PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapıdan satış yapanlara dikkat

pdr42
18/04/2008, 09:00
arkadaşlar bulunduğum kasabada bir tanıdıgımızın başına geldi daha öncede arkadasın basına geldi buraya ve şikayet vara yazıyorum herkes bilgilensin diye
aşağıda şikayet vara yazdıgımın aynısı var bilginize
18,05,2007 tarihinde kapımıza gelen pazarlamacı mebten geliyoruz diyerek bize 440 ytl ye oks seti sattı. daha sonra mebten olmadığını anladık fakat almış olduğumuz için de itiraz etmedik. 40 ytl si peşin kalan 400 ytlsi 10 ay taksitle ödedik. bu ay elime bir uyarı mektubu geçti. uyarıda özetle deniliyorki Öz Ne Sa firması ad değiştirdi ismi Evrenos oldu. bygüne kadar yapılan ödemelrinizi bundan sonra bu hesaba yatırın denilmekteydi. buraya kadar her şey normal fakat sorun şu ki gelen yazının altında aksi takdirde ödemeleriniz dikakte alınmayacaktır. ben ödemelerimi zaten bitirmiştim. buraya yazma sebebim bu gbi pazarlama firmaları bu şekilde şirket adı değiştirerek bilmeyen tüketicileri yanıltarak ve korkuya düşürerek acaba fazladan bir para alabilrimiyiz düşüncesi içerisindeler. benzer olay arkadaşımın başınada gelmişti oda tüm ödemeleri yapmalarına rağmen ödeme yapmadığı uyarısı gelmiş aradığımızda ise siz dekontları gönderin biz buradan hesapları takip etmiyoz bilmiyoruz gibi komik ve saçma birşey demişlerdi. yapmak istedikleri şey eğer ödeme dekontlarından birisi elinizde değilse borcunuzu ödemediniz diyerek tekrar tahsil etmek. bu şirketin yaptığıda bu irtibat telefonlarını aradığımızda yanış numara diyorlar ulaştığım bir numarada ise suan yetkili meşgul sonra arayın dediler ama hala aramadılar. ki aradıkalrında ilk söylecekleri biz sizin borcunuzu göremiyoruz siz dekontları gönderin diyecekler. eğer dekontlar elimizde değilse vay halimize. buradan tüm tüketicileri uyarıyorum. sakın ola kapıdan alışveriş yapmayın..:busted_b:

ABNEW
18/04/2008, 11:35
Açıkçası kapıdan dürüstçe satış yapan hiçbir pazarlamacıyla karşılaşmadım ve çevrem de karşılaşmadı.Umarım vardır:)

jkn20
18/04/2008, 15:03
Benim anlamadığım,kapıya satıcı gelir ve insanlar bunlardan birşeyler alırlar.
Dükkanını bile görmediği insanlardan nasıl birşeyler alıp senet imzalarlar hala anlamış değilim.