PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Rehin çözdürme

sinan1907
07/05/2008, 15:47
arkadaşlar rehin çözdürmek için hangi evraklar gerekli yoksa direk emniyete gidince hallediliyormu.. bilenler yardımcı olursa sevinirim..

ekorkut
07/05/2008, 16:33
Arabana rehin koyan kuruluş kimse, (banka, finansman şirketi vs.) senin onlara herhangi bir borcun olmadığına dair bir yazı verecekler. Bununla beraber önce noterliğe gideceksin. Oradan da gerekli evrağı aldıktan sonra emniyete gidip ruhsatını değiştirebilirsin.

ABNEW
07/05/2008, 18:02
Emrenin dediği gibi önce ilgili bankaya gidip rehin kaldırmak için gerekli belgeyi alacaksın Sinan.Almış olduğun bu belgeyi aynı gün içinde noterden onaylatmak durumundasın.Tabi acelen yoksa bu işlemleri -emniyet dahil- banka hallediyor.Eğer elden takip edeceksen noter onaylı belgeyi emniyete götürmen gerekiyor.Bunun karşılığında sana belge veriyorlar.Bu belgeyi aldıktan sonra sanıyorum yeni yasa gereği 1 hafta içinde aracını devretmen gerekiyor yoksa ceza ödeniyor.Bunun olmaması için noter onaylı banka belgesini aracın dosyasına koydurmak istiyotum çünkü satışı sonra yapacağım demelisin.Bir de emniyete ruhsat sahibi gitmeli...

sinan1907
07/05/2008, 22:20
yok ben arabayı satmıycam sadece rehini çözdürcem bir de ruhsat abimin üstüne o da istanbulda onun da vekaletnamesiyle ben burdan halledebilirmiyim

gogigogi
07/05/2008, 22:29
ayrıca banka şubesinin imza sirkülerinin o noterde olması lazım yoksa sadece yazı ile noter işlem yapmıyor ben yeni çözdürdüm (bravo almak için) 1 gün uğraştım not-bazı trafiklerde noter onayı bile aranmıyomuş

ABNEW
07/05/2008, 23:50
Sinan vekaletle halledilir.Tabi yine de emin olmak için bankanla bir görüş istersen.Bir de banka ve noter masraf alıyor.Yanlış hatırlamıyorsam toplam 70YTL vermiştim ben..

anvil
08/05/2008, 11:46
Bu konuyu bir inceleyiniz

https://forum.grandepuntotr.com/genel/3558-rehin-yazisi.html

ozgun_henry
08/05/2008, 14:24
öncelikle aracı rehin eden şirketten hazırlanacak rehin kaldırma yazısını ya noterden tastik ettirip kendini trafik şubesine götürmelisiniz yada rehin koyan şirket tarafından gönderilmesini beklemelisiniz. İşlemin daha hızlı gerçekleşmesini isterseniz ilgili evrakı alıp rehin koyan şirketin imza sirkülerinin ve yetki belgesinin bulunduğu ilgili notere gidip 50 - 70ytl karşılığında tastik ettirip, takipçiler tarafından doldurulan (ek-1 ) belgelerle birlikte trafik şubesine verilmelidir. Bu işlem yoğunla göre 1-2 gün sürebilir. Yeni ruhsat verileceği için trafikteki yaklaşık masrafınız takipçi ücreti dahil 90-100 ytl

saygılar