PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : CEP TelEFONlaRıNın Yenİ HÜnERlERi

microab
07/02/2007, 03:32
Eğer telefonunuz kapsama alanı dışındaysa, ve acil bir durum var ise, 112 çevirin. Varolan herhangi bir network bulunup, yardım isteyebilirsiniz. Daha enteresanı,tuş takıınız kilitli olsa dahi,112 çevrilebilir.

BURASI ÇOK ENTERESAN GELDİ

EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

GİZLİ PİL GÜCÜ

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

444 0 911

Türkiye'deki tüm hastaneler ayni numarada birleşti. Acil durumlarda 444 0 911 numaralı telefon hattını arayan vatandaşlar, en yakin hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek, ilgili hastaneden ambulans anında yola çıkacak.

Cep telefonundan aranma durumunda ise oturulan şehrin alan kodu ile birlikte 444 0 911 numaralı hat aranacak. Örneğin cep telefonundan 0 212 444 0 911 numarayı arayan vatandaş, İstanbul'da, kendisinin bulunduğu noktaya en yakın hastaneye en hızlı şekilde ulaşabilecek.

Sabit telefonla aramada ise herhangi bir kod çevirmeden direkt 444 0 911 aranacak. Bu telefon arandığında kişiye en yakın hastaneden ambulans olay yerine gönderilecek.

İNTERNET HABERDEN...

CaGRi
07/02/2007, 03:43
EĞER UZAKTAN KUMANDALI ARAÇ ANAHTARINIZI ARACINIZDA KİLİTLİ UNUTURSANIZ

Aracınızın yedek anahtarı başka birinde varsa, ( aradaki mesafe ne olursa olsun) o kişiyi cep telefonunuzla arayın. Aracınızın kapısına 25-30 cm uzakta cep telefonunuzu tutun, karsı taraf da yedek anahtarın açma düğmesine(cep telefonuna yakın bir mesafede tutarak) basın. Kapınız acılacaktır. Bagaj için de geçerlidir.

ben bunu denedim ama olmadı.gerçi 25-30 cmden daha uzaktı ama olmadı genede. deneyen ve işe yaradığını gören warsa bekliyoruz.

padawantr
07/02/2007, 08:42
ben bunu denedim ama olmadı.gerçi 25-30 cmden daha uzaktı ama olmadı genede. deneyen ve işe yaradığını gören warsa bekliyoruz.

Bence bu çok saçma,
Anahtar kumandası radyo dalgasıyla çalışır. Cep telefonu ile çok farklı bir frekansa sahiptir. Başka bir yerden bu sinyali tamamen farklı olan bir cihazdan iletmek saçma geldi bana. Bence sadece bir efsane bu...

Mısafır
07/02/2007, 08:49
enteresan bılgıler...

Bu cep telefonundan araba acma olayını daha once duymustum ama
sehır efsanesı :D

Linos
07/02/2007, 09:28
Bence de efsaneden ibarettir!
Ama yine de test edelim: Yıldıray'ın iki anahtar da kumandalıydı sanırım, denesin ve bize bilgi versin! (Zahmet olmazsa tabii)! :us:

Dicovery izleyenler bilir, Efsane Avcıları isminde bir program var; bayılıyorum! Orada böyle efsanelerin saçma olup olmadığını test ediyorlar!.. Aklıma geldi de...:biggrinking:

unik06
07/02/2007, 11:35
Bence de efsaneden ibarettir!
Ama yine de test edelim: Yıldıray'ın iki anahtar da kumandalıydı sanırım, denesin ve bize bilgi versin! (Zahmet olmazsa tabii)! :us:

Dicovery izleyenler bilir, Efsane Avcıları isminde bir program var; bayılıyorum! Orada böyle efsanelerin saçma olup olmadığını test ediyorlar!.. Aklıma geldi de...:biggrinking:

hehe..harbiden:icon_lol:

ingilizceye çevirip yollanabilir adamlara :s17:

Ryu
07/02/2007, 11:49
bu kadar alakasız bişey duymadım ya. araba heralde telefondaki düğmeye başma sesini duyuyuyor. arabayı hipnozmu ediyoruz

Bülent A.
07/02/2007, 12:18
Bence yoktur öle bişi.Cep tel ile kapı açma.
Ama diğer faydalı bilgiler güzel.
Teşekkürler

ABNEW
07/02/2007, 16:32
Bunu Efsane Avcılarına bir sormak lazım, belki denemişlerdir:)

Mısafır
07/02/2007, 16:45
olmadı aracın ecusunada cep telefonuna yukledıgımız programla mudehale edelım

1 sms 10 hp :D

ABNEW
07/02/2007, 16:58
olmadı aracın ecusunada cep telefonuna yukledıgımız programla mudehale edelım

1 sms 10 hp :D

Sms ücretli bluetouth daha ekonomik:yerlerde:

OzzY
07/02/2007, 17:51
GİZLİ PİL GÜCÜ

Eğer cep telefonunuzun pili çok düşükse ve acil bir telefon bekliyor iseniz; Nokialar, rezerve pile sahiptir. *3370# tuşlarına basarak,telefonunuzu, rezerv pille çalışır hala getirebilirsiniz. Cihazınız pil seviyesinde % 50 artış gösterecek ve telefonunuzu şarj ettiğinizde, rezerv piliniz de tekrar dolacaktır.

buda öyle.

Sezgintr
08/02/2007, 01:14
*3370# Sonuç bilinmiyor
Benim nokilarda olmadı.

OzzY
08/02/2007, 01:56
bendede olmadı

x-troy
09/02/2007, 11:12
şehir efsanesi tamamen.. 8M :zuhaha: