PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kızdırma Bujisi Hatası Hakkında

batki
12/10/2022, 16:15
Herkese merhabalar. Aracım 1.3 Multijet Punto Evo. Aracı satın alırken kızdırma bujisinin birinin kırık olduğunu bilerek satın aldım. Haliyle her marş bastığımda arıza yanıyor ve yaklaşık 30 sn sonra sönüyordu. Geçenlerde tornacıya gittim yaptırdım. Aracı teslim aldım kontrol ettim uyarı vermedi. Ertesi gün tekrar işe gittim uyarı yine yok. Fakat akşam oldu eve döneyim diye bindim marşa bastım çat uyarı verdi yine. Neyse dedim ustaya gideriz bir ara. bir kaç gün sonra marş bastım sabah, bu sefer uyarı vermedi. İlginçtir. bir verdi bir vermedi böyle gitti yaklaşık 2 hafta falan. Bunun sebebi nedir? Diğer kızdırmalardan birisi bozuk diyeceğim fakat o zaman neden arada uyarı verip arada vermemezlik yapsın? Beyinden falan mı silinmesi gerek? Bazı forumlarda kızdırma buji rölesi diyen de olmuş. Yabancı şehirdeyim. Şimdi bunun bilmediğim bir ustaya gidip de yolunmak da istemiyorum. Fikir sahibi arkadaşlar fikirlerini esirgemesin lütfen. Şimdiden teşekkürler.

eyupsemiz
12/10/2022, 16:28
uzun yola gitmeyeceksen bi süre böyle kullan. 1-2 hafta kontrol et, ne sıkılıkta yanıyor. bazen bendede yanıyor, aracı ilk çalıştırdığımda buji ikaz ışığı 10 15 sn yanıyor sonra geçiyor. bujilerden biri patlak olsa sürekli yanar. bu durum için ustaya gidersen sağlam bujini bozuk diye değiştirir eve gönderir.

batki
12/10/2022, 16:52
Benim kızdırma bujimin birisi kırıktı. Yani hiç yoktu diyebilirim. Ona rağmen bir süre yanıp sönüyordu. Yani arıza durumunda da yanıp bir süre sonra söndüğü kanaatindeyim. Ama değiştirmeme rağmen bazen yanması bazen yanmaması biraz tuhaf.

yhackup
13/10/2022, 09:49
Yakın zamanda birisi ulaştı bana bu konuda , kırık buji içeri düşmüş 17 Bin lira harcamış.

batki
17/10/2022, 11:58
Yakın zamanda birisi ulaştı bana bu konuda , kırık buji içeri düşmüş 17 Bin lira harcamış.

Benden önceki sahibi sanırım götürmüş tornacıya fakat becerememişler. Şimdi gittiğim tornacı "abi bunla uğraşmışlar hatta yamuk gitmişler; becerememiş bırakmışlar" dedi. Şimdi yaptırdım. Şu tarihle 1 adet kızdırma bujisi dahil 600 TL tuttu. İhtiyacı olan varsa İzmir Bornova 3. Sanayi Sitesi Servet Torna'da Önder Bey' e yaptırdım. Reklam amaçlı söylemiyorum. Gerçekten memnun kaldım yaptıkları işten ve samimiyetlerinden. Fakat sürekli yanan ışık bazen yanıp bazen yanmamaya başladı. Dediğim gibi sağlam teslim aldım. Başka bir sebebi var ama halen çözemedim. O yüzden güncel.