PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kitlendi.

Mustafa7
30/01/2023, 17:39
Merhabalar arkadaşlar derdimiz bitmiyor 😭 dün aracı haraket ettirdikten 2 dk sonra direksiyon kitlendi direksiyon arıza ışığı yaktı kontak aç kapa yaptım düzeldi bugün yine aynı şekilde aracı kaldırdıktan 1 dk sonra yine kitledi aç kapa yaptım düzeldi daha önce böyle birşey yaşayan varmı yüksek hızlarda giderken yaşasak bu durumu tahtalı köye gidermiyiz

Ceyhun
31/01/2023, 12:42
:) yok yok inşaallah gitmeyiz. Havalar 3 dereceye düştü soğuktan oluyor olabilir. Bu sabah ve dün sabah çalıştırırken bende de direksiyon arızası airbag arıza ve yüksek sıcaklık ikazı verdi çift kontak açıp kapayıp üçüncü kontakta marşa basarım genelde. Soğukla alakalıdır aküler zayıflıyor çok soğuklarda. Bir de bu ara kornam gidiyor benimde ama araba ısınınca geri geliyor önümüzdeki ay muayene var ne yaparım bilmiyorum.

Mustafa7
31/01/2023, 14:05
Benimde aklıma soğuklar geldi araç artık bi kaç sn daha geç marş alıyor akü zayıfladığı için mi acaba soğuklardan mı kaynaklı diye düşündüm ama şöyle birşey var 10 dk aracı 10 dk kullanıp park ettim 10dk bekledikten sonra tekrar haraket edince 1-2 dk sonra oldu. Bu ihtmal kafamda soru işareti oluşturuyor.

Ceyhun
31/01/2023, 15:14
Aküyü bir ölçtürmekte fayda var o halde ondan sonra servoya baktırmak lazım.

Mustafa7
02/02/2023, 09:08
2 gün önce baktırdım direksiyona birşey bulamadılar sensör arızası olabilir değişirsek sorun kalmaz 2.500tl dediler dedim kalsın havalar soğuk üşüyor o yüzdendir dedim 2 gün oldu sorun yok şimdilik yazada sıkıntı çıkarırsa ozaman bakıcaz