PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City Arızası mı ?

haydarozlukk
27/01/2023, 16:43
Arkadaşlar iyi günler dilerim. Aracım 2011 Fiat punto. 1 hafta önce 2000 km'lik bir uzun yol yaptım ve bu yol boyunca Bluetooth çakmalıktan telefonu sarj ettim yol da bazen kendisini devre dışı bırakma elektrik vermeme olayı yaşandı. Döndüğümde arabanın katalizörünü değiştirdim bu sırada akü kutup başları ve motor bağlantıları söküldü. Soruma gelecek olursak bundan 2 gün sonra arabamın kontağını çevirdiğimde direksiyonu kontrol edin kılavuza bakın mesajı döndü. direksiyon ise çok zor bir şekilde ancak döndürebilecek durumda kaskatı oldu ekranda da direksiyon arıza lambası yandı. Antalya'nın en büyük ve en bilinen direksiyon ustasına sorduğum da bence City arızası değil elektriksel olduğunu düşünüyorum dedi. Araba direksiyonu salıyor saldığında hiçbir türlü sürüş olarak fark olmuyor ancak sabahları 10 kontak çevirmede hatayı kesiyorsa öğlenleri bunu 2 de yapıyor. Sizce bu City hatası mıdır yoksa elektriksel bir hata mıdır? Saygılar.

kovboy
29/01/2023, 06:09
Akü,sarj dinamosu vb.olabilir.

ecaliskan
30/01/2023, 07:05
AKÜ LAMBASIDA YANIYORMU?

Mustafa7
30/01/2023, 18:00
Aynısı benim başıma geldi dün ve bugün aracı ilk çalıştırdığımda yaşıyorum sorunu çözünce paylaşır mısınız?

Asderimo
28/10/2023, 01:21
Arkadaşlar forumda yeniyim yanlış yere yazıyorsam lütfen kusura bakmayın. 2013 popstar aracım var bugün 10-20 km ile ilerlerken direksiyon sertleşti ve city hatası verdi. Bu hatayı verdiği için kesin arızalı mıdır. Yoksa 1-2 kez olur diyip devam mı etmeliyim. Demek istediğim kısaca şu bu hata bir kere bile verirse kesin arızalanmış mıdır? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim