PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizler mi hata yaptık

chn73
27/03/2008, 23:19
gp lerimizin ikinci el değerleri aynı segmentteki diğer araçlara göre çok daha düşük.çok fazla zararımız var ve ölü parasına gidiyor.arabalarımız dizayn itibariyle eğitimli insanlara hitab eden bir model ve bu arabayı alacak olanlar büyük ihtimalle internette inceleme yapıp öyle almaya karar veriyorlar diye düşünüyorum.
biz bu forumda araçlarımızın olumsuzluklarından çok fazla söz ediyoruz.acaba almayı düşünenlerin kafasını karıştırıyor olabilirmiyiz.

Genius
28/03/2008, 09:15
Net ile alakası olmayan o kadar çok insan varki, alakası olanlarında ne kadarı forumu okuyor ve etkileniyor cevabı çok zor bir soru. Gördüğüm karadırıyla otomobillerin fiyatları piyasada belirli bir yere zamanla oturuyor. Araç bollaşıp gözler alıştıkça, yeni modeller çıkıp beklentiler arttıkça fiyatlar etkileniyor. Arabanın bir yatırım aracı olma trendi artık sona erdi. Sıfır araba alıyorsanız en az 5 yıl binmek lazım diye düşünüyorum. 1-2 yıl içinde satıcam derseniz çok zarar edersiniz. Ben değer kaybının birazda markadan kaynaklandığını düşünüyorum. Arabamı 5.5 ay önce sıfır aldım aynı tarihlerde 2006 gp active dizel 28'binde 19.500'de alacaktım ama sağ ve solda boya olduğundan vazgeçtim, öğleden sonra 20.500'e başkasına satıldı, üstelik boyayı kabul ederek. Bu sıralarda da 20.500 civarlarında. Artık arabalarımızın fiyatlarıda belirli bir yeri buldu, forumla çok alakalı olduğunu düşünmüyorum.

SerhanOz
28/03/2008, 09:25
ben ikinci el aldim. 2007 ekim de. dynamic 2006 model dizel 77 beygir.
kazasiz boyasiz.
23 250ye aldim.
koc indirimimde vardi. sifiri bana 27250 ye geliyordu.
ama ikinci el aldim. 4 bin ytl iyi para bence.
hem 2. el alinca araba cizilince ciz etmiyor insan. sifir olunca cocugu gibi oluyor neticede araba bu ama cidden cok uzuluyor.
aslinda duzgun bir 2.el sistemi olsa 2.eller daha cok para eder. ama insanlar hep birbirini kandirma pesinde,insanlarimiz birbirine guvenmiyor, durustluk pek kalmamis.
almanyada 2.el arac satislarinda sozlesme yapiyorsun mesela. satarken beyan edip soyledigin herseyi kagida dokuyorsun.yani araci aldiktan sonra sorun cikarsa satici suclanabiliyor.
ayrica yetkili servis raporu isteniyor saticidan. bu rapor olmadan satamiyor aracini.
servisde detayli rapor veriyor araca ne yapilmis ne edilmis vs.

ERC
28/03/2008, 09:26
arkadaslar zaten bizim arabalarımızın 0 km fiyatları da sınıftakı diger arabalara gore dusuk bu yuzden 2.elde arabalarımız biraz degersizlesiyor yanlısmıyım acaba?

Auto engineeR
28/03/2008, 09:38
haklı olabilirsiniz ama neden piyasa düşük anlayamıyorum.

ben arabamı 2 sene önce 33.000 ytlden sipariş wermiştim şu an sıfırı 40.000in üzerinde. satsam 27-28e satarım heralde ki bu karlı bi iş olmuş oluyor :)

goldumut
28/03/2008, 09:44
valla ben aracımı gecen sene 2007 de aldım..arac daha 9bın kmdeydı ve 2006 modeldı...bayıyı aradım sıfırı ne kadar dedım oda 29.500ytl dedı bende aracımı 21.500 ytlye aldım nerden baksanız 7 mılyar kar ettım..benım ıcın ıyı satıcı ıcın uzucu bır durum.
sımdı aracımdan cok memnunum lpgde taktdım zaten..allah nasip ederse 5 yıl daha bınerım sonra esıme dostuma verırım..

Scorpex
28/03/2008, 09:52
Evet arkadaşlar bende aracımı almadan önce Fiat'a karşı bir ön yargım vardı arkadaşım tavsiyesi ve puntodan bana detaylı bir şekilde söz etmesi üzerine böyle bir arabadan haberim olmuştu hatta benim aklıma şu eski kasa punto mu diye sormuştum arkadaşımda yok o değil diyip internetten göstermişti. bence Fiat yeni bir isimle çıkarmış olsaydı bu aracı daha önceden haberim olurdu. Bence eski puntoların bu araç üzerinde etksisi var

Korhan
28/03/2008, 09:54
Bir kere 3 K apılı araç alacaksanız zararı peşin kabul etmeniz gerekiyor. marka, model farketmez. Türkiye'de böyle.

GP diğer markalardan bariz şekilde fazla değer kaybetmiyor. VW polonun 2. eli iyi, o da en fazla 1000-1500 YTL fark eder o kadar. Clio III ve Pug 207 de GP ile hemen hemen aynı derecede değer kaybına uğruyor. Tabi 0 kmsinin pahalı olmasını da düşünmek lazım. % olarak değer kaybını kastediyorum.

ewren
28/03/2008, 12:19
bi kere benim hep aklıma takılan bi mevzu var araç modifiyeli olursa fiyatıda düşüyor almak isteyenler sıkı pazarlık yapıyor bu aracın değişeni çok fazla kazalımı falan gibi sorular bu önyargıyı kaldırması lazım milletin o kadar para harcayıp yapıyoruz ama değeri düşüyor neden böyle oluyor?

muratde
28/03/2008, 13:18
kendi arabasının piyasasını düşük tutan markadan araba almayacaksın derler ama yaptık bir hata.şahsen ikinci eli düşük fiyatlarda olan bir markayı bir daha almam.

Türker
28/03/2008, 14:05
ben ekim 2007 de 2008 model sıfır 1.3 mj active aldım, daha önce ikinci el bakıyordum, 8.000 km de bir 2006 model vardı, 23.500 istiyordu, ortalama 22 ile 24 arasında degisiyordu ikinci eller, bayi ile pazarlık yapınca sıfırı daha makul geldi. performansı biraz düsük olabilir ama konforundan cok memnunum, su an ikinci eller ne kadar takip etmiyorum ama tüm ikinci el piyasasında durgunluk oldugunu duyuyorum, artık tüketim tercihlerimiz degisiyor, eskiler para etmiyor, birde ikinci el otomobil kredi faizlerinin biraz yüksek olmasını da unutmamak gerekir.

Genius
28/03/2008, 14:34
bi kere benim hep aklıma takılan bi mevzu var araç modifiyeli olursa fiyatıda düşüyor almak isteyenler sıkı pazarlık yapıyor bu aracın değişeni çok fazla kazalımı falan gibi sorular bu önyargıyı kaldırması lazım milletin o kadar para harcayıp yapıyoruz ama değeri düşüyor neden böyle oluyor?

dediğinde haklılık payı var, modifiyeli arabaları satmak daha zor, çünkü meraklısını bulmak lazım. Ben 99 1.6 palio'mu 13.000 ytl.ye satmıştım ;) biraz beklemek gerekiyor :shifty:

tempesty
28/03/2008, 14:50
Walla ben söktüm dağıttım arabayı o yüzden...Araba evim geçirdi walla :D işte buyrun =

Tam modifiye haldeyken 22 istiyordum ve 3 aydır satamadım,5 gün önce 19.000 e kadar düştüm..

https://img413.imageshack.us/img413/2037/dsc01045do2.jpg (https://imageshack.us)

https://img209.imageshack.us/img209/6971/p6st1.jpg (https://imageshack.us)

ABNEW
28/03/2008, 14:57
haklı olabilirsiniz ama neden piyasa düşük anlayamıyorum.

ben arabamı 2 sene önce 33.000 ytlden sipariş wermiştim şu an sıfırı 40.000in üzerinde. satsam 27-28e satarım heralde ki bu karlı bi iş olmuş oluyor :)

Alper, o fiyata satarsan çok şanslısın bence:)

Bizim araçlarımızın segmentteki diğer araçlara göre 2. el değerinin düşük olmasının tek nedeni Tofaş-Fiat Marka İmajıdır

ewren
28/03/2008, 15:18
bencede iyi satmışsın meraklısını bulmak lazım

TunFeB
28/03/2008, 18:58
arkadaşlar yorumlarını hepsini okuyamadım ama şunu söylemke istiyorum. ben arabayı ikinci el aldım ve pazarda arabayı alırken 2 tane daha müşteri geldi. ikinci eli gerçekten güçlü bi model arabalarımız

chn73
28/03/2008, 19:06
bir arabayı alırken mutlaka ikinci el değerinide araştırmak lazım.ben şunu anladım ki fiat ın,hele hele yeni çıkmış modellerinin ikinci eli yok.gp lerimiz gibi linea larında ikinci el fiyatları yerlerde .araştırmalarıma göre ikinci eli en iyi iki araba var.bunlar vw golf ve opel astra.bundan sonra tercihim bu modeller üzerine olacak.

PredatoR
28/03/2008, 20:34
40'a aldım 2007'de 25'e versem belki gider.

ERC
28/03/2008, 20:40
ben sahsen hata yaptıgımızı dusunmuyorum gp alarak ben sahsen cok mutluyum insanlar cok farkı yaklasıyor puntoya;)bide soylede bir sey var 2.eli yuksek olan arabanın 0 km side yuksek oluyor sonucta 2.elleri yuksek olan markalar belli 0km fiyatlarıda belli tabe herkesin dusuncesine saygı duymaktan baska birsey yapamayız;)

Radiance
28/03/2008, 21:31
Parası olmayıp araba almak isteyen veya parası olduğu halde arabaya fazla para bağlamak isteyen insanlar genelde 10.000 ytl ye kadar olan araçlara rağbet ediyor. Bu kesim markalara karşı önyargılı davranmıyor çünkü çok fazla alternatif yok veya yedek parça fiyatları tercihlte bulunmakta etkili oluyor. Çıtayı 20.000 ytl nin üzerine yükselten ikinci el alıcı sayısında zaten belirgin bir düşüş oluyor bu kesimin bir kısmında ise fiata karşı önyargı var, bunlar birleşince talebin azlığı karşısında fiyatlar istenilen seviyeden aşağılara inmesi kaçınılmaz oluyor.

spyofthegod
28/03/2008, 22:12
Arkadaslar Bizim sirkete 2 yilda bir Renault Clio marka araclardan 10 veya 15 adet alinir. Su anda enson aldigimiz araclar 23.000 ytl ye alindi ve 2 sene once alinan araclar 15.000 ytl ye satildi, piyasada bircok aracin 2. el degeri dusuk ben kendi aracimi ornegin Koc indirimi olmasaydi sifir almayacaktim. 2 el bmv fiyatlari cok uygundu 28.000 ytl ye bircok arac vardi ama kismet Gp almak oldu ve aractan simdiye kadar cok memnunum. Eger bir sorun, kaza bela olmazsa uzun yillar kullanacagim. Bizden dolayi 2. el fiyatlarinin ve ozellikle arac fiyatlarimizin dusecegine inanmiyorum.

sarperka
29/03/2008, 11:52
gp lerimizin ikinci el değerleri aynı segmentteki diğer araçlara göre çok daha düşük.çok fazla zararımız var ve ölü parasına gidiyor.arabalarımız dizayn itibariyle eğitimli insanlara hitab eden bir model ve bu arabayı alacak olanlar büyük ihtimalle internette inceleme yapıp öyle almaya karar veriyorlar diye düşünüyorum.
biz bu forumda araçlarımızın olumsuzluklarından çok fazla söz ediyoruz.acaba almayı düşünenlerin kafasını karıştırıyor olabilirmiyiz.

Kesinlikle katiliyorum. Size basimdan gecen bir olayi anlatayim.
Bundan 2 ay kadar once arabayi satmaya niyetlendim. internete verdiğim ilandan yine izmir'de oturan öğretmen bir bayanla ciddi bir pazarliga oturduk ve 18 500 YTL ye anlastik. Sonra bir sekilde alici vazgecti. O ana kadar msn adresleri, mail adresleri ve telefonlar verilmisti . Daha sonradan msn den niye vazgectigini sordugumda bu forumdan 3 adet link verdi(tıkırtı burcu, yine cok pismanim temali bir baslik ve sonuncunun konusunu hatirlamiyorum). Ben dumur oldum tabii bu forumda bütün problemlerin tarti$ildigini anlattim diger otomobil markalarina yonelik forumlara bakarsa ba$ka markalari da alamayacagini soylesem de sonuc degismedi. Bu forumun grande puntonun Türkiye'deki en kapsamli forumu oldugunu dusunursek, ister istemez disaridan bu konular boyle anlaşılıyor.

Korhan
29/03/2008, 15:13
Şahsen 2. eli 1000 YTL daha fazla para eder diye kendimin değil başkasının beğendiği arabaya binmek saçma geliyor bana. Kaldı ki GP bariz değer kaybı yaşatan bir model değil. Pug 207 ve Clio III ün yüzde olarak değer kaybı hemen hemen aynı.

Şu da var . Opsiyon alıyorsanız eğer (skydome,deri koltuk) aracı satarken bunlar aracın değerini yükseltmez. Yüzde olarak en az zararı baz ve orta donanımda opsiyonsuz araçlarda edersiniz. (active dynamic) Aracı satarken dynamic ile emotion arasında en fazla 500 YTL oynar.

ABNEW
29/03/2008, 16:15
Şahsen 2. eli 1000 YTL daha fazla para eder diye kendimin değil başkasının beğendiği arabaya binmek saçma geliyor bana. Kaldı ki GP bariz değer kaybı yaşatan bir model değil. Pug 207 ve Clio III ün yüzde olarak değer kaybı hemen hemen aynı.

Şu da var . Opsiyon alıyorsanız eğer (skydome,deri koltuk) aracı satarken bunlar aracın değerini yükseltmez. Yüzde olarak en az zararı baz ve orta donanımda opsiyonsuz araçlarda edersiniz. (active dynamic) Aracı satarken dynamic ile emotion arasında en fazla 500 YTL oynar.

Korhan a katılıyorum.Değer kaybetmesin diye beğenmediğim hiçbir araca binmem açıkçası.Yine araca eklenen 5000-6000YTL lik donanım 2. elde 1000-2000YTL kadar farkettirir bence de. Yalnız Polo, Clio gibi araçların değer kayıpları bizimkilerden biraz daha az...

gogigogi
29/03/2008, 19:29
ben mart 2006 da aldım 26400 aldım 43000kmde 19 000 ytlye sattım mjet actıve

mustafa
30/03/2008, 08:43
iyi satmışsın

Little F.K
30/03/2008, 19:58
Her zaman derim bu tarz araçlarda yani b sınıfı araçlarda üst donanımlı modelleri seçmek yerine,alt donanımlı modelleri tercih etmek gerekir.

Alper şu anda 40000 ytl üzeri bi fiyatı var diyor sıfırının emotionlarda.Valla o paraya hem astranın,hem corollanın dizellerinin üst donanımlıları rahat alınıyor.
Hatta golf tsi,leon tsi da alınır.

Ama bugün emotion ı en fazla 25 e satarken,corolla,astra çok daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Bu sadece gp ye özgü değil.207,corsa gibi araçlarada 40000 ytl gibi rakamlar çok yüksek.

Ben 2007 ocak 25500 e gp aldım,temmuz sonunda 23500 e verdim.Active di aracım,cok uzun sürede beklemedim.

Atilla abi benzinli olduğu için bu ara satılması zor olur.Hatırlarsan ilk satılığa çıkarttığın zaman 23-24 diyorduk belki sen bize kızıyordun ama malesef piyasa böyle.

binbirtanem
31/03/2008, 01:16
arkadaşlar üzülerek söylüyorumki 1 aylık bir araştırmam sonucunda bende gp alıcaktım ve bu benim kesin kararımdı. Son bir hafta içinde kime söylediysem çevremde herkes aracı fiat değilde tofaş olarak adlandırdı. kampanya ve faizler artacağından 31 martda kesin gp alıcam göüyle bakıyordum. fakat beni vazgeçiren en son olay şu oldu. Araca jant fiyatı almak için aradığım firmanın sorduğum fiyat karşılığında cevabı aynen şu olmuştur. (tofaş satmıyoruz). ve bügün bir anda gittim 1.2 corsa enjoy aldım. üstelik fıat bayiileri ellerinde olan aracı 10 günde teslim edeceklerini söylerken opel salı günü yani 2 günde teslim ediyor. Bir diğer sebepler ise sıfır alınmış araçlarda ilk 1o bine kadar çıkan sorunları bu siteden okumamdı. Eğer üyeliğim hala kabul edilerse aranızda kalmaya devam etmek isterim. Birde yeni gp alıcak arkadaşları uyarmak istiyorum. İstediğiniz eklenti paketli araç bayiide yoksa ve sipariş verip 2 ay beklemek yerine ellerinde olan araca razı olmayın. Çünkü onlar online sistem aramasında tr de o aracın olmadığını ve sipariş verileceğini söylerler. Yalan . Bir başka bayiiye mutlaka bakın.Çünkü istediğim aracın bir başka bayiide olduğunu telefonda öğrendim ve bügün gittim gördüm. Ve bana yalan söyleyen bir markanın temsilcisinden neden araç alayım düşüncem diğer vaçgeçme sebeplerimdendir. Bunu yarın arayıp zaten yüzlerine vuracağımdan emin olun. Herkese Teşekkürler. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

binbirtanem
31/03/2008, 01:19
Her zaman derim bu tarz araçlarda yani b sınıfı araçlarda üst donanımlı modelleri seçmek yerine,alt donanımlı modelleri tercih etmek gerekir.

Alper şu anda 40000 ytl üzeri bi fiyatı var diyor sıfırının emotionlarda.Valla o paraya hem astranın,hem corollanın dizellerinin üst donanımlıları rahat alınıyor.
Hatta golf tsi,leon tsi da alınır.

Ama bugün emotion ı en fazla 25 e satarken,corolla,astra çok daha yüksek fiyatlara satılabilir.

Bu sadece gp ye özgü değil.207,corsa gibi araçlarada 40000 ytl gibi rakamlar çok yüksek.

Ben 2007 ocak 25500 e gp aldım,temmuz sonunda 23500 e verdim.Active di aracım,cok uzun sürede beklemedim.

Atilla abi benzinli olduğu için bu ara satılması zor olur.Hatırlarsan ilk satılığa çıkarttığın zaman 23-24 diyorduk belki sen bize kızıyordun ama malesef piyasa böyle.
ayrıca gp ile aynı donanıma sahip 1.2 8o hp corsaya 28.200 ytl ye anlaştım. Oysa ki gp 1.4 dynamic ise 25.100 idi. Çünkü ikinci el piyasasında satarken aradaki bu yaklaşık 3000 ytl lik fark kapanıyor.üstelik onların tabiriyle tofaş değil opel alıyorlar.

tempesty
31/03/2008, 01:44
Hayırlı olsun Gökhan bey aracınızı güle güle kullanın kazasız belasız..

Hemen sağ tarafımda boş bir park yeri var buyrun Tofaşımın yanına Opel Corsanızı parkedin :D

https://img260.imageshack.us/img260/1007/dsc00990mediummx7.jpg (https://imageshack.us)

pdr42
31/03/2008, 06:38
arkadaslar bende active var 2006 da 22 ye aldım. gecen gun benm arabanın aynısı 21 e fiat bayinde satılmıs. dolayısyla ben bu arabayı 19 binede satsam zarar etmem bi kere değer kaybı olacak eskiden oldgu gibi bir kar etmek mumkun değil izra biizm aracın sıfırı 25 milyar zaten siz olsanız 23 e alırmısısınız alınmaz tabi dolaysıyla 5 milyar sıfrlafark olacak ki alasınız. yalnız atilla kardes senn arabanın fiatını sen cok dusurmussun gibi geldi bana starjet 90 lık valla o fiyata super bi arac.. bora seni araba comdan takip ediyorum bence 19 dan asagı dusme zaten dusmussun dusecegin kadar. yalnız yeni cka aracın ikinci el piyasası olmaması cok normal. belli bir zaman gececekk iinsanlar araclar hakkında belli bir bilgiye sahip olacak. polo golf oturmus bir marka. aslında istikrarın sembolude diyebiliriz. bugun fiat birsuru marka cıakrdı ve arkasında durmadı. siena mesela.. bundan da kaynaklanıyor bence bu arada fiat önyargısını unutmamak lazım
2 sene once 2000 model poloya 15500 e pazarlık ettim imdiki fiyatına bakın dha fazla. yani polo nedense dusmedi ama 2003 ve sonrası dustu buda enteresan bişiy

bu arada gokhan aracın hayırlı olsun. bende almadan once corsayı incelemiştim. fakat en duusk fiyatı 26 bine geliyodu ustelik 1.2 si ve usteik opel bayisindeki satıcıya bunda direksiyon yukseklik ayarı yokmudurdediğimde o konfor pakette satılıyor demişit benimde garibime gitti tabi bu durum. demk istediğim biizm araclar piyasadaki en donanımlı muadilleri ile karıslastırıldıgında activelere denk gelcek neredeyse. dusunun bir kere polo alcam uzaktan kumandasına artı 700 istiyor corsa aacam cdcalara atı 500 istiyor. kalitelerine bişey demiyorum ama bu kadar fiyatıda vermem dogrusu . adıgım aracta bunların hepsi var ustelik ek fyat odemiyorum terrcih nedeneri fmden biriside budur. yukarıda cok iyi acıklanmıs aslında nede emotionlar cok deger kaybediyor diye.. firma ust donanımı satarken arada fiayt farkı oluyor ama ikinci elde okadar olmyor..
bende aırken dynamic 2 milar fazlaydı dolayısyla almadım cunku bana gore fazla bifark yoktu.
simdiki fiyat ise 25. 330
corsada ise 1.2 twinport 26.696
ustelik b aracın ikinci eli koaly satılamaz neden 1.2 oldugu için
en ucuz 1.4 29.483

konfor paketide 550 ytl

araba comda bakıyorum opel corsa 1.3 dizel 90 lık 25750 fiyatı var
bu aracın sıfırı 30.860 arada 5 milyar fiyat farkı var. en az 5 milayar değer kaybı var.

ekorkut
31/03/2008, 09:31
Corsa' nın dizelini almis olsan iyi etmişsin diyecektim de, seninkinin aynısı 1,2 corsa sahibi 2 mt yanımdaki masada oturan iş arkadaşım benden 1 ay önce satın aldı arabasını. 9 litrelerde benzin tüketimi yüzünden kafasını taştan taşa vuruyor. Umarım senin corsa benzin yüzünden seni üzmez.

quixotic
31/03/2008, 11:53
Full + full arabalar her zaman zararı fazla karşılamalı.

ben sıfır aldım 2008 model ve active modeli.. 22Bin'e aldım. bana göre cok iyi bir rakama aldım. hemde koç indirimi şu indirimi bu indirimi olmadan.. sadece pazarlıkla ve araştırarak.

ve alırken 7-8 yıl kullanıcam dedim kendi kendime..

o yüzden 2. elini 8 yıl sonra düşünürüm:)

ama 2 yıl kullanıp satıcak isem kesinlikle 2004-2005 bir araç alırdım..

OzzY
31/03/2008, 12:07
bence daha 2 senelik bi arabanın güzel bi 2. elinin oluşmasını beklemek hata!

fiatın piyasada prestijinin berbat olduğunun farkındayım ancak fiat grande punto ve bravo ile bu durumu toparlıyor...

ancak 2 sene bu toparlanma için pek yeterli değil bana göre.

bana göre grande punto hala piyasada yeteri kadar tanınmıyor...

full araçların daha fazla değer kaybetmeside aypayrı bir gerçek.

2006 şubatta 21250 ye aldık(koç indirimi ile) şuan 18e çok rahat satılır diye düşünüyorum. ve kesinlikle hata olarak görmüyorum

ABNEW
31/03/2008, 15:50
arkadaşlar üzülerek söylüyorumki 1 aylık bir araştırmam sonucunda bende gp alıcaktım ve bu benim kesin kararımdı. Son bir hafta içinde kime söylediysem çevremde herkes aracı fiat değilde tofaş olarak adlandırdı. kampanya ve faizler artacağından 31 martda kesin gp alıcam göüyle bakıyordum. fakat beni vazgeçiren en son olay şu oldu. Araca jant fiyatı almak için aradığım firmanın sorduğum fiyat karşılığında cevabı aynen şu olmuştur. (tofaş satmıyoruz). ve bügün bir anda gittim 1.2 corsa enjoy aldım. üstelik fıat bayiileri ellerinde olan aracı 10 günde teslim edeceklerini söylerken opel salı günü yani 2 günde teslim ediyor. Bir diğer sebepler ise sıfır alınmış araçlarda ilk 1o bine kadar çıkan sorunları bu siteden okumamdı. Eğer üyeliğim hala kabul edilerse aranızda kalmaya devam etmek isterim. Birde yeni gp alıcak arkadaşları uyarmak istiyorum. İstediğiniz eklenti paketli araç bayiide yoksa ve sipariş verip 2 ay beklemek yerine ellerinde olan araca razı olmayın. Çünkü onlar online sistem aramasında tr de o aracın olmadığını ve sipariş verileceğini söylerler. Yalan . Bir başka bayiiye mutlaka bakın.Çünkü istediğim aracın bir başka bayiide olduğunu telefonda öğrendim ve bügün gittim gördüm. Ve bana yalan söyleyen bir markanın temsilcisinden neden araç alayım düşüncem diğer vaçgeçme sebeplerimdendir. Bunu yarın arayıp zaten yüzlerine vuracağımdan emin olun. Herkese Teşekkürler. Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

Gökhan aracın hayırlı olsun.Kazasız belasız ve sorunsuz kullanman dileğiyle.Yalnız Fiat Bayilerinin sistemlerinde aksaklık da olmuş olabilir.Ben Fiattan çok araç aldığım için biliyorum:) Önceden görünmeyen bir model-donanım sonra görünebiliyor, bir bayi tarafından sistemden çekilebiliyor sanırım.Belki de size Tr de araç olduğunu söyleyen bayi yanılıyordur...

binbirtanem
31/03/2008, 17:03
arda, bende dün gece senin gibi yanılabileceğini düşündüm ama hayır bayii yanılmıyor bugün arayıp aracın satışa mümkün olduğunu ve inegöl de bir bayiide oldu söylediler. Maalesefki bende başka bir araç aldığımı söyledim. ve inanmıcaksınız ama şu an saat 16,30 da arayıp peşinatı vererek aracı alabilecimi söylediler. Dizel konusuna gelince fiat ve opellerin 1,3 motorları her yönden aynı. motoru üreten firma bile aynı. sadece benzinli modelleri kendilerine ait iki firmanında. benzini tercih etme sebebin evin ikinci aracı olacağı için ben sadece bunu keyif sürüşü için aldım. yani yılda taş catlasa 10 bin yaparım. Bu arada corsa düşünenlere bir dipnot aracın 1,4 modeli üretilmiyormuş bile ve satılan araçlar şu zaten paketli satılıyor. aracın liste fiyatı 26,500 iken paketli olduğundan 28.200 verdim. Yoksa bende 1,4 alıcaktım. Zaten corsa almak bana 4 bin ytl fazlaya geldi:) Ama ne yalan söylim hala gp ye aşığım. Şu an kendimi gp aşığı fakat corsa ile evli olarak tanımlıyorum :) iyi niyetler için herkese teşekkürler. bora park yerim sana emanet yakında yanındayım:)

ABNEW
31/03/2008, 17:13
arda, bende dün gece senin gibi yanılabileceğini düşündüm ama hayır bayii yanılmıyor bugün arayıp aracın satışa mümkün olduğunu ve inegöl de bir bayiide oldu söylediler. Maalesefki bende başka bir araç aldığımı söyledim. ve inanmıcaksınız ama şu an saat 16,30 da arayıp peşinatı vererek aracı alabilecimi söylediler. Dizel konusuna gelince fiat ve opellerin 1,3 motorları her yönden aynı. motoru üreten firma bile aynı. sadece benzinli modelleri kendilerine ait iki firmanında. benzini tercih etme sebebin evin ikinci aracı olacağı için ben sadece bunu keyif sürüşü için aldım. yani yılda taş catlasa 10 bin yaparım. Bu arada corsa düşünenlere bir dipnot aracın 1,4 modeli üretilmiyormuş bile ve satılan araçlar şu zaten paketli satılıyor. aracın liste fiyatı 26,500 iken paketli olduğundan 28.200 verdim. Yoksa bende 1,4 alıcaktım. Zaten corsa almak bana 4 bin ytl fazlaya geldi:) Ama ne yalan söylim hala gp ye aşığım. Şu an kendimi gp aşığı fakat corsa ile evli olarak tanımlıyorum :) iyi niyetler için herkese teşekkürler. bora park yerim sana emanet yakında yanındayım:)

Dediğin gibi 1.3 Mjtd ler aynı.Fiat-Powertrain de üretiliyor.Arada sadece yazılım farkları var.Aracın tekrar hayırlı olsun,

Boşanıp biran önce gerçek aşkına kavuşman dileğiyle:):)

quixotic2
31/03/2008, 17:17
İyi güzelde arkadaşlar;

1) benim arabam modifiyeli değil,

2) Benim aracım Emotion ve araçta tabiri caizse yok/yok,

3) Aracımın 2011 yılına kadar garantisi uzatılmış ve tüm bakımları yaptırılmış durumda olmasına rağmen,

Niye 23.000 YTL. ye inmeme rağmen arabamı satamıyorum????

Bana izah edebilecek olan var mı????

Saygılar...

yanlış okumadım dimi sen Emotion a 23.000 YTL diyorsun. arabana hakaret etme bence. naaptın sen abi piyasanın altına düşmüşsün. boşver bu fiyata satma zaten.

binbirtanem
31/03/2008, 17:43
Dediğin gibi 1.3 Mjtd ler aynı.Fiat-Powertrain de üretiliyor.Arada sadece yazılım farkları var.Aracın tekrar hayırlı olsun,

Boşanıp biran önce gerçek aşkına kavuşman dileğiyle:):)
dur abi önce bir hayrını görelim sonra boşarım zaten ben onu :X 5 yıllık ömür biçiyorum zaten

tempesty
31/03/2008, 19:40
Aslı hanım; iyi akşamlar...
Ben mecbur kalmasam zaten satmayı düşünmezdim ama bu kadar fiyat kırmama rağmen maalesef arayan bile yok(26.000 YTL.den indirim yaptım)...
Allah hayırlı müşteri versin...

Saygılar....

Atilla abi seni çok iyi anlıyorum sakın üzülme bu kesinlikle bizden veya araçlarımızdan kaynaklanan bir sorun değil..

maalesef piyasa hakikatende çok ölü bu sıralar kimse 2. el arayışında değil,zaten bayiiler sıfır araç fiyatlarını öyle aşağı çektiler ve kredi faizleri de o kadar düştükü artık herkes 2. eline 20 vericeğime 4000 daha çıkar sıfırını alırım zihniyetinde..

ve genel profil türk vatandaşı iyi bildiği,tanıdığı yollarda sık gördüğü arabalara rağbet ediyor,geçen hafta Ankara oto pazarına gittim gözümün önünde abartmıyorum tam 6 tane Şahin,2 tane broadway,2 tanede astra satıldı 2 saat içinde..Benim arabaya laf olsun sadece 3-4 kişi baktı geçti :) O da sanırım daha önce bu kadar yakından izleme fırsatı bulamadıkları içindi..

Bende aracımı Aralık 2007 de satışa çıkardım modifiyeli haliyle 23.000 den fiyat açtım 3 ay satılmadı,21.000 e kadar düştüm yine o modifiye ve 3000 ytl masraflı haliyle satılmadı..Bende sinirlendim spor farları,sis farlarını,yaylarımı jantlarımı lastiklerimi herşeyi toplam 1500 ytl ye sattım abi..Şimdi aracım standart haline yaklaşmış durumda ve fiyatını da 19.000 ytl !! ye kadar indim..:surrende:

Evet yine satılmıyo son 1 aydır bu fiyata bile talep eden yok..:-( Demekki hakkaten sorun bizde değil dedim kendime ve rahatlamış hissediyorum şu anda

pdr42
01/04/2008, 20:13
valla ne diyim 23 te cok dusuk ben 21 e lpgli 1.4 satıldıgını soylyorum ustelik active valla anlamadım yani .. bizim arkadaslar soruyodu araba olmazsa sennkini soyluyum bakalım

BERKAY
01/04/2008, 22:19
20 bin ytl ve üzerine alınabilcek okadar cok arac varki pazarda herhafta pazardayim ve piyasayı çok iyi takip ediyorum bazı aracların piyasalarını gördüğümde çok şaşırıyorum ama araçlara bakan yok ama pazarda nerde 8 10 bin ytl lik araclar var herkes onların başında atilla abi sen kafana takma aracımı satamıyorum die piyasa okadar bozukki adamlar eve giderken bugün 1 ekmek alsam olurmu diye düşünüyo işim gereği bircok sektöre girip cıkıyorum bazı yerlerde bazı müşteriler ürün almak istiyolar ama samimiyetle sölüyorumki bazen bana ceplerini dısarıya cıkartıp gösteriyolar durumun vahim oldugunu bundan 10 önce kadar satıs için girdiğimde müsterm ürün almak istedi , durmunun olmadıgını söyledi ve arkasından kapının önündeki 307 aracını gösterdi 3 gündür arabanın yerinden oynamadıgından bahsetti piyasa gercekten cok kötü bu aralar kimsenin maddi durumu iyi değil ve insanlar korkuyo yüksek mevlaları araçlara baglamaya benim fikrim böyle yanlışım varsa düzeltin
SAYGILAR....

BERKAY
01/04/2008, 22:36
evet cok haklısın abi önceden orta halli diye bişi vardı şimdi oda yok ya sürünürsün yada gerçekten yaşarsın :(

mcmurphy
01/04/2008, 22:42
arkadslar merhaba birmottan emre bence arabanızın ıkıncıl el degerı dıgere rakıplerıne gore emın olun cok ıyı ozellık 1.3 75 active i olanların ıkıncı elde donanım pare etmıyor arkadaslar
cunku o sızın zevkınız ama emın olun standart arabalarda kayıp daha az
bravo ıcın ıse durum cok degısık elımde 3 adet active versyon var kımse yuzune bakmıyor herkese bunun verdıkten sonra emotıon alırım dıyor daha ıyı muhtemelen grande puntolarda tjet ılerde standrt benzınlı motor olabılır kı tjet ve yenı 1.6 dizelı test etmenızı ısrarla onerırım bu arada bu ay ıkınıcı el degerlerı artabılır keza 0 lara 1500 ytl zam geldı ve ayrıca 5 yıl uzatılmıs garantı hedıyesı bıttı konusmak ıstersenız msn adresım mcmurphy79@gmail.com saygılarla

pdr42
03/04/2008, 00:12
evet atilla kardes senn aracı kastettim bari senn araba yabancı ya gitmesin:)
ama fiyatıda cok dusuk soyluyosun gercekten

kadoku
03/04/2008, 10:17
Bundan 1 ay öncesine kadar satılık ilanım varken 22000'e müşteri çıkmıştı açıkçası koç ind.aldığım için çok fazlada zararım yoktu ama ben son anda satmaktan vazgeçtim, bence araçlarımızı o kadar küçümsemiyelim önemli olan arabayı tanıyan ve gerçekten bu arabayı almak için pazara çıkan birini bulmak ayrıca şu anda piyasalar kapatma davası filan gevşek olduğu için sanırım kimse parasını bağlamak istemiyor ama yaza girerken piyasanın değerini bulacağını düşünüyorum.

Sezgintr
05/04/2008, 11:12
Araç piyasası genelde çok düşük arkadaş 2007 model 207 hdi aldı araç orta donanımda kazası filan yok ama koltuklarda sigara yanığı var 30000kmde 24000 ytl bizim gpuntolar sıfırı o araçtan daha ucuz olmasına rağmen aşağı yukarı 2. elde de o fiyata gider.

drsinan
07/04/2008, 23:07
aracı 0 aldım ve garantisinide 4 seneye uzattım ve 5 sene kadar kullanmayı düşünüyorum bi aksilik olmazsa.araba alıp satmak bence hiç kar edilecek bi iş degil.hele hele 0 alıp satmak hiç degil.bu tüketilmesi için snulmuş bişi.yanii öle satarken para etti etmedi bence pek ilgilenmemek lazım.araca karşıda insanı soğutuyor.sonuç itibari ile KULLANIRKEN MUTLUMUSUN,KEYİF ALIYOMUSUN? işte verdiğin paraya değdi,güle güle kullan:)

şekerlioğlu
07/04/2008, 23:23
Haklısın ama alan yokki????
Bende yabancıya gitmesin diye başka bir yerde ilan vermedim...

yazık edecen arabaya.

şekerlioğlu
07/04/2008, 23:31
Hikmet bey;
Ben arabayı satışa çıkardığımda arabam 9.000 km.deydi, şu an 12.000 km.de..
Satılmaz ise sağlık olsun...

öncelikle sen'li hitabım umarım seni rahatsız etmemiştir.eğer bir sakıncası varsa ikaz edersen sevinerek düzeltirim atilla kardeş.
ama sen bu arabayı gerçekten değerinin altına veriyorsun.hakikatten yazık olacak.ama tabiki ihtiyaç hasıl olduysa yapacak birşey yok.umarım sorununu arabaya ihtiyaç duymadan başka biçimde halledersin.saygılar

tempesty
07/04/2008, 23:41
Hikmet abi şu sıralar piyasa hakkaten çok kötü durumda arz çok , talep yok , millette para yok , piyasa tok insan dolu laf olsun torba dolsun diye gezenler soranlar oluyo insanın sinirleri bozuluyo walla..

Bak ben bugün daha fazla sabredemedim ve arabamı 18.500 e sattım..Sen benim arabamı iyi bilirsin , çok rahatladım hiç üzülmedim inanılmaz sevinçliyim ve bu yaşadığım koşullarda hakikatende üstümden ciddi anlamda bir yük kalkmış durumda ama araba değerinemi satıldı sence ?? Hayır tabii ki..

Peki ben bir daha sıfır araba (özellikle de FİAT) alırmıyım ?? Hayır :)

Peki bundan sonra aldığım herhangi bir arabaya durduk yere 50 ytl bile masraf edermiyim (modifiye) ?? Asla :)

Bu da bana güzel bir ders olsun..Daha bu akşam babama bişey söyledim = ''Baba her zaman haklı çıkmak zorundamısın ?'' :D Güldü geçti bana çok ağrıma gitti walla...

şekerlioğlu
07/04/2008, 23:48
bora kardeş sevineyimmi üzeleyimmi bilemedim.ama seni mutlu etti ise,bende senin adına mutlu oldum.yazından anladığım kadarı ile bu satış aşaması senide bayağı gerginlik yaratmış.bu nedenle çok sevindiğine eminim.galiba seni arabanın problemleri bayağı bunaltıp moralini bozdu.tabii birde harcanan o kadar emek ve parayıda işe katarsak,sana hak vermemek elde değil.bir anlamda kurtulmuş gibisin.tekrar hayırlı olsun dileklerimi sunuyorum.

tempesty
07/04/2008, 23:54
Aynen öyle wallahi kurtulmuş gibi hissediyorum kendimi abi binbir güzel hevesle ve heyecanla bayıla bayıla modifiye ettiğim ilk sıfır arabamı bu şekilde satıcağım hiç aklımın ucundan bile geçmezdi ama işte hayat bu ne zaman ne olucağı gerçektende belli değil çok gerilmiştim şu an çok rahatladım...

şekerlioğlu
08/04/2008, 00:06
herşeyin hayırlısı.senin adına sevindim.

MACHINE
08/04/2008, 00:53
Bence önemli olan Sinan beyin söylediği gibi araçtan almış olduğunuz KEYİF.Eğer aracınıza benim gibi (2 sene oldu) hala zevkle biniyor inerken ve binerken gözünüzü ondan ayıramıyorsanız sizide üzmüyorsa gerisi boş.Aracın değeri elbette az veya çok düşecek arabaların prim yaptığı yıllar geride kaldı.Benim gibi 3kapı aracı olup aileside genişleyen insanlar ne yapar aracı satıp 5kapı sedan bir araç alır.Ama ben GP'mdan memnunum değiştirmeyide düşünmüyorum.Tüm GP cilerin araçlarını kazasız zevkle kullanmaları dileğiyle...

şekerlioğlu
08/04/2008, 00:58
evet bende sıkıntı yaşamıyan şanslılardanım galiba.ondan dolayı aracı aldığım ilk günde olduğu gibi hala büyük bir zevkle kullanıyorum.ama çok para harcayıp üstüne birde sıkıntı üstüne sıkıntı yaşasaydım çok doğaldırki böyle düşünmezdim.