PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : E-mail nasıl gönderiliyor

TEZEL PUNTO 45
11/05/2008, 21:24
merhaba ben bir türlü e-mail göndermeyi başaramadım bilgisayarda kurulu olan outlook express den bir türlü e-mail gönderemedim bana birisi öğretebilirmi acaba şimdiden tşk (konuyu yanlıs yeremı actım bılmıyorum)

OzzY
11/05/2008, 21:50
Kullandığın servis sağlayıcının yardım bölümünden gerekli ayarlara bakarak kullanacağın programa uygulamalısın.

ADvocate
17/05/2008, 12:06
Eğer POP3 desteği vermeyen bir mail (yahoo-hotmail vs vs)kullanıyorsan bilgisayarındaki outlook programıyla mail gönderemezsin. Kullandığın mail hangi MS'a aitse onun mail sayfasından mail yollayabilirsin. Yahoo için örneğin :www.mail.yahoo.com yazıp tıklarsan , yahoo mail sayfası açılır.

mustafaf
17/05/2008, 12:52
Eğer POP3 desteği vermeyen bir mail (yahoo-hotmail vs vs)kullanıyorsan bilgisayarındaki outlook programıyla mail gönderemezsin. Kullandığın mail hangi MS'a aitse onun mail sayfasından mail yollayabilirsin. Yahoo için örneğin :www.mail.yahoo.com (https://www.mail.yahoo.com) yazıp tıklarsan , yahoo mail sayfası açılır.

bence yanlısın var ıstedıgın posta hesabından maıl alıp gonderebılırsın.sahsen ben butun maıllerımı outlookda takıp edıyorum.asagıdakı lınke bır goz atarsan ayaların nasıl yapıldıgını anlatıyor...

Outlook Express Ayarları: Hotmail Hesabı Kurulumu (https://www.safrannet.com/destek/outlook-express/hotmail.asp)

ADvocate
17/05/2008, 18:25
Ben yahoo için denediğimden outlookdan çalışmadığını biliyorum,hotmailde aynı olabilir diye düşündüm ama açıkçası hotmaili denemedim.
Benim için yahoo'dan bir mail alıp,outlook'dan kullanmayı denermisiniz?
Yahoo pop3 desteğini ücretli veriyor, eğer yahoo mail kullanıcısı iseniz, yahoo pop3 desteği vermez ve outlook altında yine kullanamazsınız.

mustafaf
17/05/2008, 19:32
1)Http://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/yahoopops/yahoopops-win-0.6.exe (https://mesh.dl.sourceforge.net/sourceforge/yahoopops/yahoopops-win-0.6.exe)
link üzerinden yahoo pops programını sisteminize indirin.

2)Programı sisteminize kurun Ve "çalıştırın"
3)Ekranın sağ alt kısmına yerleşecek olan yeşil dünya şeklindeki ikona sağ klik yaparak CONFIGURE menüsünü seçin.
4)Gelen ayar ekranından NETWORK sekmesine girin.
5)IP adresi: 127.0.0.1 yapın
6)POP3 port: 110 yapın
7)Enable SMTP checkbox (kutucuk) işaretleyin
8)SMTP port: 26 yapın
9)MISCELLANEOUS sekmesine girin
10)Gelen pencerede üstten 1. 2. ve 5. kutucuğu işaretleyin
11) Receiving emails altındaki, Maximumnumber of emails to download per sessions kutucuğuna 200-500 arası bir rakkam yazın.
12)işlemlere OK (TAMAM) deyip ayar ekranını kapatın.

Aşağıdaki işlemler Outlook Express programı için anlatılmıştır.

13)Outlook Express programını açın.
14)Araçlar > Hesaplar > Ekle > Posta seçin
15)Görünen Ad: kısmına adınız soyadınızı girin. (İleri tuşuna basın)
16)E-Posta Adresi: yahoo mail adresinizi yazın. (İleri tuşuna basın)
17)Sunucu Türü : POP3
Gelen posta adresi: 127.0.0.1
Giden Posta adresi: 127.0.0.1
yazın.(İleri tuşuna basın)
18)Hesap ADI: Yahoo ID (@yahoo.com kısmı hariç mail adresiniz)
Şifre: Yahoo mail şifrenizi yazın. (İleri Tuşuna Basın)
19)Hesap kayıt işlemi tamamlandı SON tuşuna basabilirsiniz.
20)Yeniden Outlookda Araçlar > Hesaplar kısmına girin ve liste üzerinde eklemiş olduğunuz adrese çift tıklayın.
21)Gelen ayar penceresinden SUNUCULAR sekmesine girin ve sunucum kimlik doğrulaması gerektiriyor kısmını işaretleyin.
22)GELİŞMİŞ sekmesine gelin ve SMTP port adresini 26 yapın.
23)TAMAM tuşuna basın ve işlemi bitirin.
24)PC nizi kapatıp açınız.

Kolay Gelsin ...

(alıntıdır)

Ah-MeT
17/05/2008, 22:27
herşeyi boşveriniz ilk once mail hesabınız grandepuntotr.com olucak
(ornek: @grandepuntotr.com) gibi yani:) gp si olan bu uzantıyı kullanmalı :D