PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorlarimizi Nasil Temizlicez

onur1907
25/04/2008, 11:19
arkadaşlar uzun süredir arabamın motorunu temizlemedim yıkatırkende motora kesınlıkle ellememelerini sölüyorum çünkü beyne zarar veriyomuş..temizleme işini kendim yapmak istiyorum.temizlik diyince ali arkadaşım aklıma gelio bende onun gibi titizim ama koltukları sokucek kadar degil :) yeri gelmişken gercekten super işler cıkarıosun ali.yardımlarınızı bekliyorum.

tesekkürler,saygılar

anvil
25/04/2008, 13:08
motor yıkama ile ilgili bu konuyu okuyun

https://forum.grandepuntotr.com/arac-bakimi-ve-temizlik/4325-motor-yikama.html?highlight=motor+y%FDkama

Alp
25/04/2008, 13:38
Hiç uğraşmayın, Rutin bakımlarda serviste motor yıkama yaptırın

Halook!!!
25/04/2008, 17:08
Gördüğüm kadarıyla aracınız dizel motora sahip.Asla yıkanmasını tavsiye etmem.Onun yerine serviste yada hipermarketlerde rahatça bulabileceğiniz Tutela marka temizleyici var ve tam 6 fonksiyona sahip.Kaputu kaldırdıktan sonra bu spreyi her yere sıkıyorsunuz ve bir bez ile her yeri siliyorsunuz.Tertemiz ilk günkü gibi oluyor motorunuz.Ben size önerdiğim bu spreyi kendimde kullanıyorum.Fiyatı da makul birşey.En son bildiğim kadarıyla 10 YTL civarındaydı...

onur1907
25/04/2008, 17:18
halukcum ben kipada calısıorum biz satmıyoruz ogle yemegınde carrefoura gittim ordada bulamadım..elbet biyerde bulurum..neyle,ne kadar ve nasıl temızlıyecegım hakkında verdıgın ayrıntılı bılgı ıcınde tesekkur ederim kardeşim...

ABNEW
25/04/2008, 18:13
Ben açıkçası motor bölümünün basınçı su ile yıkanmasına kesinlikle karşıyım.Denildiği gibi temizleyici spreyler kullanılabilir ya da nemli bezle dikkatlice silinebilir.Ben şimdiye kadar motor bölümünü hep kendim temizledim...

Halook!!!
25/04/2008, 21:15
halukcum ben kipada calısıorum biz satmıyoruz ogle yemegınde carrefoura gittim ordada bulamadım..elbet biyerde bulurum..neyle,ne kadar ve nasıl temızlıyecegım hakkında verdıgın ayrıntılı bılgı ıcınde tesekkur ederim kardeşim...

Ben tam olarak hatırlamıyorum ama bu bahsettiğim ürünü ya Kipada yada Migrosta gördüm.Belkide daha önceden Kipada satışı yapılıyordu fakat şimdi satışı yapılmıyor olabilir...