PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites arızası

bizahmet
15/03/2024, 14:01
Arkadaşlar merhaba. 2009 model Grande Punto 1.4 dualogic vites arabamda çözülemeyen vites arızası ile karşı karşıyayım. 2 aydır bununla uğraşıyorum. Araçta ilk önce abs esp hillholder uyarısı vermeye başlamıştı. Onu tamir ettireyim diye düşünürken, bir gün iş dönüşü yolda araç viteste takıldı arıza verdi ve yolda kaldım. Çekiciyle sanayiye gitti. Şanzıman, baskı balata vs. derken büyük bir masraf ödedim. Ancak bundan sonra da arıza bitmedi. Her 15 günde bir yolda kaldım. Şanzumanı tamir edenler, şanzıman motoru mu ne dedikleri küçük bir parçanın sürekli yandığını ve her seferde yenisini taktıklarını söylüyor. En son 3 gün önce yine yolda kaldım. Gerçek arızayı tespit edemiyorlar. Sizlerden sorunu yaşayan olmuşsa yardım bekliyorum. Bu arada Antalyada yaşıyorum.

ecaliskan
15/03/2024, 16:33
Merhaba bu bahsettiğiniz ''Araçta ilk önce abs esp hillholder uyarısı vermeye başlamıştı.'' bu durum genelde akü zayıf olduğu zaman veriyor bu şanzımanları çok kurcalatmamak gerekiyor İstanbulda ikamet ediyorsanız Bostancı sanayide RESE oto Recai usta var aracı ona bir gösterin isterseniz.

ecaliskan
15/03/2024, 16:35
Bu arada Antalya demişsiniz atlamışım

puntoforum33
22/03/2024, 14:25
Antalya'da Kutsal Oto Servis var. Dualogic şanzımanda uzman. Youtube kanalı var incelemenizi tavsiye ederim, yorumları güzel.