PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Su alma sorunu (acil)

Melankolistt
22/03/2024, 15:23
Cümleten s.a. eski üyelerdenim ancak uzun zamandır aktif değldim.

7 yıldır cam tavanlı 2011 1.3 75hp Punto Evo kullanıyorum

Arabamın sol arka yolcu ayak zemini su içinde yağmurr yağdığında su alıyor ve nereden aldığını çözemiyorum

Ayrıca Aracın bagajdaki lastik havuzu su alıyor büyük ihtimal sağ arka stoptan

Son çare size sormak istedim
Sol arka ayak zemini için çözüm varsa yazarsanız sevinirim

Ceyhun
22/03/2024, 18:02
Muhtemelen arka stop sökülüp takıldığında dikkat edilmeden takıldı. Stopun takıldığı yerde sünger gibi bir sızdırmaz var ona kablolar sıkışmıştır ezilmiştir o conta ona bakın önce. Benim de aracım böyle olmuştu bir kere sonra stopları söküp baktık oradaki sızdırmazlar ezilmişti düzeltildi bir daha yaşanmadı.

Melankolistt
22/03/2024, 22:49
Cevap için teşekkürler ama bagajı ıslatmadan arka sol zemine nasıl gidiyor amntığım almıyor. Göstereceğim stopları

Ceyhun
23/03/2024, 08:41
Yedek lastik bölümüne bir bakın muhtemelen orası da dolmuştur. Bir şekilde alıyor oralardan araç su ben de pek anlamıyorum.

Melankolistt
23/03/2024, 23:59
Orda zaten su oluyor oranın kaynağı sağ arka stop ondan eminim

Ancak sol arka yolcu zemininin nereden aldığını bulamıyorum

Ceyhun
24/03/2024, 21:48
İşte oradaki su sallantıda vs ön tarafa gelebiliyor. Arka koltığu kaldırın bakın bakalım su sızıntıları mevcut mu kenarlarında. Ben stoplaru hallettikten sonra bir daha başıma gelmedi açıkçası. Bir de klima gideri tıkalı mı onu da kontrol edin o aklıma geldi şimdi. Bir de kapı içlerinde su gider yerleri ni de kontrol etmekte fayda var. Çok küçük bir gider ama tıkanabiliyor.

Melankolistt
31/03/2024, 09:10
Kapı giderinde sorun yok, Arka koltuğun altında ıslaklık yok. Stepneyi sık sık kontrol ve müdahale ediyorum ki oranın dolup sağı solu ıslatma durumu mümkün değil. sol arka kısım her yağmurda yine ıslanıyor ve çözemiyorum

Araba gözümden düştü