PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyalı kaliper ve kampana'nın nasıl durduğunu merak edenler için

tolgaank88
14/04/2008, 17:31
birkaç forumda kaliper ve kampanaların boyalı oldugunda nasıl durdugunu merak eden arkadaşlar gordum,butun forumlara ayrı ayrı atmaktansa tek bir forum açıp fotografları buraya atmanın dogru oldugunu dusundum.merak ettiklerinize ve goruslerinize artık burdan devam edebilirsiniz...umarım merakınızı biraz olsun giderebilmişimdir...iyi günlerde görüşmek dileğiyle...

ABNEW
14/04/2008, 18:13
Bir tane de benden:)
https://img232.imageshack.us/img232/2596/grnt020bo0.th.jpg (https://img232.imageshack.us/my.php?image=grnt020bo0.jpg)

Alp
14/04/2008, 18:15
güzel durmuş bende en kısa sürede resim ekleyeceğim.

kadoku
14/04/2008, 18:21
kırmızı arabayada kırmızı kaliper gerçekten çok yakışıyor bende siyaha boyatmıştım şimdi farklı bir renge boyatim diyorum kafamda turuncu yada yeşil var bu renkler nasıl olur acaba ?

ABNEW
14/04/2008, 18:49
Kadir, hep söylediğim gibi bence kaliperler boyanacaksa ya kırmızı ya da sarı seçilmeli:)

tolgaank88
14/04/2008, 19:12
kırmızı arabayada kırmızı kaliper gerçekten çok yakışıyor bende siyaha boyatmıştım şimdi farklı bir renge boyatim diyorum kafamda turuncu yada yeşil var bu renkler nasıl olur acaba ?

bana kalırsada kırmızı yaptırın çünkü gerçekten hoş oluyo,sanırım sizde haftasonu maşukiyeye geliyorsunuz,orda canlı olarak gorebilirsiniz,sizin için daha iyi bi fikir edinme fırsatı olur...

unik06
15/04/2008, 10:48
Kadir, hep söylediğim gibi bence kaliperler boyanacaksa ya kırmızı ya da sarı seçilmeli:)

peki arabanın rengi new orleans mavi ise arda? :cool0000:

goldumut
15/04/2008, 12:50
peki arabanın rengi new orleans mavi ise arda? :cool0000:

o zamanda sarı tabiki:)

kadoku
15/04/2008, 13:10
Kırmızıyı bende seviyorum çok yakışıyorda hani hep kırmızı kırmızı nereye kadar :) benim amacım biraz farklılık yaratmak o yüzden yeşil yada turuncu dedim ama arabam mavi olsa kesin sarı yapardım nede olsa Fenerbahçenin renkleri :) bide bu aralar taksilerde kaliper boyamak moda oldu sarı taksiye sarı boyalı kaliperler açıkçası pek hoş durmuyor ama mavi bir G.P da sarı kaliper güzel olabilir tabi araç sahibi Fenerli ise geçerli bu durum :)

grande solution eb
15/04/2008, 18:07
birkaç forumda kaliper ve kampanaların boyalı oldugunda nasıl durdugunu merak eden arkadaşlar gordum,butun forumlara ayrı ayrı atmaktansa tek bir forum açıp fotografları buraya atmanın dogru oldugunu dusundum.merak ettiklerinize ve goruslerinize artık burdan devam edebilirsiniz...umarım merakınızı biraz olsun giderebilmişimdir...iyi günlerde görüşmek dileğiyle...

Tolgacım, araban çok güzel olmuş,güle güle kullan.
Ben,jantlarının özelliklerini merak ettim,bi de lastik ölçülerini,bunları paylaşabilirmisin?Teşekkürler.

tolgaank88
15/04/2008, 19:51
Tolgacım, araban çok güzel olmuş,güle güle kullan.
Ben,jantlarının özelliklerini merak ettim,bi de lastik ölçülerini,bunları paylaşabilirmisin?Teşekkürler.

sağolun,çok teşşekkür ederim...jantlar 15",markasıda ld whell gibi birşey,zaten bu çeşitde jantlardan birçok markada var,lasitkler ise 195/65/15 ebatında...

Ah-MeT
15/04/2008, 21:43
kaliper boyamak guzelde birde bu sprey boyaların ısıya dayanıklı olanları ile boyamak daha dogru diye dusunuyorum...

ABNEW
15/04/2008, 23:15
kaliper boyamak guzelde birde bu sprey boyaların ısıya dayanıklı olanları ile boyamak daha dogru diye dusunuyorum...

Isıya dayanıklı (Fırın boya) en mantıklısı tabi, bu işçiliği daha da önemli hale getiriyor.Tüm kaliper ve poryeler sökülecek fren hortumlarından ve belirli yerleri kapatılacak, içindeki plastik aksamın zarar görmemesi için çok da sıcak olmayan fırında bekletilmeli, tabi üstüne bir de vernik:)

Tabi en güzeli ve sağlamı döküm esnasında kaliperleri renklendirmek:)

Ah-MeT
16/04/2008, 22:23
Isıya dayanıklı (Fırın boya) en mantıklısı tabi, bu işçiliği daha da önemli hale getiriyor.Tüm kaliper ve poryeler sökülecek fren hortumlarından ve belirli yerleri kapatılacak, içindeki plastik aksamın zarar görmemesi için çok da sıcak olmayan fırında bekletilmeli, tabi üstüne bir de vernik:)

Tabi en güzeli ve sağlamı döküm esnasında kaliperleri renklendirmek:)
arda abi sprey boyaların uzerinde ne kadar ısıya dayanıklı oldukları yazıyor hepsinde ayrı yani alırken boya satan adamdan bilgi almak en mantıklısı....

ozana99
17/04/2008, 09:46
benm araba grangit grisi 15'' çelik jant var fiatın kendi orjinal jantları, hangi renk iyi gider sizce

anvil
17/04/2008, 13:22
benm araba grangit grisi 15'' çelik jant var fiatın kendi orjinal jantları, hangi renk iyi gider sizce

sade istersen gri yaptır. kırmızı da yakışır ama

Ziyaretçi047
17/04/2008, 15:25
granit gri siyah güzel oluyor tavsiye ederim.

tolgaank88
19/04/2008, 09:23

dün bir arabada gri renk gördüm gayet güzel olmuştu,ancak yanlış bilmiyorsam orijinal jantların kolları arası biraz küçük(yanlış biliyorsam özür diliyorum),boyattığınız pek belli olmayabilir eğer dikkat çekmesini istiyorsanız cırtlak :) bir renge boyatabilirsiniz.sarı veya kırmızı olabilir...

mert
19/04/2008, 12:30
grının kını hangı renge boyanırr arkadaşlarr bu arada motor kaputunu sıyah yapmayı dusunuyorummmmm nedersınızzzzzzzzz

ABNEW
20/04/2008, 00:18
arda abi sprey boyaların uzerinde ne kadar ısıya dayanıklı oldukları yazıyor hepsinde ayrı yani alırken boya satan adamdan bilgi almak en mantıklısı....

Tabiki Ahmet haklısın o da bir seçenek.Ancak bana göre temizlenip fırın boya ile boyanmış ve verniklenmiş hali daha sağlam olur...