PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik yardım-yağ eksiltmesi

furkan01
06/03/2023, 14:41
Arkadaşlar merhaba aracım 2013 1.3 euro5 multijet aracı yeni aldım aldığım zaman yağını hava filtresini yağ filitresini değiştirdim yaklaşık 1200 km sehirdisi yol yaptıktan sonra araç motor yağ basıncı az uyarısı verdi kontrol ettiğim zaman araç yaklaşık 1.5 litre yağ eksiltmiş servisi gittim araçta egzozdan duman atma yok motorda üfleme yok sadece turbodan hafif ses geliyor ancak egzozda yağlanma da mevcut değil usta turbo kaynaklı olabilir dedi yağını ekledi kontrollü bir şekilde bin eksilirse gel turboyu sökeceğiz dedi bu durum başına gelen arkadaşlar varsa bu durum neyden kaynaklanır turbodan kaynaklı bu kadar çok yağ eksiltir mi yardımcı olursanız sevinirim

Ceyhun
07/03/2023, 11:12
Yağ eksiltme bende de mevcut ama 8.000 km de 0,75 Lt gibi. Bizim araçlar sıkıştırmaya gelmiyor şehir içi sert ve aşırı kullanımda yağ eksiltiyor. Uzun yolsa aşırı sürat yağ eksiltebiliyor. Biraz sakin kullanın takip edin. Turbo eksiltir o kadar yağ evet ama kesin mi bilmiyoruz sakin kullanınca da eksiltme varsa Turbo kontrol edilmeli.

ecaliskan
08/03/2023, 07:16
Benim aracım benzinli bende de aynı şekilde yağ eksiltmesi oluyor genelde araştırma yaptım bizim arabalarda biraz kronik bir durum

Ozer77
08/03/2023, 10:29
Komşumda sıfır egea var 1.4 oda yag eksiltiyor. Fakat bu arkadaşımızın bahsettiği biraz fazla. Mutlaka bakılmalı.

SM-M325FV cihazımdan gönderildi