAr
24/02/2007, 15:47
Ewt emoa kolşak ve elek.koltuk olmaması ilginç.Ben sipariş ettiğimde arabada vardı.Bayie bildirdim bakın böle böle söyleniyor bayide biz konuştuk böle bişi olmuyacak siz rahat olun diyo ama bakıcaz.Biirde enteresan olan daha türkiyeye değişikliğe uğrayan 1,3 90 bg lik emolar giriş yapmadı diye biliyorum ama ...

mustafa
10/04/2007, 10:28
Merhaba arkadaşlar ben siteye dün üye oldum ve bu forumdaki ilk mesajım.Geçen hafta perşembe günü 1.3 90 HP emotion model GP mi aldım ve araçta eşya gözlü ön kolçak ve bel ayarlı sürücü koltuğu mevcuttu yani herhangi bir eksiklik yoktu.Yalnız türkiye genelinde standart emotion olarak sadece Rock Siyahı vardı aslında mavi renk istememe rağmen siyah almak zorunda kaldım.Yinede memnunum .

ufuk61
10/04/2007, 10:31
hayırlı olsun siyahta güzeldir tok durur allah kaza bela vermesin

ABNEW
10/04/2007, 13:26
Merhaba arkadaşlar ben siteye dün üye oldum ve bu forumdaki ilk mesajım.Geçen hafta perşembe günü 1.3 90 HP emotion model GP mi aldım ve araçta eşya gözlü ön kolçak ve bel ayarlı sürücü koltuğu mevcuttu yani herhangi bir eksiklik yoktu.Yalnız türkiye genelinde standart emotion olarak sadece Rock Siyahı vardı aslında mavi renk istememe rağmen siyah almak zorunda kaldım.Yinede memnunum .

Hayırlı olsun.Bence renk böyle daha iyi olmuş:)

okan-erkoc
27/03/2009, 00:23
merhaba arkadaşlar ben de aarnıza yeni katıldım...
grande punto starjet 1.4 16v 95hp emotion...
bizde beklemedeyiz yaklaşık 2 ay...

narkoz30
27/03/2009, 11:13
Hoş geldiniz de konu hortlamış görünüyor. :)