PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto Evo arka sis lambası Sarı ünlem işareti ve koltuk altındaki kesilmiş kablo

Mustafa7
22/09/2022, 17:13
Merhaba arkadaşlar bi kaç soru sorucam cevaplarsanız sevinirim.

1.) sarı ünlem işareti ile karşı karşıya kaldım baya araştırdım patlak ampullerden kaynaklanabileceğini öğrendim kontrollerim sonrasında arka sis lambasının yanmadığını tespit ettim ampulü söktüm simsiyah olmuştu yenisiyle değiştirdim yandı ancak bu sefer diğer taraf yanmadı onuda değiştirdim bu sefer diğer taraf söndü ikisini bir yakamadım malesef sorun nedir acaba?

2.) şöför yanı yolcu koltuğunun altında kesilmiş bir kablo gördüm bi soketten çıkan 2 beyaz kablo sordum koltuğun kemer ikazını kesmek için kesilmiş denildi. bunu nasıl tekrar aktif edebilirim nereye bağlamam gerekli ? resim eklicem daha sonrasında? sarı ünlem işaretini yakan sepeb olabilirmi diye düşündüm.

3.) car servise gittim bakımlar için geçen hafta yağı vs değiştirdim o sırada onuda sordum park sansörlerinden kaynaklı denildi değiştirilmiş o yüzden çalışmayan varmıdır diye kontrol ettim hepsi tepki veriyor 4 ü de sağlam ne yapabilirim?

şimdiden teşekkürler

36704
36703

Mustafa7
22/09/2022, 19:13
36705

Ceyhun
23/09/2022, 09:35
Arka sol taraf sis lambası arka sağ taraftaki lamba geri vites lambasıdır ikisi birden yanmaz birini arka sis lambası yakar diğerini geri vitese taktığınızda yanar. Sag arka tarafta beyaz yerin altı ışıklı değil yanmaz yani. Kemer ikaza gelince sanırım kemeri taktığımız butonlu kırmızı olan yerin değişmesi gerekiyor. O yüzden kabloları birleştirmişlerdir. Birleştirmese taksanız da takmasanız da araç emniyet kemeri takılı değil diye ikazı sürekli verir rahatsız eder.

Mustafa7
23/09/2022, 13:25
Arka sol taraf sis lambası arka sağ taraftaki lamba geri vites lambasıdır ikisi birden yanmaz birini arka sis lambası yakar diğerini geri vitese taktığınızda yanar. Sag arka tarafta beyaz yerin altı ışıklı değil yanmaz yani. Kemer ikaza gelince sanırım kemeri taktığımız butonlu kırmızı olan yerin değişmesi gerekiyor. O yüzden kabloları birleştirmişlerdir. Birleştirmese taksanız da takmasanız da araç emniyet kemeri takılı değil diye ikazı sürekli verir rahatsız eder.

Teşekkür ederim lamba olayını anlamış oldum 🙏