PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic Şanzıman Aptallaşma

Mariner67
19/05/2024, 13:29
Merhaba arkadaşlar;
Grande punto 1.3multijet 2009 emotion paket yarı otomatik aracım var. Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum. 6 ay once vites kutusunu kontrol ettirin ve manuel vites devredışı hataları ile karşılaşmaya başladım. Ortalama ayda 1-2 defa olmak üzere ve yağmurlu hava sonrası yada aracı yıkattıktan sonraki günler oluyor.
Hiç arıza ışığı yakmadı taki 2 ay öncesine kadar. 2 ay once vites kutusunu kontrol ettirin dedi sonrasında 1-2 dakika içerisinde söndü.

1 ay önce yine bir yağmurlu gün sonrası araç e5 te giderken yogun trafikte kendini boşa attı vitese atıp devam ettim. 15 dakika sonra dur kalk yaparken araç kendi kendine GERİ VİTESE ATTI! ama ekranda auto 1 görünüyordu. Kontağı kapatıp açtığımda düzeldi birdaha hata vermedi.

Fiat servisine götürdüm arıza kodundan baktıklarında robot yağ basıncı düşük uyarısı gördüler ama robot yağ seviyesi normaldi önemsemediler, olur böyle bu şanzımanda arabada sıkıntı yok diyip gönderdiler.

Aracın yakıt tüketiminin arttığını fark ediyorum, baskı balata ile ilgili bir durum olabilir mi? Bayram dolayısı ile uzun yola çıkacağım yolda kalmaktan korkuyorum. Yalova'da yada çevresinde dualogic Şanzımandan anlayan güvenilir usta tavsiyeniz var mıdır?

Şimdiden teşekkürler ediyorum.

Emre1
21/05/2024, 15:34
Düşük yağ basıncı, bozuk sensörlerden veya solenoidlerden kaynaklanıyor olabilir. Sızıntılar debriyajla da ilgili olabilir ve değiştirilmesi gerekebilir.
Gazi Osman Paşa Mah. Yalova Bursa Yolu 3. Km, Sanayi 1. Giriş Sok No:2.

Mariner67
21/05/2024, 17:42
Verdiğin adres TÜVTÜRK'ü gösteriyor. Firma yada usta adı nedir?

ecaliskan
24/05/2024, 09:21
Merhaba maalesef bu dualogic şanzımanlarda bu tarz sorunlar olabiliyor bazen kendi kendine düzeliyor. Basınç tüpünde sorun olabilir baskı balata bitmek üzere olabilir cihaza bağlanır zaten baskı balata değerleri görünür.
İstanbuldaysanız Bostancı oto sanayide Recai Usta var RESE OTO oraya da uğrayabilirsiniz.